Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sudety na weekend

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Sudety na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 05.08.2009 07:58

Jako, że trafiłam na to forum, zostałam i nie wyobrażam sobie dnia, żeby po włączeniu komputera od razu tu nie zaglądnąć, poproszę o pomoc, choć tym razem nie dotyczy Chorwacji.
Chorwacja już w tym roku była, a jakże... zostały cudowne wspomnienia, zdjęcia i resztki wineczka.

Ale do rzeczy.
Chcielibyśmy wybrać się w Sudety, z tym że mamy możliwość pojechać tylko na 3-4 dni. Nigdy nie byliśmy w tamtych stronach i nie mamy pojęcia od czego zacząć podziwianie tych pięknych (google grafika :D ) terenów. Mamy 6-letniego turystę, który ze względu na wiek, ma jeszcze trochę ograniczone możliwości wędrówek (dalekich i wysokich). Jeżeli są jacyś cromaniacy z tych terenów, albo ktoś z Was ma już doświadczenie z wyjazdem z dzieckiem w te okolice, to proszę o polecenie mi miejsca, łagodnej, a ciekawej trasy, a może sprawdzonego noclegu...?
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 05.08.2009 17:49

Bylismy w Sudetach w czerwcu 2008r.Tez tylko parę dni.Zaczęlismy od Ogrodu Japońskiego w Jarkowie koło Lewina.Bardzo ładne miejsce.dokladne namiary znalazłam w googlach.

Obrazek

Obrazek

Bazę załozylismy w Kudowie zdroju.Za pokój 2 osobowy z łazienką placilismy ... :x nie pamietam,ale nie tak dużo.
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Byliśmy w Błędnych Skałach
Obrazek
Obrazek
Teren bardzo łatwy do zwiedzania,mam na myśli dziecko

Odwiedzilismy Skalne Miasto w Czechach(blisko granicy)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Byliśmy w Polanicy
Obrazek

Dusznikach
Obrazek
Obrazek
No i grzechem byłoby nie zajrzec do Pragi.Pojechalismy autokarem z miejscowego (z Kudowy)biura podróży
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W sumie byliśmy 4 dni.Program był dość napięty czasowo ale nie męczący fizycznie.No moze poza Pragą-przewodnik chciał pokazać jak najwiecej i dość ostro przeciągnął nas po Pradze.
Tamte tereny są naprawde bardzoładne i jest co oglądać.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 05.08.2009 18:05

Fajną wycieczkę moja przedmówczyni poleciła.

A ja dorzucę do programu zwiedzania:
- Wambierzyce, piękne położone sanktuarium maryjne
- Kaplica Czaszek nieopodal Kudowy
- Błędne Skały nieopodal Kudowy
- Strzeliniec Wielki, warto wejść i zobaczyć, łatwy dostęp.

Jako, że lubię koniki polecam pensjonat.

Szlaki górskie są łatwe i bardzo przyjemne. Warto zaopatrzyć się w przewodnik "Sudety".
Można coś sensownego zaplanować. :)
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 05.08.2009 20:17

W okolicy kojarzy mi się jeszcze Pstrążna i skansen,a w samej Kudowie Muzeum Zabawek i Muzeum Żaby-w zabawkach byliśmy,najlepsze były reakcje dzieciaków na niektóre zabawki :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 06.08.2009 10:28

Bardzo dziękuje, skorzystam na pewno. No i ta Praga dodatkowo mnie zaintrygowała:)
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 22.08.2009 14:18

W Kowarach park Miniatur , kopalnię uranu, koło Lądka Zdroju jaskinia Niedzwiedzia / wcześniej dobrze zarezerwować bilety / Zamek Książ , Walim podziemia Bystrzyca Kłodzka - Muzeum zapałek , Unikalny Kościół z 2-ma nawami .
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 24.09.2011 15:41

to ja ewa napisał(a):Bylismy w Sudetach w czerwcu 2008r.Tez tylko parę dni.Zaczęlismy od Ogrodu Japońskiego w Jarkowie koło Lewina.Bardzo ładne miejsce.dokladne namiary znalazłam w googlach.

Obrazek

Obrazek

Bazę załozylismy w Kudowie zdroju.Za pokój 2 osobowy z łazienką placilismy ... :x nie pamietam,ale nie tak dużo.
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Byliśmy w Błędnych Skałach
Obrazek
Obrazek
Teren bardzo łatwy do zwiedzania,mam na myśli dziecko

Odwiedzilismy Skalne Miasto w Czechach(blisko granicy)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Byliśmy w Polanicy
Obrazek

Dusznikach
Obrazek
Obrazek
No i grzechem byłoby nie zajrzec do Pragi.Pojechalismy autokarem z miejscowego (z Kudowy)biura podróży
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W sumie byliśmy 4 dni.Program był dość napięty czasowo ale nie męczący fizycznie.No moze poza Pragą-przewodnik chciał pokazać jak najwiecej i dość ostro przeciągnął nas po Pradze.
Tamte tereny są naprawde bardzoładne i jest co oglądać.



Ale zajefajne foty teraz są!
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 24.09.2011 16:03

:P :P :P zwłaszcza skalne miasto :)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 28.09.2011 12:21

noo, masakra....

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone