Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Umbria ... z siatkówką w tle ;-)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.07.2019 09:11

Umbria ... z siatkówką w tle :smo:

CORTONA


Do Cortony chciałam pojechać chyba tylko dlatego, że tam kręcono wiele scen filmu Pod słońcem Toskanii ... 8)
Wstępny rekonesans zapowiadał, że to całkiem przyjemne miasteczko ...
No i chyba troszkę się rozczarowałam ...
No ale nie było tak całkiem brzydko ... :smo:
Samochód zostawiamy na parkingu pod schodami ruchomymi :oczko_usmiech: , dokładnie tu: 43°16'23.6"N 11°59'14.8"E

No i idziemy, tzn jedziemy ... :oczko_usmiech:
Obrazek



No i od razu mamy ładny widok na okolicę :mrgreen:
Obrazek



Ale zajrzyjmy do miasta ... :lol:
Po kilku krokach jesteśmy na Piazza della Repubblica
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Duomo "z wierzchu" takie se ...
Obrazek



Obrazek


W środku też nic specjalnego ...
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Najładniejsze były chyba widoki z przed Duomo ...
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Ładnie pachniało ... :mrgreen:
Obrazek



Obrazek



Obrazek


Chiesa di San Cristoforo
Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Przejdziemy się do znajdującej się na górce Basilica di Santa Margherita
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Liczyłam na ładniejszy widok z tego miejsca na Cortonę ...
Obrazek



Obrazek


...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.07.2019 09:12

...

Wracamy na dół tą samą drogą ...
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Szału nie było, ale tragedii również :oczko_usmiech:


W drodze powrotnej wstępujemy na kawkę nad Lago Trasimeno - Jezioro Trazymeńskie
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Na zakończene pojedziemy jeszcze raz, ostatni :( , do Perugii :oczko_usmiech:


:papa: :papa: :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.07.2019 12:17

Umbria ... z siatkówką w tle :smo:

PERUGIA


Ostatnia nasza wizyta w Perugii ... podczas tego wyjazdu :oczko_usmiech:
Została nam jeszcze do odwiedzenia Rocca Paolina :D

Smarcika zostawiamy tam gdzie zwykle ... :lol:
Obrazek



Idziemy dobrze nam już znanymi uliczkami ... czuję się prawie jak mieszkanka tego miasta :mrgreen:
Obrazek



Obrazek



Szybciutko dochodzimy do naszego celu :oczko_usmiech:
Rocca Paolina to renesansowa twierdza zbudowana w latach 1540-1543 na polecenie papieża Pawła III; do 1860 r. stanowiła symbol władzy papieskiej. Oryginalny projekt budowli stworzył Antonio i Aristotile da Sangallo; prace przy budowie przebiegały sprawnie, poddane ciągłej kontroli papieskiej. Warto podkreślić, że w 1540 r. Perugia utraciła niepodległość, stając się częścią państwa papieskiego. Aby wybudować fortecę zniszczono wiele okolicznych domów, kościołów, wież i klasztorów. Zrównano je z ziemią, ale materiały budowlane zdobyto. Twierdzę wzniesiono w niespełna trzy lata, znalazły się w niej pomieszczenia dla żołnierzy, zwierząt, składnice broni i magazyny. Wnętrza były pełne pięknej architektury i ozdobione freskami. Całość otoczono szeroką fosą. W XIX w. twierdza została zburzona (zachowały się jedynie fragmenty oryginalnej zabudowy), następnie odbudowana w połowie XX w. Pod Rocca Paolina znajduje się początek średniowiecznych podziemnych ulic, którymi dawniej można było wyjść na Piazza Italia. Dziś otwarte przestrzenie Rocca Paolina są ważnym ośrodkiem życia społecznego i kulturalnego mieszkańców Perugii.
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Absolutnie fantastyczne miejsce :!: :D


Ruchomymi schodami wjeżdżamy na Piazza Italia ...
Obrazek



Obrazek



Obrazek


Ostatnia wizyta na Piazza IV Novembre ...
Obrazek



Obrazek



Wracamy do apartmana ...
Pogoda zachęca do biesiadowania ... ja jednak muszę się spakować ...
Obrazek



Obrazek



Obrazek


Następnego dnia rano jedziemy na lotnisko do Pescary ... a że jest to 25 kwietnia, święto w Italii, to na drogach jest spory ruch ... na autostradzie mega korek ... na lotnisko docieramy równo 2 godziny przed odlotem ...
Oddajemy smarta ... i tak kończymy naszą kolejną świąteczną wizytę w Italii ... kolejną bardzo udaną :oczko_usmiech:

Rzutem na taśmę udało mi się zakończyć tą relację ... :oczko_usmiech:
Teraz mogę iść po walizeczki i pakować się na wakacje w Grecji ... wylot w środę o 10.45 :oczko_usmiech:


Jak zwyklę dziękuję za towarzystwo (nieliczne :smo: ) :lool: :hearts: :lool: :hearts:
:papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.07.2019 12:36

mysza73 napisał(a):Absolutnie fantastyczne miejsce :!:

Zapisałam :smo: .


mysza73 napisał(a):Jak zwyklę dziękuję za towarzystwo

A ja dziękuję za kolejną porcję włoskich inspiracji :D .

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.07.2019 12:38

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Jak zwyklę dziękuję za towarzystwo

A ja dziękuję za kolejną porcję włoskich inspiracji :D .

:papa:

Kiedy zaczniesz Sycylię?
Mnie też przyda się inspiracja :smo:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.07.2019 13:28

mysza73 napisał(a):Kiedy zaczniesz Sycylię?
Mnie też przyda się inspiracja :smo:

Nie wiem. Najpierw muszę zmęczyć do końca Algarve i się zobaczy. Coraz mniej mam radości z pisania relacji, więc jakoś mi się nie pali :? .
Ale jedną duuuuuuuuuużą sycylijską relację już popełniłam 8) , na dwa tygodnie inspiracji powinno wystarczyć :smo: . Dodaj do tego Etnę, Wąwóz Alcantara, koniecznie! Cefalu, może parę dni na Egadach albo Eolskich ... Chętnie służę radą na priv :D .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.07.2019 13:47

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Kiedy zaczniesz Sycylię?
Mnie też przyda się inspiracja :smo:

Nie wiem. Najpierw muszę zmęczyć do końca Algarve i się zobaczy. Coraz mniej mam radości z pisania relacji, więc jakoś mi się nie pali :? .
Ale jedną duuuuuuuuuużą sycylijską relację już popełniłam 8) , na dwa tygodnie inspiracji powinno wystarczyć :smo: . Dodaj do tego Etnę, Wąwóz Alcantara, koniecznie! Cefalu, może parę dni na Egadach albo Eolskich ... Chętnie służę radą na priv :D .

Relację Twą oczywiście czytałam na bieżąco, ostatnio "przeleciałam" kolejny raz ... i mi nie pomagasz :smo:
Bo ja chyba się nie odważe pojechać tam na wakacje ... za bardzo polubiłam greckie pustki ... :oczko_usmiech:
Więc będzie to zapewne tygodniowy świąteczny urlop ... no a w tydzień to ja se mogę :roll:
Ale to się jeszcze zobaczy jak to wyjdzie :mrgreen:
Będę pamiętać ofkors, że pozwoliłaś się męczyć na priv :smo:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.07.2019 13:57

mysza73 napisał(a):Bo ja chyba się nie odważe pojechać tam na wakacje ... za bardzo polubiłam greckie pustki ... :oczko_usmiech:

Ale, że u mnie jakoś tłoczno było :roll: :?:
Powiem Ci, że jeśli rozumiemy wakacje jako okres lipiec - sierpień to jak bym się też nie odważyła. Bałabym się, że się usmażę :lol: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.07.2019 14:01

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Bo ja chyba się nie odważe pojechać tam na wakacje ... za bardzo polubiłam greckie pustki ... :oczko_usmiech:

Ale, że u mnie jakoś tłoczno było :roll: :?:
Powiem Ci, że jeśli rozumiemy wakacje jako okres lipiec - sierpień to jak bym się też nie odważyła. Bałabym się, że się usmażę :lol: .

No u mnie wakacje to raczej lipiec-sierpień ... boję się i tłoku i usmażenia :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.07.2019 14:55

Byłam i czytałam i czasem sie odezwałam.... Dzięki za relację, ja chyba tam nie trafię to choć sobie popatrzyłam...

marze_na napisał(a):Coraz mniej mam radości z pisania relacji, więc jakoś mi się nie pali :?
Masz tak samo jak ja....
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 13.07.2019 09:51

mysza73 napisał(a):
P1050854.JPG
Piękna ta fontanna, tylko dlaczego tak spektakularnie ogrodzona. Nie podoba mi sie we Włoszech ten zakaz moczenia nawet palca w wodzie. A w tym przypadku to chyba jest nawet zakaz zbliżania się do fontanny. :evil:

mysza73 napisał(a):Rzutem na taśmę udało mi się zakończyć tą relację ... :oczko_usmiech:
Teraz mogę iść po walizeczki i pakować się na wakacje w Grecji ... wylot w środę o 10.45 :oczko_usmiech:
Zabierz mnie ze sobą. :oczko_usmiech: :hut:

mysza73 napisał(a):Jak zwyklę dziękuję za towarzystwo (nieliczne :smo: ) :lool: :hearts: :lool: :hearts:
:papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:
A ja dziękuję za pokazanie kolejnej porcji Włoch. Po takich relacjach już się chce pakować walizki i tam jechać.
Co do towarzystwa, to raz jest go więcej, a raz mniej. Pozostają chyba najwierniejsi.
Mam nadzieje, że Cię to nie zniechęci do dalszego przybliżania nam odwiedzanych przez Ciebie zakątków.

piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):Coraz mniej mam radości z pisania relacji, więc jakoś mi się nie pali :?
Masz tak samo jak ja....
Jakaś choroba, czy co. U mnie dokładnie taka sama przypadłość :roll: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.07.2019 10:24

mysza73 napisał(a):Niestety na most wchodzić nie można ... :(

O, a to dlaczego? 8O
Grozi zawaleniem może? :?
mysza73 napisał(a):Szału nie było, ale tragedii również :oczko_usmiech:

Dokładnie takie same wrażenia z Cortony... zwiedzanie dodatkowo męczące przez położenie miasta na zboczu góry :roll: .
Za to potem odwdzięczyło się nam ono za poniesiony trud spankiem przy Małgorzacie :wink:

Rocca Paolina 8O w Perugii - jeszcze jeden dowód na to że pominięcie tego miasta to był jednak błąd.

A skoro to już koniec to ja też podziękuję za fajną relację :idea: licząc oczywiście na kolejne (niekoniecznie wyłącznie z Italii :) )

megidh napisał(a):
piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):Coraz mniej mam radości z pisania relacji, więc jakoś mi się nie pali :?
Masz tak samo jak ja....
Jakaś choroba, czy co. U mnie dokładnie taka sama przypadłość :roll: .


Eeee dziewczyny przesadzacie :) , ostatnimi czasy jakoś tak sympatyczniej i milej się w tym dziale zrobiło :cool: (i oby tak zostało) ... nic tylko pisać :idea: :D

Pozdrawiam
:papa:
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Umbria ... z siatkówką w tle ;-) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone