Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W Salonie u cesarza i dinozaurów... wyspa Ciovo 2011

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 13.05.2013 09:39

-Katka- napisał(a):Przysiądę i ja.
Trogir bardzo sie nam podobał.


Dobro jutro, Katka :D Witam w fanclubie Trogiru :D
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 13.05.2013 09:41

kaz32420 napisał(a):my tez Ciovo to pierwszy raz kontakt z Chorwacja i to 2011 lipiec , 2012 to Orebić. na ten rok brak pomysłu które miejsce napeno Cro :D


Kieruj się na Pag :lol: :hut:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 13.05.2013 09:49

wiola2012 napisał(a):Wracaliśmy do apartamentu z duszą na ramieniu. Nie mam zielonego pojęcia jakie mogą być konsekwencje dla obcokrajowca podróżowania bez dokumentów. Można liczyć na wyrozumiałość Chorwatów?


Ufffff, gdybyś nie napisała, to zamierzałem o to zapytać - czy mąż zapytał Cię o te dokumenty podczas kontroli drogowej, czy ot tak :wink:

Super, że nikt od Was tych papierów nie wymagał, bo pewnie musielibyście wyskoczyć z paru kun - oficjalnie albo bez wypisywania papierów :wink:

BTW ale skoro nic się nie stało, to foch męża był nieco na wyrost :roll: i szkoda, że z tego powodu nie zwiedziliście Salony. Ale... tak macie już 2 powody do zrobienia sobie wycieczki - Trogir i Salonę, więc szykuje się Wam bardzo fajny dzień zwiedzania, dużo pięknych wrażeń gwarantowane :D
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 13.05.2013 09:52

ryszard22 napisał(a): my jedziemy na Ciowo za 68 dni

Już 67 :lol: Witaj w relacji, mam nadzieję, że jeszcze trochę zaostrzę Ci apetyt na Ciovo i okolice 8) :papa:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 13.05.2013 12:34

PabloX napisał(a):
ryszard22 napisał(a): my jedziemy na Ciowo za 68 dni

Już 67 :lol: Witaj w relacji, mam nadzieję, że jeszcze trochę zaostrzę Ci apetyt na Ciovo i okolice 8) :papa:


Jeśli nie masz jeszcze noclegu na Ciovo to mogę polecić tobie świetny apartament w Mastrince, kontakt bezpośredni do właścicieli, naprawdę super gospodarze!

:papa:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 13.05.2013 13:13

SPLIT

Jednym z pierwszych odwiedzonych miejsc poza wyspą Ciovo był Split, do którego pojechaliśmy samochodem. Chociaż być może lepszą opcją wycieczki z Ciovo do Splitu jest rejs statkiem ze Slatine. Sprawdzimy to następnym razem, kiedy będziemy na Ciovo 8)

Split jest drugim co do wielkości miastem Chorwacji, ale nie przytłacza, można zwiedzić samą starówkę i bulwar, nie zahaczając o blokowiska i strefę przemysłową. Na starówce oczywiście Pałac Dioklecjana - nawet spodziewając się jego rozległości i wiedząc, jakie były granice pałacu, dopiero po jakimś czasie połapaliśmy się, że już dawno jesteśmy wewnątrz pałacu :wink: Miał ten Dioklecjan rozmach i fantazję :lol:

Obrazek

DSC01821_1_mały.jpg

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DSC01813_1.jpg

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DSC01846_mały.jpg
Ostatnio edytowano 02.06.2013 17:02 przez PabloX, łącznie edytowano 1 raz
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 13.05.2013 13:27

Ja z rodzinką również byłem na Ciovo w 2011 roku, na przełomie lipca i sierpnia.
Potwierdzam, stwierdzenie że Trogir jest piękny, spędziliśmy tam wiele wspaniałych wieczorów podczas pobytu.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2013 19:00

PabloX napisał(a):Miał ten Dioklecjan rozmach i fantazję :lol:

Taką sobie daczę na starość wybudował. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 14.05.2013 09:42

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Ja z rodzinką również byłem na Ciovo w 2011 roku, na przełomie lipca i sierpnia.
Potwierdzam, stwierdzenie że Trogir jest piękny, spędziliśmy tam wiele wspaniałych wieczorów podczas pobytu.


Dobar dan, Artur. Miło Cię tu widzieć :D

Ze względu na małe dzieci wieczory spędzaliśmy na kwaterce, polując na komary :wink: ale wyobrażam sobie, że Trogir by night jest bajeczny... to jeszcze przed nami :D
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 14.05.2013 10:19

Franz napisał(a):
PabloX napisał(a):Miał ten Dioklecjan rozmach i fantazję :lol:

Taką sobie daczę na starość wybudował. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Imperium, którym rządził 20 lat i próbował reanimować, wkrótce przeszło do historii... a dacza, nieco podupadła, ale przetrwała stulecia i jeszcze trochę postoi :lol:

Do pałacu i w ogóle Splitu uciekała miejscowa ludność grecka i rzymska, kiedy Słowianie burzyli wszystko wkoło (m.in. Salonę) i w pień wyrzynali. Dzięki temu jak Słowianie się ustatkowali, to mieli na miejscu duże miasto z portem i dużo wykształconej ludności, żeby miał kto ogarniać handel i inne sprawy tworzących się pierwszych słowiańskich państw...
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 14.05.2013 10:23

Split nie jest tak czarujący jak Trogir, ale ma swój urok... może coś z tych splitskich klimatów uchwyciłem na fotkach...

Obrazek
Jak dla mnie esencja starówki Splitu - tuż obok siebie wspaniała starożytność, nowożytna rudera i bardzo współczesna komercja (ten hotel) :lol:

DSC01834_1_mały.jpg

Bliżej okna ruderki

Obrazek
Starówka tętni życiem, w starych domach mieszkają ludzie - o, tutaj suszy się pranie :wink:

Obrazek
Hannibal ante portas :?:

Obrazek

Obrazek
Piękny dziedziniec masakrycznie zeszpecony trybuną z niebieskimi plastikowymi krzesełkami

Obrazek
Syrenka ze Splitu :D

Obrazek
A może wodna rusałka (po chorwacku brodarica) i mały wodnik :?: :wink:

Obrazek
Nie, to chyba jakiś młody książę... a może i sam cysorz :lol:

DSC01788_same okna.jpg

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Te okna... dla mnie malownicze, a jak to ujęła jedna ze znajomych... "O, ale zaniedbane!" :lol: :wink: 8O

DSC01868_mały.jpg

Obrazek

Obrazek
Hajduk... miłość, namiętność, szaleństwo... Torcida :mrgreen:

Obrazek
Hmmmm, czy ta postać po prawej stronie nie wykonuje gestu Kozakiewicza :?: :wink: :roll:
Ostatnio edytowano 30.07.2013 23:40 przez PabloX, łącznie edytowano 2 razy
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.05.2013 11:04

Ja się zbieram w sobie, żeby Splitowi dać drugą szansę. Podobał mi się, ale nie zachwycił. Dla mnie jak coś jest stare to jest stare, a nowe ma swoje miejsce. Mieszanie starego z nowym jakoś mi nie leży. Ale.....Split drugą szansę na pewno dostanie, kiedyś, może w tym roku....i zobaczymy jak będzie :)
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 15.05.2013 12:51

Aldonka napisał(a):Ja się zbieram w sobie, żeby Splitowi dać drugą szansę. Podobał mi się, ale nie zachwycił.


Mamy na temat Splitu podobne odczucia - było fajnie, ale bez szalonego zachwytu. Trzeba oddać miastu, co miejskie... :wink: ...że ma swój urok. Kiedyś do niego wrócimy, ale raczej nie w tym roku.

I chyba dobrze, że jedne miejsca jednych zachwycają, a innym się zaledwie podobają :D W ten sposób każdy - albo prawie każdy - znajduje w Chorwacji coś dla siebie :hut:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.05.2013 13:04

Dokładnie PabloX, Gdyby wszystkim podobało się to samo.....nawet nie chcę o tym myśleć :) A tak, każdy ma swój kawałek raju, ulubiony zakątek, miejsca do których chętnie wraca.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.05.2013 13:17

Mnie się Split podobał nie mniej od Trogiru.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
W Salonie u cesarza i dinozaurów... wyspa Ciovo 2011 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone