Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.04.2012 14:14

Paweł BB napisał(a)::papa:

:papa: :D
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 20.04.2012 20:51

Oj Maslinko, cudownie się czytało. Ja tym razem na Hvar :D
Gdzie się w tym roku wybierasz ???
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.04.2012 20:55

ewciaku napisał(a):Oj Maslinko, cudownie się czytało. Ja tym razem na Hvar :D
Gdzie się w tym roku wybierasz ???

Dzięki, Ewcia :D
Hvar :hearts: Cudownych wakacji życzę! :D

Jeszcze nie wiem, gdzie w tym roku, nawet nie wiem, kiedy :? Ale na pewno do Cro :D

Pozdrawiam :papa:
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 20.04.2012 21:10

Jak już zdecydujesz, to koniecznie napisz. Ja już szukam natchnienia na przyszły rok, może akurat podsuniesz mi jakiś fajny pomysł. Póki co to raczej będzie wyspa :D :D :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.04.2012 21:33

ewciaku napisał(a):Póki co to raczej będzie wyspa :D :D :D

Wyspy są the best!
A w sezonie to już koniecznie, bo na lądzie straszny tłok :?
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 23.04.2012 14:05

Maslinko szczypta pytanek jeśli chodzi o Mljet...

W tym roku replay Korculi, a więc planowaliśmy teleport na zielony Mljet za pomocą http://www.gv-line.hr/cjenik.php?cijena=2 ...niestety we wrześniu rejsy kaput

Pozostaje przedostanie się promem do Orebica, następnie chcieliśmy zostawić auta w Prapranto i promem do Sobry, gdzie wypożyczylibyśmy skutery http://www.rent-a-car-scooter-mljet.hr/ ... acije.html

Jak wygląda sprawa poruszania się po wyspie na skuterach ? Są może jakieś fajne szutry cuś w deseń tych na południowym wybrzeżu Hvaru ?

W rejonie Parku Narodowego nie można poruszać się żadnym brum brum ?

Gdzie dokładnie na wyspie znajduje się Odisejeva Spilja ? Dojście lądem jest chyba dość karkołomne...

Obrazek

hmmm... to chyba zejście od lądu ? ObrazekObrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.04.2012 23:28

Witaj, ZoltaN!

ZoltaN napisał(a):Jak wygląda sprawa poruszania się po wyspie na skuterach ? Są może jakieś fajne szutry cuś w deseń tych na południowym wybrzeżu Hvaru ?

Myślę, że spokojnie można pomykać po wyspie na skuterkach - ruch jest niewielki, zwłaszcza we wschodniej części Mljetu. Szutrów nie poznaliśmy poza jedną drogą - do zatoki Sumiholjska. Tutaj pokazywałam tę drogę. Z tym, że niewykluczone, że teraz jest tam asfalt, nie wiem, jakie mieli plany...

ZoltaN napisał(a):W rejonie Parku Narodowego nie można poruszać się żadnym brum brum ?

Tylko rowery.

Do Odisejevej Spilji niestety nie dotarliśmy. Ścieżka odchodzi od głównej drogi na wysokości miejscowości Babino Polje (administracyjna stolica wyspy), widzieliśmy tabliczkę. Spacer w dół trwa ponoć około godziny, w górę na pewno dużo dłużej ;) Niestety nic więcej nie mogę powiedzieć. Można też ponoć dopłynąć, ale trzeba by zwodować jakąś jednostkę pływającą w pobliżu jaskini, a wybrzeże jest w tym rejonie bardzo niedostępne.

Generalnie Mljet jest dziki, zielony i zupełnie inny; w tym tkwi jego atrakcyjność :D

Niedużo pomogłam, bo też krótko byliśmy na wyspie (niecałe 4 dni)...
Życzę powodzenia w realizacji planów.

Pozdrawiam :papa:
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 24.04.2012 13:59

Maslinko HVALA za info :wink:

Jak rozumiem szlak do Odisejevej Spilji można pokonać tylko "z buta"... czy też skuterki prześlizgną się po szutrze :?:
Czy punkt "B" zaznaczony na "Wujku Google Maps" to zjazd o którym wspominałaś powyżej ???
http://maps.google.pl/maps?saddr=42.729456,+17.544086&daddr=42.732198,17.557518&hl=pl&ll=42.731505,17.548041&spn=0.017621,0.027595&sll=42.730717,17.549715&sspn=0.017622,0.027595&t=h&mra=me&mrsp=1,0&sz=15&z=15



Obrazek
Wyborna plażyczka... Maslinko czy fotka z Twojej relacji to punkt "Beeeeee" :wink: (link poniżej) ...jak rozumiem dostaliście tam się jadąc szutrem wzdłuż wybrzeża na południe od Saplunara...
http://maps.google.pl/maps?saddr=Trasa+120&daddr=42.691174,17.740295&hl=pl&sll=42.694391,17.738929&sspn=0.017632,0.027595&geocode=FaZ_iwIdVbcOAQ%3B&t=h&mra=mift&mrsp=1&sz=15&z=15


Pozdrawiam serdecznie i kłaniam się nisko w pas :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.04.2012 20:04

ZoltaN napisał(a):Jak rozumiem szlak do Odisejevej Spilji można pokonać tylko "z buta"... czy też skuterki prześlizgną się po szutrze :?:

Nie szliśmy tamtędy, ale to ścieżka, podobno schodząca stromo w dół, więc skuterkiem nie bardzo, tylko pieszo.

Punkt B to nie jest dojście do Spilji, bo to jest normalna droga (choć bardzo wąska, ale nawet asfaltowa), którą zresztą jechaliśmy. Prowadzi ona... na cmentarz i do przycmentarnego kościółka (św. Błażeja), który pokazywałam w relacji w tym miejscu.

Ale plaża to już zdecydowanie punkt B - zatoczka Blaci. Trafny wybór, bo to bardzo urocze i spokojne miejsce :) Dokładnie, dostaliśmy się tam szutrem od Saplunary - na mapie widać tę szutrową drogę, biegnie cały czas wzdłuż morza, na końcu odbija w stronę punktu B ;) Tam zostawiacie auto i ścieżką przez las, w ciągu 3 minut, docieracie do dużej zatoki z bardzo ładną plażą :)

Pozdrawiam :papa:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 09.07.2013 14:58

Maslinko,
ja znów odgrzebałam Twoją relację, w tym roku już prawie na pewno Korcula :wink: Czy masz może cennik campu Ravno? Nie mogę namierzyć strony internetowej (może nie ma...?) ani adresu mailowego do właściciela. Mam nadzieję, że ceny nie zmieniły się za bardzo od 2009...jakoś większość osób wybiera się do Prizby do apartamentów nie na kwatery, mało jest informacji na ten temat.

A czy pamiętasz może czy na campie jest gril - taki dostępny dla wszystkich? Przy okazji: Wy wozicie własny? Elektryczny czy zwykły? Bo chyba w którejś Twojej relacji czytałam o rybce z grila na campingu.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.07.2013 15:45

AniaJ. napisał(a):Maslinko,
ja znów odgrzebałam Twoją relację, w tym roku już prawie na pewno Korcula :wink: Czy masz może cennik campu Ravno?

Strony na pewno nie ma, ale ceny zapisałam w Cro-nice :) W 2009 roku płaciliśmy 120 kun za dobę, więc tanio. Przy dłuższych pobytach myślę, że można się dogadać z gospodarzem (starszy facet, wygląda na mruka, ale zyskuje przy poznaniu ;)) i "utargować" jakiś rabat. Tak zrobili moi rodzice, z tym, że oni byli większą ekipą (4 campery), ale tylko kilka nocy, więc jak chcecie być dłużej, to się pewnie dogadacie :)

Grilla nie kojarzę, ale jutro będę się widziała z moimi rodzicami, więc zapytam, może oni pamiętają, byli tam później niż my...
Tak, wozimy ze sobą grill, od trzech lat elektryczny, więc możemy bezpiecznie grillować przy namiocie.

Planujecie też jakiś nocleg na "Kalacu" w Korculi? Strasznie drogi i niezbyt atrakcyjna plaża, ale Korcula w zasięgu ręki to jednak jest duży atut :)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 09.07.2013 16:04

Jeśli chodzi o Kalac - nie wiem...bliskość Korculi kusi niesamowicie, kilka dni bez fajnej plaży można przeżyć, tym bardziej, że pewnie jeden dzień byłby w Korculi, drugi na Badiji, trzeci jeszcze gdzieś indziej, więc byłoby ok, ale...chodzi o samą przeprowadzkę: pół dnia pakowania, później rozstawianie dobytku na nowo...nie chce nam się. I trochę "szkoda" jednego dnia urlopu.

W ostatnich latach (tzn od trzech lat) wybieramy jeden camp (były to Bijar, Vrila, Supetar) i mieszkamy na nim bez przeprowadzek. Nawet jeśli były planowane to nie dochodziły do skutku...W zeszłym roku była w planach Murvica i też kusiła nas bardzo, ale po namyśle zostaliśmy w Supetarze - nie z oszczędności wcale, bo całą tą nadwyżkę "przejeździliśmy" na drugą stronę wyspy. Raczej z urlopowego lenistwa właśnie :D
Zobaczymy, cudowne jest to że nie trzeba rezerwować, jeśli coś będzie nie tak, albo zamarzy nam się zmiana to po prostu się spakujemy i przeniesiemy.
Wolałabym co prawda camp z sosenkami, ale cóż, nie można mieć wszystkiego :wink:

A wracając do grila: my właśnie rozważamy zakup elektrycznego (możesz coś polecić? na co zwrócić uwagę?) - ale jeśli nie kupimy to mam nadzieję, że na miejscu będzie taki duży murowany.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.07.2013 16:11

AniaJ. napisał(a):A wracając do grila: my właśnie rozważamy zakup elektrycznego (możesz coś polecić? na co zwrócić uwagę?) - ale jeśli nie kupimy to mam nadzieję, że na miejscu będzie taki duży murowany.

Oj, niestety, my mamy jeden z tańszych, nawet nie wiem, jakiej firmy i nie jesteśmy szczególnie zadowoleni.

Jeden camping na całe wakacje ma swoje plusy. My też mamy coraz większy "dobytek" campingowy i trudno się z tym wszystkim przeprowadzać. Kiedyś w ciągu jednego wyjazdu bywaliśmy nawet na pięciu campach, ale teraz bardziej zależy nam na wypoczynku :)

Mam nadzieję, że na Ravno Wam się spodoba i że będzie miejsce, bo on jednak dosyć mały jest :?
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 09.07.2013 16:20

My też bywaliśmy na kilku campach - ale odkąd mamy ogromny namiot i coraz więcej "dobytku" - co roku coś przybywa - po prostu tak jest wygodniej. No, kiedyś też mieliśmy mniej dzieci :wink:

Oby było miejsce na Ravno, nie myślałam jeszcze o tym :roll:
Co prawda plan B zakłada, że jeśli Korcula nam się nie spodoba (a to mało prawdopodobne) to przemieścimy się w rejony sprawdzone i ukochane (Hvar lub Peljesac - w obydwu miejscach byliśmy już dwukrotnie i wciąż mi mało).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.07.2013 19:37

Aniu, pytałam dzisiaj moich rodziców i mówią, że ogólnodostępny grill na "Ravno" na pewno jest :) Twierdzą też, że tam jest dużo miejsca :) (Ja już byłam dawno i mogę nie pamiętać, a oni byli 2 lata temu.) Nie ma się co martwić na zapas.

W jakim terminie planujecie wyjazd?

Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009 - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone