Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2013

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013
Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 01.08.2013 13:16

Zbior zdjec z urlopu w Chorwacji 2013 :)

https://plus.google.com/photos/10740911 ... ffr0fHngAE

Zbior zawiera zdjecia z kamery DVR z auta, lustrzanki CANON EOS 350D, aparatu Panasonic LUMIX TZ10, kamery sportowej GOPRO HERO 2 i 3 :) Zdjecia z drogi do Chorwacji z wycieczek do Vodic, Szybenika, Splitu, Trigoru i wodospadów KRKA + pare roznych roznistych zdjec :) Oczywiscie tez zdjecia miejscowosci w ktorej mieszkalismy czyli Srima obok Vodice :)

Milego ogladania i jak cos zapraszam do pytan :) Urlop 100% udany to byl moj pierwszy wyjazd do Chorwacji i juz wiem ze nie Ostatni ;)
Ostatnio edytowano 04.03.2014 20:40 przez slr, łącznie edytowano 1 raz
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 06.08.2013 12:00

Ładnie, ładnie ale fotosprzętu to kolega nabrał za czterech :D
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 06.08.2013 12:19

lepiej miec wiecej niz mniej :D

DVR - auto
GoPRO - plywanie, nurkowanie
Canon i lumix - zwykle foteczki ;)
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 22.08.2013 16:23

fajne ujęcia, ja juz jutro ruszam do Vodic, mam zamiar wskoczyc na wodospady i do Sibenika, moze jak czas pozwoli to Split tez zaliczymy
pzdr
jaka droga jechałes? mój privat meil adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, napisz jakie wrazania z tej mijescowosci, jaka plaza i ceny w okolicy bo duzo ludzi mówi ze w cro w tym roku dosc drogo
pzdr
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 22.08.2013 16:43

Trasa ktora jechalem od Katowic to:
Katowice-Zwardon-Zylina-Bratyslawa-Wegry 86-Slowenia-Chorwacja (Vodice)

Slowacja - wineta miesieczna 14 euro do kupienia na kazdej stacji po drodze od Zwardonia do Zyliny
Wegry 86 - darmowa spokojna w sumie droga ja ja przebylem bez problemow wiekszych w niedziele w ciagu dnia do i z cro :) dla mnie jest to zwykla droga tranzytowa jak wiele u nas w Polsce wiec jechalem w miescinach tak jak znaki czyli 30-40 a poza miescinkami do 100
Slowenia - ominiecie platnej autostrady i w sloweni przejazd zajol nam z 15 min ;)
Chorwacja - dojazd od granicy do autostrady darmowy a pozniej wjazd na autostrade i przed Zagrzebiem pierwsza oplata jakies 40 kun chyba bylo a pozniej odcinek od Zagrzebia do zjazdu na Vodice 145 kun. Na przejazdy autostradowe najlepiej z PL zabrac gotowke lub miec karte.

Moja trasa:
http://goo.gl/maps/7XCHS

Tutaj jest przejazd przez Slowenie by ominac autostrade ale jak zobaczysz na mapie wystarczy tylko pamietac by zaraz za granica na rondku zjechac i juz ale filmik + mapa ci pomoze :). Przejazd bez problemu:



Mysle ze to wszystko ci pomoze :) Z tego co moge jeszcze doradzic i inni tez na forum tak polecaja i sprawdzilo sie to w 100%. Konto w Alior Sync darmowe zalozyc u nich sa wyplaty w PL i za granica z bankomatow za free :) Przelicznik lepszy niz wymiana gotowki na miejscu w kantorze itd. Roznica np taka ze w PL kupilem KUNY na droge by cos miec wlasnie np na autostrady po 0,62 zl a na miejscu w Chorwacji wyplata z bankomatu jakiegokolwiek bez problemow, darmowa bez prowizji a przelicznik byl 0,57 zl :) Polecam ci zatem kupic np 500 KUN w PL by miec na droge + EURO na slowacje na winete jakies 50 starczyc powinno. Reszte wplacic np na takie konto i gdzie sie da placic karta (dziala bez problemow wszedzie) i gotowka jak potzrebna wyplacac z bankomatow. Ja tak robilem znajomi tez jak i inni z forum wsio bez problemu :) Wniosek przez neta sie sklada w pare min. Czas od zalozenia do aktywacji konta chyba mialem 2 dni wraz z weryfikacja + moze z 3 dni czekalem na karte czyli jakies 5 dni i wszytsko mialem aktywne i kompletne :) Przelalem kase na to konto i tyle w temacie :)

Link do Alior Sync: http://www.sync.pl/

Co do cen....
- piwko w knajpie 13-15 kun 0,5l (Karlovacko, Ozujsko), polecam takze Radlera (lemoniada + piwko) tych firm... miodzio :)
- pizza normalna 40-50 kun, jumbo pizza (okolo 50 cm) :) 70-100 kun
- lody na galki 5-7 kun zalezy gdzie i jakiej firmy ale jedno maja wsp[olne zawsze sa duuuze :) wiec starczalo nam zawsze po jednej :)
- w Vodicach jest Lidl... http://www.lidl.hr/
- parkingi w Szybenik, Trogir, Split - okolo 5-6 kun za 1h, najbardziej z tych miejsc podobal nam sie Trogir pozniej Szybenik i na koncu Split, a droga od szybenika do Splitu gdzie po drodze jest tez Trogir wybzezem poprostu bajeczna :) (wsio masz na zdjeciach)
- KRKA parking free a wejscie 95 kun osoba dorosla no i siedzisz tam ile chcesz

tyle jesli chodzi w sumie o ceny jakies te najwazniejsze :)

Wrazenia z samych Vodic bardzo pozytywne i masz je na moich zdjeciach :) + mozesz sobie na street view poogladac :) My mieszkalismy w Srima taka jakby dzielnica Vodic oddalona od centrum niecale 10 km... spacerkiem bylismy wybzezem z dziecmi tam nie raz wieczorkami i bardzo fajny spacer... W samej Srimie plaze dosc fajne i czesto z malym zwirkiem a nie tylko z jakimis kamorami czy cos... Vodice niestety wiekszosc male, waskie betonowe chodniki, plyty i glazy... przynajmniej tam gdzie spacerowalismy tak bylo w okolicach centrum. Ogolnie jednak bardzo pozytywne wrazenia z samej miejscowosci :)
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 22.08.2013 17:12

dzieki za odpowiedz:) kupiłam troche kun na droge w cenie 0.57 w kantorze europa w katowicach na mickiewicza-ponoc najtaniej maja:) reszte biore euro i tam wymienie, za autostrady gdzue sie da to płace karta:), na spokojnie zerkne na trase która jechałeś, my mamy postój w Zywcu bo tam zabieramy jeszcze jedno auto. zakupy planujemy robic w lidlu, dzieki za info jak ceny Za parkingi, ponoc w Vodicach jest plaza piskowa-3 km od naszego app z darmowym parkingiem;jak moge siedziec do bólu w KRK to napewno tak bedzie:);zerkne dokładniej na ta droge przez Węgry-zawsze to jakis grosz na Karlovac zaoszczedzony za winietke:)
w tamtym roku bylismy na Pagu-równiez wrazenia dosc pozytywne, mam nadzieje ze i tym razem Cro mnie nie rozczaruje
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 22.08.2013 17:23

Wymiana euro > kuny malo oplacalna w porownaniu z wyplata z bankomatu jak sie ma aliora :P jak i placenie karta bez problemu wszedzie :)

Ceny za ile kupilem kuny podalem ci z poczatku lipca wiec jezeli teraz kupiles za 0,57 to z przelicznika placenia karta i wyplatami w bankomacie bedzie jeszcze taniej :)

Po drodze do Splitu masz Trogir wiec lepiej sobie zaplanuj na 2 x wycieczki :) nie sa daleko od Vodic te mista a warto zaliczyc i jedno i drugie :) oj warto.....
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 22.08.2013 17:25

:D powiedz czy Wegry 86 jest połatatana czy mozna jechac bez wiekszych problemów :roll:
Ostatnio edytowano 22.08.2013 17:27 przez agabe, łącznie edytowano 1 raz
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 22.08.2013 17:27

Jak dla mnie nie rozni sie niczym ta trasa od naszych lokalnych tras przelotowych miedzy miastami :) wiec jest lepiej i gorzej :) Ja jadac w niedziele w ciagu dnia do i z cro nie mialem zadnych problemow z przejazdem

Tu masz co i jak.... (link do ostatniej strony)
aktualizacja-stanu-wegierskiej-drogi-nr-86-t27834-1065.html
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 22.08.2013 17:35

dzięki za odp :D my w planach mielismy jechac na Budapeszt ale chyba w tym roku przejedziemy Twoja trasą :D , wyjazd chyba tez przesuniemy na 15 z żywca bo pisza na forum ze troche sie korkuje w Lucku :D
ile Ci zajeła trasa z katow do vodic?
na moich mapach pokazuje ze droga w Sloweni płatna
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 22.08.2013 18:11

Co do drogi na sloweni masz moja mape + filmik :) jak nie placic... pobyt w sloweni to cale 15 min :)

Czas jazdy z Katowic > Vodice (Srima) ~ 12,5h z przerwami wyszlo jakies 13,5h ale droga powrotna ze juz wiedzielismy co i jak trwala 10,5h juz z postojami ktorych bylo nawet mniej :)
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 22.08.2013 18:20

mam pytanko, czy po przekroczeniu Cro od strony slowenii minąłeś moze stacje z lpg?
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 22.08.2013 18:23

Nie uzywam LPG wiec nie wiem... ale poszukaj w tym watku o 86 wegierskiej albo zapytaj tam ludzi starych wyjadaczy :)
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 22.08.2013 18:26

na Wegrzech nie bedziemy tankowac, w tamtym roku pierwsza stacja po przekroczeniu cro była dopiero po 150 km :D
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013
Re: Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 22.08.2013 18:32

Tu na pewno tankowalem jadac do i z cro :) wsio placilem karta i jak widac na tej pierwszej jest LPG na tablicy info :)

http://goo.gl/maps/xip9O

tutaj tez masz inna stacje, wczesniej za granica ze Slowenia ale chyba nie ma LPG

http://goo.gl/maps/H903f

PS
Wsio mozesz obejrzec na street view sobie :)
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Srima, Vodice, Szybenik, Trigor, Split, wodospady KRKA 2013
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone