Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Turcja w cztery tygodnie

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.11.2009 19:22

Czytam , oglądam , podziwiam i uczę się

Pozdrawiam
Piotr
Ostatnio edytowano 09.11.2009 01:18 przez piotrf, łącznie edytowano 1 raz
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 07.11.2009 21:38

Franz napisał(a):Powinienem powitać Cię tutaj z bukietem kwiatów! Jesteś pierwsza (może jedyna)
A to jest bardzo dobry pomysł :lol: :lol: :lol: To jeszcze poproszę jakąś wstęgę do przecięcia, i może szampana :lol: :lol:

Ale wydaje mi się, że mnie przeceniłeś :D i jest jeszcze sporo osób, które, jak Jarek ( pozdrawiam :papa:) z ukrycia tu zaglądają
Jareksz napisał(a):Zainteresowanie jest widoczne w ilości odwiedzin wątku.


Karmylassos... - zaczynam zagłębiać się w temat, bo na razie nowy :D i chwilowo nie wiem, w której części kosmosu :wink: się znajduje :D

A co do wąwozu - to dziękuję za wieści (Piotrek - również Tobie :D) Myślę, że jak się trochę pokombinuje to jakiś fragment można i z Maluchami zwiedzić :D

pozdrawiam
i czekam na cdn

p.s. I podejrzewam, że jak kiedyś podejmiemy męską decyzję, że jednak 3 tygodnie w w Turcji, to jeszcze Cię pomęczę :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2009 21:49

Franz napisał(a):....Miło wiedzieć, że ktoś tu jeszcze zagląda. :)....

Zagląda, zagląda :wink:
Dzięki Tobie trochę wspominam a troche notuje na przyszłość :lol:

Tymona napisał(a):....podejrzewam, że jak kiedyś podejmiemy męską decyzję, że jednak 3 tygodnie w w Turcji, to jeszcze Cię pomęczę :D

Tymonko trzymam kciuki za powodzenie realizacji tego postanowienia - 3 tyg. to taki w sam raz okres na Turcję.
Chciałoby się wiecej ale chcieć to na zawsze móc :wink:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 07.11.2009 22:13

...też zaglądam - też wspominam ...

Pozdrawiam
ibra
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ibra » 08.11.2009 01:35

Czuję się tak trochę wywołany do tablicy :oops:
Trochę podglądam no bo..bo byłem w Turcji własnym autkiem
a wszelkie informacje jakie tutaj zdobyłem były bezcenne
tym bardziej że w przyszłym roku chciałbym powtórzyć moje doświadczenia z Turcją bo kraj wspaniały a i ludzie wspaniali :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107690
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.11.2009 13:45

Wojtku, ja też zaglądam do wydzielonego wątku z ciekawością oglądając miejsca, do których raczej nie dotrę.

Pozdrav.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.11.2009 15:10

Janusz Bajcer napisał(a):....z ciekawością oglądając miejsca, do których raczej nie dotrę.....

Z tym, że nie zapieraj się tak :wink:
W sierpniu ub. roku w moim istabulskim wątku podczas wyliczanki kto w 2009 r wybiera się do Turcji napisałeś tak:
Janusz Bajcer napisał(a):Witajcie "TURKI" :wink:
- a ja Was sobie tylko poczytam i pooglądam Wasze fotki :lol:

i nawet chyba Ci przez myśl nie przeszło, że za kilka miesięcy od tego postu tam wylądujesz :wink:
Więc kto wie....czego Ci życzę :papa:
krzysiek1956
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek1956 » 08.11.2009 16:38

Wojtku
Więcej Nas czyta, ogląda i podziwia Turcję i zdjęcia
Czekamy na więcej.Pozdr.Krzysztof :D
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.11.2009 16:53

Czytam i ja, podobnie jak relacje Janusza i Piotrka, i szukam inspiracji na swój pierwszy tam wyjazd.

Panowie modowie, a może dało by się wydzielić osobno wątki tureckie bo jest ich już parę, co?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.11.2009 16:57

gospodarz napisał(a):....Panowie modowie, a może dało by się wydzielić osobno wątki tureckie bo jest ich już parę, co?

Nie ma sensu - bo za chwile trzeby by robić działy o Grecji, Maroko, Egipcie itp.
A tak siedzi to w dziale "Jak nie Chorwacja to...." i można znaleźć bez problemu :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.11.2009 18:00

Dziękuję za liczny odzew. :) Oczywiście, doprowadzę ten wątek do końca (tzn. do środka ;) ).

Janusz Bajcer napisał(a):ja też zaglądam do wydzielonego wątku

Nooo... w zasadzie jesteś Ojcem Chrzestnym tego wątku. :lol:

Tymona napisał(a):A to jest bardzo dobry pomysł :lol: :lol: :lol: To jeszcze poproszę jakąś wstęgę do przecięcia, i może szampana :lol: :lol:

Obrazek Obrazek

Tymona napisał(a):Karmylassos... - zaczynam zagłębiać się w temat, bo na razie nowy :D i chwilowo nie wiem, w której części kosmosu :wink: się znajduje :D

To Kayaköy (Skalna Wieś) parę kilometrów od Fethiye.

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 08.11.2009 23:21

Piotrek_B napisał(a):
gospodarz napisał(a):....Panowie modowie, a może dało by się wydzielić osobno wątki tureckie bo jest ich już parę, co?

Nie ma sensu - bo za chwile trzeby by robić działy o Grecji, Maroko, Egipcie itp.
A tak siedzi to w dziale "Jak nie Chorwacja to...." i można znaleźć bez problemu :wink:


Ja jestem za wydzieleniem. Nie wiem czy nie jestesmy najciekawszym forum dot Turcji. Np taka "Turcja w sandałach", na poczatku wygladała ciekawie ale teraz niewiele nowego tam sie dzieje.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 10.11.2009 14:10

Franz napisał(a):
Tymona napisał(a):Karmylassos... - zaczynam zagłębiać się w temat, bo na razie nowy :D i chwilowo nie wiem, w której części kosmosu :wink: się znajduje :D

To Kayaköy (Skalna Wieś) parę kilometrów od Fethiye
A to kojarzę, tylko nie wiedziałam, że to "to" to samo (ach ten język polski :roll:)


piotrmks napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):
gospodarz napisał(a):....Panowie modowie, a może dało by się wydzielić osobno wątki tureckie bo jest ich już parę, co?

Nie ma sensu - bo za chwile trzeby by robić działy o Grecji, Maroko, Egipcie itp.


Ja jestem za wydzieleniem.
To i ja się wypowiem (a co ! :D) Ja też jestem za, ale nie wydzieleniem, a przyklejeniem (po ówczesnym zebraniu linków w jednym poście) tureckiego wątku. No bo tak jak jest Bella Italia, Grecja czy inna Bośnia :wink: to może być i Turcja :D Jeżeli jest potrzeba to mogę zająć się stworzeniam takiego postu, potem Piotruś B zrobi czary mary i go przyklei, a potem Wy - Turkofile będziecie tam się wypowiadać, a ja czytać! ( ależ ja jestem mondra :wink: :lol: nieprawdaż :wink: :lol:)

pozdrawiam serdecznie
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.11.2009 14:22

Tymona napisał(a):....Jeżeli jest potrzeba to mogę zająć się stworzeniam takiego postu....

Chłopi na rolę
Robotnicy do fabryk
a Tymona do........internetu :-) ;-)
Zakładaj wątek a ja Ci go pomoge poprowadzić nie tylko na zasadzie:
Tymona napisał(a):.... potem Piotruś B zrobi czary mary i go przyklei


;-) ;-) ;-)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.11.2009 14:34

Tymona napisał(a):Ja też jestem za, ale nie wydzieleniem, a przyklejeniem (po ówczesnym zebraniu linków w jednym poście) tureckiego wątku.

Może mam zbyt małą wyobraźnię lub nie doceniam potencjału czarów marów, ale wydaje mi się, że - przy tej różnorodności tras - to niezły galimatias mógłby z tego wyjść...

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
Turcja w cztery tygodnie - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone