Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

temperatura wody-Brela

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Barbara57
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.09.2008
temperatura wody-Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barbara57 » 05.10.2008 18:41

Planuję spędzić przyszłoroczny urlop w Breli lub Tucepi w drugiej połowie czerwca.Wyczytałam na forum,że temperatura w Breli jest niższa niż w okolicznych miejscowościach, czy to prawda i czy temp.wody również jest niższa?
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 05.10.2008 18:52

W tym roku byłem we wrześniu w Breli - pływałem też w okolicach - bliższych (np. Baska Voda) i dalszych (Dubrovnik).

Nie zauważyłem żadnej wyraźnie odczuwalnej różnicy w temperaturze wody :wink:

Natomiast w okolicach Makarskiej w pobliżu morza są góry, a z gór niekiedy lubi zejść bora - no i wtedy robi się chłodniej :wink:

W sezonie ten wiatr nie wieje jednak chyba zbyt często - z tego przynajmniej co się orientuje.

PZDR

PS
Może by ktoś nas przeniósł do innego działu :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2008 19:30

rafał krasoń napisał(a):...Może by ktoś nas przeniósł do innego działu :wink:

Mówisz - masz :wink:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 05.10.2008 22:56

He,he... zapomniałem dodać: use the force, Luke :wink:

PZDR
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 07.10.2008 11:10

Rok temu byłem w Breli, właśnie we wrześniu. Niestety miało miejsce załamanie pogody, po którym woda była przez kilka dni prawie lodowata. Ja jakoś nigdy nie natrafiłem w Cro na naprawdę ciepłą wodę. Może to pech, a może takie jest tu morze???

Pozdrawiam. :wink: :lol:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 11.10.2008 10:51

W drugim tygodniu naszego pobytu (po 13 września) - po przejściu frontu też zrobiło się chłodniej - miałem jednak wtedy wrażenie, że w pewnych momentach woda była cieplejsza niż powietrze :wink:

Wg prognoz pogody (tych po ichniejszym dzienniku :wink: ) do 18.09 temperatura morza w okolicy Makarskiej wynosiła nie mniej niż 20 st. C...

Zapamiętałem też taką jedną sytuację (koło 15 - 16 września), że dla Zadaru podawali temp. powietrza 18 st. C, a morza 26 st. C :lol:

Generalnie może być pewnie i tak i siak, choć planując podróż można zakładać z dużym prawdopodobieństwem, że we wrześniu Jadran będzie jeszcze przyzwoicie ciepły - nagrzany po lipcowo-sierpniowych upałach...

PZDR
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 03.11.2008 17:37

Rafał - może być nagrzany - ale nie koniecznie ..... byłem pod koniec lipca do 24 sierpnia - jak przyjechałem woda była zimna (jak na CRO) ok 23st. potem w 3 dni skoczyła do ok 26 - miodzio ..... i znowu jakiś wietrzyk ... i zimno - po 2 dniach znowu OK ... i tak się działo do 20 sierpnia ...... a potem przyszła jakaś zimna fala i był cholerny mróz - jajeczka się ścinały - i tak było 2 dni - a potem znowu miłość jardańska !
Pozdrav !!!

Powrót do Pogoda i klimat



cron
temperatura wody-Brela
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone