Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Splitska czy Postira? A może coś innego?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.05.2012 22:22

mysza73 napisał(a):
mkm napisał(a):To teraz ja coś powiem : Splitska jest jedyna i niepowtarzalna ... Postirę proponuję wykorzystać na spacer i szybko z powrotem .
Z tego rozdania najlepszy jest Bruno ... http://www.supetar-brac.eu/pl/splitska/ ... menty.html
Pozdrav . :D


Już myślałam, że nic nie napiszesz :wink:


Ciesz się , że masz już wybór za sobą ... prawidłowy wybór :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.05.2012 22:32

krombocher napisał(a):
mkm napisał(a):To teraz ja coś powiem : Splitska jest jedyna i niepowtarzalna


Dla nas tak, ale nie wiem czy dla Marsallaha, który chce czegoś żywszego od Prigradicy 8)


Splitska jest ciut żywsza i zdecydowanie bardziej urokliwa 8)
... Czasami i w Splitskiej zdarzają się '' akcje'' mrożące krew w żyłach :wink:
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 28.05.2012 22:35

mkm napisał(a):
a_nula napisał(a):
cześć mkm, sympatyczna ta propozycja, czy orientujesz się, czy dopisek że taras jest wspólny dla wszystkich gości oznacza, że dostęp mają też osoby z innych apartmanów? hm hm... w tej kwestii jestem 100% egoistką i chce mieć tarasisko jedynie dla siebie :D i dla rodziny mej ma się rozumieć.

Muszę przyznać, że bardzo ta Splitska kusi z Twoich opisów, Postira natomiast urzeka na zdjęciach, no i mamy trudny wybór.
ale co tam... ważne że jest decyzja co do wyspy. ja podskórnie czułam w zeszłym roku, że następny raz to będzie Brač juhuu! :D


Cześć ... miło Cię znowu widzieć . Jestem niemal na 100% pewien , że Bruno to jedyny ap. w tej villi ... a więc tarasisko tylko dla was :D
Pisze w opisie , że plaża 300 m ... bzdury , bo plaża jest na wyciągniecie ręki . Villa usytuowana jest na płw. Krnji Rat ... nie ma lepszego położenia w całej Splitskiej . Co wy tą Postirę tak wysoko plasujecie :wink:
Pozdrav .



Chodzi o to, że chcemy sobie czasem wieczorem posiedzieć gdzieś w pięknych okolicznościach przyrody przy lampce bijelo suho ;) i żeby to nie był tylko taras. Nasze maluchy jeszcze za małe, żeby można było z nimi zaliczyć wieczorny spacer ze Splitskiej do Postiry, natomiast juz na tyle "duże" zeby mogły nam w ogole towarzyszyć w takim wyjściu wieczornym. Mając taki "luksus" na miejscu można korzystać i w razie potrzeby zawinąć do domu w 10 minut ;)

Oczywiscie to nie jedyne kryterium wakacyjne, jednak mając na co dzień dość ograniczoną możliwość 'manewru pozadomowego', fajnie by było móc się czasem ruszyć, na wakacjach będąc ;), bez uruchamiania samochodu.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 29.05.2012 10:18

a_nula napisał(a):
mkm napisał(a):
a_nula napisał(a):
Chodzi o to, że chcemy sobie czasem wieczorem posiedzieć gdzieś w pięknych okolicznościach przyrody przy lampce bijelo suho ;) i żeby to nie był tylko taras. Nasze maluchy jeszcze za małe, żeby można było z nimi zaliczyć wieczorny spacer ze Splitskiej do Postiry, natomiast juz na tyle "duże" zeby mogły nam w ogole towarzyszyć w takim wyjściu wieczornym. Mając taki "luksus" na miejscu można korzystać i w razie potrzeby zawinąć do domu w 10 minut

Oczywiscie to nie jedyne kryterium wakacyjne, jednak mając na co dzień dość ograniczoną możliwość 'manewru pozadomowego', fajnie by było móc się czasem ruszyć, na wakacjach będąc ;), bez uruchamiania samochodu.


To kryterium akurat Splitska spełnia. Zresztą w pięknej relacji Kota Burego widać wszytko jak na dłoni. Z dwóch knajpek "zatoczkowych" zawiniecie nawet w 6,5 minuty (wpław w 3). Z trzeciej "górnej" macie troszkę dalej, ale nie dużo.
Jeżeli w rachubę wchodzi opcja wyjścia wieczornego z niepijącym kierowcą, to namawiam do odwiedzenia Dolu. Macie tam dwie zacne knajpki ze wskazaniem na położoną w głębi Stori Gusti prowadzoną przez Mario ze Splitu :wink:
Ostatnio edytowano 29.05.2012 11:53 przez krombocher, łącznie edytowano 1 raz
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 29.05.2012 10:22

mkm napisał(a):
krombocher napisał(a):
mkm napisał(a):To teraz ja coś powiem : Splitska jest jedyna i niepowtarzalna


Dla nas tak, ale nie wiem czy dla Marsallaha, który chce czegoś żywszego od Prigradicy 8)


Splitska jest ciut żywsza i zdecydowanie bardziej urokliwa 8)
... Czasami i w Splitskiej zdarzają się '' akcje'' mrożące krew w żyłach :wink:


:wink: jednak myślę, że nie do końca o takie rozrywki im chodzi.
Pozdrawiam
K
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.05.2012 08:36

Dzięki wszystkim za pomoc, patrzymy na oferty apartmanów i...ciągle się zastanawiamy, Splitska czy Postira (faworyzujemy tą drugą). Tak się składa, że musimy bazować na doświadczeniach z drugiej ręki - Brac zaliczyliśmy, ale do żadnego z tych portów nie zawinęliśmy ;)

Żeby nie było - Prigradica nam przypasiła, ale po prostu w tym roku mamy ochotę na większą ofertę wieczornego spasu (tj. więcej niż 3 knajpki otwarte poza sezonem). Nie wyobrażamy sobie wakacyjnego wieczoru bez karafki białego wina, niestety, nie wozimy niepijącego kierowcy w bagażniku (jak w filmie "Taxi"). Stąd też chcemy mieć jak najwięcej "wyszynku" na miejscu, ale bez przesady - molochów w stylu Supetara nie przetrawimy.

Powiem obrazowo: gdyby z Bola wyrzucić nowych ruskich, stragany z plastikowym, dmuchanym i innym badziewiem i cały bulwar wiodący na Zlatni Rat, to byłoby idealne miejsce na tegoroczne wakacje: kilkanaście knajpek, śliczne uliczki, parę urokliwych zakątków i całkiem niezłe plaże w rejonie klasztora.
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 30.05.2012 09:03

Marsallah napisał(a):Dzięki wszystkim za pomoc, patrzymy na oferty apartmanów i...ciągle się zastanawiamy, Splitska czy Postira (faworyzujemy tą drugą). (...)


Moim zdaniem w grę wchodzi Postira, lub Povlja. Jednak ta pierwsza jest chyba ociupinkę bardziej wielkomiejska, tzn ma więcej knajpek, chyba więcej się dzieje( w Povji byłem w 2009r, może cos tam się zmieniło, nie wiem).

Postira na zdjęciach:

Portowe knajpki
Obrazek


Obrazek

pijaca w Postirze
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Splitska ma swój urok, ale Wam chyba na innym uroku będzie zależało.
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 30.05.2012 22:20

kotbury napisał(a):
Splitska ma swój urok, ale Wam chyba na innym uroku będzie zależało.


Ratunku, siedzę i przewijam kociebury twój wątek z relacją i porównuję zdjęcia, no i nie ma dwóch zdań, Splitska jak z bajki ;)... im dłużej patrzę tym bardziej się przekonuję, że mnie tam 3 knajpki wystarczą :D Byle były odwarte w 2 połowie września!

Przemknęła mi przez głowę szalona myśl by może pojechać w ciemno, zobaczyć oba miejsca i zdecydować co jest bardziej 'nasze'... ale nie nie.. ja jestem zbyt wygodna, muszę mieć zaklepane, żeby się nie stresować . :twisted:

Rety, czy to musi być takie trudne?! Heeeelp! :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.05.2012 22:24

Marsallah napisał(a):Dzięki wszystkim za pomoc, patrzymy na oferty apartmanów i...ciągle się zastanawiamy, Splitska czy Postira (faworyzujemy tą drugą). Tak się składa, że musimy bazować na doświadczeniach z drugiej ręki - Brac zaliczyliśmy, ale do żadnego z tych portów nie zawinęliśmy ;)

Żeby nie było - Prigradica nam przypasiła, ale po prostu w tym roku mamy ochotę na większą ofertę wieczornego spasu (tj. więcej niż 3 knajpki otwarte poza sezonem). Nie wyobrażamy sobie wakacyjnego wieczoru bez karafki białego wina, niestety, nie wozimy niepijącego kierowcy w bagażniku (jak w filmie "Taxi"). Stąd też chcemy mieć jak najwięcej "wyszynku" na miejscu, ale bez przesady - molochów w stylu Supetara nie przetrawimy.

Powiem obrazowo: gdyby z Bola wyrzucić nowych ruskich, stragany z plastikowym, dmuchanym i innym badziewiem i cały bulwar wiodący na Zlatni Rat, to byłoby idealne miejsce na tegoroczne wakacje: kilkanaście knajpek, śliczne uliczki, parę urokliwych zakątków i całkiem niezłe plaże w rejonie klasztora.


Co do knajpek, to powiem tak : ta jedna pod palmami na splitskiej rivie wystarczy za tuzin w Postirze :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.05.2012 22:26

a_nula napisał(a):
kotbury napisał(a):
Splitska ma swój urok, ale Wam chyba na innym uroku będzie zależało.


Ratunku, siedzę i przewijam kociebury twój wątek z relacją i porównuję zdjęcia, no i nie ma dwóch zdań, Splitska jak z bajki ;)... im dłużej patrzę tym bardziej się przekonuję, że mnie tam 3 knajpki wystarczą :D Byle były odwarte w 2 połowie września!

Przemknęła mi przez głowę szalona myśl by może pojechać w ciemno, zobaczyć oba miejsca i zdecydować co jest bardziej 'nasze'... ale nie nie.. ja jestem zbyt wygodna, muszę mieć zaklepane, żeby się nie stresować . :twisted:

Rety, czy to musi być takie trudne?! Heeeelp! :wink:


Naprawdę ... wybór jest prosty :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.05.2012 22:29

Szukajcie, jest sporo czasu ... ostatecznie zawsze mogę podrzucić koło ratunkowe :wink:
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 30.05.2012 22:35

mkm napisał(a):Szukajcie, jest sporo czasu ... ostatecznie zawsze mogę podrzucić koło ratunkowe :wink:


Mam wrażenie, że ja już znam wszystkie oferowane w necie apartmany w Splitskiej i Postirze ..... tak więc zarzuć może juz tym kołem, jeżeli mogę bardzo ładnie prosić :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.05.2012 22:50

a_nula napisał(a):
mkm napisał(a):Szukajcie, jest sporo czasu ... ostatecznie zawsze mogę podrzucić koło ratunkowe :wink:


Mam wrażenie, że ja już znam wszystkie oferowane w necie apartmany w Splitskiej i Postirze ..... tak więc zarzuć może juz tym kołem, jeżeli mogę bardzo ładnie prosić :)


Mojego nie widziałaś na pewno ... w necie nie ma , na forum zakaz publikacji szczegółów :D ... nie ma tak lekko jak z kamienną kucą w Kuriji :D
Lecz skoro tak ładnie prosisz , chyba wkrótce zarzucę :wink:
Tymczasem dobranoc ...
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 30.05.2012 22:59

mkm napisał(a):
a_nula napisał(a):
mkm napisał(a):Szukajcie, jest sporo czasu ... ostatecznie zawsze mogę podrzucić koło ratunkowe :wink:


Mam wrażenie, że ja już znam wszystkie oferowane w necie apartmany w Splitskiej i Postirze ..... tak więc zarzuć może juz tym kołem, jeżeli mogę bardzo ładnie prosić :)


Mojego nie widziałaś na pewno ... w necie nie ma , na forum zakaz publikacji szczegółów :D ... nie ma tak lekko jak z kamienną kucą w Kuriji :D
Lecz skoro tak ładnie prosisz , chyba wkrótce zarzucę :wink:
Tymczasem dobranoc ...


no i masz... nie zasnę :D

ps. dzięki.
ps2. annaberft @ plusnet.pl ;):):)
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 30.05.2012 23:00

a_nula napisał(a):
kotbury napisał(a):
Splitska ma swój urok, ale Wam chyba na innym uroku będzie zależało.


Ratunku, (...)
Przemknęła mi przez głowę szalona myśl by może pojechać w ciemno, zobaczyć oba miejsca i zdecydować co jest bardziej 'nasze'... ale nie nie.. ja jestem zbyt wygodna, muszę mieć zaklepane, żeby się nie stresować . :twisted:

(...)czy to musi być takie trudne?! Heeeelp! :wink:



Od nadmiaru głowa boli :)
JECHAĆ W CIEMNO! nic się bać, we wrześniu będzie dużo wolnych kwater
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Splitska czy Postira? A może coś innego? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone