Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Swiatła do jazdy dziennej

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 13.11.2011 09:58

smoki3 napisał(a):Mnie osobiście przeszkadza przy jeździe w dzień z włączonymi światłami widoczność auta z tyłu. Tylnie lampy palące się w dzień maskują włączający się stop, co w praktyce może oznaczać piękny "dzwon".

Nowa nasza nowelizacja przepisów trochę poprawiła sytuację, ponieważ coraz więcej widać aut z włączonymi tylko przednimi światłami podczas dziennej jazdy.

Poza tym palące się lampy wokół auta, to jakieś 140W .
Wyłączenie ich na rzecz świateł przednich (led) powoduje minimalne oszczędności w paliwie, wydłużenie czasu prasy akumulatora przynajmniej o dwa sezony, wymianę żarówek raz na trzy lata, a nie co roku.

Austriacy wiedzą co robią, zmieniając przepisy na jazdę bez świateł w dzień. :wink: :lol:



...zgadzam się i ... zamontowanie świateł do jazdy dziennej załatwia ten "problem". Poza tym jeśli mowa o jakimś wyłączniku świateł do jazdy dziennej...
koledzy czytajcie uważnie ustawodzwca wyraźnie pisze, że nie ma być mowy o żadnym pstryczku i takiego być nie może i koniec. Światła mają zapalać się automatycznie AMEN . Zniknie problem jazdy na światłach dziennych i mijania razem!!!
Pomorzanin
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pomorzanin » 14.11.2011 10:05

kozak napisał(a):
smoki3 napisał(a):Mnie osobiście przeszkadza przy jeździe w dzień z włączonymi światłami widoczność auta z tyłu. Tylnie lampy palące się w dzień maskują włączający się stop, co w praktyce może oznaczać piękny "dzwon".

Nowa nasza nowelizacja przepisów trochę poprawiła sytuację, ponieważ coraz więcej widać aut z włączonymi tylko przednimi światłami podczas dziennej jazdy.

Poza tym palące się lampy wokół auta, to jakieś 140W .
Wyłączenie ich na rzecz świateł przednich (led) powoduje minimalne oszczędności w paliwie, wydłużenie czasu prasy akumulatora przynajmniej o dwa sezony, wymianę żarówek raz na trzy lata, a nie co roku.


Austriacy wiedzą co robią, zmieniając przepisy na jazdę bez świateł w dzień. :wink: :lol:



...zgadzam się i ... zamontowanie świateł do jazdy dziennej załatwia ten "problem". Poza tym jeśli mowa o jakimś wyłączniku świateł do jazdy dziennej...
koledzy czytajcie uważnie ustawodzwca wyraźnie pisze, że nie ma być mowy o żadnym pstryczku i takiego być nie może i koniec. Światła mają zapalać się automatycznie AMEN . Zniknie problem jazdy na światłach dziennych i mijania razem!!!


Amen :D
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 28.02.2012 08:20

Adam,K napisał(a):Oto moje pytanie:
Witam.
Czy na terenie Republiki Słowacji można jeździć na światłach do jazdy dziennej.
Dziękuje i pozdrawiam.
Adam Krawczyk.

Jesteśmy w uni europejskiej ,więc słowacja musi akceptowac prawa unijne jak i inne kraje .
Polska w 2009 aktualizowała przepisy do unijnych , a tamten zapis powyżej jest z 2008r. kiedy jeszcze o dziennych ledowych nikt nie słyszał , więc już może nie aktualny ? lub został znowelizowany ?.
Na lampach pisze jak byk E4 - czyli homologacja europejska ,wiec pytanie gdzie jest Słowacja ? nie w europie ?
Wiem że policja słowacka to jak gestapo i polują na nas najchętniej .

O lampach wiem wszystko bo trudnię sie tym tematem już od 3 lat ,
wiec mogę udzielic porad jakie i jak montować.
Ostatnio edytowano 02.03.2012 22:52 przez auto_gt, łącznie edytowano 1 raz
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 02.03.2012 22:05

Ostatnio edytowano 02.03.2012 22:48 przez auto_gt, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.03.2012 22:10

auto_gt napisał(a): mogę udzielic porad

Ja także. :wink:

Zacznij pisać po polsku.
Rozpoczynaj zdanie wielką literą, stosuj znaki interpunkcyjne.
Wtedy jest czytelniej.

Cieszy mnie, że masz tak rozległą wiedzę.
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 02.03.2012 22:53

FUX napisał(a):
auto_gt napisał(a): mogę udzielic porad

Ja także. :wink:

Zacznij pisać po polsku.
Rozpoczynaj zdanie wielką literą, stosuj znaki interpunkcyjne.
Wtedy jest czytelniej.

Cieszy mnie, że masz tak rozległą wiedzę.


Sory , będę się pilnował , poprawiłem .
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 03.03.2012 14:30

[quote="auto_gt"....
O lampach wiem wszystko bo trudnię sie tym tematem już od 3 lat ,
wiec mogę udzielic porad jakie i jak montować.[/quote]

Witaj

Jakie lampy zaproponowałbyś do Zafiry B 2006 r.?
Dolne zaślepki bez halogenów.

Pozdrawiam
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 03.03.2012 20:56

Owszem klientowi dobrałem , niemal bez przeróbek zamontował.
są to lampy JUST top 4 led okrągłe fi 9 cm na 4 led piranha 5050 hp
1LED pobiera 1 WAT ,czyli łacznie 8 wat , świeca tak mocno że ja używam je w sklepie jako reflektorki sufitowe , barwa biała czysta zimna tj 4300-5000 K .
Do rzeczy , jeśłi Zafira II ma kratki w zdeżaku bez otworów na halogen to można wyciąć otwór. ale to nie wygląda profesjonajlnie , ani ładnie , w hurtowni maja kratki z otworami na halogen (około 45 zł kratka) , lub w allegro uzywane - podobna cena .

Jeśli macie kratki z otworami, a zaślepione to można zamontować podobne, mniejsze 7 cm i tańsze o ok. 40 % .

Lampy tak pasują że wystarczy je wcisnąć w otwór , osią lampy skierowane na wprost a od wewnątrz kratki nałożyć silikon czarny i podłączyć 3 kable .
Są to te reflektorki ( kolor lampy na wprost to rozbłysk lamy wieć prosze nie kojażyć z tym jak świecą ).

http://www.justtop.com.tw/003/pro_1.aspx?pid=P_00000770
Ostatnio edytowano 23.03.2012 22:38 przez auto_gt, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.03.2012 10:12

A możesz przypomnieć, z jaką literką powinno być E, aby lampy miały homologację?
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 04.03.2012 11:32

Te lampy maja E 11 ale moze być E 4 = E 14 itd .. to cyfra to oznaczenie kraju wydającego homologację , wszytkie te uprawiaja do stosowania lamp .

cyt z wiki :
"Światła powinny mieć naniesiony w sposób trwały znak homologacji E razem z numerem identyfikacyjnym kraju wystawiającego certyfikat (np. E04 Holandia, E11 Wielka Brytania, E1 Niemcy, E20 Polska), oznaczenie typu reflektora RL wraz z numerem wersji regulaminu na podstawie którego otrzymany został certyfikat (aktualnie RL00), numer certyfikatu oraz nazwę producenta. Oznaczenia nie mogą być zmywalne lub łatwo usuwalne i powinny być widoczne po zamontowaniu świateł."
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 04.03.2012 11:58

auto_gt napisał(a):Owszem klientowi dobrałem , niemal bez przeróbek zamontował.
są to lampy JUST top 4 led okrągłe fi 9 cm na 4 led piranha 5050 hp
1LED pobiera 1 WAT ,czyli łacznie 8 wat , świeca tak mocno że ja używam je w sklepie jako reflektorki sufitowe , barwa biała czysta zimna tj 4300-5000 K .
Do rzeczy , jeśłi Zafira II ma kratki w zdeżaku bez otworów na halogen to można wyciąć otwór. ale to nie wygląda profesjonajlnie , ani ładnie , w hurtowni maja kratki z otworami na halogen (około 45 zł kratka) , lub w allegro uzywane - podobna cena .

Jeśli macie kratki z otorami, a zaślepione to można zamontować podobne, mniejsze 7 cm i tańsze o ok. 40 % .

Lampy tak pasują że wystarczy je wcisnąć w otwór , osią lampy skierowane na wprost a od wewnątrz kratki nałożyć silikon czarny i podłączyć 3 kable .
Są to te reflektorki ( kolor lampy na wprost to rozbłysk lamy wieć prosze nie kojażyć z tym jak świecą ).

http://www.justtop.com.tw/003/pro_1.aspx?pid=P_00000770


Dziękuję za informację.

Zastanawiałem się jeszcze nad światłami mocowanymi poziomo, w szczelinie grilla.

Na portalu aukcyjnym od razu trafiłem na twoją ofertę także wezmę ją pod uwagę.

Pozdrawiam
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 04.03.2012 13:32

taurus napisał(a):
auto_gt napisał(a):Owszem klientowi dobrałem , niemal bez przeróbek zamontował.
są to lampy JUST top 4 led okrągłe fi 9 cm na 4 led piranha 5050 hp
1LED pobiera 1 WAT ,czyli łacznie 8 wat , świeca tak mocno że ja używam je w sklepie jako reflektorki sufitowe , barwa biała czysta zimna tj 4300-5000 K .
Do rzeczy , jeśłi Zafira II ma kratki w zdeżaku bez otworów na halogen to można wyciąć otwór. ale to nie wygląda profesjonajlnie , ani ładnie , w hurtowni maja kratki z otworami na halogen (około 45 zł kratka) , lub w allegro uzywane - podobna cena .

Jeśli macie kratki z otorami, a zaślepione to można zamontować podobne, mniejsze 7 cm i tańsze o ok. 40 % .

Lampy tak pasują że wystarczy je wcisnąć w otwór , osią lampy skierowane na wprost a od wewnątrz kratki nałożyć silikon czarny i podłączyć 3 kable .
Są to te reflektorki ( kolor lampy na wprost to rozbłysk lamy wieć prosze nie kojażyć z tym jak świecą ).

http://www.justtop.com.tw/003/pro_1.aspx?pid=P_00000770


Dziękuję za informację.

Zastanawiałem się jeszcze nad światłami mocowanymi poziomo, w szczelinie grilla.

Na portalu aukcyjnym od razu trafiłem na twoją ofertę także wezmę ją pod uwagę.

Pozdrawiam

Dziękuję i polecam się , przez lata wiem , które i jakiego importera lampy są jak najmniej awaryjne i takie oferuję , oczywiście jest gwarancja roczna na produkty,które są też w e-sklepie .
Przy poziomych trzeba wziąść pod uwagę rozmiary i rozstaw lamp 60 cm pomiędzy i nie dalej jak 40 od bocznej lini , montaż w grila powinien być owszem ale w zdeżaku - .

Lampy na diodach mocy 5050 HP jak i diodach smd /wielodiodowe/ świecą podobną mocą ,ale inne skupienie ,
diody 5050 HP szeroko 170 st ,a diody SMD /lampy płaskie/ skupiają bardziej na wprost również lampy okragłę na diodach 5050 HP skupiają - można na nich jeździć np w terenie - do garażu ,wiązka światłą zupełnie wystarcza .
ceq
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ceq » 09.02.2014 14:30

auto_gt napisał(a):Owszem klientowi dobrałem , niemal bez przeróbek zamontował.

są to lampy JUST top 4 led okrągłe fi 9 cm na 4 led piranha 5050 hp

1LED pobiera 1 WAT ,czyli łacznie 8 wat , świeca tak mocno że ja używam je w sklepie jako reflektorki sufitowe , barwa biała czysta zimna tj 4300-5000 K .

Do rzeczy , jeśłi Zafira II ma kratki w zdeżaku bez otworów na halogen to można wyciąć otwór. ale to nie wygląda profesjonajlnie , ani ładnie , w hurtowni maja kratki z otworami na halogen (około 45 zł kratka) , lub w allegro uzywane - podobna cena .



Jeśli macie kratki z otworami, a zaślepione to można zamontować podobne, mniejsze 7 cm i tańsze o ok. 40 % .



Lampy tak pasują że wystarczy je wcisnąć w otwór , osią lampy skierowane na wprost a od wewnątrz kratki nałożyć silikon czarny i podłączyć 3 kable .

Są to te reflektorki ( kolor lampy na wprost to rozbłysk lamy wieć prosze nie kojażyć z tym jak świecą ).



http://www.justtop.com.tw/003/pro_1.aspx?pid=P_00000770


Witam
Możesz uaktualnić link do lamp.Zastanawiam się na pozycją 6 http://www.justtop.com.tw/product-categ ... =2&aid=245
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2014 11:27

auto_gt - lampy nie świecą żadną mocą, jeżeli już to żarówki ledy itp. i nie mocą tylko natężeniem oświetlenia.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 03.04.2014 13:16

Tak uwaga ogólna w temacie świateł LED, głownie tych dorabianych.
Zakładam że mamy obowiązek jazdy na światłach w dzień jadąc do Chorwacji.
Z tego co zauważyłem na drogach ok 90% samochodów ze światłami LED ma światła LED ale tylko przednie. Z tyłu "0" świateł... W sumie tylko auta z fabrycznie montowanymi światłami LED (do tego te droższe) mają światła LED zarówno przednie jak i tylne.
Co mówią przepisy w Polsce czy Europie (gdzie są droższe mandaty)?
Czy przepisy dopuszczają jazdę na światłach LED tylko przednich w dzień?.. Pasuje wiedzieć kiedy np. jadąc austriacką autostradą w przypadku jak policja austriacka będzie jechała akurat za nami zauważy, że nie mamy tylnych świateł i nas zatrzyma, w celu wypisania mandatu 400 Eur… 8)
Czy wytłumaczenie, że mamy tylko światła przednie LED im wystarczy by dali nam spokój?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Swiatła do jazdy dziennej - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone