Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Radek90
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 31.08.2017 08:03

OK. Jak mus to mus :)
A węgierscy policjanci łapią w Rajce przy tym zjeździe ?
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1620
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 31.08.2017 11:30

Radek90 napisał(a):OK. Jak mus to mus :)
A węgierscy policjanci łapią w Rajce przy tym zjeździe ?

Na granicy bardzo często przeprowadzane są kontrole. Kontrola odbywa się zdalnie poprzez monitoring przejeżdżających aut, a dokładniej monitorują numery rejestracyjne. Sprawdzają czy na dany pojazd wykupiona jest winieta.
qli
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) qli » 31.08.2017 20:58

Witam wszystkich forumowiczów :) 9 września pierwszy raz wyruszamy z rodziną na wakacje do Chorwacji. Cel podróży Baska Voda. Wyruszamy z Bielska-Białej, jedziemy przez Słowację i Węgry (winietki na 30 dni). Rozważamy dwie trasy:
Opcja 1:
https://goo.gl/ocNwNp
Opcja 2:
https://goo.gl/7gppKJ

Pierwsza opcja jest o ok. 140km dłuższa, aczkolwiek jedziemy autostradą, druga opcja krótsza ale od Szombathely jedziemy przez wsie i miasta...
Bardzo proszę o wskazówki, którą trasę wybrać ewentualnie jak zmodyfikować opcje pierwszą albo drugą. Z góry dziękuję za pomoc :)
Ostatnio edytowano 31.08.2017 21:07 przez qli, łącznie edytowano 1 raz
jacobbb
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 27.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacobbb » 31.08.2017 21:07

qli napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów :) 9 września pierwszy raz wyruszamy z rodziną na wakacje do Chorwacji. Cel podróży Baska Voda. Wyruszamy z Bielska-Białej, jedziemy przez Słowację i Węgry (winietki na 30 dni). Rozważamy dwie trasy:
Opcja 1:
https://goo.gl/ocNwNp
Opcja 2:
https://goo.gl/7gppKJ

Pierwsza opcja jest o ok. 140km dłuższa, aczkolwiek jedziemy autostradą, druga opcja krótsza ale od Szombathely jedziemy przez wsie i miasta...
Bardzo proszę o wskazówki, którą trasę wybrać ewentualnie jak zmodyfikować opcje pierwszą albo drugą. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki :)


to zależy czy jesteś zwolennikiem nowej szkoły (autostrady) czy lubisz starą szkołę i jechać drogami wojewódzkimi i lokalnymi, czerwone światła, ograniczenia i 10 EURO w kieszenie. Z Bielska tak naprawdę możesz jechać jakkolwiek, ja wybieram zawsze autostradę i bezpieczeństwo (z pominięciem kredytobiorców na A2 Warszawa-Poznań). Jechałem z Wawy w tym roku przez Czechy, Austrię omijając Mikulov przez Brzecław, wiadomo objazd z noclegiem w Ptuj i dalej przez Cvetlin, trochę lokalnymi z powodu wypadku do Zagrzebia i dalej do Dalmacji. Prawda jest taka, że wstajesz i patrzysz na warunki na drodze i decydujesz oraz modyfikujesz trasę podczas podróży, która może się nie odbyć z powodu awarii auta (jak jedno koło jest zepsute, to jaki jest traktor?). pozdrawiam.
jacobbb
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 27.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacobbb » 31.08.2017 21:10

qli napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów :) 9 września pierwszy raz wyruszamy z rodziną na wakacje do Chorwacji. Cel podróży Baska Voda. Wyruszamy z Bielska-Białej, jedziemy przez Słowację i Węgry (winietki na 30 dni). Rozważamy dwie trasy:
Opcja 1:
https://goo.gl/ocNwNp
Opcja 2:
https://goo.gl/7gppKJ

Pierwsza opcja jest o ok. 140km dłuższa, aczkolwiek jedziemy autostradą, druga opcja krótsza ale od Szombathely jedziemy przez wsie i miasta...
Bardzo proszę o wskazówki, którą trasę wybrać ewentualnie jak zmodyfikować opcje pierwszą albo drugą. Z góry dziękuję za pomoc :)


Bielsko - Brno - Wiedeń - Brzecław - Słowenia dowolnie i dalej w dół. Na Słowacji zawsze mandaty dostawałem za byle co, nawet na parkingu w Tesco.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 31.08.2017 21:22

qli, przesyłam film z mojej trasy. Od 9 minuty może ciebie zainteresuje. Od Szombathely nie ma aż tyle wiosek. Daruj sobie Budapeszt
qli
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) qli » 31.08.2017 22:20

Ryszard_K napisał(a):qli, przesyłam film z mojej trasy. Od 9 minuty może ciebie zainteresuje. Od Szombathely nie ma aż tyle wiosek. Daruj sobie Budapeszt


Dziękuję bardzo za pomoc, przestudiuję trasę z filmu. Planujemy wyruszyć ok. 2:00 w nocy, więc zapewne w godzinach porannych będziemy w okolicy Szombathely. Mam obawy co do jazdy lokalnymi drogami, ze względu na np wyskakujące sarny dziki i inne zające stąd też brałem pod uwagę trasę przez Budapeszt.
as39
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 27.07.2014
Słowacja - Węgry - czy ktoś może wytłumaczyć jak jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) as39 » 31.08.2017 22:36

Witam!

od razu przepraszam za moje pytanie..
czytałam wątki dotyczące podróży ale chyba nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć :)
Będę więc prosiła o pomoc

Zwykle do Cro jeździliśmy ze Śląska trasą następującą:
Ostrava - Żylina (Słowacja) - Nitra - Komarno - później wzdłuż Balatonu, Nagykanizsa - Letenye - a następnie już autostradą chorwacką do celu..
no cóż.. trasę sprzedali nam znajomi kiedy pierwszy raz jechaliśmy i tak już 4 podróże odbyliśmy.. w sumie wlejąc się drogami i dróżkami przez wioski :)
Przyznam też (choć wiele osób pewnie się zdziwi), że ja osobiście po prostu autostrad nie lubię.. tak szybko tam jeżdzą :P no i ciężko zobaczyć domy, ludzi i krajobrazy - a ja lubię widzieć jak ludzie w innych rejonach żyją :)
Ale w tym roku wyjazd z malutkim dzieckiem więc wolałabym nie wlec go 15 godzin do Kvarneru i zaoszczędzić trochę czasu..
Więc jak to wygląda moi drodzy? Jak jechać? Jakimi trasami? Nie muszą to być autostrady, ale może znacie jakąś szybszą alternatywę. (jednak dalej przez Słowację i Węgry)

Z chęcią przeczytam wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam!
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 31.08.2017 22:41

Musisz sam wybrać.
Niemniej droga przez "wsie" węgierskie nie jest w niczym podobna do drogi przez "wsie" polskie: jak się przyczepisz na ogon do jakiegoś TIRa, to zasuwasz ok. 100 km/h cały czas (nocą). We wsiach trzeba zwolnić, ale TIR z reguły z góry wie, czy tam "stoją" czy nie.
Ale jak w ciągu dnia i wolisz autostrady - to wybór jest prosty :) Inna sprawa, że w ciągu dnia na autostradzie również luźno raczej nie będzie. :hut:
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: Słowacja - Węgry - czy ktoś może wytłumaczyć jak jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 31.08.2017 22:45

Ja w tym roku planuje trasę:
Pszczyna - Bielsko - Zylina - Bratysława - Gyor - Szombately - Zalaegerszeg - Nagykanizasa - Zagrzeb - Split.
Wg googla 11,5h, liczę na przejazd w niedzielę 14h.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Słowacja - Węgry - czy ktoś może wytłumaczyć jak jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2017 22:55

as39 napisał(a):Witam!

od razu przepraszam za moje pytanie..
czytałam wątki dotyczące podróży ale chyba nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć :)
Będę więc prosiła o pomoc

Z chęcią przeczytam wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam!

Witam.
Nowy wątek na pytanie zbędny. :idea:
as39
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Słowacja - Węgry - czy ktoś może wytłumaczyć jak jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) as39 » 31.08.2017 22:57

Janusz Bajcer napisał(a):
as39 napisał(a):Witam!

od razu przepraszam za moje pytanie..
czytałam wątki dotyczące podróży ale chyba nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć :)
Będę więc prosiła o pomoc

Z chęcią przeczytam wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam!

Witam.
Nowy wątek na pytanie zbędny. :idea:



ok :) Może tu ktoś pomoże
Lauv
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.08.2017
Jak skutecznie ominąć autostrady na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lauv » 31.08.2017 23:15

Witam serdecznie forumowiczów!

Jutro o godzinie 00:00 z piątku na sobotę wybieramy się wraz ze znajomymi pierwszy raz do Chorwacji, a dokładnie do Makarskiej. Startujemy z Krakowa i zamierzamy jechać przez Słowację i Węgry. W planach jest kupno winiet na Słowację i Węgry. Natomiast ceny na bramkach na Chorwacji do naszego celu trochę odstraszają i staram się znaleźć jakąś alternatywę. I tutaj miałbym prośbę do forumowiczów o wskazanie mi drogi która uwzględnia odcinki płatne na Słowacji i Węgrzech ale na Chorwacji już bezpłatnymi drogami. Próbowałem już poskładać jakoś trasę na google maps ale tam uruchamiając w opcjach "unikaj opłat" unika wszędzie, a mi zależy tylko na uniknięciu Chorwacji. Również brałem pod uwagę by ominąć płatne odcinki na Słowacji ponieważ podobno składa się on dosłownie z kilkudziesięciu km. Dlatego też jeżeli ktoś byłby w stanie również przedstawić mi trasę bezpłatna Słowacja, płatne Węgry i bezpłatna Chorwacja byłbym bardzo wdzięczny!

Pozdrawiam!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jak skutecznie ominąć autostrady na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2017 23:22

Lauv napisał(a):Witam serdecznie forumowiczów!

Jutro o godzinie 00:00 z piątku na sobotę wybieramy się wraz ze znajomymi pierwszy raz do Chorwacji, a dokładnie do Makarskiej. Startujemy z Krakowa i zamierzamy jechać przez Słowację i Węgry. W planach jest kupno winiet na Słowację i Węgry. Natomiast ceny na bramkach na Chorwacji do naszego celu trochę odstraszają i staram się znaleźć jakąś alternatywę. I tutaj miałbym prośbę do forumowiczów o wskazanie mi drogi która uwzględnia odcinki płatne na Słowacji i Węgrzech ale na Chorwacji już bezpłatnymi drogami. Próbowałem już poskładać jakoś trasę na google maps ale tam uruchamiając w opcjach "unikaj opłat" unika wszędzie, a mi zależy tylko na uniknięciu Chorwacji. Również brałem pod uwagę by ominąć płatne odcinki na Słowacji ponieważ podobno składa się on dosłownie z kilkudziesięciu km. Dlatego też jeżeli ktoś byłby w stanie również przedstawić mi trasę bezpłatna Słowacja, płatne Węgry i bezpłatna Chorwacja byłbym bardzo wdzięczny!

Pozdrawiam!

Na Słowacji są równoległe do autostrady drogi bezpłatne.
W Chorwacji aby zmniejszyć koszty - można jechać "starą drogą".

dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-na-poludnie-cro-t17814.html
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009
Re: Słowacja - Węgry - czy ktoś może wytłumaczyć jak jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 31.08.2017 23:48

as39 napisał(a):Ale w tym roku wyjazd z malutkim dzieckiem więc wolałabym nie wlec go 15 godzin do Kvarneru i zaoszczędzić trochę czasu..
Więc jak to wygląda moi drodzy? Jak jechać? Jakimi trasami? Nie muszą to być autostrady, ale może znacie jakąś szybszą alternatywę. (jednak dalej przez Słowację i Węgry)
Są dwie opcje: albo samolot, albo nocleg po drodze. A, przepraszam, są jeszcze cuda, lecz ja się w tym temacie nie orientuję. Znałem takich, co robili tą trasę w 11 godzin, ale wyjeżdżali jakoś w nocy. Nie mieli dzieci i to było dawno temu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 79
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone