Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Turkusowa Calabria

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2011 12:05

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:35 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 5 razy
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.01.2011 12:10

Dzięki.
Może się kiedyś przyda...
Małżonka bardzo zainteresowana...

pozdrav :papa:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 30.01.2011 12:10

A masz może fotki ze środka apartamentu? :D Bo na ich stronce nie ma :(
Ostatnio edytowano 30.01.2011 12:14 przez Aneta.K, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.01.2011 12:11

Ja się zachwycam pięknymi widokami, a mój mąż mówi:
"Napisz, że Włochy ok, ale samochód to mają niezły :lol: " :roll:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.01.2011 12:14

mysza73 napisał(a):Ja się zachwycam pięknymi widokami, a mój mąż mówi:
"Napisz, że Włochy ok, ale samochód to mają niezły :lol: " :roll:


Też zauważyłem. 8)
Jak więc widzisz Twojemu małżonkowi nic nie dolega.... :mrgreen: :wink:
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 30.01.2011 12:24

PRZEPIĘKNE, przewspaniałe... nie chcę przesłodzić ale to chyba jedne z najpiękniejszych zdjęć z terenów włoskich jakie widziałem tu na forum.
Ja już tam jestem, już czuję delikatne muśnięcia słońca i ziarenka piasku na łydkach....oszołomiony bogactwem świata kwiatów niemal zachłystuje się zimnym sokiem pomarańczowym... :D
Dzięki i czekam na c.d.n. :D :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 30.01.2011 12:58

AIT napisał(a):woka >> Ta odlagłość 2200 km nie jest tak trudna do przebycia. Jedzie się bardzo dobrze. Ja drogę w tamtą stronę przejechałem za jednym podejściem, choć najlepiej byłoby sobie to podzielić na 2 części.

Nooooo, na raz tyle jeszcze nie jechałem (a nie jestem już młody dzius). Myślę, że masz zdrowie aby to tak na raz machnąć. Być może kiedyś bym jechał "na raz", teraz z całą pewnością nie.

Ponadto, ja jestem z tych co pochwalą, że ładne widoki, zdjęcia ..... ale po co mam tak daleko jechać skoro podobne widoki znajdę wiele, wiele bliżej. Natomiast "szczegół w te, szczegół we wte" ... dla mnie nie ma już znaczenia. Myślę, że (tak myślę) ...... bliżej będę miał to samo. :lol: :wink: ( nie wdając się w detale) :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 30.01.2011 13:25


Nie mogę znaleźć oferty dla dwóch osób. 8O :(
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
calabria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 30.01.2011 14:04

Calabria ma chyba dwa oblicza, jedno( zachodnie wybrzeże) jak widać ze zdjęć fantastyczne, drugie natomiast (wschodnie) okolice Bari, Crotone po Catanzaro jest w mojej ocenie "dzikie" a mówiąc wprost brud i zacofanie.
Wprawdzie zastrzegam, że swoją opinię opieram na pobycie w roku 1996, oraz 97, ale od tego czasu wiele mogło się zmienić na lepsze.
Na pewno nie chcę nikogo zniechęcić do wschodniej Calabrii, trzeba pojechać i przekonać się samemu.
GAJUS
ebolec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1432
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebolec » 30.01.2011 14:41

Dopisuję się do relacji...
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 30.01.2011 15:35

słyszałem od Polki, która wyszła za mąż za Włocha, że na południu jest trochę niebezpiecznie- tzn radziła raczej nie wychodzić poza teren hotelu, basena i plaży i odradzała iść w normalne miasto z powodu mafijnych rozrachunków.
Podobno od Neapolu w dół robi się średnio ciekawie.
Jak ja się gdzieś wybieram, chcę zawsze też poznać normalne życie ludzi mieszkających nie tylko w okolicy kurortów.
Jak to jest naprawdę z tymi południowymi Włochami i bezpieczeństwem?
Co człek, to opinia)
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 30.01.2011 17:35

Byłam w Capo Vaticano co prawda ładnych parę lat temu ale jakoś nie odczułam tam obecności jakieś włoskiej mafii. A co dzień spacerowaliśmy po Capo Vaticano. Capo Vaticano można by nazwać raczej cichą, spokojną wioską niż wielkim miastem. W sezonie pewnie jest tam gwarniej. My byliśmy w drugiej połowie czerwca więc przed najazdem turystów z Niemiec. Faktem jest, że wypoczywa się tam wspaniale, a widoki są przepyszne co zresztą widać na fotkach AITa.
AIT dzięki za ożywienie wspomnień z moich wakacji w Capo Vaticano. My mieszkaliśmy w Baia di Grotticelle.
Pozdrav :)
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 30.01.2011 18:28

piękne zdjęcia:0
próbowałam męża namówić na Kalabrię w tym roku,
ale może za rok mi się uda:)
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
calabria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 30.01.2011 18:41

Basik_63 napisał(a):Byłam w Capo Vaticano co prawda ładnych parę lat temu ale jakoś nie odczułam tam obecności jakieś włoskiej mafii.)

Chciałbym się do tego odnieść. Ale najpierw chciałbym przeprosić AIT autora tego wątku że się "wcinam" z nie pochlebnymi uwagami. BASIK 63 jak domniemywam CAPO VATICANO to kurort na zachodnim wybrzeżu, jestem przekonany że jest całkowicie bezpiecznie, myślę że jakaś tam mafia nie zajmuje się turystami . Niemniej jednak chciałbym opowiedzieć o włoskich południowych młodzieńcach pozujących na "ludzi mafii". Dużo podróżuję z plecakiem, nie koniecznie po turystycznych szlakach. Właśnie w CALABRII na wschodnim wybrzeżu na jednym z bezdroży otoczyła mnie grupa wyżelowanych 20-latków z kijami bejsbolowymi, zapytali czy jestem albańczykiem (wystraszyłem się). Na szczęście nie byłem nim......uwierzyli ale mieli ubaw z mojego strachu. Mimo, że z plecakiem byłem w Maroku, Hiszpanii, Francji, Czarnogórze ,Albanii taka historia się już nie powtórzyła.
To nic nie znaczy, bandyci mogą pojawić się w każdym kraju, ale osobiście nie lubię Włochów z południa, mają o sobie wysokie mniemanie ( twierdzę tak nie tylko na podst, wyżej wymienionej historii), a przysłowiowa słoma z butów wystaje im jak nigdzie w Europie.
AIT proszę nie mniej mi tego za złe. Twoje wakacje były udane (świetne zdjęcia) ja jednak nie mam zamiaru na południu Włoch zostawić więcej ani złotówki.
Pozdrawiam Cromaniaków GAJUS.
wojtek51
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 18.07.2006
Re: calabria

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek51 » 30.01.2011 19:05

Gajus.ems napisał(a):Calabria ma chyba dwa oblicza, jedno( zachodnie wybrzeże) jak widać ze zdjęć fantastyczne, drugie natomiast (wschodnie) okolice Bari, Crotone po Catanzaro jest w mojej ocenie "dzikie" a mówiąc wprost brud i zacofanie.
Wprawdzie zastrzegam, że swoją opinię opieram na pobycie w roku 1996, oraz 97, ale od tego czasu wiele mogło się zmienić na lepsze.
Na pewno nie chcę nikogo zniechęcić do wschodniej Calabrii, trzeba pojechać i przekonać się samemu.
GAJUS

Bari leży w Apulii, spory kawałek od Kalabri :wink: :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Turkusowa Calabria - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone