Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv. Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kamikadze
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikadze » 23.09.2012 11:42

Mnie udało się pokonać trasę zarówno pieszo jak i autkiem. W ubiegłym roku wyszliśmy na szczyt, ale że na górze byliśmy b. późno, złapaliśmy z góry autostopa. W tym roku za to miałem okazję odwdzięczyć się sam innym i zwiozłem z góry 2ch turystów. Filmik z naszego wyjazdu na Sv. Jure z dnia 18 września 2012 znajduje się tutaj:
zoork
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 08.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoork » 24.09.2012 22:31

Fajny filmik co to za muza bo jest super ?

Ja dziś wjeżdżałem trochę stresik był na początku, ale później już szło, mijanki myślałem, że gorzej będą wyglądać, ale totalna kultura, ludzie sobie machają. Ruch jako taki był, ale to bardziej z góry te busy też mijałem :), my wjeżdżaliśmy po 11:30, pozdrawiam wszystkich co dziś wjeżdżali bo trochę rejestracji PL było. Najlepsze pytam się gościa co sprzedaje bilety do parku ile samochodów wjechało to mi mówi jeden, myślę to super a tutaj qrde z dobre 20 mineliśmy ;). Warto naprawdę warto.
kamikadze
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikadze » 24.09.2012 22:41

Ale zazdroszczę, chętnie bym tam jeszcze pobył kilka tygodni.

1 kawałek to: Moodswings 2 (SPEARCD004)\01 - L.A.O.S - We All (Blame Remix) 2gi: Rudimental - Feel The Love (ft. John Newman)
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.02.2013 13:49

Powiedzcie mi jak to jest z tym składaniem lusterek na czas wjazdu na Sv. Jure? :) Pytam bo u mnie w aucie mam lusterka bez możliwości składania, dam radę? jeżdżę ponad 20 lat :wink:
kamikadze
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikadze » 18.02.2013 14:00

Z powodzeniem. Nie musisz się martwić o lusterka!
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.02.2013 14:09

Dzięki :)
To może jeszcze zapytam o godzinę startu, wiem, że najlepiej byłoby o 7:00, ale ja mam 3h drogi do Makarskiej więc pewnie ok. południa bym startował. Rozumiem, że jeśli nie godz. 7-7:30 to później już nie ma znaczenia i tak będzie tłok? Czy jest jakiś limit samochodów, który jest wpuszczany "na bramce"? żeby się nie zakorkowała trasa?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 18.02.2013 14:41

Tak, jest limit wymuszony po prostu tym, ze na szczycie jest ok. 10 miejsc parkingowych i zbyt wiele pojazdów spowoduje tam chaos i zakorkowanie przejazdu a nie wyobrażam sobie niewprawnego kierowcy jak cofa na ostatnim odcinku... :o 8O
Pracownicy Parku Biokovo wpuszczają wg. swojego schematu a więc czasami można i trzeba zaczekać, aż ktoś z góry zjedzie.
Czasami spokój jest przed wieczorem - ludzie zjeżdżają bo robi się później. Myśmy jechali po południu aż do zmroku i na koniec dnia na górze nie było nikogo. To jest jednak czasochłonna wycieczka, więc proponuję zarezerwować pół dnia bo warto!
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 19.02.2013 11:19

Ja w ubiegłym roku wymiękłem. Przypaliłem sprzęgło wyjeżdżając z kwatery (Marusici) i nie chciałem go całkiem zajechać. A tak się napalałem na górę. Może w tym roku się uda...
kamikadze
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikadze » 19.02.2013 11:51

Można zawsze pieszo - tak zrobiłem 2 lata temu.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 19.02.2013 11:53

A rowerem jest ciężko wjechać? :)
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 19.02.2013 11:55

Nie wiem czy moja kondycja na to pozwoli. Choć w tym roku jedziemy w sierpniu, więc mam czas na trening :)
kamikadze
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikadze » 19.02.2013 12:03

trudno mi powiedzieć, nie próbowałem. Widziałem osoby na rowerach oraz osoby, które wbiegały na szczyt.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.02.2013 12:24

Mam zamiar dla niesamowitych widoków wraz z małżonką wjechać tam na rowerach. Oglądałem filmiki na Youtube i uważam, że podjazd jest poważny max nachylenie 9,05% średnie 5,14 %. Bezpośredni wjazd tylko dla regularnie i dużo jeżdżących rowerzystów. Dla dla mniej wprawnych ale też muszących sporo jeździć jest zawsze opcja z podprowadzaniem. Dla okazjonalnie jeżdżących nie polecam. Oprócz samego podjazdu problemem jest jeszcze wysoka temperatura i organizm musi być przyzwyczajony do jej znoszenia co w sumie z intensywnością podjazdu może dla niewytrenowanego organizmu skończyć się nieprzyjemnie.
Nie wyobrażam sobie wjeżdżania bez kilku litrów napojów izotonicznych, na wodzie mineralnej trudno będzie tam wjechać :)





a zwłaszcza ten filmik wprawdzie ze zjazdu ale jest reprezentatywny :)



tu są podane bliższe dane dot. podjazdu udostępnione dzięki uprzejmości Mariuszmtb można zobaczyć profil trasy naciskając na czerwony napis "pokaż"

http://gps.bikebrother.com/trasa.aspx?trasa=12195
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 19.02.2013 12:36

To już wiem, że opcja rowerem odpada :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.02.2013 12:40

komanch napisał(a):To już wiem, że opcja rowerem odpada :D


Nie wymiękaj :) jak w jednym dowcipie było "ćwiczyć trzeba, kurna ćwiczyć" jeżeli zaczniesz teraz (stacjonarny w domu lub na siłowni, narty biegowe min. 1 godz. przeplatane pływaniem) do sierpnia powinno wystarczyć jeżeli uprawiasz regularnie inne sporty :D
Liczy się też ogólna wydolność orgnizmu nie tylko pod kątem roweru.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone