Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Turcja 2010- Wbrzeże Egejskie, Pamfilia, Licja- Italiano

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 07.11.2010 12:26

Ostatnio edytowano 23.07.2015 19:21 przez Italiano, łącznie edytowano 7 razy
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 08.11.2010 15:53

Jak radziliście sobie ze zmęczeniem na takich długich odcinkach trasy ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.11.2010 15:57

Crayfish napisał(a):Jak radziliście sobie ze zmęczeniem na takich długich odcinkach trasy ?


Patrząc na zdjęcia towarzyski podróży i autora - młodość ma swoje prawa :wink: :D
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 08.11.2010 22:35

Crayfish napisał(a):Jak radziliście sobie ze zmęczeniem na takich długich odcinkach trasy ?

Jechalismy ciagle na amfie :D . Nie, żartuję, najtrudniejszy był pierwszy odcinek tzn. z Polski za Belgrad, i przedostatni z Cannakkle do Szeged, reszta to raczej krótkie odcinki takie po 300-500 km z jednego miejsca noclegowego w inne. a po dojechaniu na miejsce krótkie wycieczki 30-80 km dziennie. 500 km po tureckich drogach to naprawdę nieduża i niezbyt ciężka trasa, która mozna przejechać w 6-7 godzin z postojami( to nie 500 km w Polsce :D ). Oczywiście inaczej się jedzie wzdłuż wybrzeża po serpentynach wówczas nie ma co planowac więcej jak 300km dziennie, zwlaszcz jak co chwilę slyszysz"zatrzymaj sie zatrzymaj, ale fajne miejsce zrobię zdjęcie" :D Na tureckich drogach ruch jest niewielki, a drogi sa proste , szerokie i bezdziurne, tylko trochę za bardzo żwirowe, ale przy ich temperaturach to chyba konieczne.Natomiast jazda w miastach to było ciekawe doswaidczenie 8O . szczególnie podobały mi sie sygnały ręka i pojecie przepisow ruchu jako sugestia do ich zastosowania :D
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 09.11.2010 09:03

Extra relacja,fakt nie wszystkie fotki mi się otwierały całe,super przygoda.My też myślimy o Turcji.
Napisz trochę o kosztach,noclegi braliście w ciemno na miejscu.
Dawaj dalej.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 09.11.2010 18:01

ElciaS napisał(a):Extra relacja,fakt nie wszystkie fotki mi się otwierały całe,super przygoda.My też myślimy o Turcji.
Napisz trochę o kosztach,noclegi braliście w ciemno na miejscu.
Dawaj dalej.

chyba dałem na początku za duże rozmiary foto :oops: ele zależy też od prędkosci internetu( zauważylem, że w pracy otwierają sie szybko i bez problemu, natomiast w domu wolniej i czasami trzeba "odświażyć").Rzeczywiscie koszty :D Gdy pisałem relację na początku pamiętałem i wstawiałem ceny ,później gorzej chociaż żona gdzieś zapisala wszystkie rachunki. Najdrożej wyszedł nocleg za Belgradem 44Euro za 2 osoby.W Canakkle nocleg ze sniadaniem 12 Euro, Ayvalik Hotel 12euro od osoby ,ale po długich negocjacjach i zaliczeniu okolo 10 hoteli w tym jednego prowadzonego przez geja :D , Selcuk 20 YTL od osoby, Pamukkale wyszło najtaniej cos około 8 euro od osoby,W Antalyi znaleźliśmy hotel 110 YTL za 3 noce od 2 osób, Kas 80 YTL 2noce dla 2 osób. Jedzenie już gdzieś jakieś ceny na początku podawałem, różnie za rybą w Ayvalik zaplaciliśmy raz 15 YTL a w Kas obiadowaliśmy za 7,5 YTL . Zawsze pozostaje wam Ayvalik Tost za 4 PLN. :DJezeli masz konkretne pytania to dawaj, ponieważ jak mówilem zona zapisała wszystkie wydatki, adresy hoteli, :D


link do hotelu w pamukkale: http://www.tinyurl.pl?kZcVnJ43

foty oczywiście podretuszowane i cena na stronie z kosmosu. Tu mieliśmy ciekawa historie, poniewaz jak przyjechaliśmy to padał deszcz. Stanelismy na poboczu a tu nagle ktoś puka - to pan z hotelu pod parasoleczka czekał na klienta czyli na nas.


link do adresu hotelu w ayvalik http://www.tinyurl.pl?hzmEYIJq
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 10.11.2010 00:38

Italiano napisał(a):Jacky poczytałem twoja bardzo interesujaca relację i chciałbym byc w kontakcie poniewaz byłeś w okolicach szczególnie mnie interesujących


dopiero teraz mogę nawiązać do tego postu...
a chciałem napisać do Ciebie, niestety - nie ma Twojego @adresu w profilu więc jeśli zależy Ci nadal na wymianie "znaczków pocztowych" to albo się odsłoń albo zaloguj...
co nie zaprzecza idei publikacji ogólnodostępnych...
pozdr
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 10.11.2010 13:28

jacky z DG napisał(a):
Italiano napisał(a):Jacky poczytałem twoja bardzo interesujaca relację i chciałbym byc w kontakcie poniewaz byłeś w okolicach szczególnie mnie interesujących


dopiero teraz mogę nawiązać do tego postu...
a chciałem napisać do Ciebie, niestety - nie ma Twojego @adresu w profilu więc jeśli zależy Ci nadal na wymianie "znaczków pocztowych" to albo się odsłoń albo zaloguj...
co nie zaprzecza idei publikacji ogólnodostępnych...
pozdr

Wiem, ze estetyka moich wpisów pozostawia wiele do życzenia. :wink: właściwie to powinienem relacje z podróży pisać w trochę innym miejscu, niekoniecznie na forum. ale tak zacząłem w 2007 roku gdy jeszcze nie bardzo znałem spis treści forum. Mój email: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :D, ale publikuj ogólnodostępnie. A forum cro.pl polubiłem i jakoś nie ciągnie mnie na razie do innych stron, może bardziej uniwersalnych.Ponieważ tu niektórzy i tak zawędrowali już znacznie znacznie dalej niż do kraina Crovatia. :D
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 10.11.2010 20:54


dzienks za potwierdzenie...
bo co do wymiany informacji pozaforumowych...
myślałem, że takie masz na myśli, których nie zawsze się chce albo i nie wypada publikować...
ale podtrzymuję i potwierdzę swoją gotowość bycia i pisania tam, gdzie będę czytany...
PS -
nie miałem bynajmniej zamiaru namawiania do zmiany wyznania, świat turystyczny jest taki malusi ...
pozdrawiam...
w oczekiwaniu na kolejne odcinki...
:wink: :wink: :wink:
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 13.11.2010 11:28

Ostatnio edytowano 27.07.2015 23:08 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 13.11.2010 12:26

Ostatnio edytowano 27.07.2015 23:09 przez Italiano, łącznie edytowano 5 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.11.2010 14:43

Widać po śladach na skałach, że potrafi być do pasa...ciekawe jak wtedy się brodzi :)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 13.11.2010 16:31

Jacek S napisał(a):Widać po śladach na skałach, że potrafi być do pasa...ciekawe jak wtedy się brodzi :)

w węższych miejscach nawet wyżej, :twisted: a gdy spadłby deszcz woda może się podnieść wówczas w ciągu kilku minut :twisted:
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 14.11.2010 09:19

Ostatnio edytowano 27.07.2015 23:11 przez Italiano, łącznie edytowano 5 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.11.2010 09:13

Fajne ujęcie z wisząca nad głową skałą :D

No to jak z tymi zdjęciami (z tego miejsca) było?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Turcja 2010- Wbrzeże Egejskie, Pamfilia, Licja- Italiano - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone