Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SUP pompowany - co polecacie i dlaczego?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 18.07.2020 18:33

Dzisiaj pływałeś na desce SUP firmy Uone model chyba Classic, taką mieli w wypożyczalni.
Sup jak dla mnie (120 kilo) jest zbyt wązki i miałem spory problem aby utrzymać równowagę. Raz wpadłem do wody przez falę, którą robili użytkownicy wyciągu.
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 21.07.2020 16:29

Kupiłem w lidlu tego supa dwukomorowego za 999 zł, jako kolejny dmuchaniec na wakacje w Chorwacji.

Przez tydzień deska traktowana była dość podle, pływanie po kilka godzin dziennie jako sup lub jako kajak z wiosłem kajakowym, skakanie do wody, wygłupy, pływanie w dwie osoby na siedząco, lub jedna siedzi druga stoi, w 3 osoby siedzące - ponad 200 kg ładunku ale tu już ostro podmywało i nieraz kończyło się wywrotką. W przerwach leżał do góry brzuchem na kamieniach w silnym słońcu. Oczywiście przez tydzień powietrze nie było spuszczane ani nie było potrzeby dopompowywać.
Po tygodniu intensywnego używania nic się nie wytarło, nic nie popsuło ani w zasadzie brak jest większych śladów użytkowania.

UWAGA: w zestawie jest też leash spiralny, mimo że na stronie lidla nie ma go na zdjęciu ani w spisie akcesoriów (jest za to w spisie akcesoriów w papierowej instrukcji obsługi).

W razie pytań - pozostaję do dyspozycji, nie jestem właścicielem lidla (szkoda :-) ), będę szczery.

Nie podoba mi się, że polscy klienci nie mogą wystawić oceny / opinii na stronie lidla, dopiero dziś zwróciłem na to uwagę. Może to jeszcze nie dyskryminacja, ale... niesmak jest.
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 21.07.2020 17:26

@blatko gdybyś tylko dodał jakieś zdjęcie, to twój wpis byłby świetny.
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 22.07.2020 09:22

Bombolero napisał(a):@blatko gdybyś tylko dodał jakieś zdjęcie, to twój wpis byłby świetny.


Ok, rozumiem że to po to aby uprawdopodobnić to, że nie jestem spamerem. :-)

Z wody nie wkleję bo na każdym zdjęciu jest ktoś z rodziny, a może sobie nie życzą latać po internetach w negliżu.
Wklejam zdjęcie z tym co pisałem powyżej, dodałem strzałkę w paincie, takiej foty nie ma w całym internecie.
Załączniki:
suplidl.jpg
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 22.07.2020 16:11

wideo5 napisał(a):
Wracając do desek to uważam, że to jedna z najważniejszych cech jakimi powinny się charakteryzować dobre deski. Zgrzewanie + >15psi a najlepiej 20 psi.

Chyba korzystamy z innych źródeł. Wydaje mi się że "dobrze" sklejona nie musi być słabsza od zgrzewanej a nawet odwrotnie. Moje deski głownie klejone można bić do 25 psi. Sam pływam na 18-20 psi. Pokaż mi zgrzewane, dwuwarstwowe deski z 3 letnią gwarancją, na polską kieszeń, które można bić do 25 psi. Jedynie Shark 18-25 psi, Dobre decathlonowe 17 psi, polski bass 15 psi. shark i bass są zgrzewane, dlaczego mają dopuszczalne ciśnienie dużo mniejsze od moich klejonych? Wydaje mi się że można dobrze skleić albo słabo zgrzać.
Ale, ale ... nie uwazacie ze wazna jest tez kontrola jakosci przy produkcji.
Bo podejrzewam, ze i zgrzewanie mozna sp...

Amen :)


Ja mam zgrzewaną Gladiator Blue 10.8. Deska dwuwarstwowa - co ponoć jest bardzo istotn - ale gwarancja 2 lata.
Max ciśnienie 26 psi , robocze 18-20.
Wiosło w komplecie jest z włókna szklanego, mi za dopłatą wymienili na karbonowe.
pirzol
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 07.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pirzol » 23.07.2020 09:06

Właśnie testujemy z rodziną deskę SUP Mistral z Lidla na Chorwacji Promajna.

Pływałem rok wcześniej na kilku różnych SUP i mniej więcej miałem już określone wymagania.
320x85x15 cm dwukomorowa
Zalety to:
- stabilność, szeroka i długa
- mogę transportować trzy osoby o łącznej wadze 155kg + maty i graty na plażę.
- dwie komory
- wystarczająco szybka
- jak dla mnie lekka, przechowuje napompowana z zamocowanym wiosłem.
- dobra zwrotność (trzeba wiedzieć jak stanąć i wiosłem operować)

Generalnie kawał świetnej zabawy, za przystępną cenę.
Z akcesoriów totalnie dla mnie nieprzydatne siodełko i podnóżek.
Pompka do pompowania działa efektywnie. W około 5-6 min można napompować do ~15psi

Widzę tu na miejscu deski itwit z Decathlon, powiem tak, dzieciarnia na nich śmiga i conajwyżej jeden dorosły.
Jednak różnica w cenie spowodowała że wybrałem tańsza i większą deskę.
Jest to moja pierwsza sesja SUP dla rodziny.


Pozdrawiam
Piotr
wideo5
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 19.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) wideo5 » 01.08.2020 07:57

Wróciłem z Pag'u. Na Beritnicy silny podmuch wiatru wiatru poderwał dwie deski w powietrze i rzucił na skały. Nowy itivit touring z decathlonu nie przeżył starcia ze skałami, dwuwartstwowy i z lepszych materiałów uone poza kilkoma rysami cały. Nie lokuję produktu to jedynie porównanie i przestroga by dobrze polować deski, bo widzi się często jak leżą na brzegach niezabezpieczone. Nie chodzi tylko o same deski ale i o ludzi będących na drodze pędzącego w powietrzu supa. Moje deski o mały włos a by wpadły w w polską rodzinę, o skutkach wolę nie myśleć :(
Załączniki:
itivit1.jpg
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 01.08.2020 15:04

wideo5 napisał(a):Wróciłem z Pag'u. Na Beritnicy silny podmuch wiatru wiatru poderwał dwie deski w powietrze i rzucił na skały. Nowy itivit touring z decathlonu nie przeżył starcia ze skałami, dwuwartstwowy i z lepszych materiałów uone poza kilkoma rysami cały. Nie lokuję produktu to jedynie porównanie i przestroga by dobrze polować deski, bo widzi się często jak leżą na brzegach niezabezpieczone. Nie chodzi tylko o same deski ale i o ludzi będących na drodze pędzącego w powietrzu supa. Moje deski o mały włos a by wpadły w w polską rodzinę, o skutkach wolę nie myśleć :(

......a kiedy tak wiało?
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 01.08.2020 20:42

.
Ostatnio edytowano 11.09.2020 16:58 przez Agawa., łącznie edytowano 1 raz
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 01.08.2020 20:54

......jakby nie patrzyć to 400m w jedna stronę zrobione
waldekp
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldekp » 01.08.2020 21:21

Cześć wszystkim Supowiczom . Z mojego skromnego doświadczenia mogę polecić Windsupa Mistral Santa Anna 11,5 troszkę droższy ale z możliwością podpięcia żagla tak że więcej możliwości . Jakość wykonania na 5+ polecam , ja , żona i syn 11 lat pływa nad wodą a mamy ponad 200+ . W tym roku dokupiliśmy drugiego marki UNIFIBER 10.6 również Windsup , sprawdzony na jeziorze - rewelacja , moje dziewczyny zadowolone ja zresztą też ,choć niby jestem za ciężki deska jest super . mistral był już w Chorwacji , w Polsce użytkowany jest na okrągło na jeziorze . W połowie sierpnia będziemy pływać w okolicy Rogoźnicy no i będą próby z żaglami . Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.08.2020 22:04

@Agawa. - ta ścieżka na początku filmu to właśnie na wysepce Krapanj?? Gdzie stacjonowaliście na co dzień?
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 01.08.2020 23:52

.
Ostatnio edytowano 11.09.2020 16:58 przez Agawa., łącznie edytowano 1 raz
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 02.08.2020 00:00

.
Ostatnio edytowano 11.09.2020 16:59 przez Agawa., łącznie edytowano 2 razy
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 02.08.2020 10:37

......bo , ja myślałem ,że z Brodaricy, a nie z Zaborica ; z pola campingowego jest dokładnie 2 km :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
SUP pompowany - co polecacie i dlaczego? - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone