Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 01.07.2008 09:50

Witam -poradzcie pierwszakowi
Czy jadąc przez Slowenie na Ciovo placę dwa razy na bramkach autostradowych za odcinki
1-Krapina-Zagrzeb
2-Zagrzeb-Vrpolje
bedę wdzieczny za wszelkie info-może mnie nie wycyckają tym bardziej że jedziemy na dwa wozy
pozdro-krzycholu
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 01.07.2008 09:58

t.kurzy napisał(a):
j_w napisał(a)::) Zawsze co roku składam wniosek w moim banku X o karte kredytową.


Ale tylko kartę kredytową przyjmują - czy też i płatnicze typu VISA.


Z tego co wyczytałem na forum z kartami płatniczymi może być problem z płatnościami za granicą. Ja wybrałem kredytową bo ma jeszcze ubezpieczenie i pierwszy rok gratis, dlatego po kilku m-cach rezygnuję z niej. Raz w roku j/w wspomniałem składam wniosek na karte kredytową i mam 12 m-cy za darmo.Pare m-cy używam i rezygnuję
Na codzień w Polsce płace gotówką.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 01.07.2008 10:11

t.kurzy napisał(a):
j_w napisał(a)::) Zawsze co roku składam wniosek w moim banku X o karte kredytową.


Ale tylko kartę kredytową przyjmują - czy też i płatnicze typu VISA.


http://www.hac.hr/index.php?task=ces

At toll stations of Hrvatske autoceste d.o.o. (HAC), toll can be paid in cash, by credit cards - AMERICAN EXPRESS, DINERS, MASTER CARD, MAESTRO, VISA, by cheques and by means of subscription. Toll can also be paid in foreign currencies according to the exchange rate of PBZ on the day of toll payment.

Pozdrav. zawsze szerokiej drogi :!:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 01.07.2008 10:20

Cestarina se može platiti i u stranim valutama, prema tečajnoj listi PBZ-a na dan plaćanja cestarine.

Toll can also be paid in foreign currencies according to the exchange rate of PBZ on the day of toll payment.


PLN 985 1 2,102150

http://www.pbz.hr/default.asp?akcija=TL&jezik=1
http://www.hac.hr/index.php?task=ces

Z powyższego wynika, że można płacić również złotówkami - próbował ktoś?

Pozdrav.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2008 10:24

Rysio napisał(a):........Może w tym miejscu NOITRCH przekaże odpowiednie informacje o problemie służbom odpowiedzialnym za proceder, w końcu promocja promocją, ale bez dobrego imienia trudno będzie cokolwiek promotorom zdziałać :?


W ubiegłym roku na bramkach było podobnie, a rok przed ubiegłym i dwa lata przed ubiegłym tak samo ... :cry: . Chorwacja to piękny kraj i super ludzie (ZA WYJĄTKIEM BRAMKARZY I PALIWOWCÓW NA STACJACH :!: ) Tam po prostu trzeba patrzeć za co się płaci i ile.
Wysyłałem już takie informacje do NOITRCH w poprzednim roku, otrzymałem miłe przeprosiny, ale problem nie znika ot tak sobie. Zgadzam się z wcześniejszą opinią, że należy wysyłać maile w tej sprawie do ambasady chorwackiej i może wreszcie zrobią z tym porządek.
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 01.07.2008 11:05

slapol napisał(a):ZA WYJĄTKIEM BRAMKARZY I PALIWOWCÓW NA STACJACH :!:

Odnosnie stacji benzynowych- uwazajcie na "niedzialajace" terminale przy wyjezdzie z Chorwacji :twisted:
Jedziesz sobie spokojnie, kun nie masz- bo wydales wszystko - i nagle sie okazuje ze jednak trzeba troche dolac paliwa. Ale przeciez byles przewidujacy i zabrales karte :!: Lejesz i myslisz- "A niech tam- nie bede juz musial stawac w Austri, naleje do pelna, ceny takie jak wszedzie..."
Idziesz placic- a tu terminal nie dziala... SPOX- wiedziales ze wszystko sie moze zdazyc wiec wyciagasz 100E. I tu sie zaczyna smiesznie- takiego przelicznika walutowego to by sie Janosik nie powstydzil :twisted:

Za drugim razem bylem jeszcze cwanszy- wszedlem do stacji beznynowej i zapytalem czy terminal dziala. Dziala, dziala- odmachnal paliwiarz. Ale jak przyszlo do placenia to trafilem na innego paliwiarza. I terminal byl zepsuty. Tym razem skonczylo sie na kilkuminutowej wymianie zdan niecenzuralnych po czym benzyniarz warczac cos pod nosem- jezeli to byly zyczenia szerokiej drogi to ja jestem Hortensja Bizantyjska- w cudowny sposob terminal naprawil.

Mily kraj. Mili ludzie. I wyjatkowo dziwny sort pracujacy na autostradach i stacjach.
marcek_pl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 20.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcek_pl » 01.07.2008 11:13

Ja zwykle płace karta na bramkach, czasem gotówką, odpukac nic sie nigdy nie stalo, ale trzeba miec mocne nerwy i nie dac sie poganiac - spokojnie sprawdzac co i jak. Pozdrowienia :)
rafaello_b
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaello_b » 01.07.2008 11:24

Trochę ze zgrozą to czytam, bo nigdy nie zdarzyło mi się przepłacić na bramkach ani na stacjach. Obsługa była bardzo uprzejma i uczciwa, a wszelkie wątpliwości były mi jasno tłumaczone. Za to wyjątkowo nieuprzejmie byłem potraktowany w Austrii na stacji przy autostradzie. Staram się być miły dla obsługi bramek tudzież stacji paliw i z reguły odpłacają tym samym. Przekonamy się już za niecałe trzy tygodnie, czy faktycznie zmieniło się na gorsze...

Pozdrawiam
pianchi
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pianchi » 01.07.2008 11:49

Moim skromnym zdaniem nie ma aż tak bardzo co panikować. Jak jest u nas na "noname" stacjach gdzieś po drodze...
Ni wszystkie to orleny shele i bp... U "stefana " na stacji też nie było miło, a zatankować trzeba...
Inna sprawa. Każdy kombinuje w taki czy inny sposób. Pewnie, że nikt nie lubi być "wyruchany" na pare kun lub euro, ale cóż tak się zdaża. Bądźmy czujni, a zapewniam, że nikt nie zostanie wyrolowany. Za dwa tygodnie po powrocie oczywiście sie podzielę przeżycimi, jak było u paliwowców i bramkarzy...
grzegorzch
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 22.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorzch » 01.07.2008 12:07

Potwierdzam - na bramkach kantują ile się da.
W zeszłym roku na pierwszej bramce w Gorican byliśmy w nocy, zero samochodów i każdy z nas /4 autka/ podjechał do innej bramki. Wyświetlacze nic nie pokazywały tylko "miły" Pan grzecznie informował o kwocie. Oczywiście podał kwotę większą niż pamiętałem z poprzednich wakacji dlatego zażądałem wyświetlenia jej na tablicy, argumentując, że nie rozumiem co do mnie mówi. Gość jeszcze kilka krotnie powtórzył kwotę i dopiero po wyłączeniu silnika wyświetlił kwotę 36 kn, oczywiście zwyzywał mnie "po swojemu" ile wlezie. Za bramkami okazało się, że pozostali z naszej wycieczki mieli taką samą sytuację ale zapłacili po 46 kn bo nie sądzili że można w ten sposób kantować /byli w cro pierwszy raz/.
Od tego czasu mam ograniczone zaufanie do osób pobierających jakiekolwiek opłaty i dlatego dokładniej wszystko sprawdzam.
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 01.07.2008 12:59

Hrvatske Autoceste mają certyfikat ISO 9001. Napiszę do komisji certyfikacyjnej skargę.
osito1963
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) osito1963 » 01.07.2008 14:04

Witam!
Mały link w temacie oszustw na autostradach w Chorwacji.
http://krupnik.pl/galeria/oszustwa.autostrada
Trzeba niestety się pilnować...
Pozdrawiam
osito1963
KOBIAL
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 10.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOBIAL » 01.07.2008 16:22

Witam Wszystkich!

Z coraz bardziej wielkim entuzjazmem czytam o tych przekrętach i dla upewnienia się mam wielkie pytanie do Was na poniższym obrazku widać skąd dokąd chce przejechać :D Oto moje pytanie:
Ile razy będę płacił za autostradę? Przy wjeździe wezmę bilet a dopiero będę płacił gdy będę zjezdrzał? czy też po drodzę będzie jakaś bramka i opłata??
Dziękuję za odpowiedź
P.S Powiększcie sobie screena :o
Obrazek
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 01.07.2008 17:18

KOBIAL napisał(a):Witam Wszystkich!

Z coraz bardziej wielkim entuzjazmem czytam o tych przekrętach i dla upewnienia się mam wielkie pytanie do Was na poniższym obrazku widać skąd dokąd chce przejechać :D Oto moje pytanie:
Ile razy będę płacił za autostradę? Przy wjeździe wezmę bilet a dopiero będę płacił gdy będę zjezdrzał? czy też po drodzę będzie jakaś bramka i opłata??
Dziękuję za odpowiedź
P.S Powiększcie sobie screena :o
Obrazek

zjezdrzał co to jest??
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 17:58

KOBIAL napisał(a):Witam Wszystkich!

Z coraz bardziej wielkim entuzjazmem czytam o tych przekrętach i dla upewnienia się mam wielkie pytanie do Was na poniższym obrazku widać skąd dokąd chce przejechać :D Oto moje pytanie:
Ile razy będę płacił za autostradę? Przy wjeździe wezmę bilet a dopiero będę płacił gdy będę zjezdrzał? czy też po drodzę będzie jakaś bramka i opłata??
Dziękuję za odpowiedź

Obrazek


Wg mnie dwa razy.
W Gorican dostaniesz bilecik, przed Zagrzebiem na bramce w Sveti Helena zapłacisz 36 kun (czyli jak dasz "bramkarzowi 50 kun masz dostać 14 kun reszty)

Dalej pojedziesz obwodnicą Zagrzebia, na bramce w Lucko

Obrazek

dostaniesz kolejny bilecik i na brance zjazdowej z autostrady Zagrzeb - Rijeka np. w Ostrovicy

Obrazek

zapłacisz 49 kuny (1 kuna reszty przy płatności banknotem 50 kun ale jedną "kunkę" to można darować)

Tabele opłat
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone