Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.08.2016 20:38

aherok
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) aherok » 22.08.2016 19:40

cvallo2 napisał(a):
Karczu napisał(a):Witam.

2 lata temu wykupiłem w PZU miniCasco + assistance z rozszerzeniem do 1000km mając OC i w innym TU. Robił ktoś tak w tym roku? Da się tak jeszcze?


Jak najbardziej jeszcze działa...tylko nie w oddziałach PZU a u jakichś agencji.
W oddziałach PZU mają inny soft i nie da się tak zrobić.


Dzwoniłem do 4 agencji w okolicy i żadna nie współpracuje z PZU, a jedna mi wyraźnie wpychała inne opcje, "bo inaczej się nie da".. Można to gdzieś wykupić online?
tomi308
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 24.08.2016 13:44

Dziś dzwoniłem do InterRiska w sprawie rozszerzenia Assistance do 1000km-197zł do końca trwania ubezpieczenia (styczeń 2017)
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 24.08.2016 13:54

tomi308 napisał(a):Dziś dzwoniłem do InterRiska w sprawie rozszerzenia Assistance do 1000km-197zł do końca trwania ubezpieczenia (styczeń 2017)

Miałem okazję mieć nieprzyjemność skorzystania z oferty InterRiska, opisywałem to w tym wątku, wklejam treść jeszcze raz ku przestrodze:
Co do Interrisku, trzeba mieć u nich OC żeby dokupić to holowanie do 1000km. Jednak z osobistych doświadczeń z tą firmą szczerze odradzam jakiekolwiek ubezpieczenie u nich. Przed zeszłorocznym wyjazdem, ponieważ miałem u nich OC wpadłem na pomysł żeby też u nich wykupić to holowanie. Podczas wyjazdu na szczęście nie musiałem z niego korzystać. Aż w tym roku w lutym okazało się, że mają jakąś wpłatę ode mnie nieprzypisaną do żadnej polisy. Jak zacząłem sprawę drążyć okazało się że ten wykupiony przeze mnie assistance nie był w ogóle wprowadzony do systemu. Można sobie wyobrazić jak bym się zdziwił gdybym podczas wyjazdu usiłował skorzystać z polisy. Ubezpieczalnia przeprosiła za całą sytuację, w ramach rekompensaty zaproponowali zwrot składki na ten assistane, pod warunkiem odesłania im oryginału polisy, co też uczyniłem. Składkę jak najbardziej zwrócili. I tu cała historia mogłaby zakończyć się w miarę pozytywnie. Ale nie ma tak dobrze. Jakiś miesiąc temu dostaję od Interrisku powiastkę poleconym, że od września zalegam im ze składką za ten assistance i jeżeli w przeciągu tygodnia od daty otrzymania tej powiastki nie ureguluję należności to najłagodniejsza groźba z ich strony to wpisanie do Krajowego Rejestru Długów. Cała historia zakończyła się skargą do KNF, w końcu Interrisk przeprosił za całą historię. Mój osobisty wniosek z całej historii - omijać INTERRISK z daleka.
tomi308
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 24.08.2016 15:56

Tomasz61 napisał(a):
tomi308 napisał(a):Dziś dzwoniłem do InterRiska w sprawie rozszerzenia Assistance do 1000km-197zł do końca trwania ubezpieczenia (styczeń 2017)

Miałem okazję mieć nieprzyjemność skorzystania z oferty InterRiska, opisywałem to w tym wątku, wklejam treść jeszcze raz ku przestrodze:
Co do Interrisku, trzeba mieć u nich OC żeby dokupić to holowanie do 1000km. Jednak z osobistych doświadczeń z tą firmą szczerze odradzam jakiekolwiek ubezpieczenie u nich. Przed zeszłorocznym wyjazdem, ponieważ miałem u nich OC wpadłem na pomysł żeby też u nich wykupić to holowanie. Podczas wyjazdu na szczęście nie musiałem z niego korzystać. Aż w tym roku w lutym okazało się, że mają jakąś wpłatę ode mnie nieprzypisaną do żadnej polisy. Jak zacząłem sprawę drążyć okazało się że ten wykupiony przeze mnie assistance nie był w ogóle wprowadzony do systemu. Można sobie wyobrazić jak bym się zdziwił gdybym podczas wyjazdu usiłował skorzystać z polisy. Ubezpieczalnia przeprosiła za całą sytuację, w ramach rekompensaty zaproponowali zwrot składki na ten assistane, pod warunkiem odesłania im oryginału polisy, co też uczyniłem. Składkę jak najbardziej zwrócili. I tu cała historia mogłaby zakończyć się w miarę pozytywnie. Ale nie ma tak dobrze. Jakiś miesiąc temu dostaję od Interrisku powiastkę poleconym, że od września zalegam im ze składką za ten assistance i jeżeli w przeciągu tygodnia od daty otrzymania tej powiastki nie ureguluję należności to najłagodniejsza groźba z ich strony to wpisanie do Krajowego Rejestru Długów. Cała historia zakończyła się skargą do KNF, w końcu Interrisk przeprosił za całą historię. Mój osobisty wniosek z całej historii - omijać INTERRISK z daleka.

Ale o ile mi wiadomo aby mieć holowanie w InterRisk poza Polską to trzeba mieć AC a nie tylko OC chyba że coś się zmieniło ale nie chce mi się wierzyć że ze zwykłego OC jest jakieś holowanie poza granicami
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 24.08.2016 16:04

Być może warunki ubezpieczenia się zmieniły. Historia którą opisałem zdarzyła się w 2014 roku. Co jednak nie zmienia faktu, jaki porządek panuje w Interrisku.
tomi308
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 24.08.2016 17:06

Sprawdziłem.
Jednak do OC można kupić Assistance wprawdzie premium ale można.
Co do samej firmy miałem przygodę z AC i wszystko było ok ale wiadomo że różnie bywa
crokasia
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.08.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) crokasia » 25.08.2016 19:35

Witam forumowiczów!
Mam pytanie trochę z innej beczki.
Czy ktoś ma doświadczenia co robić podczas wypadku samochodowego gdy samochód nie może dalej jechać?
Słyszałam że np. ubezpieczenie w axie (to czasowe nie AC) obejmuje holowanie, ale jeżeli wypadek nie jest z naszej winy to musimy polegać na polisie osoby która wypadek spowodowała.

Zastanawiam się jak w ogóle zachować się w takiej sytuacji. Na pewno wzywać policję. To wiem.
Czy ktoś ma takie doświadczenia?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 17.11.2016 18:31

właśnie rozmawiałem z moim agentem i w tym tygodniu ma się zmienić OWU w PZU jeżeli chodzi o Assistance...limit ma być zmieniony z 1000 do 500 km i samochód zastępczy na 5 zamiast na 7 dni...słabo :evil:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.11.2016 22:35

słoma79 napisał(a):właśnie rozmawiałem z moim agentem i w tym tygodniu ma się zmienić OWU w PZU jeżeli chodzi o Assistance...limit ma być zmieniony z 1000 do 500 km i samochód zastępczy na 5 zamiast na 7 dni...słabo :evil:

:evil: :evil: :evil:
Ale jeśli zapłaciłem w sierpniu na cały rok to chyba 1000 aktualne będzie :?:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 17.11.2016 22:41

aktualne...ja chyba dokupię do soboty na starych zasadach :mrgreen:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.11.2016 00:00

lotnikwsk napisał(a):
słoma79 napisał(a):właśnie rozmawiałem z moim agentem i w tym tygodniu ma się zmienić OWU w PZU jeżeli chodzi o Assistance...limit ma być zmieniony z 1000 do 500 km i samochód zastępczy na 5 zamiast na 7 dni...słabo :evil:

:evil: :evil: :evil:
Ale jeśli zapłaciłem w sierpniu na cały rok to chyba 1000 aktualne będzie :?:
'
kurde załamka te 500 km, ni jak mi tu nie pasuje z cro:(. Ja mam do polowy lutego wiec nie będę teraz przedłużał tym bardziej, że planuję zmienić na wiosnę autko. Lipa:(
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.11.2016 09:42

amatus1 napisał(a): ... Ja mam do polowy lutego wiec nie będę teraz przedłużał tym bardziej, że planuję zmienić na wiosnę autko. Lipa:(


To zmień na nowe z gwarancją i problem rozwiązany :)

To trochę taki żarcik gdyż nie wnikam w fundusze a mnie na nową furę jak na razie nie stać no i nie jest potrzebna

Mając od kilku lat nowe auta z firmy zawsze są objęte pakietem gwarancyjnym producenta gdzie warunki są bardzo atrakcyjne i na takowe ubezpieczenia ja jako użytkownik nie musze wydać ani złotóweczki

Jak OC buzuje to i cała reszta też nieco wzrośnie pomimo, że to nie jest obowiązkowe ubezpieczenie
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.11.2016 08:39

znam przypadek, że za OC klient zapłacił tę samą kwotę co za AC..., tj. po 600 zł...:p
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.11.2016 08:49

słoma79 napisał(a):właśnie rozmawiałem z moim agentem i w tym tygodniu ma się zmienić OWU w PZU jeżeli chodzi o Assistance...limit ma być zmieniony z 1000 do 500 km i samochód zastępczy na 5 zamiast na 7 dni...słabo :evil:

czy Ktoś kompetentny może potwierdzić tę zmianę? tydzień minął, mój agent na wolnym, ja mam ASS. do czerwca i zastanawiam się, że może by tak jeszcze w tym terminie pojechać?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone