Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

To islands travel??ktoś zna?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
klaudia111
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 05.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) klaudia111 » 17.08.2008 16:25

:D
witam po wakacjach :D
Chciałam tylko powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona.To Islands Travel to firma godna polecenia, jeżeli ktoś nie chce jechać w ciemno.Wszystko przebiegło sprawnie i bez zarzutu,mieszkania wyglądały identycznie jak na zdjęciach,bez żadnej foto-ściemy,a na miejscu okazało się ze wynajmując bezpośrenio u gospodyni zapłacilibyśmy niewiele mniej,tylko trudno znależć coś w szczycie sezonu.
O tym jak tam jest pięknie, super i w ogole,nie będę nawet pisać.Wrócilam wczoraj,a już marzę o przyszłorocznych wakacjach i oczywiście zeby znowu to była Chorwacja,polknęłam bakcyla.Teraz byliśmy na Braci,ale chciałabym też zobaczyć inne wyspy.
Pozdrawiam
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 05.06.2009 13:06

dla uspokojenia wszystkich zainteresowaniych dodam że z tym biurem w zeszłym roku wszystko udalo się bardzo dobrze
SylwiaM78
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaM78 » 09.07.2012 17:28

Witam
Korzystał ktoś z tego biura w ostatnim czasie?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 09.07.2012 22:41

SylwiaM78 napisał(a):Witam
Korzystał ktoś z tego biura w ostatnim czasie?


W tym roku jeden z apatamentów rezerwowałem właśnie przez to biuro. Potwierdzenie przelewu i voucher dostałem. W praniu wszystko wyjdzie w połowie sierpnia - dam znać na forum.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 04.09.2012 11:34

Obiecałem, że napiszę (dla potomnych) po powrocie o tej agencji, zatem kilka słow ode mnie o Islands Travel.

Kontakt mejlowy z biurem dobry i szybki (po angielsku).

Podali dane do przelewu, później potwierdzili otrzymanie przelewu i wysłali voucher - szybko i sprawnie.

Niestety - i to po części jest zarzut do samej agencji, a po części do konkretnej kwatery - z wynajętego apartamentu nie byliśmy zadowoleni. Co prawda jego wygląd i parametry - z grubsza - odpowiadały opisowi i zdjęciom na ich stronie, ale było sporo "minusów ukrytych", typu nad wyraz niesympatyczna rodzina wynajmująca tenże app.

Więcej tutaj: czarna-lista-apartamentow-t16759-390.html#p1016469

Historia ma swój epilog, napisałem do biura mejla po powrocie z opisem wszystkich niedogodności (uzbierało się tego mnóstwo) i dostałem odpowiedź, że do apartamentu zostanie wysłana "inspekcja", a mi oferują zniżkę 10% na dowolny apartament w następnym sezonie. Ale raczej nie skorzystam, wolę bezpośrednio załatwiać u właścicieli (choć również przez Internet). Już po korespondencji mejlowej sporo kwestii można wysondować (jak choćby znajomość języków, komunikatywność, itd.).
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 26.05.2013 18:51

Chyba solidnie Cię wpienili właściciele tego apartamenu bo to już drugi wątek w którym o nich piszesz. Ja właśnie dostałem voucher z To islands travel z rezerwacją tego apartamentu więc nie do śmiechu mi gdy Twoją opinię czytam. Pisałem już o tym w innym wątku ale raz jeszcze napiszę. Pytałem agencję czy ktoś w ostatnich latach się na ten apartament skarżył i odpisali mi tak: "Z własicicielem tego obiektu wspołpracujemy już czwarty sezon. Przez ostatnie trzy, jego apartamenty miały średnio 90 dni naszych rezerwacji w sezonie i ani razu klienci nie zgłosili nam kłopotów z właścicielem." Jaka jest prawda dowiem się za trzy tygodnie. Właściciel nazywa się Cvitan Bilas ?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 09.06.2013 21:17

maro22 napisał(a):Chyba solidnie Cię wpienili właściciele tego apartamenu bo to już drugi wątek w którym o nich piszesz. Ja właśnie dostałem voucher z To islands travel z rezerwacją tego apartamentu więc nie do śmiechu mi gdy Twoją opinię czytam. Pisałem już o tym w innym wątku ale raz jeszcze napiszę. Pytałem agencję czy ktoś w ostatnich latach się na ten apartament skarżył i odpisali mi tak: "Z własicicielem tego obiektu wspołpracujemy już czwarty sezon. Przez ostatnie trzy, jego apartamenty miały średnio 90 dni naszych rezerwacji w sezonie i ani razu klienci nie zgłosili nam kłopotów z właścicielem." Jaka jest prawda dowiem się za trzy tygodnie. Właściciel nazywa się Cvitan Bilas ?


Jeśli mowa o "moim" apartamencie z linka, to agencja po prostu kłamie. Posiadam kopię mejla, który do nich napisałem, a także kopię ich mejla z przeprosinami (z dnia 2012-09-01):

"thank you very much for the information. We will check this situation,
of course, and send an inspection team to the apartment. This comes as a
suprise to us because nobody has complained about these owners before,
we apologize in the name of our agency.

We offer you a 10 % discount if you choose to book next year again over
our agency. :)

Thank you again for the information.
"

Dokładnie chodzi o ten apartament: http://www.croatia-hotels-apartments.com/brist_apartments-cvitan_accommodation.htm.

Niestety nie wiem jak nazywa się właściciel, apartament zamawiałem jako "apartment Cvitan, Brist, Litnoga 3".

Mimo wszystko nie nastawiaj się na najgorsze,Brist jest super, a i może w tym sezonie zmieni się podejście właścicieli na plus, bo jestem pewien, że agencja na pewno odbyła przynajmniej jakąś rozmowę z właścicielami.

Podziel się opinią po powrocie. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i tylko my mieliśmy pecha.

jeszcze gwoli uzupełnienia: poszperałem w archiwm mejli i jednak znalazłem ten Voucher, wynika z niego, że właściciel to faktycznie "Cvitan Bilas", być może jest to mąż kobiety o której pisałem. Jednak to ona tam pociąga za sznurki i ma najwięcej do powiedzenia :)
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 10.06.2013 18:18

Mówimy o tym samym apartamencie - to pewne. Wynająłem ten apartament przez Casamundo ale jak się okazuje oni byli tylko pośrednikiem a voucher otrzymałem od islands travel. Oczywiście relacja po powrocie będzie obszerna. Nie nastawiam się źle ale Rodową Ciupagę naostrzę i zabieram ze sobą... tak profilaktycznie oczywiście. Skoro jak pisałeś ci gospodarze tak bardzo lubią Niemców i Czechów to relację przetłumaczę zamieszczę też na tamtejszych forach.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 12.06.2013 16:20

Trzeba być dobrej myśli. Pomijając wszystkie minusy, apartament jest naprawdę świetnie położony (w doł do małej plaży idzie się minutę). Jeśli nie jadą z Wami małe, kilkuletnie dzieci to też jest większa szansa, że będzie lepiej. Ta starsza Pani ma niestety ogromną awersję do dzieci i chciała by aby przez cały urlop siedziały bez ruchu i w ciszy.
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 12.06.2013 21:00

Jedziemy z dziećmi 3 i 9 lat. Lubię być przygotowany na wszelkie ewentualności więc radca prawny od żony z pracy pomógł i przygotował liczne pisma, które dziś po południu wysłałem do tłumaczenia. W razie potrzeby mam je wysłać listem do Casamundo, Polskiej Izby Turystyki (bo są jej członkiem), do siedziby To Islands Travel w Splicie i do UHPA w Zagrzebiu (Odpowiednik PIT w Chorwacji). Mam jeszcze skargę do Ministerstva Turisma...
Gdy moja żona przeczytała Twoje posty sneer to stwierdziła że radcy prawnego w pracy zapyta co można zrobić gdyby nie dało się wytrzymać w tym apartamencie. Okazało się, że pan Piotr miał już potyczki z biurami podróży więc ma doświadczenie. Dziś żona przyniosła ten cały zestaw pism, list adwokacki z licznymi żądaniami i szczegółowymi instrukcjami dla nas jak to wszystko udokumentować co fotografować a co nagrać i żeby to wszystko wysłać po pierwszym lipca bo wtedy Chorwacja będzie w Unii. Pan Piotr wyszukał nawet dla nas adresy wszystkich tych instytucji Szczęka mi spadła... Jadę więc na wczasy w iście bojowym nastawieniu po raz pierwszy w życiu. Mam nadzieję, że to wszystko się nie przyda a jeśli jednak będzie źle się dowiesz jak "pokazać środkowy palec" kiepskiemu organizatorowi wypoczynku.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 13.06.2013 08:08

Cholera, to brzmi jak przygotowania do wyprawy wojennej :)

Nawiasem polecam (całkiem niedaleko kwatery, zresztą tam wszędzie jest blisko) zacny Coctail Bar (zresztą jedyny w miasteczku). Tamtejsze zacne drinki (np. "Zombie") działały iście terapeutycznie po naszych codziennych bojach z apartamentem :)

Tak czy inaczej, życzę Wam miłego urlopu i mam nadzieję, że Twoja "amunicja" nie będzie potrzebna i właścicielka będzie już odpowiednio "ustawiona" przez agencję.
bettina57
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bettina57 » 13.06.2013 08:30

Nie rozumiem jak można się tak podkręcać przed urlopem.Zamiast się cieszyć to już planujecie walkę ze światem.Co z Was za ludzie?powiem tylko,że negatywne myślenie przyciąga kłopoty.
fire
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 29.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fire » 13.06.2013 08:43

Wynajelam za posrednictwe casamundo, a oni wsolpracuja z to travel islands....czyli w sumie casamundo mozna bylo ominac, ale czlowiek jak jedzie gdzies pierwszy raz i sie cyka, to placi frycowe.
Ja tam nastawiam sie pozytywnie, bo w apartamencie mam zamiar tylko brac prysznic i spac, wiec nie musi byc to mega wypas, ale napewno zwroce uwage ,czy opis i cena za to , zgadza sie ze stanem faktycznym- pierwsze co to sprawdzam zawsze czystosc toalety, jak tam sie czysto to w 90% reszta musi byc w porzadku-ot takie mam doswiadczenie z moich roznorakich wyjazdow blizszych i dalszych i to sie w moim przypadku sprawdza jak toaleta bezzarzutu to i reszta wg opisu.
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 07.07.2013 17:09

Witam po urlopie ! Jak już pisałem apartament wynająłem ze strony Casamundo ale oni byli pośrednikiem bo cała dalsza korespondencja pochodziła od "to islands travel". W apartamencie wynajętym w tym biurze byliśmy 2 tygodnie i zastrzeżeń nie mam. Standard nie był wysoki ale wszystko zgodnie z opisem na stronie internetowej biura a w przypadku łazienki nawet lepiej bo była dopiero co po remoncie. Poza tym ręczniki były wymieniane co 2 dni a o tym też nic nie pisało na www. Na stronie biura nic też nie pisało o ręcznikach plażowych dostępnych w apartamencie a były gratis z tym, że nie braliśmy bo mieliśmy własne. Postanowiłem też sprawdzić czy deklarowana powierzchnia apartamentu 60m.kw. jest zgodna z rzeczywistością i tu z moich pomiarów wyszło 68+12 taras czyli sporo więcej niż w opisie na stronie biura. W naszej miejscowości bez problemu można było wynająć w takiej samej cenie apartament lepiej wyposażony ale o mniejszej powierzchni więc zależy co kto lubi - dużo miejsca czy ładne wnętrze i wyposażenie. Na stronie www biura nie było fotografii parkingu o którym mowa w opisie apartmana a od forumowicza "sneer" wiedziałem, że parking jest kiepski. W mojej ocenie sam parking był bez zastrzeżeń - auto się mieściło ale zjazd na niego stromy pod dużym kątem i bezpośrednio z "Jadranki" był co najmniej trudny i wymagał pomocy drugiej osoby przy wyjeździe bo w tym miejscu jest akurat łuk drogi i słabo widać. Gdyby nie to, że mam wysokie zawieszenie to klął bym na ten zjazd. Z minusów bym wymienił wyczuwalną woń papierosów w pomieszczeniach apartamentu ale w opisie jest informacja, że palenie jest dozwolone więc w zasadzie można się było spodziewać "popielniczkowego zapachu", który nam towarzyszył przez pierwsze dni a potem ustąpił albo się przyzwyczailiśmy ? Cisza nocna w tym apartamencie i w całej miejscowości Brist zaczyna się o 23:00 i takiej informacji zabrakło w opisie apartamentu na stronie www biura więc ci z Państwa, którzy lubią nocne gwarne posiady na tarasie mogą być zawiedzeni... Dwa razy byliśmy świadkami jak właściciel naszego apartmana uciszał rozbawioną ekipę w sąsiednim domu i nie był jedynym, który to czynił. Nam to akurat odpowiadało bo dzieci kładliśmy spać około 22:00 a sami zasiadaliśmy przy piwie lub winie w świetle gwiazd na tarasie. Na temat ciszy nocnej rozmawialiśmy z właścicielem jedynej w Brist knajpki i powiedział nam, że takie w tej miejscowości jest "niepisane prawo", że w nocy ma być cicho a jeśli ktoś lubi "disco" to może się wybrać do oddalonego o 10 minut drogi piechotą Gradaca.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
To islands travel??ktoś zna? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone