Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tęsknimy z żoną za... Bałtykiem i jego piachem :)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 13.05.2010 09:42

A mój ulubiony miesiąc nad polskim morzem to maj jeszcze się nigdy na pogodzie w tym miesiącu nie zawiodłam, ale nie byłam w tym roku :)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 13.05.2010 09:52

Gdzie są bezludne miejsca, nawet w sezonie ?

Odkrywam pierwsze - Łazy, kierunek na wschód.
Od teraz, może już mniej bezludne :wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 13.05.2010 10:12

A mój ulubiony miesiąc nad polskim morzem to maj jeszcze się nigdy na pogodzie w tym miesiącu nie zawiodłam, ale nie byłam w tym roku


to masz farta, bo się w tym roku sezon spóźnia :@(
w 3mieście leje i zimno :@(((
Komodna
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Komodna » 13.05.2010 10:14

W zeszłym roku też trafiliśmy nad Bałtyk.
Trochę z musu - mieliśmy tylko kilka dni wolnego.
Przy okazji dzieciaki przekonały się że " w Polsce też jest morze", bo do tej pory nie miały okazji. Bo jak morze to wiadomo - CRO.
Pogoda jak na polskie warunki super.
Miejsce też bardzo fajne. Mała miejscowość Dębina pomiędzy Ustką a Rowami - jeden sklep, jedna knajpa i bez żadnych straganów. Cisza, spokój. Plaża szeroka i nie zatłoczona.
Wszystko super tylko ta woda lodowata - jak dla nas rozpieszczonych przez Jadran.
Więc w lipcu znów przywitamy się z Jadranem.
Przynajmniej taki jest plan:-)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.05.2010 10:32

Praktycznie każdego roku wpadam na Bałtyk. Wiosną, jesienią, zimą, różnie bywa. Latem już od wielu lat, nie. Najczęściej jest to Karwia, długie spacery plażą, trochę okolicznymi lasami. Wczesną wiosną, jeśli tylko pogoda pozwoli, czyli mały plus, zaczynamy brodzić po wodzie bosymi nogami.
Knajpki w większości nieczynne, nawet w Jastarni trzeba się nachodzić i szukać możliwości zjedzenia czegoś gorącego. W Karwi wszystko nieczynne. W Helu na Helu nie ma z tym problemu.
Rybki kupowane prosto od rybaka, świeże lub wędzone (chociaż wędzę jak wiecie najczęściej sam). Knajpiarz w Dębkach szczęśliwy, że goście wpadli nie tylko na piwo, z radości podawał różne rodzaje przez siebie przyrządzanej ryby, gratis. Zapłaciliśmy tylko za to co zamówiliśmy na wstępie, reszta na jego koszt. Takie cudeńka, wybryki ludzkiej natury, bardzo nas zaszokowały, to coś z czym w Polsce nie spotkaliśmy się od wielu lat. Takie potraktowanie nas w knajpie, ostatni raz spotkało nas w Premanturze, w Cro.
Latem jednak Bałtykowi mówimy NIE.
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 13.05.2010 10:35

Joanka23 napisał(a):A mój ulubiony miesiąc nad polskim morzem to maj jeszcze się nigdy na pogodzie w tym miesiącu nie zawiodłam, ale nie byłam w tym roku :)


Nie żałuj, że nie byłaś w tym roku, jak na razie ładna i ciepła pogoda była może ze 3 dni :evil:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.05.2010 10:40

weldon napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Może Piaski?
Może Kąty Rybackie?

Za późno. Zaklepałem hotel na początek czerwca.
Może nie będzie tak źle?
Facet mówił, że obłożenia nie mają.
Pożeglować powiadasz? Może, chociaż bardziej nastawiam się na piesze spacery i kajaczek, a jak woda pozwoli - wykąpię się! :D


W czerwcu będzie luz.
Jednak jakby było dla Cebie za tłoczno, to śmignij do Piaski (Nowa Karczma). Jedź do końca drogi a później w lewo drogą z płyt betonowych (takich yumbów).... do końca tej drogi. Będzie ośrodek wypoczynkowy (jakiś tam, stary, chyba jakaś stanica harcerska). Zostaw tam samochód (dalej choćbyś chciał - nie pojedziesz) i lasem na brzeg morza ( około 1 km). Luz...luz.......... sam luz. (blisko już wieża graniczna RP).

Jednak jak dla mnie, tam jest za nudno. Wolę Krynicę.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.05.2010 10:46

Polecam Słowiński Park Narodowy i miejscowość Smołdzino...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.05.2010 10:52

Pamiętam jak w Sztutowie, w ośrodku Bursztynowo spędzałem tam wakacje.
Jeździliśmy trochę po okolicy. Nie wiele pamiętam. Pewnie się dużo zmieniło.
To był jakiś ...
Obrazek siedemdziesiąty drugi rok?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.05.2010 11:09

Bahama, ja Cię też rozumiem, bo sama mam sentyment do naszego morza. W ubiegłym roku spędziliśmy nad nim przyjemne i bardzo ciepłe 9 dni (w tym 3 prawdziwie upalne!). Możecie o tym przeczytać tutaj :D

Ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, zachody słońca, smak rybki w smażalni (nawet tej usmażonej na starym oleju :wink:), to wszystko ma swój niepowtarzalny urok :D

Co prawda w tamtym roku w naszym przypadku, oprócz Bałtyku, była też Chorwacja :wink: ... jednak rozumiem Twoją tęsknotę i chęć powrotu do wspomnień z dzieciństwa czy też błogiej młodości :)
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 13.05.2010 11:14

weldon napisał(a):Pamiętam jak w Sztutowie, w ośrodku Bursztynowo spędzałem tam wakacje.
Jeździliśmy trochę po okolicy. Nie wiele pamiętam. Pewnie się dużo zmieniło.
To był jakiś ...
Obrazek siedemdziesiąty drugi rok?


też te lata w Krynicy M. - "kino letnie" - przez dziury w płocie oglądaliśmy filmy :D :wink:

pozdrav.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.05.2010 11:18

Ja pamiętam tylko pola wrzosowe, placki ziemniaczane i Pepsi - w Warszawie rządziła Coca Cola wtedy :D
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 13.05.2010 11:21

weldon napisał(a):Pamiętam jak w Sztutowie, w ośrodku Bursztynowo spędzałem tam wakacje.
Jeździliśmy trochę po okolicy. Nie wiele pamiętam. Pewnie się dużo zmieniło.
To był jakiś ...
siedemdziesiąty drugi rok?


adamk3 napisał(a):też te lata w Krynicy M. - "kino letnie" - przez dziury w płocie oglądaliśmy filmy


O rany! Jak Wy wytrzymaliście bez Bałtyku tyle lat!
Niewiarygodne dla mnie 8O
Ostatnio edytowano 13.05.2010 17:47 przez Joanka23, łącznie edytowano 3 razy
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 13.05.2010 11:21

weldon napisał(a):Ja pamiętam tylko pola wrzosowe, placki ziemniaczane i Pepsi - w Warszawie rządziła Coca Cola wtedy :D


W usa Pepsi jest demokratyczna a Coca-cola jest republikańska :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.05.2010 11:26

Joanka23 napisał(a):O rany! Ja Wy wytrzymaliście ze Bałtyku tyle lat!
Niewiarygodne dla mnie 8O

W Sztutowie byłem gdzieś tak w '72 :D :D :D

Nad Bałtyk to zdarza mi się nawet kilka razy w roku zajrzeć,
a, jak jeszcze był, to dużo częściej miałem Bałtyk w sobie :wink:

Bahama, a jak tam z tobą? Jedziesz, nie jedziesz? :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Tęsknimy z żoną za... Bałtykiem i jego piachem :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone