Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj czerwiec 2010r.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 03.01.2015 00:33

Jakieś cztery godziny temu miałem wyłączyć komputer :-).

Ojjjj nie żałuję, że za sprawą użytkownika hryc20824 i jego informacjom umieszczonym w wątku `Tito i Jugosławia`, udało mi się odnaleźć tą relację. Franko - chylę czoła najniżej jak tylko potrafię za sprawozdanie z wypraw, głównie za część z 1975 i 1980 roku. Przeczytałem je jednym tchem. Żałuję jedynie, iż nie otwierają mi się wszystkie zdjęcia z tamtych lat :-(.

Przypominam sobie również swój pierwszy kontakt z belgradzkim dworcem, bodaj w roku 1986, gdzie odpowiednik naszego kiosku ruchu był zaopatrzony i kolorowy niczym nasz Pewex.

Natomiast jako miłośnik motoryzacji, nie mogę odpuścić sobie wtrącenia swoich trzech groszy na temat maluszka, którym jechaliście. Ten który wkleiłeś
boklp.jpg
- poza kolorem nadwozia - ma niewiele wspólnego z tym, którym podróżowaliście, ze względu na to, iż pochodzi on z przełomu lat 89/90, co poznać po wszechobecnych plastikach (zderzaki, listwy boczne, lusterka itd.). Natomiast Wasz Fiacior musiał wyglądać tak jak ten na zdjęciu
126png.png
. Piękne, chromowane zderzaki, chromowane wycieraczki i lusterko, felgi z szerokim rozstawem śrub itd. No i przede wszystkim miał moc 24, a nie 27 KM, a to w 126p. znacząca różnica ;-). Aaaaa no i na sam koniec osławiona plakietka
126p licencja.jpg
, która `powodowała`, że jakość samochodu była naprawdę bardzo wysoka, co przekładało się na niezawodność. Nie miej mi za złe tego wtrętu o Fiaciku, ale mam na tym punkcie lekkiego pierdolca (proszę mi wybaczyć to grubiańskie sformułowanie, jednak jest ono najwłaściwsze), choć żona twierdzi, iż nie jest on taki lekki ;-).

Na sam koniec raz jeszcze z głębi serca bardzo dziękuję za zabranie mnie w sentymentalną podróż w epokę towarzysza Gierka, choć na szczęście tamta szerokość geograficzna miała z tym panem niewiele wspólnego :-). Z ciekawości chciałbym jeszcze zapytać, co szwagier Bolek zrobił z Fiatem 125p w roku 1979 i czy jeszcze później odwiedzał rejony Jugosławii lub Chorwacji?

P.S.
Swoją drogą, może warto byłoby się zastanowić - to pytanie bardziej kieruję do Moderatorów i Administratorów, czy nie warto by stworzyć działu `Jugowspomnienia`?
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 26.02.2015 19:57

Późno odpowiadam. Przepraszam. Wszystk, co piszesz to prawda. I tak wiele pamiętałem z tamtych czasów. Pozdrawiam. A nad wątkiem wspomnieniem można się zastanowić
PZDR
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 31.05.2015 18:34

Siema,ja również bardzo lubię czytać takie wspominki i Twoja relacja franko jest po prostu mega!
Jeszcze przyjemniej kiedy są okraszone kolorowymi filmikami z lat 70-80 na jakie trafiłem i już gdzieś na forum chyba wrzucałem.Zarzucę raz jeszcze link do profilu gdzie niejaki megajankiel umieścił krótkie wideo swojego autorstwa https://www.youtube.com/user/megajankiel/videos (co prawda Jugosławii dotyczy tylko jeden i w dodatku podwodny,ale cóż...życie ;)).Fajnie byłoby gdyby dział Jugowspomnień powstał ,złożony z relacji userów franko,smoki3,Dudek2222 (ktoś jeszcze zarzucił?),tak aby wszystko było łatwiej odnaleźć dla zainteresowanych.Do tego jak najwięcej zdjęć i filmów jeżeli ktoś gdzieś na takowe natrafi
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tribunj czerwiec 2010r. - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone