Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj - długi weekend

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 17.08.2009 12:36

05/08/2009

Pobyt ten przewidziany był typowo na odpoczynek więc wycieczek oprócz tej jednej do BiH nie było w planie. I tak już pozostało to końca. Plany nie zostały zmienione.
Dzień jak zwykle zaczynam od porannego spaceru gdy żoneczka śpi jeszcze sobie w najlepsze.
Zaplanowałem sobie że jednak dotrę na plaże w Sovlje. A co tam w końcu tak daleko nie jest a rano słoneczko nie piecze tak jak przed południem. :)

Ach ta roślinność.
A swoją drogą to nie wiem co to za kwiecista roślina ale bardzo ładna. Upiększała swoimi kwiatami apartamenty "Aurora" (czy jakoś podobnie).

Obrazek

Obrazek

Obok była konoba. Nie korzystaliśmy z niej ani razu bo widać z daleka że nastawiona na klientów niemieckojęzycznych.

Obrazek

Droga do Sovlje raczej monotonna. Kamienie i to co na nich wyrosło. Ulica i trochę posesji. Co ciekawe roślinność na tym kamiennym gruncie całkiem dobrze sobie radziła. W Sumie to było bardzo zielono.

Jerzyny. Dużo mniejsze niż w Polsce ale zapewne bardzo smaczne. Smaków nie porównywałem bo jakoś nie miałem natchnienia na jerzyny w otulinie z przydrożnego pyłu.

Obrazek

A obok całkiem ładnie usytuowane działki. Część z nich do sprzedania.

Obrazek

Obrazek

Takżę oliwki rosną przy drodze, na wyciągnięcie ręki.
Obrazek

Dotarłem w końcu do plaży w Sovlje. Niestety nic szczególnego za sprawą warsztatu (czy jak to tam się zwie?) do naprawy łodzi i statków. Tuż przy samej plaży. Całkiem fajnie ale ten dźwig i hangary zupełnie nie pasowały do krajobrazu plaży.

Plaża w Sovlje (bez warsztatu).

Obrazek

Zejście całkiem łagodne i całkiem nieźle zagospodarowana. Są prysznice, knajpa itd.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas wracać. Widoki z plaży przy centrum jednak bardziej mi się podobały.

Obrazek

Obrazek

Po krótkiej naradzie postanawiamy że w dniu dzisiejszym leniuchować będziemy na plaży za hotelem (w kierunku Vodice). Zabieramy "graty" idziemy na plażę. Plaża nieźle zagospodarowana, drobnokamienista. Rozkładamy leżaczki pod drzewkami. Niestety tuż za plecami mamy parking. Na szczęście o znikomym obłożeniu. Z biegiem czasu przybywa coraz więcej plażowiczów i jest poprostu tłok.
Postanawiamy że przez pozostałe dni nie będziemy już szukać nowych miejsc do plażowania. W okolicach apartamentów "Aurora" podobało nam się jednak najbardziej.
Plaża za hotelem miała jednak także plusy. Po kilku krokach od brzegu w wodzie pod stopami było czuć nie kamienie a piasek. Fajnie! Woda była troszkę w tym miejscu zmącona ale na pewno nie brudna bo po kamiennym cypelku śmigały sobie w najlepsze krewetki.

Przed południem jest całkiem luźno.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cena za leżaki jakby co też nie najwyższa (20 kn).

Obrazek

Z biegiem czasu robi się coraz tłoczniej.
Obrazek

Ooooo! Już nie mam fotek z tego dnia. :(
No tak z każdym dniem coraz mniej fotek.
Obiecuję nadrobić zaległości fotkowe w dniu przed wyjazdem.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 17.08.2009 20:18

Kevlar napisał(a):\
Nie będę ich szokował bardziej i nic nie wspomniałem (ale to zrobię hehehe) o tym jak kolega "Blondas")


Pozdrawiam "złośnika" :lol:

Miło się ogląda znane zakątki :wink: My mieszkaliśmy na ulicy Podvrh - na jednym ze zdjęć widać taras naszego apartmana.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/img]
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 18.08.2009 05:49

el_guapo napisał(a):...Pozdrawiam "złośnika" :lol:

Miło się ogląda znane zakątki :wink: My mieszkaliśmy na ulicy Podvrh - na jednym ze zdjęć widać taras naszego apartmana. ...

Pozdrawiam. :) Często widuję Twoje posty na AK. :)

Właśnie ulica Podvrh to moim zdaniej najlepsze miejsce na wynajęcie apartamentu bądź pokoju ze względu na bliskość do plaży.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 18.08.2009 10:33

06/08/2009

Jakie plany na dzisiaj?
Odpowiedź jest prosta: zostały tylko dwa dni pobytu więc ładowanie baterii.
Na ładowanie baterii wybraliśmy (jak zwykle) plażę przy ul. Podvrh. :)
Dzień spędziliśmy prawie wyłącznie na plaży więc co tutaj pisać: nudy, same nudy.
Ale fajne są te nudy w takim ładnym miejscu. Po takie nudy właśnie jechaliśmy przez tyle kilometrów.

Kilka dzisiejszych fotek:

Obrazek

Obrazek

Nasz stary znajomy. Parka mew (o ile to mewy) też sobie upodobała plażowanie w tym miejscu.
Obrazek

Obrazek

Piętrowe plaże? Tylko w Chorwacji. ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiadomo kiedy dzień zaczął dobiegać ku końcowi. Lubię oglądać zachody słońca. Wschody również. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
No dobrze starczy już tego zachodu na dzisiaj. Jescze tylko trochę popływamy i zabieramy się z plaży

Czyżby nasz białasek przekształcił się w Audi R8? Taaa, pomarzyć wolno każdemu. :)

Obrazek

Kontury mostku na wysepkę po zmierzchu są oświetlone. Kojarzą mi się trochę z konturami autobusu. :)

Obrazek
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 19.08.2009 09:37

07/08/2009

Nadszedł ostatni dzień pobytu. Szkoda że taki krótki ten pobyt.
No, ale cóż? Nie ma co biadolić tylko trzeba maksymalnie wykorzystać ten dzień na kąpiele i odpoczynek.
Zaczynam już tradycyjnie od porannego spaceru.

Ale przed spacerem wychodzę na balkon żeby posilić się kilkoma figami. :)
Obrazek

Tuż za rogiem
Obrazek

Obrazek

Na końcu uliczki na ścianie umieszczono tablicę pamiątkową ku pamięci kompozytora i dyrygenta Borisa Papandopulo. Możliwe że mieszkał w tym domu
Obrazek

Kilka kroków od wyjścia i już jestem nad Adriatykiem. :) Ulica Gornja riva.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Konoba w naszym budynku.
Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko przez most i już na lądzie. :)
Obrazek

Obrazek

Naturalny pomnik mewy (czy jakiegoś innego morskiego ptaka).
Obrazek

Obrazek

Konoba "Simun" podobała mi się najbardziej w okolicy. :) Miała jakiś taki fajny swój klimat.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patrzę na konobę "Simun" a za plecami mam port.
Obrazek

Obrazek

Tuż obok znalazłem miejsce gdzie było trochę podwodnego życia. Nie to co w Egipcie ale zawsze coś. :)
Obrazek

i ławicę rybek
Obrazek

Centrum jest także mały kościółek z 1435 roku.
Obrazek

Obrazek

Jeszcze spacerek wokół wysepki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już po porannym spacerze.
Obrazek

Wcinamy śniadanko i udajemy się na ostatnie plażowanie.

Rozkładamy graty na plaży pod apartamentami "Aurora". Polecam to miejsce ze względu na łagodne zejście do wody.
Obrazek

Obrazek

Nasi stali kumple przyszli na śniadanko. :)
Obrazek

Siedząc sobie na brzegu z nogami w wodzie moją uwagę przykuwa pewien duet. A cóż to takiego ślimak w uściskach z rozgwiazdą?
Obrazek

Obrazek

Po szybkiej sesji foto zwierzaczki wróciły do wody.
Obrazek

Obrazek

Z czasem na morzu powstawały coraz to większe fale.
Obrazek

Zaczęły wdzierać się na plażę.
Obrazek

Obrazek

Po południu może jednak zaczęło się uspokajać.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A wieczorem było już praktycznie płaskie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomimo że słoneczko już zachodzi to nie mamy zamiaru wracać. Choć znaczna część plażowiczów już się zwinęła z plaży.
Obrazek

Obrazek

Jak najdłużej w wodzie. Takiej wody przecież szybko nie zobaczę bo lato się kończy.
Obrazek

08/08/2009
Pobyt w Chorwacji niestety dobiegł już ku końcowi i wczesnym rankiem wyjeżdżamy z Chorwacji. Czyżbyśmy mieli zobaczyć ponownie Adriatyk za rok. Czas pokaże.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 21.08.2009 15:33

Fajne fotki! My plażowaliśmy obok tej działki wysadzonej oliwkami i lawendą, którą pokazujesz na jednym ze zdjęć. Obok portu rybackiego byliśmy tylko raz i wystarczyło - to nie klimaty dla nas, mimo że piasek na dnie, to oprócz niego także sporo różnych śmieci. Dario również twierdził, że Zamalin to najlepszy wybór, a szczególnie jego niewybetonowana część w okolicach "Morskiego Raka". Lody (pyszne) również kupowaliśmy w tej lodziarni przy moście.
krzys182
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 10.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzys182 » 21.08.2009 16:47

Niezła relacja, byłem w tym samym czasie w Vodicach, raz wybrałem sie plażą do Tribunja zobaczyć ten piękny żaglowiec ,ale niestety nie doszedłem teraz żałuję piękna miejscowość . Pozdrawiam :)
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 22.08.2009 06:38

Leszek W napisał(a):Fajne fotki! My plażowaliśmy obok tej działki wysadzonej oliwkami i lawendą, którą pokazujesz na jednym ze zdjęć. Obok portu rybackiego byliśmy tylko raz i wystarczyło - to nie klimaty dla nas, mimo że piasek na dnie, to oprócz niego także sporo różnych śmieci. Dario również twierdził, że Zamalin to najlepszy wybór, a szczególnie jego niewybetonowana część w okolicach "Morskiego Raka". Lody (pyszne) również kupowaliśmy w tej lodziarni przy moście.

Leszku my z żoną także na plaży za portem byliśmy tylko raz bo wydawała nam się taka nie chorwacka. Właśnie jesteśmy teraz nad Bałtykiem i tęsknimy za kamieniami i kolorem (o temperaturze nie wspomnę ;) ) morza.
Dario ma zupełną rację. :) Poza tym w "Morskim Raku" można całkiem tanio zjeść zestaw obiadowy.

krzys182 napisał(a):...byłem w tym samym czasie w Vodicach, raz wybrałem sie plażą do Tribunja zobaczyć ten piękny żaglowiec ,ale niestety nie doszedłem teraz żałuję piękna miejscowość. ...

Mi także się bardzo podobało w Tribunj. Może dlatego że wolę spokojniejsze miejscowości. Naprawdę ładna miejscowość.
Majka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 26.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majka » 22.08.2009 11:20

Witaj Kevlar :)
z przyjemnością jeszcze raz obejrzałam Twoje zdjęcia
za rok też "długi weekend" w Chorwacji?
dzięki za hrvatskiego bakcyla ...Tobie go zawdzięczam przede wszystkim, pzdr

:lol:
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 23.08.2009 06:49

To dobrze że się na coś przydały moje wcześniejsze pobyty w Cro i mogę rozdawać hrvatskie bakcyle. :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.08.2009 11:19

Spokojnie , cicho , relaksowo , zajefajna ta Twoja relacja :)
Nasz wyjazd chyba taki nie będzie , bo do planu ciągle dopisywane jest jakieś fajne miejsce i rośnie problem : z czego ew. możemy zrezygnowc :?:
Z wiadomych względów :wink: urlop jest ograniczony
Co do fotek - też jestem zwolennikiem " długich cieni " :lol: :lol:
Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.08.2009 11:50

Kevlar, bardzo fajna relacja :D Miło się z Tobą spacerowało uliczkami Tribunj i zwiedzało BiH. Pozdrawiam :D
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 23.08.2009 19:45

Fajnie było oglądnąć zdjęcia i wspomnieć tegoroczne wakacje , byłem w dniach 7-18.07 - mieszkaliśmy od Mariny do góry koło boiska . Na plaże chodziliśmy koło portu , a raz zrobiliśmy spacer na plaże Zamalin i dalej do zatoczki gdzie naprawiają statki , Nam betonowe plaże nie odpowiadały .
Na zakręcie były dobre lody u dziadka oraz po drugiej stronie w piekarni dobry chleb .
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 24.08.2009 10:04

piotrf napisał(a):Spokojnie , cicho , relaksowo , zajefajna ta Twoja relacja :)
Nasz wyjazd chyba taki nie będzie , bo do planu ciągle dopisywane jest jakieś fajne miejsce i rośnie problem : z czego ew. możemy zrezygnowc :?:
Z wiadomych względów :wink: urlop jest ograniczony
Co do fotek - też jestem zwolennikiem " długich cieni " :lol: :lol:
Pozdrawiam

Fajnych miejsc jest w okolicy dużo. My także z wielu zrezygnowaliśmy ale mam nadzieję że przez kolejne lata będzie czas na nadrobienie zaległości.
Co do fotek - nawet niewiem co oznaczają "długie cienie". :oops: Nawet nie poznałem za bardzo swojego aparatu (taki zwykły kupiony "na sztukę"). Na fotografii się zupełnie nie znam. Zamiast ręcznych nastawów aparatu korzystam z własnej wyobraźni więc za jakość fotek jest mizerna. :oops:

maslinka napisał(a):Kevlar, bardzo fajna relacja Miło się z Tobą spacerowało uliczkami Tribunj i zwiedzało BiH. Pozdrawiam

Miło mi. Ja także przeczytałem kilka Twoich relacji. Bardzo mi się podobały. Między innymi także dzięki nim wyjechałem pierwszy raz do Chorwacji. I nie żałuję. To dopiero trzeci mój wyjazd w ten rejon europy i mam nadzieję że nie ostatni.

Marek40 napisał(a):Fajnie było oglądnąć zdjęcia i wspomnieć tegoroczne wakacje , byłem w dniach 7-18.07 - mieszkaliśmy od Mariny do góry koło boiska . Na plaże chodziliśmy koło portu , a raz zrobiliśmy spacer na plaże Zamalin i dalej do zatoczki gdzie naprawiają statki , Nam betonowe plaże nie odpowiadały .
Na zakręcie były dobre lody u dziadka oraz po drugiej stronie w piekarni dobry chleb .

Cieszę się że mogłem przypomnieć niedawny pobyt. :D
Właśnie Chorwacja ma to do siebie że każdy bez trudu znajdzie sobie miejsce na plaży jakie lubi. W Tribunj o takie miejsca było niezwykle łatwo.

Pozdrawiam kevlar :D
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 30.01.2010 08:43

Witam,
miło zobaczyć dobrze znane miejsca.
Byłem w Tribunj dwa razy, w tym roku jadę po raz trzeci.
Polecam wszystkim.
Nie tylko samo miasteczko, ale też inne atrakcje:
Krka, rejs na Kornati, Zadar, Sibenik....
Uff.. jeszcze tylko sześć miesięcy.......
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tribunj - długi weekend - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone