Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2018 19:38

walp napisał(a):
Podczas kalkulacji Assistance na stronie www, mam do wyboru tylko warianty ekonomiczny, standardowy i premium. Czy wariant aby otrzymać wariant prestiż, trzeba wykupić OC/AC?


Klikasz "wybierz", i dopiero wtedy możesz dobrać pasujące ci elementy ASS (prestiż) i ubezpieczenia.
Ja chyba w to wejdę, oczywiście zmniejszone wymagania AC.
Bartek_8610
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 25.05.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_8610 » 24.02.2018 20:20

Witam a czy w axa jest jakis limit wiekowy na auto?przyslali mi wlasnie kontynuacje oc i czytam ze maja assistance na 800km!wie ktos moze bo w owu nic nie moge znalesc
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2018 20:40

§ 3 PRZEDMIOT UBEZPIECZENIA
4. Na podstawie OWU nie zawiera się Umów dla Pojazdów:

"15) których okres eksploatacji przekracza 15 lat na dzień
składania wniosku o ubezpieczenie - w przypadku zawarcia
Umowy, a w razie automatycznego przedłużenia Umowy
- 20 lat lub Suma ubezpieczenia pojazdu jest niższa niż
5 000 PLN zgodnie z § 8 ust. 6,"
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.02.2018 21:49

szaki17 napisał(a):
walp napisał(a):
Podczas kalkulacji Assistance na stronie www, mam do wyboru tylko warianty ekonomiczny, standardowy i premium. Czy wariant aby otrzymać wariant prestiż, trzeba wykupić OC/AC?


Klikasz "wybierz", i dopiero wtedy możesz dobrać pasujące ci elementy ASS (prestiż) i ubezpieczenia.
Ja chyba w to wejdę, oczywiście zmniejszone wymagania AC.

Jeśli nie znajdę nic lepszego, to ja również.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 27.03.2018 19:57

Witam.Ubezpieczyłem dzis autko w pzu po nowemu assistance 1200 awaria i wypadek tak mi przekazał agent ale ile w tym prawdy to nie wiem Cena 319 zł na rok
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.03.2018 20:19

nenek napisał(a):Witam.Ubezpieczyłem dzis autko w pzu po nowemu assistance 1200 awaria i wypadek tak mi przekazał agent ale ile w tym prawdy to nie wiem Cena 319 zł na rok

Agenci mogą mówić różne rzeczy, dlatego zawsze czytam OWU :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2018 08:53

nenek napisał(a):Witam.Ubezpieczyłem dzis autko w pzu po nowemu assistance 1200 awaria i wypadek tak mi przekazał agent ale ile w tym prawdy to nie wiem Cena 319 zł na rok


I jak to zwykle bywa zrobił cię w konia, dotyczy tylko wypadku* >>>
*chyba że na stronie PZU wisi jeszcze stare OWU


"Standardowo w wariancie Super holujemy pojazd do 150 km. Jeśli masz pojazd osobowy lub ciężarowy do 3,5 t DMC ubezpieczony w PZU Auto OC lub PZU Auto AC, możesz wykupić opcję holowania w Polsce bez limitu. Możesz także rozszerzyć swoje ubezpieczenie o opcję holowania za granicą do 1200 km w razie wypadku dla pojazdów osobowych i ciężarowych o DMC do 3,5 tony pod warunkiem, że Twój pojazd nie ma więcej niż 7 lat i 7 miejsc w dowodzie rejestracyjnym. Rozszerzenie zaczyna działać dopiero 7 dni od jego zawarcia – pamiętaj, by kupić je wcześniej."
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 28.03.2018 20:25

nie zrobił mnie w konia pytałem sie po fakcie jak juz wychodził dlatego posta napisałem tak a nie inaczej
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 28.03.2018 20:54

Dzwoniłem wlasnie na infolinie nowy produkt 1200- awaria i holowanie w moim przypadku wiek pojazdu nie ma znaczenia owu w necie nieaktualne.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 29.03.2018 07:25

Dzwonić to sobie można.... ;) Liczy się to co w OWU, podaj źródło, że jest tak jak mówisz.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 29.03.2018 07:44

nenek napisał(a):Dzwoniłem wlasnie na infolinie nowy produkt 1200- awaria i holowanie w moim przypadku wiek pojazdu nie ma znaczenia owu w necie nieaktualne.


Z Twoich informacji wygląda, że masz jakieś indywidualne OWU tylko dla Ciebie :D ,bo dziwnym trafem jest wielu którzy chcieliby tak auto ubezpieczyć. Ja sam próbowałem i jakoś nie dało rady, zarówno na infolinii jak i przez agentów jak i w multiagencji. Dwa lata temu, owszem, jeszcze to działało i wtedy wiek auta rzeczywiście nie miał znaczenia bo sam ubezpieczałem 18-sto latka na tak duże holowanie za granicą w razie wypadku czy awarii choć też musiałem się nagimnastykować bo w pakiecie musiało być z czymś drugim (w moim wypadku mini ass i jeszcze uratowało mnie wysokie wyposażenie co podniosło wartość auta i pozwoliło to wszystko wykupić)

Nie życzę oczywiście nikomu sprawdzania działania ubezpieczenia w praktyce, jednak najświeższe OWU jakie jest dostępne w sieci neguje większość tego co niby masz w pakiecie i ja osobiście tego się trzymam.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 29.03.2018 09:50

Zaczołem grzebac. Szaki17 ma racje taki jest produkt a awarie musi wam dopisac agent maja taka mozliwosc .Dwoniłem do agenta i jeszcze raz na infolinie mam dopisane wypadek i awaria. Takze mam nadzieje ze nie bede musiał z tego korzystac i wszystkim tez tego zycze.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 29.03.2018 09:52

dids76 napisał(a):Agenci mogą mówić różne rzeczy, dlatego zawsze czytam OWU :wink:


W przypadku nabrania jakichkolwiek wątpliwości co do informacji przekazywanych przez agenta lub interpretacji zapisów OWU, zwłaszcza w przypadku gdy dana kwestia nie jest jasno i jednoznacznie zapisana, mam zwyczaj żądania od niego dokonania odpowiedniego zapisu w dokumencie polisy potwierdzonego odręcznym podpisem i pieczątką.

Obecnie np. mam na swojej polisie adnotację o treści: "...holowanie poza granicami kraju do 1250 km...".

Uważam, że to wystarczające zabezpieczenie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2018 09:57

lechocz napisał(a):W przypadku nabrania jakichkolwiek wątpliwości co do informacji przekazywanych przez agenta lub interpretacji zapisów OWU, zwłaszcza w przypadku gdy dana kwestia nie jest jasno i jednoznacznie zapisana, mam zwyczaj żądania od niego dokonania odpowiedniego zapisu w dokumencie polisy potwierdzonego odręcznym podpisem i pieczątką.

Obecnie np. mam na swojej polisie adnotację o treści: "...holowanie poza granicami kraju do 1250 km...".

Uważam, że to wystarczające zabezpieczenie.

I tak powinno być.
Nie wierzę nikomu, a szczególnie agentowi "na słowo". Jak nie ma czegoś w OWU a agent "twierdzi że OWU jest nieaktualne" to proszę ściągnąć aktualne :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2018 10:27

dids76 napisał(a):
lechocz napisał(a):

Obecnie np. mam na swojej polisie adnotację o treści: "...holowanie poza granicami kraju do 1250 km...".



Ale holowanie po wypadku i awarii ??
Jakieś te PZU "szemrane", niby holowanie po awarii jest, ale nikt go nie widział :wink:. W OWU nie ma, ale agenci mogą je dołączyć :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 97
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone