Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Spotkania motorowodniaków na Jadranie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 31.05.2015 08:45

Morski Pas napisał(a):Widzę, że temat chodzi za Tobą już od dłuższego czasu, a marzenia są od tego, żeby je realizować. Jak byłem pierwszy raz w Wenecji, to postanowiłem sobie, że tam wrócę, ale od strony morza i zrobię sobie słitfocię na tle placu św. Marka. W zeszłym roku to zrealizowałem. Dawno temu wymyśliłem sobie Nordkapp. Wyjazd za kilka tygodni.

Tobie życzę stopy wody pod kilem i czterech stóp w koi.


Wzajemnie i dzięki za wsparcie inicjatywy :D :D :D
To prawda ten temat chodzi za mną od dłuższego czasu. Jak pogoda dopisze będę próbował, jeżeli nie to nie.
Asekuracja w samochodzie będzie się zatrzymywać w wybranych punktach i czekać, aż potwierdzę, że minąłem dane miejsce. Wcześniej znajdziemy miejsca na trasie do ewentualnego złożenia pontonu w razie konieczności.
Największy problem to zepsuty silnik. Mam pytanie w związku z tym...

Supetarska - Rab - Lun - Stara Novalja...

Faktycznie ten moment z miasta Rab do Lun jest trochę nieciekawy. I problemy z silnikiem w tym momencie są niebezpieczne, dlatego czy nie lepiej pilnować brzegu?

Supetarska - Rab - Barbat - Jablanac - Prizna....
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 01.06.2015 01:00

markiz17 napisał(a):Supetarska - Rab - Lun - Stara Novalja...

Faktycznie ten moment z miasta Rab do Lun jest trochę nieciekawy. I problemy z silnikiem w tym momencie są niebezpieczne, dlatego czy nie lepiej pilnować brzegu?

Supetarska - Rab - Barbat - Jablanac - Prizna....


Myślę, że na to pytanie nie odpowie Ci nikt, kto nie płynął tą trasą i będziesz musiał oceniać sytuację na bieżąco. My sobie tu możemy co najwyżej poteoretyzować palcem po mapie.
Moim zdaniem równie nieciekawy jest odcinek Supetarska - Rab, bo tam jeszcze łatwiej może Cię wywiać na pełne morze w razie awarii silnika. Wszystko zależy od siły i kierunku wiatru, ale też od ukształtowania brzegu. Bo co Ci z tego, że będziesz blisko brzegu jeśli ten brzeg będzie skalisty i niedostępny?

Jak będziesz w Supetarskiej to spróbuj nawiązać kontakt z innymi motorowodniakami i umówić się na wzajemną pomoc w razie problemów.

pozdrav K
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 01.06.2015 12:57

Masz rację, ale może lepiej rzucić kotwicę przy klifie, gdzie nie można złożyć pontonu i poczekać na pomoc niż znaleźć się na środku pomiędzy wyspą Rab i Cres?
Właściwie to wszystko zależy od kierunku i siły wiatru i właśnie od tego uzależnię tą przeprawę.
Postaram się załatwić asekurację w postaci jakiegoś Riba albo łodzi jakby co, to doda trochę spokoju i pewności.

Wszystko się wyjaśni rano 02.08 po wypłynięciu z samego rana z zatoczki. Zobaczymy jaka będzie zapowiadana pogoda dzień wcześniej i stan morza po wypłynięciu. Kończę temat.
maciekquicksilver
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciekquicksilver » 16.06.2015 11:23

Wybieramy sie dwoma motorowkami po 10 sierpnia jak nie bedzie fali,bo dwa lata temu się nie udało im dale w morze tym gorzej było i zawróciłem, na Kornaty z okolic Vodice jak ktos ma podobny plan to niech sie odezwie poplyniemy razem.
Może ktoś wie czy ten bilet jeszcze będzie ważny
wukor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 25.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wukor » 11.07.2015 10:27

My jedziemy od 15-07 do 30-07 ponton 3,8 z silnikiem 20 km
Tkon na Pasmanie :D
maciekquicksilver
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciekquicksilver » 28.07.2015 10:05

Czy ktoś z forum wybiera się w okolice Sibenika w połowie Sierpnia?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.08.2015 08:54

markiz17 napisał(a):(...) Wszystko się wyjaśni rano 02.08 po wypłynięciu z samego rana z zatoczki. Zobaczymy jaka będzie zapowiadana pogoda dzień wcześniej i stan morza po wypłynięciu (...)
I jaki nastrój przed jutrzejszym dniem? Możesz się śmiać albo dziwić, ale Twoje plany mnie "wciągnęły".
Też mam "duży plan" (na początek września). I też jego wykonanie będzie zależeć przede wszystkim od prognozy pogody.
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 01.08.2015 10:20

Niestety planować sobie można.
Wieje od kilku dni, wpłynięcia z zatoczki Supetarskiej na otwarte morze i nie ma mowy o żadnym ślizgu tylko pyrkanie. Może wcześnie rano około 6 da radę, ale musisz się wyrobić do 9-10 bo potem zaczyna się kocioł. Pozatym inne problemy, mój prawie nowy silnik przez pierwsze 3dni dziwnie się zachowywał ciężko palił, czasem gasł na niskich obrotach, 2x zapaliła mi się kontrolka ciśnienia oleju i jakby nie pracował na jeden cylinder...potem mu wszystko przeszło i zacząć działać normalnie. Za dużo problemów i niepewności, więc pass :evil:
Ostatnio edytowano 17.08.2015 13:58 przez markiz17, łącznie edytowano 1 raz
maciekquicksilver
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciekquicksilver » 13.08.2015 15:13

Witam

Chce odwiedzić Kornaty cumuje w marnie Solaris.

Jak ktoś ma podobny plan. To niech się odezwie. W dwie łódki będzie raźniej.

Pozdrawiam
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 02.06.2016 21:23

Witam
Czy w tym sezonie nikt z łodzią nie wybiera się do CRO?
Inicjatywa spotkań - czy choćby wymiany telefonów w danych obszarach umarła?

Toż to nawet dla bezpieczeństwa pływających po Jadranie była bardzo przydatna inicjatywa...

Jakby ktoś potrzebował pomocy na Kanale Velebit w okolicach Seline /Starigrad Paklenica /Tribanj / Pag /
Termin: od 18-06-2016 do 02-07-2016
to proszę info na priv. podam kontakt - będą na wodzie dwie dość szybkie łodzie,
gdyby coś niedobrego się działo (odpukać oczywiście).

pzdr.Jarek / sportiwoda.pl
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 29.07.2016 11:31

Mam zamiar być od 30.07 do 15.08.2016 - okolice Orebiča. Nieduży ponton z silnikiem. Słucham często na kanale 3 PMR ton 67 lub 103,5.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 29.07.2016 13:03

My jesteśmy w Boraku do 9 sierpnia z małym RIBem. To jakieś niecałe 20 km wodą do Orebica. Planujemy po niedzieli na Lastovo się wybrać na cały dzień. Może współną wycieczkę??
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 29.07.2016 13:33

OK, dzięki, może uda się umówić. Będę miał wifi na miejscu. Przesyłam telefon na PW :)
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 25.05.2017 13:11

Coś cisza na lato 2017...
Podaję moje daty:
29.06-13.07 DRAGE (poniżej Pakostanu) będę pływał mniej więcej w obszarze od Zadaru do Szybenika,
13.07-26.07 Hvar (zatoczka na płn. od miasta Hvar) - będe pływał Brać, Hvar, Vis, Korcula
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 14:20

Jak dobrze pójdzie, to Tisno- Murter od 10 sierpnia jakieś dziesięć dni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Spotkania motorowodniaków na Jadranie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone