Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SUTVID - 1155 m n.p.m.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tmr
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmr » 26.04.2009 10:49

piękne zdjęcia
dorzucam kilka zdjęć z mojej wyprawy na Susvida
Obrazek

pierwsze zrobione bladym świtem

i kolejne poniżej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pierwsze promy płynące do Drvenika

Obrazek

Obrazek

Hvar , a w tle Plejasac
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 26.04.2009 10:57

Lubię być choć troszkę "góralem" w Chorwacji, więc miło poczytać o kolejnym potencjalnym celu wycieczki na MR.
A zdjęcia są rewelacyjne.
Dzięki i Pozdrav :D .
tmr
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmr » 26.04.2009 11:21

c.d.
jedynie cztery godziny i już człowiek jest na grani
a tam widoki dookoła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

warto było wstać głęboką nocą i sie zmęczyć
romanb
Croentuzjasta
Posty: 479
Dołączył(a): 27.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanb » 26.04.2009 13:50

Fajnie tmr, że wrzuciłeś parę swoich fotek z Sutvida. Wyprzedziłeś mnie co prawda zdjęciami ze szczytu, ale to nic ;) Ja dopiero szykuję następną część i fotki "szczytowe" właśnie się w niej pojawią. Zresztą będzie parę zdjęć podobnych do Twoich.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 26.04.2009 14:14

romanb napisał(a):No to przynajmniej miał małą rozgrzewkę przed Matterhornem ;)


A nie! Na ten Materhorn to teraz jakoś bedzie jechał, dlatego nie wie jeszcze, kiedy przyjedzie do nas, ale chyba na początku sierpnia ;)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 26.04.2009 16:41

Roksa_ napisał(a): szlaki widać, że wymagają wysiłku- nie tak hop siup się tam wgramolić :)


Ano z naszego Romana przecież chłop na schwał - co widać na przykład na boisku ... :D
Roman foty i widoki na nich niesamowite :D :papa:
romanb
Croentuzjasta
Posty: 479
Dołączył(a): 27.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanb » 26.04.2009 19:10

Dzięki Wojan, bo myślę, że kto jak kto, ale sędzia to chyba potrafi obiektywnie ocenić :D
romanb
Croentuzjasta
Posty: 479
Dołączył(a): 27.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanb » 27.04.2009 20:43

Nam Słońce towarzyszy już od godziny, a nad Živogošće pojawia się dopiero ok 7.00. Dla Kuby to i tak nie ma żadnego znaczenia, bo o czołówce na głowie chyba zapomniał. Dobrze, że chociaż ją wyłączył :)

Obrazek


Teren po którym się poruszamy do spacerowych nie należy, idziemy więc ostrożnie..:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przed nami szczyt, ale jak się za chwilę okaże to jeszcze nie ten, na który zmierzamy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


No i w końcu osiągamy już ten właściwy szczyt.. tzn. osiągają go "Góral" i Kuba, bo ja nieco z tyłu zostałem.. O godz. 7.25, po 3 godzinach 15 minutach wspinaczki w zabójczym jak dla mnie tempie szczyt został zdobyty.

Obrazek


Dołączam do nich po 5 minutach:

Obrazek
Ostatnio edytowano 27.04.2009 21:03 przez romanb, łącznie edytowano 1 raz
romanb
Croentuzjasta
Posty: 479
Dołączył(a): 27.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanb » 27.04.2009 20:59

Teraz czas na zasłużony, dłuższy odpoczynek. Ja bardzo zmęczony, ale szczęśliwy, Kuba tylko szczęśliwy, a Bogumił .. no wygląda na zadowolonego, że nie sprawiliśmy mu zawodu i nie musiał nas wnosić :D
Aparaty fotograficzne idą w ruch a to jest tego efekt:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oczywiście o Cro.pl zawsze pamiętam:

Obrazek


Widok na Igrane ze szczytu i z trochę niżej położonego miejsca, w normalnym ujęciu i na zbliżeniach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z Kubą chętnie jeszcze byśmy na szczycie trochę posiedzieli i po delektowali się widoczkami, jednak Bogumił pogania, bo nie chce wracać w upale i pełnym Słońcu. Przyznajemy mu rację i zbieramy się w drogę powrotną. Wspólnie ustalamy, że nie będziemy wracać tym samym szlakiem, tylko inną drogą. Przyszliśmy tak jak na zdjęciu poniżej z prawej strony, wracamy idąc w lewo jak pokazuje tabliczka:

Obrazek
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 28.04.2009 05:54

Normalnie jak koziczki! A żadnej prawdziwej Panowie nie widzieli?

Ciekawe, co było dalej... Hm... Roman? Dopiszesz dalszy ciąg? ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.04.2009 07:41

Ten PROSIK to co to?
Czyli droga powrotna tyle samo czasu?
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 28.04.2009 08:35

I ja Wam towarzyszyłam w pokonywaniu szlaku. Przez chorwackie słońce morze, plażę zapominam, że tam także i góry.

pozdrawiam
jarop11
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarop11 » 28.04.2009 08:47

"Dotarłam" na szczyt razem z wami, a raczej za wami.
Zdjęcia piękne :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 28.04.2009 10:29

Po takiej relacji zaczynam się zastanawiać, czy w tym roku nie podjąć takiego wyzwania. Za każdym razem będąc w Zivogosce mój mąż marudzi coś w tym stylu:" a może byśmy jutro na tą górę weszli?":) Ale będzie zdziwiony jak tym razem powiem mu, że ok i pobudka o 3 rano :)
romanb
Croentuzjasta
Posty: 479
Dołączył(a): 27.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanb » 29.04.2009 12:04

Plumek napisał(a):Normalnie jak koziczki! A żadnej prawdziwej Panowie nie widzieli?

Ciekawe, co było dalej... Hm... Roman? Dopiszesz dalszy ciąg? ;)


Co dalej było ? A dalej to już było z górki.. tyle, że po kamieniach :) Coś tam jeszcze na zakończenie dopiszę. Kozic nie widzieliśmy, tylko ślady po jakimś większym chyba stworzeniu (będzie fotka).

JacYamaha - nie wiem na pewno co to Prosik, wydaje mi się, że nazwa przełęczy.. może Plumek wie i napisze.. Powrotna droga choć dłuższa jednak zajęła nam mniej czasu, ale szczegóły następnym razem.

Tymonie, jarop11 i każdemu kto nam towarzyszył bardzo dziękuję :D i zapraszam na zakończenie.

Roksa, czy mąż już wie o Twoich zamiarach ? Ciekawy jestem jak zareagował.. ;)

Przed nami dłuższy weekend i choć plany napięte, postaram się dokończyć relację. Pozdrawiam..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
SUTVID - 1155 m n.p.m. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone