Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

"Trzecie koty..."-Powrót na Pag

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
helen
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.08.2010 08:50

"Trzecie koty za płoty"? Brzmi to lekko byle jak, ale jako nawiązanie do poprzednich relacji w tytule chyba może być.

Nigdy nie zdarzyło nam się jeszcze być za granicą na wakacjach 2 razy w tym samym miejscu i wcale nie planowaliśmy czynić tego w tym roku. Pag? Owszem, kiedyś chcieliśmy wrócić, ale nie tak szybko, cóż, życie jednak pisze swoje własne scenariusze i czasem potrafi nieźle namieszać.

Całą zimę czytałam książki o Toskanii, szperałam w sieci w pogoni za informacjami o jeziorze Garda i Wenecji, taki był plan... niestety choroba mamy nagle odsunęła wszelkie plany w daaaaleką przyszłość. Gdy mama wreszcie wyszła ze szpitala i okazało się, że można odetchnąć i coś tam na wakacje zaplanować, koniec roku zbliżał się wielkimi krokami i nie miałam już czasu na przygotowanie trasy, planowanie zwiedzania i całą resztę.

Wtedy napisałam maila do naszej gospodyni z zeszłego roku. Szybko przyszła odpowiedź, dni 20-31 lipca mogliśmy spędzić w Mandre. Nic nie musiałam planować, wyspę poznaliśmy dość dobrze w zeszłym roku, będziemy się lenić na plaży, pojedziemy szybko z noclegiem w Grazu w obie strony i już. Zero przygotowań strategicznych i zwiedzania... luz... rok był ciężki, zasłużyliśmy na wielkie nicnierobienie...

Im bliżej jednak było wyjazdu, tym bardziej korciło mnie aby jednak w tym leniwym wypoczywaniu ciut chociaż namieszać :wink:

Na Pagu mieliśmy być dopiero we wtorek, szkoda więc było czekać, gdy można było wyruszyć już niedzielę. Tak więc zamiast w Grazu, zarezerwowałam nocleg w małej bawarskiej miejscowości o miło brzmiącej nazwie Aicha vorm Wald.
Tu, 20 km od Passau zaczęły się nasze wakacje:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Eewwaa
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 03.08.2010 08:54

Zasiadam do czytania :lol:
ulkajk
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulkajk » 03.08.2010 09:04

również się dopisuję i na Pag chętnie wrócę dzięki Twej relacji :)
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.08.2010 09:10

I ja się odmeldowuję w czytelni :)
wikusia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikusia » 03.08.2010 09:20

I ja się zgłaszam czekając nowości z Pagu :) Pojedziemy w tym roku również drugi raz,co było planowane, bo po tygodniowym pobycie dwa lata temu pozostał wielki niedosyt.
kaja45
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 03.08.2010 11:26

Jako Cro i Pago maniak :wink: również zapisuję sie do czytelni :D
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.08.2010 11:28

Ja też chętnie z Tobą poleniuchuję na Pagu :D
awram_
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) awram_ » 03.08.2010 11:37

Jak Pag, to się zgłaszam :)
kaja45
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 03.08.2010 11:47

maslinka napisał(a):Ja też chętnie z Tobą poleniuchuję na Pagu :D

Ze mną ? :D :oops:
Katarinka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 03.08.2010 12:17

oooo Pag :) też sobie poczytam, jeśli pozwolisz :)
helen
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.08.2010 13:59

:lol: :lol: witam wszystkich serdecznie. Na Pag będziecie musieli troszkę poczekać ;).

Przed wyjazdem prześledziłam przebieg naszej planowanej trasy przez Niemcy i Austrię w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego miejsca w niedalekiej odległości od autostrady. Tak padło na Passau, poszukiwanie noclegu w sieci trochę trwało ale jak się okazało był to strzał w dziesiątkę i na bank jeszcze tam wrócimy na jakiś długi weekend lub krótki urlop.

Passau (Pasawa) jest przez większość osób jadących przez Niemcy do Chorwacji pomijane, podobnie jak najczęściej pomija się w zwiedzaniu Słowenię. A szkoda, miasto jest malowniczo położone u zbiegu 3 rzek: Dunaju, Inn i Ilz. Właśnie miejsce spotkania tych rzek jest największą atrakcją miasta. Każda z nich jest w innym kolorze, a na pierwszym odcinku, gdy płyną już jednym korytem, widać jak się ich wody łączą.
Zdjęcie z internetu:
Obrazek

Doskonałym punktem widokowym jest Veste Oberhaus, twierdza górująca nad miastem. Wartą odwiedzenia jest Stephansdom, katedra, która posiada największe organy katedralne świata z 17.774 piszczałkami i 233 rejestrami. Niestety podczas naszej wizyty fasada katedry była w renowacji.
Zdjęcie z sieci:

Obrazek

Starówka zajmuje trójkątny półwysep pomiędzy dwoma rzekami i jest cudowna. Klimat zupełnie nie niemiecki, spacerując wąskimi uliczkami można odnieść wrażenie, że jest się gdzieś nad Morzem Śródziemnym, wrażenie to potęgują jeszcze stojące w wielu miejscach w donicach palmy i oleandry, mieszkańcy nazywają Pasawę "bawarską Wenecją". Można się zagubić zaułkach, zjeść coś lokalnego i zrelaksować.

Zapraszam na krótki spacer po Passau.

Veste Oberhaus, widok na rzeki i stare miasto Passau:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widok na ratusz:
Obrazek

W następnym odcinku pójdziemy uliczkami starego miasta:
Obrazek

Ostatnio edytowano 04.08.2010 14:42 przez helen, łącznie edytowano 3 razy
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.08.2010 14:09

Na Twoich zdjęciach też dobrze widać oba łączące się nurty rzek.
helen
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.08.2010 17:00

Widać Jacku, ale tylko dwie rzeki, trzeci nurt było trudno dojrzeć.

W Passau byliśmy w niedzielne popołudnie i bardzo dziwiło mnie to, że w tak ładnym miejscu jest tak niewielu turystów. Dziwiło, ale broń Boże nie martwiło, uliczki mieliśmy niemalże na wyłączność:
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niektóre uliczki oznakowane były czerwono-białym szlakiem, który dochodził czasem do przyozdobionych drzwi, nad tymi uliczkami wisiały też piękne lampiony, bądź coś w tym rodzaju, niestety nie udało nam się ustalić co to mogło być, jakiś projekt artystyczny, coś w rodzaju karnawału? Szkoda, że nie zapytałam kogoś
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po spacerze uliczkami można przysiąść w jednej z kawiarni bądź restauracji
Obrazek

i odpocząć zajadając np. taką ziemniaczaną kluchę:
Obrazek
ines
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 03.08.2010 18:21

Helen, juz jesteś ??? :)
jak ten czas leci...wiesz jak lubie Twoje relacje, także zasiadam w pierwszym rzędzie..miasteczko cudne, faktycznie klimat jakiś taki śródziemnomorski :)
mahadarbi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 03.08.2010 23:38

Witaj, Helen :)

No to zapisuję się i ja :lol:
Cudne to miasteczko, klimatyczne wąskie uliczki, którymi nas prowadzisz przywodzą na myśl uliczki Pag-u, więc jesteśmy w domu :wink:

A na relację z Pag-u czekam i przebieram nogami :lol: To jak porównanie swoich odczuć z innymi (choć jakoś łatwo mi zgadnąć, jak dobre będą te Twoje :D )
Ja się tymczasem rozpędzam w moim wątku :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019