Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tęsknimy z żoną za... Bałtykiem i jego piachem :)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 17.05.2010 16:01

Joanka23 napisał(a):A dla odmiany proponuję przerzucić się na wschody słońca... też są piękne... a ile satysfakcji, że człowiek na nie, zdążył :)


Wschody pozostawiam Tobie :wink: .
Ja zostanę raczej przy zachodach :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 17.05.2010 18:25

Do naszego ukochanego morza każdy z nas ma jakiś mimo wszystko sentyment. Spędziłam urlopy w wielu miejscowościach nadmorskich: Świnoujście, Międzyzdroje, Międzywodzie, Mielno, Jarosławiec, Ustka, Rowy, Dębki, Gdynia. Przy okazji pobytu zwiedziłam wszystkie sąsiednie plaże i miejscowości. Naprawdę nazbierało się tego sporo. Dziwnów, Kołobrzeg, Sarbinowo, Łeba, Stilo, Białogóra, Karwia, Gdańsk, Sopot, Hel, Chałupy to co mi się tak samo nasuwa. I to co nad naszym morzem jest naj dla mnie: piasek, wydmy, lasy z nadmorską sosną i piękne białe chmurki w południe gdy króluje bałtycki wyż. I możliwość bardzo długich wycieczek brzegiem morza. W 2005 roku przesiedzieliśmy 17 dni w pierwszej połowie sierpnia nad naszym morzem i rozebraliśmy się na plaży JEDEN raz. Doszliśmy do wniosku wtedy, że szkoda nam urlopu na siedzenie. Wróciliśmy nad Bałtyk na parę godzin w następnym roku i nawet wykąpaliśmy się w ........Helsinkach. Resztę czasu poświęciliśmy na zwiedzenie Litwy, Łotwy i Estonii, Helsinek. Warto było się dać wygonić znad polskiego morza.

Ale czasami tęsknimy. W zeszłym roku trafiliśmy na namiastkę i się zakochaliśmy z sentymentu do Bałtyku. Poszukamy w tym roku więcej takich namiastek.
Maras63
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maras63 » 08.12.2014 16:53

Chorwacja jest ok, ale dla przerywnika warto poznawać nasze okolice. Żona wyciąga oferty z okolic Ustki, czy ktoś może był w Dębinie w ośrodku Słoneczne-Apartamenty ? Będę wdzięczny za Wasze opinie.
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 11.04.2015 15:18

Jako Sopocianka gorąco polecam plaże na wyspie Sobieszewskiej należącej do Gdańska :)
Szczególnie polecam rezerwat Ptasi Raj ,przechadzka po kamiennej grobli to czysta przyjemność ,a plaże na miejscu czyste tłumów też nie ma.
Po drugiej stronie wyspy jest kolejny rezerwat Mewia Łacha z jednej strony morze a z drugiej przekop Wisły ,a jak się poszczęści to można spotkać Foki :D

Na zachętę :
Ptasi Raj
ptasi raj.jpeg


Mewia Łacha
mewia łacha.jpg
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.04.2015 07:30

natala napisał(a):Szczególnie polecam rezerwat Ptasi Raj ,przechadzka po kamiennej grobli to czysta przyjemność ,a plaże na miejscu czyste tłumów też nie ma.


Kamienna grobla jest w remoncie - planowane zakończenie prac to listopad 2016.
W planie jest zamknięcie tego odcinka dla spacerowiczów.

Plaże w Rezerwacie czyste i tłumów nie ma do tam nie można plażować.
Miejsce z całego serca polecam na spacer.

Pozdrawiam
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 13.04.2015 09:45

W rezerwacie byłam około 2 miesięcy temu to jeszcze była otwarta ,z tego co wiem z ostatnich aktualizacji po remoncie ma być nadal dostępna dla ludzi ale to zmienia się jak w kalejdoskopie ;)

Co do plażowania to zakazów żadnych nie widziałam nikt Ci nie zabroni rozłożyć kocyka czy ręcznika na plaży , tak samo w rezerwacie Mewia Łacha są tylko odgrodzone miejsca lęgowe objęte ochroną gdzie jest absolutny zakaz wstępu ale to niewielki teren . Zaraz obok można leżeć i się smażyć wiem bo tam bywam dość często w lato i nie tylko :oczko_usmiech:
Jedyne z zakazów w rezerwacie Ptasi raj to zakaz śmiecenia i puszczania psów luzem ,a z nakazów to nakaz zachowania ciszy :oczko_usmiech:
No może zapomniałam o zakazie palenia ognisk i robienia grilla.

I tak w ramach uściślenia morski brzeg jest już poza granicami rezerwatu więc kąpać można się śmiało :papa:


Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.04.2015 10:32

natala napisał(a):...z tego co wiem z ostatnich aktualizacji po remoncie ma być nadal dostępna dla ludzi ale to zmienia się jak w kalejdoskopie ;)


To super. Kalejdoskop, fakt. Może RDOŚ się wreszcie ugnie.

natala napisał(a):Jedyne z zakazów w rezerwacie Ptasi raj to zakaz śmiecenia i puszczania psów luzem...


No jest jeszcze zakaz łamania gałęzi.

:wink:


Pozdrawiam Sąsiadkę. :mrgreen:
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Tęsknimy z żoną za... Bałtykiem i jego piachem :) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone