Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tucepi 2009 ze Śląska

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 17.03.2010 19:43

Cromek napisał(a):Dziękuję Anetko jednakże nie tyle interesuje mnie plaża Nugal, tylko plaża w Tucepi od hotelu Alga do hotelu Jardan. :)

Trochę zdjęć jest na Google Earth - takich wykonanych na plaży albo na promenadzie.
Raczej klasyczna dla Tucepi. Promenada z kostki brukowej, linia parasoli z piniowych drzew oraz sama kamyczkowa plaża.

Zdjęcia z Google Earth(Panoramio) z tego odcinka plaży:
http://static.panoramio.com/photos/original/14219120.jpg
http://static.panoramio.com/photos/original/10732616.jpg
http://static.panoramio.com/photos/original/9253756.jpg
http://static.panoramio.com/photos/original/214392.jpg
http://static.panoramio.com/photos/original/5721327.jpg
Cromek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.02.2010
Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromek » 17.03.2010 21:31

Dziękuję. Zdjęcia super.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 21.03.2010 22:31

Cromek zerknij do mojej relacji z 2007 - jest tak głęboko zagrzebana, że samemu mi ciężko odszukać, ale Ty może znajdziesz :wink:

Pamiętam, że od hoteli do Jadrana jest plaża - troszkę węższa niż ta bardziej na południe. Bezpośrednio przy Jadranie są skałki, a potem za nim, w stronę Makarskiej piękne (i popularne) miejsce, a potem znowu skałki.

Kiedyś poszedłem do Makarskiej pieszo z Tucepi. Idzie się od Jadrana w stronę głównej drogi (ale nie koło hotelu "Neptun") i od starej stacji trafo w górę. A potem to bajka - około 40 minut w okolice portu.

Pozdrawiam i ... powodzenia
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 22.03.2010 10:37

jest tak głęboko zagrzebana, że samemu mi ciężko odszukać, ale Ty może znajdziesz


ja znalazłam http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=156 ... ght=tucepi
:wink:
Cromek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.02.2010
Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromek » 22.03.2010 21:16

Relacja niezwykle interesująca. Wspaniałe zdjęcia. Dzięki Anetko i Wojtku. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szlaku. ;)
insane
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) insane » 01.08.2010 19:04

Crayfish mam pytanie....
Ponieważ po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji więc mamy ogromny problem gdzie pojechać. Bardzo Cię proszę o pomoc:) Myślimy albo o miejscowości Primosten albo o Makarskiej Rivierze. Jeśli Makarska, to jakie miasto?a może jechać od razu do Makarskiej?
Jedziemy grupą 6 osób. Wiek od 25-30 lat. Bardzo zależy mi na odpowiedzi ponieważ od czytania tych wszystkich postów aż głowa boli:) Siedze już drugi tydzień na tej stronie i dalej nic nie wiem:)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 01.08.2010 20:07

insane: Nie podejmuję się takiej porady, nie byłem w Primosten.

Relacji faktycznie dużo - można sobie sobie wyrobić zdanie o miejscowościach ale i dostać zawrotu głowy.
Może po prostu zagłosujcie :-)
Jeśli potrzebujecie miejscowości z bujnym nocnym życiem towarzyskim (dyskoteki) to pewnie Makarska.
Jeśli niekoniecznie to może Tucepi, Baska Voda, Podgora, Brela.
Wejdź na Google Earth, pooglądaj zdjęcia i jedźcie tam, gdzie wam się najbardziej podoba.
Jadąc w 6 osób i tak najważniejsze będzie towarzystwo.
Jak się będziecie dobrze bawić to wszędzie będzie wam dobrze.
I Primosten i riwiera makarska są piękne.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru. :wink:
insane
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) insane » 02.08.2010 21:07

Crayfish : bardzo dziękuje za odpowiedz... zdecydowaliśmy sie na Primosten :D Trzymaj kciuki za udane wakacje :)
Pozdrawiam Gorąco 8)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 02.08.2010 22:20

insane:
No i bardzo dobrze, że decyzja w końcu zapadła. :D
Podziel się chociaż krótką relacją po powrocie (pomożesz innym w wyborze).
ODPOCZYNKU I ZABAWY ŻYCZĘ. :papa: :hut: :sm:
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 08.02.2011 21:55

Fajna relacja i Tucepi - piękne !!!!
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 09.03.2013 19:00

Crayfish napisał(a):
Docieramy do wodospadów zgodnie z opisem podanym przez jednego z forumowiczów.
Piękne miejsce. Polecam zjazd samochodem na sam dół. Parking bezpłatny. Gdzie kto może. Są już knajpki. Ludzie się kąpią w wodzie, jest kibelek. Urokliwe miejsce. Taka dziura schowana przed ludźmi.


Pamiętasz może jak jechałeś z Mostaru do wodospadów Kravice??
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 10.03.2013 01:21

banankochan napisał(a):Pamiętasz może jak jechałeś z Mostaru do wodospadów Kravice??

Ja pamiętam :D
Z Mostaru jedziesz na południe drogą M-17 do Čapljiny. W Čapljinie skręcasz na północny zachód i jedziesz drogą M-6, kiedy miniesz miejscowość Studenci, skręcasz zgodnie z drogowskazem do wodospadu w kierunku południowym.
Po jakichś 3 km dojedziesz do dużego parkingu (jak ja tam byłem w 2010 - był bezpłatny), z którego schodzi się w dół do wodospadu.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 10.03.2013 09:30

lichy napisał(a):
banankochan napisał(a):Pamiętasz może jak jechałeś z Mostaru do wodospadów Kravice??

Ja pamiętam :D
Z Mostaru jedziesz na południe drogą M-17 do Čapljiny. W Čapljinie skręcasz na północny zachód i jedziesz drogą M-6, kiedy miniesz miejscowość Studenci, skręcasz zgodnie z drogowskazem do wodospadu w kierunku południowym.
Po jakichś 3 km dojedziesz do dużego parkingu (jak ja tam byłem w 2010 - był bezpłatny), z którego schodzi się w dół do wodospadu.


Dzięki kolego :hut:
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 10.03.2013 11:59

Po twojej relacji chyba będę musiał odwiedzić Tucepi :D bardzooo fajnie :papa:
aicha80
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 13.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aicha80 » 23.03.2013 10:29

znów wiele cennych informacji, fotki boskie :) szczególnie Biokovo- też mam lęk wysokości...
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Tucepi 2009 ze Śląska - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone