Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szlak Krutyni - spływ kajakowy

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
wojteker
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 24.06.2008
Szlak Krutyni - spływ kajakowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteker » 29.06.2008 21:05

Na początku czerwca przepłynąłem około 40 km szlakiem rzeki Krutyni.Wyprawa zajęła 2 dni,koszt to 40 złotych za wynajęcie kajaku na dwie doby,40 złotych za nocleg w domku w stanicy PTTK i 40 złotych za dowiezienie na start spływu i odbiór z końca.Płynęliśmy z miejscowości Krutyń do wsi Wygryny.Wrażenia - niezapomniane :lol: ...cisza spokój (oprócz demonstracyjnych ataków łabędzi z młodymi),przyroda i esencja Mazur według mnie....Choć podobno w pełni sezonu nie jest tu już tak sielankowo...niektórzy mówią że robi się wręcz trasa szybkiego ruchu...


MÓJ FILMIK NA YOUTUBE : http://pl.youtube.com/watch?v=9tPNmDbFYKc

ZDJĘCIA

Obrazek

Obrazek

[img]http://images27.fotosik.pl
/237/287bdd0041db0e6c.jpg[/img]


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

więcej informacji tu: http://www.kajaki.wer.pl/pl/krutynia.php

miejsca w okolicach spływu które warto odwiedzić :

http://www.galindia.com.pl

http://www.kadzidlowo.pl

http://www.ruciane-nida.pl

http://www.mikolajki.pl
Ostatnio edytowano 03.07.2008 22:53 przez wojteker, łącznie edytowano 1 raz
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 29.06.2008 22:46

Miło było przypomnieć sobie - piękne zdjęcia. 3 lata temu byłem wszędzie tam o czym piszesz. Kryształowo czysta woda, nieprzeciętnie piękna przyroda dosłownie na wyciągnięcie ręki. Do miejsc, które warto odwiedzić dorzucę jeszcze najsłynniejszą polską leśniczówkę Pranie z muzeum K.I. Gałczyńskiego nad jeziorem nidzkim
Pozdrawiam
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 30.06.2008 09:20

Witam
Foty piekne , byłem dwa razy na spływie organizowanym przez firmę AS-TOUR .Czterodniowa impreza z wyżywieniem ok 350pln, polecam super klimat ,cisza, spokoj moi znajomi którzy ze mna płynęli zawsze miło wspominają te spływy, faktycznie w sezonie troche tloku jest na szlaku szczególnie w samej miejscowosci Krutyń- pełno łodzi tzw. gondolierów krutyńskich z Niemcami w wieku Hansa Brunera.
Zapewniam po stokroć ciekawszy temat na urlop niż polegiwanie nad naszym chlodnym Bałtykiem ( chyba że CRO ) , każdy to powie kto raz spłynął Krtynią
pozdro- krzycholu
a oto link do firmy od spływów
http://www.splywy.pl/
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 23.11.2008 22:06

Piękny szlak. Co prawda wspomnienia mam dość odległe (kilkanaście lat), ale to naprawdę przepiękny kawałek Polski. Miałem równiez okazję spłynąć Czarną Hańczą i wspomnienia są równie trwałe. W ogóle to oprócz wrażeń estetycznych, taki spływ to kawałek fajnej towarzysko imprezy. Polecam!
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 24.11.2008 13:39

Śliczne zdjęcia :D

też kiedyś jeździłam na spływy: Czrna Hańcza, Brda, Wda... cudnie było... ale dla mnie na spływie musi być koniecznie namiot i co wieczór ognicho :lol:

A jeśli chodzi o Krutynie to zdecydowanie w wakacje nie polecam, ciszy i spokoju tam nie ma ;)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.11.2008 14:01

wojteker napisał(a): ZDJĘCIA



Proszę o dostosowanie zdjęć do regulaminu, tj pkt 9:

Nie wklejaj zdjęcia ani linków szerszych niż 800 pixeli. Konieczność przewijania ekranu w poziomie bardzo utrudnia czytanie. Nie cytuj postów ze zdjęciami, a jeśli musisz to usuń zdjęcia poza tym jednym do którego nawiązuje Twoja odpowiedź.


Jako że to Twoja relacja to na razie zdjęć nie zlinkowałem, ale proszę o dostosowanie do wymogów forum, bo będę zmuszony to zrobić :wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 24.11.2008 14:50

Od dwudziestu kilku lat tam bywam każdego lata. Jez. Zdróżno, Zyzdrój, Mokre czy Kierwik znam bardzo dobrze, przenoski przy śluzie, czy młynie, wiele wspomnień mam z przepłyniętych kilometrów tymi szlakami. Przepłynęliśmy też większość tego szlaku w obie strony, wydawałoby się, że Krutynia czy Struga Spychowska to rzeczki bez silnego prądu, ale już drugiego dnia wiosłowania w drodze powrotnej ręce bolą.
Obrazek
Obrazek
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 24.11.2008 22:11

JoannaG napisał(a):Śliczne zdjęcia :D

też kiedyś jeździłam na spływy: Czrna Hańcza, Brda, Wda... cudnie było... ale dla mnie na spływie musi być koniecznie namiot i co wieczór ognicho :lol:

A jeśli chodzi o Krutynie to zdecydowanie w wakacje nie polecam, ciszy i spokoju tam nie ma ;)

Ot, to to. Bez ogniska i gitary to nije to!
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 19.12.2008 16:23

Ahhhh to sa przepiękne miejsca - ja zaliczyłam Czrną Hańczę, Biebrzę i Drawe... i tesko mi do tego.

A co to za przepiękna posiadłość?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.12.2008 17:13

Krutynia, bardzo ładna rzeka :):) Z tym , że na 120 przepłyniętych kilometrów, samej rzeki tam nie jest dużo... Nurt leniwy i jeziora...
Brda tez ładna i ciekawa ale legendarne Piekiełko trochę rozczarowało, może przez wysoka wodę. Przepłynięte ok 100 km...
No i Łupawa :twisted: 90 km przygody... Racze nie na niedzielny spływ z dzieciakami i dla kobietek...
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 19.12.2008 17:57

Masz Sławku rację, Krutynia spokojna jest, jeziora... Ale jak trafisz na spore wiatry i masz "lekko wesołe" (nie mylić z pod wpływem) towarzystwo, to pokonanie środkiem jezior, Zdrużna i Mokrego, jest już niezłym wyczynem.
Fala przelewa się przez kajak, kiwa nieźle, a w jednym z kajaków dwie dziewczyny, w tym jedna nieumiejąca pływać i dodatkowo bojąca się wody.
A kajaki--to były czasy braków wszystkiego, więc nieźle załadowane, ziemniaki, namioty, materace, butle z gazem ...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.12.2008 18:06

No kawałek ze Zgonu do grobli, 8800 m w deszczu i wietrze takim , że sie wlewało do środka to było niezłe :) Trzeba było na falę płynąc bo inaczej sie nie dało :) Wtedy płynęliśmy dwójkami ale po przygodzie na Łupawie tylko jedynki!! :):)
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 24.12.2008 14:50

Sławomir Wocial napisał(a):Krutynia, bardzo ładna rzeka :):) Z tym , że na 120 przepłyniętych kilometrów, samej rzeki tam nie jest dużo... Nurt leniwy i jeziora...
Brda tez ładna i ciekawa ale legendarne Piekiełko trochę rozczarowało, może przez wysoka wodę. Przepłynięte ok 100 km...
No i Łupawa :twisted: 90 km przygody... Racze nie na niedzielny spływ z dzieciakami i dla kobietek...

Witam
Leniwy nurt... he he, jakies pięć lat temu miałem przyjemność płynięcia po jeziorze Mokrym, gdzie spotkało nas cos na kształt białego szkwału , tylko w mniejszej skali niz ten który szalał rok temu na Mazurach.
Prosze mi wierzyć fale przelewaly sie przez kajak i woda dostawała sie do środka , kto w pore nie uciekł na brzeg ten sie porządnie najadł strachu, jedna para utopiła kajak ze wszystkimi rzeczami i dokumentami i kluczykami do samochodu, podobno po kilku tygodniach wylowili go nurkowie ze Straży Pozarnej. Mazury piekne, szlak Krutyni jeszcze bardziej ale trzeba uwazać...
pozdro-krzycholu
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 22.07.2010 18:27

przeżyłem coś podobnego :)
Daaawno temu kiedy jeszcze w użyciu były drewniane kajaki, a taki właśnie pożyczyliśmy, wypłynęliśmy na Mokre. Już przy wodowaniu w zgonie, fale były takie, że woda się wlewała do środka. Nic to, wieje w gębę, ale deszcz nie pada - płyniemy.
Pi razy oko w połowie zaczeło padać, a wiatr i fale chyba się zwiększyły. Kajak jak okręt w czasie sztormu, zanurzał dziób pod wodę i po chwili wyskakiwał nad fale. Macham wiosłem z całej pary, aż mi łapy odpadają, a moja żoneczka siedząca z produ woła "ooo rybka, rybka ! ooo już nie ma rybki!"
Myślę sobie, cholera, ja tu o życie walczę o ona jakieś rybki ogląda! Później okazało się, że podczas jednego z zanurzeń dziobu, na pokład dostała się jakaś mała rybka (uklejka?) a przy następnym zanurzeniu uciekła :) Nie ukrywam, że wówczas trochę się przestraszyliśmy a połowę jeziora płyneliśmy baardzo długo.
Szewczyk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szewczyk » 13.03.2013 13:56

Witam.

Zdjęcia ze spływu naprawdę super. Postanowiłem to sprawdzić.
Byłem, widziałem, potwierdzam. Rzeka Krutynia to bajka!. :D
Mała uwaga - próbowałem skorzystać z adresu pod zdjęciami ale wyświetlił mi się błąd.
Udało mi się namierzyć właściwy adres tamtej firmy http://www.kajaki.wer.pl
Tę firmę również polecam! :papa:
Następna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Szlak Krutyni - spływ kajakowy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone