Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zima'17

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.02.2017 14:09

tony montana napisał(a):Winiarnia, która wcześniej wypatrzyliśmy i była otwarta, ale nie chciało nam się targać wina podczas zwiedzania, ma już teraz oczywiście SJESTĘ..... ja sie kuźwa pytam - czy w STYCZNIU w krajach POŁUDNIA są upały wymagające trzygodzinnego ODPOCZYNKU?!?!!?!?!

mysza73 napisał(a):Chyba jakiś taki nerwowy się robisz ... na starość :nice: :smo:


Stara to chyba Ty jesteś ;) Ja jestem Młody, dużo ....spaceruję :)

kmichal napisał(a):... na ostatniej fotce widzę, że wodne śmieci w podobnych ilościach co na Majorce opanowały miejscowe plaże ... 8O ... :wink: ...
Pozdrawiam.


W większości niegroźne wodorosty, ale fakt, w dużej liczbie

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Będę wypatrywał :)

Domyślam się, że wypatrzyłeś.

Pozdrawiam,
Wojtek


Najpierw mi zginęła w czerwieni, ale po Twojej uwadze znalazłem ;0

piekara114 napisał(a):
kmichal napisał(a):... na ostatniej fotce widzę, że wodne śmieci w podobnych ilościach co na Majorce opanowały miejscowe plaże ... 8O ... :wink: ...
Pozdrawiam.

Nie tylko u Was one były, u mnie też...


A GDZIE KOLEŻANKA była i się nie chwaliła? :)

piekara114 napisał(a):Bo nie pisałam... jak się uda to dziś zaczynam moją pogoń za.... wkurza mnie g+ i chyba bezpośrednio na forum będę wrzucała fotki a to pewne utrudnienie...


Ja wróciłem do fmixa, co prawda przekrzywia mi zdjęcia te w pionie i nie mogę ich dawać problemu nie mogę jakoś rozwiazać, bo we wszystkich programach wyglądają dobrze, tylko po wgraniu na fmix się p..../0

Potter napisał(a):A ja myślałam, że to skałki takie ... :oops: .
I czy zauważyliście taką fajną niebieską linię na granicy wody i nieba ? :D


JA NIE ZAUWAŻYŁEM, DZIĘKI Anula :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.02.2017 14:21

tony montana napisał(a):Ja wróciłem do fmixa, co prawda przekrzywia mi zdjęcia te w pionie i nie mogę ich dawać problemu nie mogę jakoś rozwiazać, bo we wszystkich programach wyglądają dobrze, tylko po wgraniu na fmix się p..../0


... mam podobnie ... :evil: ... kombinuję w ten sposób, że obracam fotę i ją zapisuję, a następnie ponownie obracam do pionu i znowu zapisuję ... :wink: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.02.2017 15:05

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Ja wróciłem do fmixa, co prawda przekrzywia mi zdjęcia te w pionie i nie mogę ich dawać problemu nie mogę jakoś rozwiazać, bo we wszystkich programach wyglądają dobrze, tylko po wgraniu na fmix się p..../0


... mam podobnie ... :evil: ... kombinuję w ten sposób, że obracam fotę i ją zapisuję, a następnie ponownie obracam do pionu i znowu zapisuję ... :wink: ...
Pozdrawiam.


O, spróbuję :0
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 17.02.2017 15:46

piekara114 napisał(a):Bo nie pisałam... jak się uda to dziś zaczynam moją pogoń za.... wkurza mnie g+ i chyba bezpośrednio na forum będę wrzucała fotki a to pewne utrudnienie...

Może to Ci pomoże podjąć decyzję. Zapraszam do wątku


O tym, że pogada dla turystów jest naj naj najważniejsza dowodzi kolejny odcinek. Niby jeść trzeba, pić trzeba, spać gdzieś też ale jak słońce zaświeci to każdy się cieszy. Ja też.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.02.2017 17:04

TRAPANI

Trapani znaczy sierp. Do tego sierpu jedziemy na koniec naszej dzisiejszej wycieczki po zachodnim wybrzeży Sycylii (tej najbliższej Tunezji)

Wybieram SP 21, bo idzie ona dość bliska morza, chcemy pooglądać słynne saliny. Jest ich sporo za samą Marsalą, potem SP 21 odbija trochę w stronę interioru i ich nie widać, są za to ŚMIESZNE znaki "Stop" dla nas jadących główną drogą....
Wszystko tłumaczy idąca obok nas po prawej linia kolejowa, stopy są dla nas, po to, aby kierowcy, którzy chcą wjechać na naszą drogę nie zablokowali się na przejeździe kolejowym. Ja oczywiście na początku staję na tych stopach, Sycylijczycy mnie wyprzedzają i stopy mają w dupie, no tak, one dopiero mają znaczenie w lato, gdy na drodze jest dużo większy ruch

Wcześniej upatrzony, darmowy parking (no nie taki darmowy bo 1 Euro dla PANA trzeba dać) na Piazza Vittorio Emanuele,

.... i możemy rozpocząć zwiedzanie Trapani
Prefettura di Trapani
Obrazek

Niedaleko Prefettury ładna Chiesa
Obrazek

Oraz zacne Palazzo
Obrazek

Póki co - pogoda jest w miarę...
Obrazek

.., ale uprzedzę fakty - na koniec naszego spaceru zacznie oczywiście PADAĆ....
Obrazek

Wchodzimy na prawą stronę półwyspu - na Lungomare Dante Alighieri
Obrazek

Za nami góra, a na niej miasteczko Erice - wiem, że jest PIĘKNE, ale nie było tam sensu wjeżdżać, tonęło w chmurach....
Obrazek

Lungomare Dantego przechodzi w Via Mura di Tramontana Ovest - patrzymy na Bastione Conca
Obrazek

Widok na sierp Trapani i Erice
Obrazek

Obrazek

Nie wiem, z których chmur zaczęło padać później, czy z tych....
Obrazek

czy z tych..
Obrazek

Ale na razie jest FAJNIE
Obrazek

Obrazek

A DOPO
:papa:
Ostatnio edytowano 21.02.2020 17:39 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.02.2017 17:30

tony montana napisał(a):ŚMIESZNE znaki "Stop" dla nas jadących główną drogą....

Swego czasu wkurzały mnie znaki "STOP" na obwodnicy Bukaresztu przy każdym kolejnym skrzyżowaniu.

Pozdrawiam,
Wojtek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.02.2017 20:22

tony montana napisał(a):TRAPANI

Całkiem ładne miasto. Trzy dni tam spędziliśmy :D .


tony montana napisał(a):Sycylijczycy mnie wyprzedzają i stopy mają w dupie, no tak, one dopiero mają znaczenie w lato, gdy na drodze jest dużo większy ruch

Latem też mają te wszystkie stopy w dupie :lol: .


tony montana napisał(a):Wczesniej upatrzony, darmowy parking (no nie taki darmowy bo 1 Euro dla PANA trzeba dać)

To traktuję jako swego rodzaju nowość i ciekawostkę, bo my na żadnych panów nie trafialiśmy :roll: . No ale autem rozbijaliśmy się tylko cztery dni.


tony montana napisał(a):Za nami góra, a na niej miasteczko Erice - wiem, że jest PIĘKNE, ale nie bylo tam sensu wjeżdzać, tonęło w chmurach....

Obrazek

Ty jeszcze pochmurnego Erice nie widziałeś :oczko_usmiech: .
Piękne? No niebrzydkie, ale mnie na kolana nie rzuciło, może dlatego, że zmokłam i zmarzłam :twisted: :lol: . A na górę wjeżdżaliśmy w upale i pełnym słońcu :roll: .
Generalnie bardzo kapryśne miejsce. U Krakusów też były chmury.
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 17.02.2017 21:01

tony montana napisał(a):Sycylijczycy mnie wyprzedzają i stopy mają w dupie

Z mojego doświadczenia już na południe od Neapolu przepisy ruchu drogowego często mają się nijak do praktyki która dopuszcza również jazdę pod prąd na drogach jednokierunkowych oraz hołduje zasadzie, że na skrzyżowaniu większy ma pierwszeństwo... :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.02.2017 08:37

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):ŚMIESZNE znaki "Stop" dla nas jadących główną drogą....

Swego czasu wkurzały mnie znaki "STOP" na obwodnicy Bukaresztu przy każdym kolejnym skrzyżowaniu.

Pozdrawiam,
Wojtek


Oczywiście, przed każdym się zatrzymywałeś ;)
A inni kierowcy ze zrozumieniem kiwali głowami...

tony montana napisał(a):TRAPANI

marze_na napisał(a):Całkiem ładne miasto. Trzy dni tam spędziliśmy :D .


Mi się tam podobało, ale inne miejsca na Sycylii stoją u mnie zdecydowanie wyżej :)
Jak np. Palermo, Modika czy Scicli...


tony montana napisał(a):Sycylijczycy mnie wyprzedzają i stopy mają w dupie, no tak, one dopiero mają znaczenie w lato, gdy na drodze jest dużo większy ruch

marze_na napisał(a):Latem też mają te wszystkie stopy w dupie :lol: .


Też tak sądziłem, gdy się nad tym zastanawiałem ;)


tony montana napisał(a):Wczesniej upatrzony, darmowy parking (no nie taki darmowy bo 1 Euro dla PANA trzeba dać)

marze_na napisał(a):To traktuję jako swego rodzaju nowość i ciekawostkę, bo my na żadnych panów nie trafialiśmy :roll: . No ale autem rozbijaliśmy się tylko cztery dni.


Dziwne. Nawet w necie sporo o nich czytałem, że nawet władze rozpoczęły z nimi "walkę", ale szybko dano sobie spokój...

marze_na napisał(a):Ty jeszcze pochmurnego Erice nie widziałeś :oczko_usmiech: .
Piękne? No niebrzydkie, ale mnie na kolana nie rzuciło, może dlatego, że zmokłam i zmarzłam :twisted: :lol: . A na górę wjeżdżaliśmy w upale i pełnym słońcu :roll: .
Generalnie bardzo kapryśne miejsce. U Krakusów też były chmury.


To, że "piękne" to wyczytałem w przewodnikach i w necie :)
Sam nie miałem okazji sprawdzić, musiał mi wystarczyc widok z dołu na górę ;/0

bernidi napisał(a):
tony montana napisał(a):Sycylijczycy mnie wyprzedzają i stopy mają w dupie

Z mojego doświadczenia już na południe od Neapolu przepisy ruchu drogowego często mają się nijak do praktyki która dopuszcza również jazdę pod prąd na drogach jednokierunkowych oraz hołduje zasadzie, że na skrzyżowaniu większy ma pierwszeństwo... :oczko_usmiech:

Przy "naszej" ulicy przy apartmanie w Noto wypatrzyliśmy też zjawisko (ale tylko w porannym ruchu - dzieci do szkoły, ludzie do pracy etc) - jazda pod prąd ze stromej górki ulicą jednokierunkową.... a ja tam wracając z wycieczek zawsze wjeżdżałem "jak do siebie", bo był skręt o 90 stopni i przecież "jednokierunkowa dla nas jest" ;)

Masz rację - w takiej Apulii pojazdy pojawiały się przede mną ZNIKĄD, nagle wyjeżdżały z małych uliczek, a nikt nie trapił się czymś takim, aby spojrzeć w lusterko, czy coś nie jedzie na głównej (CZYLI JA)

Na rondo nie wjechałbym, gdybym nie wywalczył sobie miejsca, to samo na Sycylii, możesz stać człowieku i nikt Cie nie wpuści.

Szybko człowiek sie do tego przyzwyczaja i zaczyna jeździć jak oni to fakt, ale jest jedna rzecz która mnie w mojej kochanej Italii wk.... - traktowanie PIESZEGO
NIKT, prawie nikt, nie zatrzymuje się, gdy pieszy czeka na przejście, nawet, gdy jest to 8 pieszych, na Sycylii czasem (wiem, że to trochę głupie, ale zawsze robiliśmy to z większej odległości, a nie przed maskę) jedno z dorosłych musiało wyjść na przejście zdecydowanie i ręką jak policeman ZATRZYMAĆ RUCH (a potem podziękować)

Niektórzy kierowcy byli zszokowani....
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.02.2017 08:45

TRAPANI cd

Jako, że dzieki Małgosi vel Lidii K (DZIĘKUJE!!) udało się ogarnąc kwestię G+ (a właściwie "Zdjęcia") wrzucam kilka zdjęć "pionowych" z Trapani

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na cypelku Trapani spotkamy sporo takich uliczek przecinających półwysep
Obrazek

Idziemy w kierunku chmur...
Obrazek

Co jakis czas pokazują nam się takie cudeńka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fascynujące staje się oglądanie tych szczegółow - bo budynki są do siebie naprawdę podobne - różnią się szczegółami
Obrazek

To jest fajne, inny niż zwykle kolor elewacji
Obrazek

Na chwilę usiedliśmy sobie na schodach
Obrazek

Bardzo interesująca rozetka :hearts: :hearts:
Obrazek

Obrazek

CDN...
A DOPO
:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.02.2017 09:09

tony montana napisał(a):To jest fajne, inny niż zwykle kolor elewacji


... a do tego ta ilość ciekawych dodatków ... 8O ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.02.2017 13:33

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):To jest fajne, inny niż zwykle kolor elewacji


... a do tego ta ilość ciekawych dodatków ... 8O ...
Pozdrawiam.


Nietypowy kolor fasady jak na Sycylię, to i rzuca się w oczy ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.02.2017 14:31

tony montana napisał(a):Oczywiście, przed każdym się zatrzymywałeś ;)
A inni kierowcy ze zrozumieniem kiwali głowami...

Był taki ruch na tych wylotówkach, że tkwiłem w korku razem z kierowcami rumuńskimi. Pewnie jadąc przez centrum, byłbym szybciej niż obwodnicą.

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 18.02.2017 16:37

tony montana napisał(a):Szybko człowiek sie do tego przyzwyczaja i zaczyna jeździć jak oni

To najlepszy sposób na przetrwanie na drogach.
Jeśli chodzi jednak o realne zagrożenie to jest tu ono zdecydowanie mniejsze niż na przykład na Ukrainie lub w Albanii.
Ale i tam można się szybko przystosować do obowiązujących zwyczajów. A wrażenia z wyścigów poboczem... bezcenne. :oczko_usmiech:
Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Oczywiście, przed każdym się zatrzymywałeś ;)
A inni kierowcy ze zrozumieniem kiwali głowami...

Był taki ruch na tych wylotówkach, że tkwiłem w korku razem z kierowcami rumuńskimi. Pewnie jadąc przez centrum, byłbym szybciej niż obwodnicą.

Ja zawsze jeżdżę przez centrum. Czasowo zapewne to samo a zawsze przyjemnie te pół godzinki chociaż przez okno popatrzeć na Budę i Peszt zwłaszcza kiedy przejazd wypadnie w godzinach nocnych.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.02.2017 19:50

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Oczywiście, przed każdym się zatrzymywałeś ;)
A inni kierowcy ze zrozumieniem kiwali głowami...

Był taki ruch na tych wylotówkach, że tkwiłem w korku razem z kierowcami rumuńskimi. Pewnie jadąc przez centrum, byłbym szybciej niż obwodnicą.

Pozdrawiam,
Wojtek


Nigdy człowiek nie wie, co go spotka po wybraniu tej a nie innej drogi ;)

bernidi napisał(a):Jeśli chodzi jednak o realne zagrożenie to jest tu ono zdecydowanie mniejsze niż na przykład na Ukrainie lub w Albanii.
Ale i tam można się szybko przystosować do obowiązujących zwyczajów. A wrażenia z wyścigów poboczem... bezcenne.


Zgadza się, choc tym razem na Sycylii nieco ryzykowaliśmy nie wykupując pełnego ubezpieczenia na auto z wypożyczalni.... Chłopcy jednak wyliczyli je na drugie tyle co wypożyczenie auta....

:oczko_usmiech:

bernidi napisał(a): Ja zawsze jeżdżę przez centrum. Czasowo zapewne to samo a zawsze przyjemnie te pół godzinki chociaż przez okno popatrzeć na Budę i Peszt zwłaszcza kiedy przejazd wypadnie w godzinach nocnych.


Mam wrażenie, że chodziło o Bukareszt, ale co za różnica, dyskusja dotyczy każdego większego miasta :)
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zima'17 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone