Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 03.07.2008 09:05

placici tylko karta a jak jest problem to druga karta :) np żony a jak juz tego nie przyjmie :lol: to kupic 50 kun w polsce w jak najdrobniejszym nominale. Tak na wszelki wypadek Pozdrawiamy odliczających DDW :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2008 09:34

Blums napisał(a):placici tylko karta a jak jest problem to druga karta :) np żony a jak juz tego nie przyjmie :lol: to kupic 50 kun w polsce w jak najdrobniejszym nominale. Tak na wszelki wypadek Pozdrawiamy odliczających DDW :)


Nie opłaca się kupować kun w Polsce, lepiej złotówki lub euro wymienić na kuny w kantorach na granicy - nawet więcej niż na 50 kun.
Kuny przydadzą się w Chorwacji, bo nie wszystko moźna kupić płacąc kartą, np owoce czy ryby na targu, chleb w małej piekarni, czy też rakiję przy drodze :wink: i inne drobne upominki :lol:
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 03.07.2008 10:39

Janusz Bajcer napisał(a):
Blums napisał(a):placici tylko karta a jak jest problem to druga karta :) np żony a jak juz tego nie przyjmie :lol: to kupic 50 kun w polsce w jak najdrobniejszym nominale. Tak na wszelki wypadek Pozdrawiamy odliczających DDW :)


Nie opłaca się kupować kun w Polsce, lepiej złotówki lub euro wymienić na kuny w kantorach na granicy - nawet więcej niż na 50 kun.
Kuny przydadzą się w Chorwacji, bo nie wszystko moźna kupić płacąc kartą, np owoce czy ryby na targu, chleb w małej piekarni, czy też rakiję przy drodze :wink: i inne drobne upominki :lol:


masz racje Janusz ze sie nie oplaca ale "wersja optymistyczna" ze bankomat w Gorican nie dziala a za autostrade trzeba zaplacici a karty nie przyjma to lipa jak dasz euro to pewno skroja. Ja jestem za platnosciami na autostradach karta a wybierac kuny - raz a dobrze w jakims bankomacie w Chorwacji. Pozdr.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2008 11:02

Blums napisał(a):.....ale "wersja optymistyczna" ze bankomat w Gorican nie dziala a za autostrade trzeba zaplacici a karty nie przyjma to lipa jak dasz euro to pewno skroja.....

Czasami tak bywa że nie działa albo gotówki braknie ;-)
Ale w razie awarii bankomatu w Gorican masz kilka całodobowych banków/kantorów na granicy, więc..........no problem ;-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2008 11:19

Gorican to duże przejście i jest kilka całodobowych kantorów na granicy.
Nie wiem jak jest w Gruskovlje na przejściu SLO/HR, ale kantor też pewnie jest.

A teraz informacja , jak nie dać się oszukać za płatności na bramkach.

Na każdej zjazdowej bramce jest duża tablica z ceną ile się płaci za przejazd , a na otrzymanym od "bramkarza" kwitku też figuruje cena.

Jesli płacimy nie odliczoną gotówką, trzeba zerknąc na tablicę lub na bilecik i jak kwota należna do zwrotu jest mała np. 1-2 kuny to możemy "bramkarzowi" z uśmiechem na ustach powiedzieć:

reszty nie trzeba - zadržite ostatak

A jak kwota jest większa, to "bramkarzowi" zdecydowanym głosem mówimy:

proszę o wydanie reszty - molim, da mi vratite ostatak

Zapiszcie i zapamiętajcie sobie te zwroty - czytajcie tablice , cenę na bileciku i nie dawajcie się oszukiwać.

Pozdrawiam.
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008
Re: Uwaga na próby oszust na autostardach w Chpowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 03.07.2008 11:40

Piotrek_B napisał(a):
j_w napisał(a):
garciu napisał(a):
j_w napisał(a):Najlepiej płacić kartą kredytową :wink:


Jesteś pewien że kredytową :lol:

:?:

Twojemu przedmówcy chodziło chyba o to, że wiele osób nie odróżnia kart kredytowych od debetowych ;-) Wiele osób twierdzi, że ma kartę kredytową choć tak na serio to zupełnie inny rodzaj plastiku nosi w portfelu.
Ale dla platności za usługi czy towary to nie ma żadnego znaczenia.
Znaczenie ma forma splaty takiej karty ale to już ani nasz biznes ani nie w temacie ;-)


idd :wink:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 03.07.2008 12:10

Janusz Bajcer napisał(a):jak kwota należna do zwrotu jest mała np. 1-2 kuny to możemy "bramkarzowi" z uśmiechem na ustach powiedzieć:

reszty nie trzeba - zadržite ostatak



A bramkarz odpowie sram mi je*, po czym spłonie rumieńcem i do końca zmiany będzie wydawał co do lipy :lol:




*)sram mi je - jest mi wstyd
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2008 12:27

MorskiPas napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):jak kwota należna do zwrotu jest mała np. 1-2 kuny to możemy "bramkarzowi" z uśmiechem na ustach powiedzieć:

reszty nie trzeba - zadržite ostatak



A bramkarz odpowie sram mi je*, po czym spłonie rumieńcem i do końca zmiany będzie wydawał co do lipy :lol:




*)sram mi je - jest mi wstyd


Jak "bramkarzowi" przy większej kwocie reszty powiemy też ze śmiechem na ustachch
zadržite ostatak
to pewnie On z jeszcze większym uśmiechem na ustach odpowie
puno hvala :lol:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 03.07.2008 14:19

Kurcze, sory, koledzy, ale jakoś zgubiłem wątek, w który było podane jak sie oblicza odcinki autostrady. Chcę wiedzieć ile muszę mieć przygotowanych kun.
Mamy zamiar pokonać Chorwację w 2 rzutach:
1. gr. węgierska - Sibenik (tutaj kilkudniowy postój)
2. Sibenik - Dubrownik (i znów kilka dni na Paljesac lub w okolicy)
Jeśli ktoś może mi podać oddzielne kwoty za te 2 odcinki to będę wdzięczny za odciążenie mnie wyliczania według tabel, które są zazwyczaj po ichniemu..
dzięki
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 03.07.2008 14:40

GORIČAN (granica HU) - ZAGREB (ulaz Sweta Helena): 36kn
ZAGREB - ŠIBENIK: 134kn
ŠIBENIK - Šestanovac (koniec autostrady -> kierunek Dubrovnik): 37kn
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2008 14:55

janniko napisał(a):Kurcze, sory, koledzy, ale jakoś zgubiłem wątek, w który było podane jak sie oblicza odcinki autostrady. Chcę wiedzieć ile muszę mieć przygotowanych kun.
Mamy zamiar pokonać Chorwację w 2 rzutach:
1. gr. węgierska - Sibenik (tutaj kilkudniowy postój)
2. Sibenik - Dubrownik (i znów kilka dni na Paljesac lub w okolicy)
Jeśli ktoś może mi podać oddzielne kwoty za te 2 odcinki to będę wdzięczny za odciążenie mnie wyliczania według tabel, które są zazwyczaj po ichniemu..
dzięki


Oj , leniuszku :wink: :wink: :lol:

Chyba muszisz nastawić się na dwa warainty opłat, bo nie wiem do jakiej kategorii opłat zostanie zaliczone Twoje "vozilo"

Obrazek

Jeśli do kat.I to do Sibenika płacisz na brankach raz 36 kum i drugi raz 134 kuny (razem 170 kun) jeśli do kat.II to wtedy raz 54 kuny a drugi raz 208 kun (razem 262 kuny)

Od Sibenika do końca autostrady (Sestanovac) za "vozilo" kat.I płacisz 37 kun, za kat.II 57 kun.

Wszystko jest TU leniuchu :wink: :wink:

Ps. Morski mnie ubiegł, ale wszystko się zgadza :lol:
Ostatnio edytowano 03.07.2008 14:57 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
macmar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) macmar » 03.07.2008 14:55

macmar napisał(a):A ja mam takie pytanko.
Na jaką kwotę mam się przygotować?

Będę jechać trasą: Graz -> Maribor (oczywiście pomijając płatne odcinki, przez Ptuj) -> Zagrzeb -> Split, i teraz nie wiem jeszcze którym zjazdem będę zjeżdżał - jadę do Omis - Duce, to pewnie i tak będę musiał zjechać na Split i się przebić przez centrum Splitu i dalej starą drogą na Dubrovnik, co o tym myślicie?

Ile mam przygotować na Chorwackie autostrady i ile razy będę płacił (wydaje mi się że 2razy, ale mogę się mylić)



MorskiPas to może i mi pomożesz? plizzz :)

wkleiłem mój wcześniejszy post na który nikt nie odpowiedział...
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 03.07.2008 14:56

Swego czasu byla gdzies stronka z cenami za autostrade w Chorwacji.Czy ktos zna tą stronke ??? pozdrawiam.
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 03.07.2008 15:07

Ło Jezu...
Przecież Janusz przed chwilą podał adres: www.hac.hr, czyli stronka chorwackich autostrad. Wszystko tam macie.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.07.2008 15:18

Janusz Bajcer napisał(a):Oj , leniuszku :wink: :wink: :lol:

Chyba muszisz nastawić się na dwa warainty opłat, bo nie wiem do jakiej kategorii opłat zostanie zaliczone Twoje "vozilo"

Obrazek
...

Czyżby moje "vozilo" należało do wszystkich czterech kategorii na raz :?: :cry: ojojojojjjjj to nie dla mnie hrvatskie autocesty :cry:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone