Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Splitska czy Postira? A może coś innego?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Splitska czy Postira? A może coś innego?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.05.2012 11:36

Ech, ale się porobiło.

Po pierwsze, w tym roku mieliśmy w ogóle nie jechać do Chorwacji, ale że remont przełożyliśmy na przyszły rok, to trzeba mieć w tym roku coś z życia. Nasz wymarzony Vis odkładamy z różnych przyczyn na inną okazję, myślimy za to o powrocie na Brac, który poznaliśmy swego czasu, ale bardzo zdawkowo.

Zwracam się zatem z prośbą o pomoc do bracomaniaków, których na forum nie brakuje. Szukamy małej mieściny - kilka knajp, kilka sklepów, tak żeby życie spokojnie, acz tętniło także po sezonie, bo urlop planujemy w II połowie września. Szukamy właściwego miejsca dla nas (2 dorosłych + 2 przedszkolaków) na północy wyspy. Nie ukrywam, że Prigradica na Korculi (2011) nam podpasowała, ale w tym roku może być to ciut większa osada.

Zatem - Postira czy Splitska? Pamiętam, że mkm wiele razy zachwalał przede wszystkim tę drugą. Odległość między nimi jest niewielka, zatem zdecyduje pewnie apartman. Ma mieć duży taras z widokiem na morze, 2 sypialnie i pewien standard. Zeszłoroczne lokum ustawiło wysoko poprzeczkę, ale... ;)

Miło widziani gospodarze z własnymi "płodami" na zbyciu (winko, oliwa, warzywa).

Dotąd znaleźliśmy, także przez forum:
Postira 1
Postria 2
Splitska

Co myślicie, co polecacie, koniecznie sprawdzone osobiście?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.05.2012 11:45

Czołem. My odrzuciliśmy Banic, ze względu na jego "myśliwski" ;) charakter :lool: :sm:

Zobacz jeszcze to w Postirze http://www.apartmani-meter.com/

Będziemy tam od 15.07-25.07, mogę dać znać później jak było (o ile to nie będzie too late)

pozdro
Natka_r
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 30.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natka_r » 23.05.2012 14:46

Witaj,
My w zeszłym roku urlopowaliśmy się właśnie u Gojko Banica (między innymi w tym "myśliwskim" apartamencie). Olbrzymim plusem tego lokum jest wielki taras gdzie wieczorami można długo biesiadować z wieloma przyjaciółmi a w ciągu dnia ochłodzić się pod winoroślą.
Dodatkowo Gojko jest przesympatyczny, a jego dom stoi dosłownie 5-10 m od morza. Minusem apartamentu na parterze jest brak widoku na morze.
My w tym roku również gościmy w Postirze, bo miejsce jest genialne do wypoczynku z dziećmi.
Niestety w innych domach, bo Gojko rozparcelował apartament najwyższy na dwa mniejsze i się nie zmieścimy :(
Nie wiem jak we wrześniu, ale w sierpniu jest tam świetnie - co wieczór w "centrum" coś się dzieje, knajpek jest sporo, ale mimo wszystko nadal kameralnie; dzieci mogą biegać same (oczywiście te ciut starsze) po lody, pizzę, na huśtawki. No i te domy z kamienia i ta wieczorna muzyka i śpiewy.... Hmmm
Oj, trochę się rozmarzyłam :)
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 23.05.2012 15:00

Marsallah napisał(a):Ech, ale się porobiło.

(...) Szukamy małej mieściny - kilka knajp, kilka sklepów, tak żeby życie spokojnie, acz tętniło także po sezonie, bo urlop planujemy w II połowie września. (...)

Zatem - Postira czy Splitska?



W Splitskiej nawet w sezonie wiele sie nie dzieje, po nim zasypia do następnych wakacji. Jeśli ma się coś dziać, to raczej Postira. Zresztą, pusto nie będzie, we wrześniu przyjeżdża drugi rzut turystów - emeryci, jest ich zazwyczaj całkiem sporo ;)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 23.05.2012 15:05

Marsallah napisał(a):Ech, ale się porobiło.

kilka knajp, kilka sklepów, tak żeby życie spokojnie, acz tętniło także po sezonie, bo urlop planujemy w II połowie września.


No to Splitska odpada, bo tam po sezonie raczej nie powinno tętnić (no chyba, że jakaś grupa zabaluje w Kodzie Tonca) a sklep jest tylko jeden :wink:
W tym terminie to bym nie skreślał tak a priori także południa i zachodu wyspy.

Pozdrawiam
K
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.05.2012 17:13

krombocher napisał(a):No to Splitska odpada, bo tam po sezonie raczej nie powinno tętnić (no chyba, że jakaś grupa zabaluje w Kodzie Tonca) a sklep jest tylko jeden :wink:


Hehe, aluzju paniał :lol:

krombocher napisał(a):W tym terminie to bym nie skreślał tak a priori także południa i zachodu wyspy.


Zachodu nie skreślam, ale południe już tak - bo byłem. Nasz pierwszy wspólny wypad do Chorwacji to był właśnie Bol, a że nie mieliśmy własnego środka transportu, to całe wakacje tam spędziliśmy. Z innych miejscowości portowych widziałem tylko Supetar (mocno taki sobie) i Puscisce (urokliwe, acz osobliwe miejsce, nie chciałbym tam mieć bazy).

Natka - brak widoku na morze, no to chata Gojki odpada. Dzięki.

Dopuszczam inne lokalizacje. Sutivan? Milna? Povlja? Supetar i Sumartin odpadają.
Natka_r
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 30.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natka_r » 24.05.2012 10:52

Marsallah - jednak jeśli Postira przypadła Ci do gustu to poszukaj na ich stronie http://www.postira.hr/
U Gojko - tylko ten dolny nie ma widoku, 3 pozostałe jak najbardziej :)
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 25.05.2012 07:21

Witam
Też dołączę do "zachwalaczy" Postiry. Byłam u Gojka na piętrze w apartamencie B. Super lokalizacja, do morza kilka metrów, a klimat Postiry nastraja do spokojnego urlopu. Nie zastanawiać się - jechać . Rok temu właśnie zachwalałam Postirę Natce r i widzę , że sentyment pozostał i postanowiła tam powrócić. Też bym chętnie wróciła, ale w tym roku inne kierunki.
Pozdrawiam ewa-irena
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 25.05.2012 07:38

krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 25.05.2012 09:59

Marsallah napisał(a):
Dopuszczam inne lokalizacje. Sutivan? Milna? Povlja? Supetar i Sumartin odpadają.


Jeżeli przedszkolaki lubią "brykać" i bezpieczna kąpiel będzie jednym z kryteriów wyboru, to może Povlja i okolice zatoczki Ticja Luka. Povlja raczej będzie mniej "rozrywkowa", niż np. Postira i bardziej że tak powiem "wywiana", niż tamten rejon wyspy, ale też ma lodziarnie i tego typu atrakcje.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.05.2012 22:07

To teraz ja coś powiem : Splitska jest jedyna i niepowtarzalna ... Postirę proponuję wykorzystać na spacer i szybko z powrotem .
Z tego rozdania najlepszy jest Bruno ... http://www.supetar-brac.eu/pl/splitska/ ... menty.html
Pozdrav . :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.05.2012 07:57

mkm napisał(a):To teraz ja coś powiem : Splitska jest jedyna i niepowtarzalna ... Postirę proponuję wykorzystać na spacer i szybko z powrotem .
Z tego rozdania najlepszy jest Bruno ... http://www.supetar-brac.eu/pl/splitska/ ... menty.html
Pozdrav . :D


Już myślałam, że nic nie napiszesz :wink:
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 27.05.2012 12:13

mkm napisał(a):To teraz ja coś powiem : Splitska jest jedyna i niepowtarzalna


Dla nas tak, ale nie wiem czy dla Marsallaha, który chce czegoś żywszego od Prigradicy 8)
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 28.05.2012 21:14

mkm napisał(a):To teraz ja coś powiem : Splitska jest jedyna i niepowtarzalna ... Postirę proponuję wykorzystać na spacer i szybko z powrotem .
Z tego rozdania najlepszy jest Bruno ... http://www.supetar-brac.eu/pl/splitska/ ... menty.html
Pozdrav . :D


cześć mkm, sympatyczna ta propozycja, czy orientujesz się, czy dopisek że taras jest wspólny dla wszystkich gości oznacza, że dostęp mają też osoby z innych apartmanów? hm hm... w tej kwestii jestem 100% egoistką i chce mieć tarasisko jedynie dla siebie :D i dla rodziny mej ma się rozumieć.

Muszę przyznać, że bardzo ta Splitska kusi z Twoich opisów, Postira natomiast urzeka na zdjęciach, no i mamy trudny wybór.
ale co tam... ważne że jest decyzja co do wyspy. ja podskórnie czułam w zeszłym roku, że następny raz to będzie Brač juhuu! :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.05.2012 22:14

a_nula napisał(a):
cześć mkm, sympatyczna ta propozycja, czy orientujesz się, czy dopisek że taras jest wspólny dla wszystkich gości oznacza, że dostęp mają też osoby z innych apartmanów? hm hm... w tej kwestii jestem 100% egoistką i chce mieć tarasisko jedynie dla siebie :D i dla rodziny mej ma się rozumieć.

Muszę przyznać, że bardzo ta Splitska kusi z Twoich opisów, Postira natomiast urzeka na zdjęciach, no i mamy trudny wybór.
ale co tam... ważne że jest decyzja co do wyspy. ja podskórnie czułam w zeszłym roku, że następny raz to będzie Brač juhuu! :D


Cześć ... miło Cię znowu widzieć . Jestem niemal na 100% pewien , że Bruno to jedyny ap. w tej villi ... a więc tarasisko tylko dla was :D
Pisze w opisie , że plaża 300 m ... bzdury , bo plaża jest na wyciągniecie ręki . Villa usytuowana jest na płw. Krnji Rat ... nie ma lepszego położenia w całej Splitskiej . Co wy tą Postirę tak wysoko plasujecie :wink:
Pozdrav .
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Splitska czy Postira? A może coś innego?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone