Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

To islands travel??ktoś zna?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 09.07.2013 11:36

Dzięki za odpowiedź! Myślałem w ostatnim czasie raz po raz, jak tam sobie radzicie w "mojej" kwaterze. Naprawdę bardzo się cieszę, że mieliście więcej szczęścia od nas i "odczarowałeś" ten apartament, bo jego lokalizacja, jak i sam Brist są cudne.

Wydaje mi się jednak, że agencja odbyła jakąś rozmowę z właścicielką tego apartamentu, po moim mejlu i mogło to wpłynąć pozytywnie. Jak sam piszesz, apartament był tym razem nieźle wysprzątany, były nawet ręczniki, a łazienka została wyremontowana (z nią mieliśmy sporo problemów), poprawiło się tez zachowanie gospodarzy. My absolutnie żadnych głośnych imprez tam nie urządzaliśmy i był to pierwszy przypadek (7ma kwatera w Chorwacji) podczas którego były jakieś zgrzyty z gospodarzami, bo jesteśmy naprawdę tolerancyjni i "pozbawieni agresji".

A możesz mi jeszcze napisać, czy regulamin w korytarzu nadal był po czesku (jako "niby" polski), a Pani właścicielka pzybiegła po kasę już 5 minut po Waszym przyjeździe? :)

Tak czy owak cieszę się, że Wasze wakację się udały, ale czasem lepiej dmuchać na zimnę.
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 10.07.2013 10:47

Regulamin wisiał w korytarzu pewnie taki sam jak za Twojego pobytu czyli kartka formatu około A3 w ramce. Treść w kilku językach - pięciu może siedmiu ? ale nie było po Polsku. Po kilku dniach właściciel przyszedł z taką kartką, na której było logo agencji "To Islands Travel" i coś tam jeszcze napisane i tę kartkę przykleił pod regulaminem ale co to było i po co to nie wiem ? Podobno w związku z jakimiś wymogami czy umowami z agencją ? Co do płatności to my przyjechaliśmy około 19-tej godziny w sobotę 22 czerwca. Miałem przy sobie odliczoną gotówkę na dopłatę do zaliczki zgodnie z treścią vouchera. Zaczęliśmy od oględzin apartmana - oprowadzała nas właścicielka z mężem i synem. Na koniec zapytali czy wszystko nam odpowiada i nam odpowiadało więc mówię, że chciałem zapłacić a właścicielka mi mówi, że dziś nie zapłacę bo jest święto narodowe i nie przyjmie dziś pieniędzy. Coś mi tłumaczyła po Chorwacku, że to jest jakieś święto związane ze zwycięstwem nad faszyzmem ? Następny dzień to była niedziela i spotkaliśmy Panią przed domem gdy szliśmy rano na plażę ale nic o kasie nie mówiła a my też bo w końcu to niedziela "dzień święty" :wink: W poniedziałek wieczorem Pani przyszła do nas odebrać zapłatę i zostawiła takie kartoniki pod tytułem "Potvrda o prijavi boravista..." Nie mieliśmy dokumentów dzieci (to inna historia) ale nawet nie było problemów tylko podaliśmy imiona, wiek i wystarczyło. Zaraz po przyjeździe daliśmy dowody osobiste ale to mnie już nie zdziwiło bo rok temu (pierwszy wyjazd do Cro.) było tak samo z tym, że wtedy się dziwiłem po co im te paszporty/dowody tak zaraz po przyjeździe :lol:
Po tym co pisałeś na temat "uciszania" i podobnej opinii na temat tego apartmana zamieszczonej na stronie Casamundo w której ktoś jako jego minus wymienia "ciszę nocną" - wpis pochodzi z 2011r. Twój z 2012r. i dotyczy tego samego problemu postanowiłem zgłębić temat by było "dla potomnych". Jest tak jak już pisałem, czyli cisza nocna w miejscowościach turystycznych ponoć obowiązuje generalnie od 23:00 ALE w niektórych miejscach się jej przestrzega a w innych mniej i tu rola wszelkich agencji turystycznych by w opisie samej miejscowości zamieścić informację na ten temat. Ja dwie noce spałem na tarasie i niemal do rana od strony Gradaca dobiegało "umc..umc...umc...umc..." a przecież tam też teoretycznie jest cisza nocna. Tak się składa, że w tym roku byliśmy na wczasach sami więc dobrze trafiliśmy do spokojnej miejscowości ale gdybyśmy byli w kilka rodzin to nie mówię, żebyśmy "disco" po 23:00 urządzali ale cicho by raczej nie było :lol: czy to w dzień czy w nocy. Jeśli chodzi o jakieś hałasy w ciągu dnia to się nie wypowiem bo my rano opuszczaliśmy apartman i wracaliśmy wieczorem, może kilka razy dzieci hałasowały bawiąc się z pieskiem właścicielki. W ostatni dzień syn właścicielki widząc, że nasze dzieci polubiły (z wzajemnością) tego pieska zażartował byśmy go sobie do Polski zabrali i tu mam problem bo dzieci do dziś ryczą i nie mogą mi wybaczyć, że nie zabraliśmy pieska :lol:
Na temat samej miejscowości Brist napiszę coś w wolnej chwili w odpowiednim wątku.
elasz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) elasz » 16.07.2013 11:47

CZY KTOŚ MIESZKAŁ W APARTAMENTACH TILDA W BRIST - WYBIERAM SIĘ POD KONIEC LIPCA I REZERWOWAŁAM PRAKTYCZNIE W CIEMNO, BO ZDJĘCIA ZDJĘCIAMI A NIE ZAWSZE SA ODWZOROWANIEM
fire
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 29.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fire » 23.07.2013 22:18

fire napisał(a):Wynajelam za posrednictwe casamundo, a oni wsolpracuja z to travel islands....czyli w sumie casamundo mozna bylo ominac, ale czlowiek jak jedzie gdzies pierwszy raz i sie cyka, to placi frycowe.
Ja tam nastawiam sie pozytywnie, bo w apartamencie mam zamiar tylko brac prysznic i spac, wiec nie musi byc to mega wypas, ale napewno zwroce uwage ,czy opis i cena za to , zgadza sie ze stanem faktycznym- pierwsze co to sprawdzam zawsze czystosc toalety, jak tam sie czysto to w 90% reszta musi byc w porzadku-ot takie mam doswiadczenie z moich roznorakich wyjazdow blizszych i dalszych i to sie w moim przypadku sprawdza jak toaleta bezzarzutu to i reszta wg opisu.


Mieszkalam w Nin,ul. Kninska 3 u panstwa i Gordany, Davor Lipotica...zdjecia apartamentu i opis zgodny ze stanem faktycznym jak co do powierzchni i wposazenia itp. Czystosc bez zarzutu, kontakt z wlascicielami bardzo dobry, kazda zgloszona sprawa od reki zalatwiana, pozytywni, pomocni ludzie, pan Davor dbal o obejscie i funkcjonalnosc apartamentow bez ustanku :D
mwaldorf
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwaldorf » 02.08.2016 13:25

Witam wszystkich, dyskusja toczyła się o apartamencie Cvitan w Brist Litong 3, ja mam zarezerwowany apartament po sąsiedzku apartamani Vukov Litong 3a, byłbym wdzięczny za ewentualne opinie.

Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
To islands travel??ktoś zna? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone