Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga Na Kemping Adriatic KoŁo Orebica

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2008 01:21

Gdyby tak było , jak to pięknie opisałeś na Adriaticu , to pewnie Pan Igor nie miałby podstaw interweniować.

Byłem na kilku kempingach i o 23 najpóźniej o 24 panowała na nich cisza.

Natomiast jeśli Wasze imprezy przeciągały się do późnej nocy , to tu już wzajemna tolerancja się kończy i ma zastosowanie regulamin kempingu.

Powiedzcie uczciwie - z ruku na srce - do której godziny siedzieliście z cała wesołą ekipą przed namiotem :?:
szablasty
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szablasty » 19.07.2008 09:36

Janusz Bajcer napisał(a):Gdyby tak było , jak to pięknie opisałeś na Adriaticu , to pewnie Pan Igor nie miałby podstaw interweniować.

Byłem na kilku kempingach i o 23 najpóźniej o 24 panowała na nich cisza.

Natomiast jeśli Wasze imprezy przeciągały się do późnej nocy , to tu już wzajemna tolerancja się kończy i ma zastosowanie regulamin kempingu.

Powiedzcie uczciwie - z ruku na srce - do której godziny siedzieliście z cała wesołą ekipą przed namiotem :?:



Przepraszam, czy pan "igor" płaci za takie posty ? To może i ja napiszę...
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 19.07.2008 10:50

Dziwi mnie jedna rzecz. Dlaczego każdy z oponentów szablastego jest przeciwko niemu i nie wierzy w szczerość jego słów? Co On miałby z tego, że powypisywałby jakieś głupoty o "panu" Igorze i warunkach panujących na kempingu. Chciał chłopak napisać co przeżył, jak było, ostrzec innych a tu z kijami na niego!? Jakie macie podstawy do tego, żeby mu nie wierzyć? Tak jak napisał jeden z przedmówców. Zapier....sz czały rok, to chcesz sie przez 2 tygodnie zabawić. Co innego, gdyby trwało to do 3 rano przez 5 dni z rzędu, ale tu o tym nie ma mowy? Więc pytam się O CO CHODZI?
Szablasty. Nie jeżdżę na kempingi, ale dzięki za ostrzeżenie.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.07.2008 11:02

Dokładnie :D Też mam wrażenie, że cokolwiek negatywnego się powie o Chorwacji czy Chorwatach zostaje się wrogiem publicznym NR 1 :D Proponuję każdemu, który wypowiadał się w tonie Szablasty to, Szablasty tamto, pojechać na ten kemping i sprawdzić na własnej skórze prawdziwość opinii. Ludzie :!: Szablasty chce dla Was dobrze :D Natomiast jak ktoś lubi chodzić na urlopie spać razem z kurami, należy ten kemping polecać :D Tylko niech będą ostrożni Ci co chrapią, bo Was na spaniu spacyfikują :wink:
na biedronkę
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) na biedronkę » 19.07.2008 12:52

w sumie nie wiem o czym ta dyskusja. napisaliśmy co myślimy; gospodarze zachowali się brzydko, wyjechało w ramach protestu kilkadziesiąt osób (przenosząc się często razem z dziećmi na kilka dni przed powrotem do kraju, trzy rodziny wręcz skróciły sobie pobyt o dwa dni bo nie opłacało się im już szukać nowego miejsca). jeszcze nigdy a kempinguję już całe lata nie spotkałem się z taką sytuacją i taką solidarną oceną sytuacji. Pewnie po tej nauczce pan Igor (a ma facet ciąg na kasę) będzie uważał na to co robi i mówi. Tak to już jest, że zrzędę i marudę można ścierpieć, gorzej jak uraża się ludzką dumę i godność. dla mnie Adriatyk na zawsze skreślony zostaje z listy "do odwiedzenia". Ja jeżdżąc na mocno uczęszczane kempingi w sezonie, mam zamiar odpoczać spotkać się z przyjaciółmi, napić się piwa, pobawić się, pograć na gitarze i wypływać się za wszystkie czasy. nie przekraczam granic, nie jestem chamem, nie odstaję od ogólnych norm dobrej przyzwoitej zabawy. jeśli ktoś chodzi spać o 22:00 to jest jego problem, i powinien szukać sobie miejsc bardziej odludnych. nie jestem przestępcą, nie pozwolę się straszyć bez powodu policją, nie pozwolę sobie zabranić tego wszystkiego co inne nacje czynią na codzień w tym samym miejscu, bez reakcji właściciela. (nie mogę wyjść na plażę po 23:00!?, nie mogę posiedzieć przy basenie na leżakach!? nie mogę posiedzieć za znajomymi przy namiocie!?). jeśli ktoś mówi mi i moim znajomym w twarz, że zostawiamy za małe pieniądze żeby musiał nas znosić, i że jak mamy inne zdanie to hola ze dwora - to jest draństwo. Na urlop jedzie się wypocząć a nie przeżywać jakieś wakacyjne traumy. Nie wiem gdzie wspierający Igora moderator bywa ale ja czegoś takiego nie spotkałem na żadnym kampie - na tym zresztą też, bo w zeszłym roku gdy towarzystwo było bardziej międzynarodowe imprezy trwały często gęsto do rana i w beach barze i na plaży, pod namiotami tętniło normalne życie wieczorno-nocne, wszyscy czuli i bawili się dobrze a gospodarze byli zawodowo mili i serdeczni. Dlatego polecałem to miejsce wielu znajomym. Od lat już niestety jestem dorosły więc wara od tego kiedy kładę się spać i moderatorowi, i właścicielowi kempu i innym ciekawskim - to uprawnienie śledcze przysługuje jedynie mojej żonie :) Ale jeśli Pan cromaniak woli to niech będzie WSZYSCY CHORWACI SĄ DOBRZY I DOSKONALI tylko my Polacy chamscy, brzydcy, niegrzeczni - i oczywiście zawsze winni :(
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 19.07.2008 13:42

kulka53 napisał(a):Ally zresztą też, ale...... Może to tylko skrót myślowy z Jej strony......... :roll:

ally napisał(a):Kemping to nie własny dom a miejsce gdzie należy uszanować innych turystów i stosować się do podstawowych zasad.






To wyłacznie był skrót myślowy - oczywistym jest, że mieszkając w bloku czy też w domkach jednorodzinych należy szanować spokój innych :) Po to są kawiarnie, pub'y i dyskoteki by tam się "wyszaleć" :)

Ja do negatywnych wypowiedzi o tym kempingu nie mam zastrzeżeń bo każdy ma prawo mieć własny gust i być może coś "na rzeczy" jest. Ja mam zastrzeżenia do tego, że z wypowiedzi Szablastego wynika to, że jego zdaniem skoro przyjeżdża na wakacje to wolno mu się bawić do woli kosztem innych - jedna czy dwie imprezy - dla mnie bez znaczenia. Ja takowych nie uskuteczniam a jeśli tak to robię to w knajpie. I proszę mi wybaczyć ale dla mnie nadmorskie polskie kempingi gdzie strach się położyć a do uszu trzeba wkładać stopery to nieporozumienie i zaprzeczenie podstawowych zasad kempingowych!!! Dlatego ja wybieram kempingi polskie gdzie o 22 panuje cisza (i nie chodzi tu o dziecko, które w nocy zapłacze - bo jemu wolno i każdy to wybaczy) ale własnie o ludzi, którym wydaje się, że kemping = imreza. Zapewniam takie miejsca i w Polsce istnieją!
Dla przykładu by odejśc od Chorwacji podam kempingi na Korsyce - tam by ludziom dać pospać od 22giej kempingi zamyka się o tej porze i jeśli ktoś się spóźni to autko zostaje przed bramą!A po co, a po to by nim nie manewrować pomiędzy przyczepami i namiotami i nie przeszkadzać ludziom. Co więcej o godzinie 18-19 na kempingu słychać wyłacznie jedno.... odgłos otwieranych butelek wina!Ale nie zdarzyło się by po 22giej ktoś głośno się śmiał czy w inny sposób świętował. A czemu bo tego wymaga się na kempingach i już!I bez znaczenia jest czy impreza to imieniny czy jest do 24 czy 4 rano.

... z wypowiedzi Na biedronkę wynika, że również w czasie jej pobytu było wesoło.

A co do kempingu Vrila... ja tu z kolei mam odmienne zdanie - sanitariaty nie doruwnują tym na Adriatyku a i sam kemping mało zadbany - swego czasu robiłam rekonensans na Peljesacu i zwiedziłam większość kempingów :D Ale to moja prywatna ocena i każdemu wolno mieć inne zdanie. Jeśli komuś ten kemping przypadł do gustu to ok.
Ostatnio edytowano 19.07.2008 14:02 przez ally, łącznie edytowano 2 razy
RazDwaTrzy
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RazDwaTrzy » 19.07.2008 13:49

Ja tez tam byłem w tym roku i w ubiegłym. W 2007 kiedy wyjezdźalismy dostaliśmy zaproszenie na ten rok od właścicieli i zapowiedzieliśmy większą grupę. W tym roku, kiedy robiłem rezerwacje napisałem, że przyjedzie ok 15 samochodów. Nie było problemu. Nikt z właścicieli ani jednym słowem nie odpisał, że to zbyt liczna grupa, że nie życzą sobie takiej "bandy", a przeciez znali nasze preferencje z 2007 roku (byliśmy tam też w kilkanascie osób i mieliśmy tych samych sąsiadów z roznych krajów). Przypadek tego kempingu przypomina mi sytuację wielu właścicieli małego biznesu, kiedy to powodzi im się - szukają dziury w całym i na siłę chcą uleprzyć to co działa dobrze. Pozatym z tego co dowiedzieli się znajomi, własciciele kampingu nie mają dobrej opini w okolicy, a ich chęć wzbogacenia się za wszelką cenę jak najmniejszymi nakładami jest powszechnie znana. Utrzymanie zasad regulaminowych na kampingu, straszenie policją i szydzenie z cudzych pieniędzy jest chyba zasługą Igora, który ponoć zaczął parać sie lokalną polityką i ma "układy" w mieście, a wszyscy chyba wiemy, że gdzie zaczyna przeważać polityka - kończy się dbanie o biznes i o ludzi. W pełni popieram szablastegi i na biedronkę. Nie polecam tego miejsca, nie ma tam już tego czegoś co było dawniej. Pozdrawiam
RazDwaTrzy
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RazDwaTrzy » 19.07.2008 13:56

Według mojej oceny "Adriatic"
- standard socjalno bytowy - dwie gwiazdki,
- obsługa (właściciele) - max jedna gwiazdka (co osobiście powiedziałem Igorowi).

Pozdrawiam
caja2
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caja2 » 19.07.2008 14:57

Przykro mi czytać posty w których nie wierzy się Szablastemu, tak się składa że byłem świadkeim jak ich wyrzucił- namiot z pawilonem po prawej- auto i 30. naprawde ta ekipa, choć duza zachowywała się cicho i spokojnie. nie łamali regulaminu, bowiem na żadnym kampie na świecie nie ma zakazu wnoszenia własnego jedzenia czy korzystania z własnej kuchenki...... Ja przezyłem z nimi inną wojnę o pawilon, najpierw pani pokazała mi nparcelę i podała mi jej cenę, później dziwiła się że się na niej w pełni rozgościłem- namiot+ pawilon i chciała dodatkowej opłaty. W końcu się z nia dogadalem i policzyła mi za parcelę tak jak umawialismy się na początku, ale zgrzyt był ps. pozdrawiam sympatyczna ekipę z Poznania!
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.07.2008 15:15

Trzeba zbudować bazę o takich kempingach i kwaterach, które należy z daleka omijać z różnych względów. Zajmę się tym wkrótce a wszyscy będziemy współtworzyć :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.07.2008 15:19

Janusz Bajcer napisał(a):
szablasty napisał(a):Odnosze wrażenie, ze większość ludzi którzy czytają moje wypowiedzi czyta je tylko, natomiast ze zrozumieniem ich sensu ma już prawdziwe problemy. Każdy sądzi wg siebie i zachowuje sie tak, jak mu własna kultura i wychowanie nakazuje. Można iść spać o 23 ( zgodnie z regulaminem) można wstać o 7 rano i odpalić na cały regulator radio (przeciez cisza już się skończyła). I to będzie w porządku- moje wy mądrale poszukujące ciszy i spokoju? A jadąc pod namiot na nadmorski kemping trzeba sie liczyć z tym, że będzie tam troche hałasu i nie wszyscy bedą chodzic na palcach i szeptac żeby państwa nie urazić. Jak ktoś szuka ciszy, to nie jedzie w sezonie do Chorwacji na ogólnie dostępny kemping. Ja szukając ciszy wybieram Alpy, biwak na lodowcu albo w kolibie górskiej z dala od siedzib ludzkich. Tam " jeno szum wody będzie towarzyszem, jedynym ludzkim głosem, potegującym ciszę".


Szablasty , ja czytam Twoje posty ze zrozumieniem i każdy kolejny utwierdza mnie w przekonaniu ,że to jednak Pan Igor miał rację.

Byliście na tym kempingu "silną grupą" i dlatego chcieliście narzucić innym swój sposób na spędzania wakacji.
Niestety zapomniałeś albo nie wiedziałeś ( i całe Wasze towarzystwo) , że na kempingu za granicą tak nie można i dlatego właściciel interweniował - zapewne na prośbę innych osób przebywających na kempingu.
Wasze wesołe imprezy w tak licznym gronie musiały być częste i przeciągały się pewnie grubo po 23 , bo nie wierzę że Pan Igor upominał was tylko za jeden wieczór, który akurat wypadł w imieniny i na finał Euro.
(Gdyby Chorwacja była w finale Euro i do tego wygrała - pewnie mielibyście amnestię :wink: :lol: )

Piszesz , że o 7 ktoś włączał radio na cały regulator, kto to robił - Pan Igor czy sąsiedzi :?:

Skoro Wy chodziliście późno spać , nie dając spokoju innym , to rano kiedy Wy chcieliście odpoczywać po imprezie np. do 9-10 , Ci inni robili Wam prawdopodobnie vice versa czyli jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie.
A opowiastkę o Pawle i Gawle znasz :?:

Gdybym ja miał obok swojego namiotu jakieś co wieczorne głośne towarzystwo, to do 24 byłbym jeszcze go zdzierżył , bo wcześniej spać nie chodzę, ale późniejsze już nie - to nie wiem czy na pobudkę też bym im włączał coś głośnego
np.MPTlub jakiś duecik



Widzę, że pierwszy "Żandarm" na forum Janusz Bajcer popiera włąścicela campu Igora. Czyżby miał udział w tym. Czy Chorwaci to kryształowi do końca ludzie. Nie - tam bydła też się uświadczy Kolego Januszu. Pozdrawiam i proszę nie wycinać mojego postu :evil:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.07.2008 15:28

Darku, osobiście przypilnuję tego Twojego postu :wink:

Jakby co to Janusz Twoich postów nie wycinał :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.07.2008 15:49

Rysio napisał(a):Darku, osobiście przypilnuję tego Twojego postu :wink:

Jakby co to Janusz Twoich postów nie wycinał :wink:


Ktoś wyciął post w którym żartobliwie, nie złośliwie opisałem w przenośni pobyt Janusza, Rysia, Krakuscity i chyba Skupina na campingu. Przypuszczam, że został wycięty przez "Żandarma". Ale nie mam urazy i pozdrawiam Kierowniczą Kadrę Forum. :D
robi
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi » 19.07.2008 16:00

Crokuski napisał(a):
Robi, co jeszcze nie może przeskoczyć, przez Twój wysoko postawiony próg tolerancji ? Nago chodzący obok ludzie na kempingu ? A fuj, przecież zostałam inaczej wychowana. A może zapachy oprawianych przez kogoś ryb albo co gorsza kalmarów obok Ciebie na kempingu.

Mój próg tolerancji jest na normalnym poziomie.
Odpowiadam uprzejmie, że:
dla golasów są osobne kempy. Ja na nich rzeczywiście nie bywam, jestem estetą ( ale mi się zaraz dostanie).
ryby itp oprawia się w odpowiednich miejscach a nie przy namiocie.
Pewnie zaszokuję Cię jeszcze bardziej ale nie używam przed przyczepą grila węglowego - dym - tylko elektryczny.
Mam więcej dziwactw np lubię dobre piwo a nie mocne ale to już opinia poznanych czechów - straszne pijaki - którym nie pasowałem do obrazu Polaka = ach te uprzedzenia.
Ostatnio na mazurskiej plaży wygłupiłem się zupełnie - zwróciłem uwagę niewieście, że jej na oko 6-letnia pociecha mogłaby nie załatwiać potrzeb fizjologicznych na piasek. Też nie spotkałem się ze zrozumieniem.
Obiecuję, że będę nad sobą pracował, dla własnego dobra, będzie mi łatwiej.
Pozdrawiam.
robi
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi » 19.07.2008 16:11

[quote="darek1]

Widzę, że pierwszy "Żandarm" na forum Janusz Bajcer popiera włąścicela campu Igora. Czyżby miał udział w tym. Czy Chorwaci to kryształowi do końca ludzie. Nie - tam bydła też się uświadczy Kolego Januszu. Pozdrawiam i proszę nie wycinać mojego postu :evil:[/quote]
Żandarm ma wydźwięk silnie pejoratywny. p. Janusz na pewno na to nie zasługuje. Jest na forum b. aktywny i b. pomocny. Ja o tubylcach i Chorwacji pisałem wielokrotnie źle ale chyba w sposób trochę bardziej wyważony bo nigdy nie wywołałem tak negatywnych emocji.
Zarzut korzyści od właściciela kempu dla p. Janusza to już szczyt absurdu. Zaraz powołamy komisję śledczą
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Uwaga Na Kemping Adriatic KoŁo Orebica - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone