Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zima'17

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.02.2017 13:01

marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):jako, że jakoś nie PADAŁO, chcieliśmy też zobaczyć jak najwięcej na zewnątrz

Jeszcze z dachu mogłeś popatrzeć :D .


A to nawet nie wiedziałem....

Lidia K napisał(a):Nie pokazują się zdjęcia umieszczone na zdjęciaGoogle lub na Google+. Nie wiem dlaczego ale mogę podpowiedzieć, że teraz adres obrazka kopiuje się prawym klawiszem i opcją "Kopiuj adres obrazka..." a nie CTRL+C. Jeżeli po naciśnięciu prawego klawisza taka opcja nie pokazuje się nie ma możliwości zalinkowania obrazka.


Ale one przecież się chyba pokazały, bo ja je widzę (fakt, nie widzę ich przez smarftona), ja zawsze korzystałem tylko z "kopiuj adres obrazka", ja tylko niektore zdjęcia wstawiam teraz na G+ a radzę sobie póki co tak, że ładuje do jednego "albumu" tylko po kilka zdjęć, wtedy przewijakiem można do każdego dotrzeć (a nie można jak jest ich np 30)

Fachowcy z Google jednak trochę przegięli, nie wiem, jaki miały sens zmiany, ale na pewno są na GORSZE


Lidia K napisał(a):Zimowa Sycylia to jednak spore wyzwanie. Te łyse opony, opady, zachmurzone ponure niebo, wzburzone morze, pozamykane sklepiki i knajpy, z tym wszystkim musisz się zmierzyć podczas styczniowego wyjazdu. I tak nadzieja na słoneczne przebłyski i błękitne dziury w niebie i odrobina ciepełka jest większa niż u nas.


Szczerze mówiąc, to ja cały czas liczyłem, że pogoda jednak będzie dużo lepsza.... ;)
No, trochę się przeliczyłem, ale były słoneczne momenty co nieraz pokażę :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8666
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.02.2017 13:11

tony montana napisał(a):
marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):jako, że jakoś nie PADAŁO, chcieliśmy też zobaczyć jak najwięcej na zewnątrz

Jeszcze z dachu mogłeś popatrzeć :D .


A to nawet nie wiedziałem....

Czyli za wolno piszę relację :wink: . A może raczej, patrząc na pogodę, Ty za szybko tam pojechałeś :? .

Po dachu katedry w Monreale też można chodzić ...

Jest jeszcze ewentualność, że zimą taka atrakcja jest niedostępna.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.02.2017 13:33

marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):
marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):jako, że jakoś nie PADAŁO, chcieliśmy też zobaczyć jak najwięcej na zewnątrz

Jeszcze z dachu mogłeś popatrzeć :D .


A to nawet nie wiedziałem....

Czyli za wolno piszę relację :wink: . A może raczej, patrząc na pogodę, Ty za szybko tam pojechałeś :? .

Po dachu katedry w Monreale też można chodzić ...

Jest jeszcze ewentualność, że zimą taka atrakcja jest niedostępna.

Chyba zimą też można na ten dach włazić, bo jak zaglądałam na kamerkę, to widziałam jak ktoś tam łaził ... myślałam, że może kominiarz albo inny macher :wink: , ale skoro piszesz że tam się włazi, to chyba jakieś tiuristy to byli :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8666
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.02.2017 13:40

mysza73 napisał(a):Chyba zimą też można na ten dach włazić, bo jak zaglądałam na kamerkę, to widziałam jak ktoś tam łaził ... myślałam, że może kominiarz albo inny macher :wink: , ale skoro piszesz że tam się włazi, to chyba jakieś tiuristy to byli :mrgreen:

Fotkę z dachu katedry mam w zajawce :smo: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.02.2017 14:12

No cóż, do Palazzo Reale też np nie weszliśmy bo był zamknięty....
ZIMA panie
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 07.02.2017 14:28

tony montana napisał(a):Ale one przecież się chyba pokazały, bo ja je widzę (fakt, nie widzę ich przez smarftona),

Skoro ich nie widzisz na smartfonie a inne widzisz to inni raczej też tych Twoich nie widzą.
tony montana napisał(a):ja zawsze korzystałem tylko z "kopiuj adres obrazka", ja tylko niektore zdjęcia wstawiam teraz na G+ a radzę sobie póki co tak, że ładuje do jednego "albumu" tylko po kilka zdjęć, wtedy przewijakiem można do każdego dotrzeć (a nie można jak jest ich np 30).

W taki sposób jak piszesz mi się przewinęło tylko 14 zdjęć z 200. Wejdź do opcji pokazującej się na albumie "Wyświetl album" i stąd pobieraj link do zdjęcia.
tony montana napisał(a):Fachowcy z Google jednak trochę przegięli, nie wiem, jaki miały sens zmiany, ale na pewno są na GORSZE

Celem Google+ zdecydowanie nie jest to co robimy(raczej zniechęcenie) linkowanie zdjęć w relacjach a stworzenie platformy udostępniania kolekcji.
Na szczęście np dla nas nadal można korzystać z googleZDJĘCIA. Tam jest prawie tak jak było tyle że adresy są baaaaaardzo długie.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.02.2017 14:39

PALERMO vol.3

Z Katedry idziemy taką ścieżką w kierunku Palazzo Reale (Palazzo dei Normani)
Obrazek

Są tu też opuncje
Obrazek

Widać kopułę Katedry
Obrazek

Palazzo Reale
Obrazek

W Palazzo Reale znajdują się takie cuda sztuki jak m.in Capella Pallatina, my jednak jej nie obejrzymy tym razem, SJESTA NIE?
Obrazek

Widoczki stąd na góry są niezłe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Winter Palermo
Obrazek

Idziemy dalej
Obrazek

Obrazek

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, bardzo mi się tu podoba
Obrazek

Jest stylowo i śródziemnomorsko :)
Obrazek

A DOPO
CDN
Ostatnio edytowano 21.02.2020 13:06 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.02.2017 16:05

tony montana napisał(a):Obrazek

Obrazek


Bardzo fajne ... W słoneczny dzień muszą być zaje-fajne :mrgreen: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.02.2017 16:59

tony montana napisał(a):Ale one przecież się chyba pokazały, bo ja je widzę (fakt, nie widzę ich przez smarftona),

Lidia K napisał(a):Skoro ich nie widzisz na smartfonie a inne widzisz to inni raczej też tych Twoich nie widzą.


Chodzi mi o to, że gdy Ty je zacytowałaś dzisiaj, ja je widzę, Ty nie?

Dziękuję za info o G+, na pewno będzie pomocne :boss: :papa:

Potter napisał(a):
Bardzo fajne ... W słoneczny dzień muszą być zaje-fajne :mrgreen: .


TAk, Aniu, ładne, CO TAM?
8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.02.2017 17:29

tony montana napisał(a):W Palazzo Reale znajdują się takie cuda sztuki jak m.in Capella Pallatina, my jednak jej nie obejrzymy tym razem, SJESTA NIE?

W Hiszpanii też to jest - delikatnie rzecz określając - wkurzające.

Pozdrawiam,
Wojtek
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 07.02.2017 20:42

tony montana napisał(a):Chodzi mi o to, że gdy Ty je zacytowałaś dzisiaj, ja je widzę, Ty nie?

No właśnie nie są widoczne. Czy jest ktoś widzi te zdjęcia oprócz autora?
tony montana napisał(a):Street Art w Agrigento
Obrazek

Takie fasady w Agrigento
Obrazek

Obrazek

i takie uliczki
Obrazek

Obrazek


tony montana napisał(a):Dziękuję za info o G+, na pewno będzie pomocne :boss: :papa:

W przyszłym tygodniu przygotuję bardziej wyczerpującą informację jak sobie poradzić z G+ i umieszczę ją w odpowiednim miejscu na forum. Tu u Ciebie ograniczyłam się do odgadnięcia przyczyny "niewidzialnych" zdjęć.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.02.2017 20:47

Ogrody w Palermo wyglądają całkiem egzotycznie. Ładne palmy :oczko_usmiech:

Mafię widziałeś? :mrgreen:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.02.2017 22:22

tony montana napisał(a):TAk, Aniu, ładne, CO TAM?
8)

A dziękuję Marcinku, może być :papa: .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 07.02.2017 22:30

Katedry w Monreale i Palermo - super. Jedna zachwyca wnętrzem, druga zewnętrzem.

maslinka napisał(a):Mafię widziałeś? :mrgreen:


Sam autor to mafia. Ta Sycylijska mogłaby Tony Montanie vel Scarface buty czyścić :oczko_usmiech:

pozdrawiam,
M
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.02.2017 10:45

... u la la, ale poleciałeś z tematem przez te kilka dni ... 8O ... pogoda może nie dopisała, ale jak zwykle sporo zobaczyliście, a to przecież jeszcze nie koniec ... 8) ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zima'17 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone