Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Spacer uzupełniający w stylu mieszanym :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 18.03.2012 22:45

Może pogoda Was nie rozpieszczała - ale zdjęcia są super. Takie inne, groźne, ale piękne.

Pozdrawiam. Aśka. :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.03.2012 22:52

piotrf napisał(a):Rano zamiast słońca i ciepła był deszcz i zimno , więc po śniadaniu postanowiliśmy zwiedzić wyspę . Na początek ruszyliśmy w kierunku Starej Baśki oglądając chmury w akcji ;)

Obrazek

Jeszcze trochę ciemniej i kilka piorunów, a miałbyś tak jak ja. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.03.2012 23:09

Miecia napisał(a):Może pogoda Was nie rozpieszczała - ale zdjęcia są super. Takie inne, groźne, ale piękne.


Podczas spaceru Kangoorem prawie nie robiliśmy zdjęć :roll:


Franz napisał(a):Jeszcze trochę ciemniej i kilka piorunów, a miałbyś tak jak ja :lol:


Właśnie , a tak lubię błyskawice :?


Pozdrawiam
Piotr
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 18.03.2012 23:47

Witaj Piotr,podróżuję z Tobą cały czas,te kilometry to prawdziwa przyjemność więc nie ciśnij gazu.
Wstyd się przyznać,nie wiem dlaczego ,ale miałem od zawsze uprzedzenie do Rumuni,tematy o tym kraju omijałem(no bo po co ,skoro się nie wybieram).
A u Ciebie całkiem przypadkiem ta Rumunia wyskoczyła i mnie przytkało...
To był wielBŁĄD!
Będę zgłębiał temat również u Wojtka.
W relacjach z Chorwacji zaskakuje mnie częsty deszcz.
Byłem cztery razy i lekko kropiło dwie godziny, w dzień przyjazdu w zeszłym roku,poza tym jeden dzień bez słońca za wszystkie pobyty.
Niepogoda kradnie urok każdemu miejscu,szczególnie nad morzem.
Byłem na Istrii 10 dni więc z Tobą miło sobie poprzypominałem.
(sorki za przydługi tekst)
Pozdrawiam. :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.03.2012 00:33

CROberto napisał(a):.
Wstyd się przyznać,nie wiem dlaczego ,ale miałem od zawsze uprzedzenie do Rumuni,tematy o tym kraju omijałem(no bo po co ,skoro się nie wybieram).
A u Ciebie całkiem przypadkiem ta Rumunia wyskoczyła i mnie przytkało...


Cieszę się , że udało mi się kogoś zainteresować Rumunią :D
Prócz relacji Wojtka , na forum znajdziesz jeszcze sporo na temat tego kraju w relacji Pawła ( kulka53 ) , Joanki i wielu innych , wystarczy poszukać 8)
Niemal równolegle z moją , ruszyła relacja Danusi :D z wielką ilością pięknych zdjęć i opisów .
Najlepiej jednak sprawdzić samemu na miejscu . . .

Co do deszczu - ubiegły rok był specyficzny :wink: pod tym względem .
Muszę przyznać , że deszcz dopadł nas dopiero na wyspie i towarzyszył nam z przerwami do granicy węgierskiej :?
Podczas naszego poprzedniego pobytu ( również wrześniowego ) pogoda nam dopisała :D i temperatura utrzymywała się w okolicach 30 stopni , więc spodziewaliśmy się podobnej w 2011 roku .


Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.03.2012 08:26

To i na KRK dojechaliście 8O
A ja myślałem, że z Istrii to już tak w kierunku domu...
No bardzo fajna włóczęga, w stylu jak najbardziej nam odpowiadającym :cool: , dużo ciekawostek, odwiedzonych miejsc, bardzo fajnie :idea:

piotrf napisał(a):nad górami wiszą chmury , które niczego dobrego nie wróżą . . .


A to już wrześniowa chorwacka norma :? , jakże często musieliśmy oglądać właśnie takie obrazki...

Swojego czasu burza uniemożliwiła nam zdobycie Svilaji, Maglica a w naszych polskich górach wygoniła spod Czerwonych Wierchów. Jednak burzowa noc spędzona w drewnianej chatce, gdzieś, na śródleśnej polanie w Alpach Julijskich jest tym, co na zawsze zostanie w naszej pamięci...

Pozdrawiam
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 19.03.2012 08:48

Czy możesz napisać coś więcej o Starej Baśce? :) Trochę mnie zmartwiłeś twoją wypowiedzią. W tym roku właśnie to miejsce obraliśmy za główny cel podróży. Ze względu na dużą ilość zatok, dużo roślinności, góry, widoki i że jest to miejscowość na uboczu. Przynajmniej tak nam się wydaje. Może powinienem pisać na priv...
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 19.03.2012 12:54

piotrf napisał(a):- vrbnicka zlahtina - białe , wytrawne , o specyficznym smaku , cenione wino , jest produkowane tylko na wyspie Krk

Świetne , o bardzo wyraźnym , świeżym smaku - polecam nie tylko smakoszom :)

Mam jeszcze 2 butelki rocznika 2005 ! ;) :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 19.03.2012 18:30

piotrf napisał(a):( mapy zostały zakupione ;)


No i znów trochę znajomych kątów i do tego nadzieja na kolejne wycieczki po Krku :!: :D
Świetnie :!:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.03.2012 22:52

kulka53 napisał(a):To i na KRK dojechaliście
A ja myślałem, że z Istrii to już tak w kierunku domu...


Pawle , "prócz ostatniej , wszystkie drogi prowadzą do domu" ;)
W planach ( dość luźnych , ale jednak ) była jeszcze jedna często odwiedzana wyspa i kilka dróg ( ścieżek ) , z których jedną już wkrótce ruszymy w relacji :) . Pogoda zweryfikowała jednak nasze plany . . .

Wrześniowa "chorwacka norma pogodowa" . . . coś w tym jest :( . Jest to jeden z powodów przekierowania naszych zainteresowań na Grecję ;)
Czas pokaże co z tego wyjdzie . . .


ziemniak napisał(a):Czy możesz napisać coś więcej o Starej Baśce? :) Trochę mnie zmartwiłeś twoją wypowiedzią.


Może źle się wyraziłem
Stara Baśka jako miejsce pobytu , baza wypadowa jest fajnym miejscem i napewno Wasze w niej wakacje będą udane :)
Nas przepędziły z niej deszcz i zimny wiatr - sam zapewne przyznasz że trudno w takich warunkach spacerować i podziwiać różne zakątki .
W słońcu te same miejsca wyglądają znacznie lepiej , dlatego w naszym kolejnym spacerze uzupełniającym ;) Stara Baśka się znajdzie , podobnie jak wiele innych miejsc . Jest tam kilka zatoczek , które chcieliśmy zobaczyć , ale też kilka ścieżek pozwalających popatrzeć na te zatoczki z góry :)
Na Krk bez deszczu możesz popatrzeć między innymi w relacji foetusa ( na pierwszej stronie tej relacji jest link do relacji Piotrka_B )


mariusz-w napisał(a):Mam jeszcze 2 butelki rocznika 2005 !


Gratuluję i . . . troszkę zazdroszczę :) , moją kolekcję rozpoczyna rocznik 2008


longtom napisał(a):No i znów trochę znajomych kątów i do tego nadzieja na kolejne wycieczki po Krku :!: :D


Pożyjemy , to i grzechy będą :lol:
Wyspy bez deszczu wyglądają znacznie ciekawiej , a czerwony szlak ze Starej Baśki przez Veliki Hlam , Zminję , Brestovicę , Veli vrh kusi strasznie 8)


Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.03.2012 23:10

piotrf napisał(a): jedną już wkrótce ruszymy w relacji :) .

Nasze towarzystwo macie niezmiennie zapewnione :cool:

piotrf napisał(a):przekierowania naszych zainteresowań na Grecję ;)
Czas pokaże co z tego wyjdzie . . .

Myślę, że to nienajgorsze przekierowanie :cool:
Oby czas łaskawym się okazał dla tych planów...

Nasze wrześniowe plany wciąż oscylują wokół tamtego kierunku i jakoś tak dziwnie dość mocno się rozbudowały :wink:
Oby tylko zdrowie, kasa i auto dopisały....

Prawdopodobieństwo wrześniowej sprzyjającej pogody jest jak myślę większe a i możliwości "swobodnego wyboru" miejsca na nocleg zupełnie nieporównywalne :cool: :D

Coś w tym być musi, że GR jest jedną z najbardziej polecanych (oprócz Skandynawii) destynacji na kamperowych forach ...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.03.2012 23:57

kulka53 napisał(a):Myślę, że to nienajgorsze przekierowanie :cool:
Oby czas łaskawym się okazał dla tych planów...


Dziękuję :D
Mieliście z Małgosią spory wkład w to przekierowanie ;)

kulka53 napisał(a):Nasze wrześniowe plany wciąż oscylują wokół tamtego kierunku i jakoś tak dziwnie dość mocno się rozbudowały :wink:
Oby tylko zdrowie, kasa i auto dopisały....


Jestem prawie pewny że się uda , będę trzymał kciuki :)

kulka53 napisał(a):Coś w tym być musi, że GR jest jedną z najbardziej polecanych (oprócz Skandynawii) destynacji na kamperowych forach ...


Do Skandynawii wybiorę się wtedy , gdy mi lekarze krioterapię zaordynują ;)
Zdecydowanie wolę ciepłe morza :D


Pozdrawiam
Piotr
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 20.03.2012 12:00

Nie byliście w Krku? :(
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.03.2012 23:00

Magda O. napisał(a):Nie byliście w Krku? :(


Byliśmy , ale ulicami płynęły strumienie wody , żeby wypić kawę , w sandałach sforsowaliśmy kilka takich strumieni , co jednak nie zachęcało do dalszego zwiedzania :roll:
Jeszcze tam wrócimy , bo nabrałem ochoty na wyspy , a Krk to stolica wyspy przecież ;) , nie dam się zbyć byle deszczem :lol:


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.03.2012 01:37

piotrf napisał(a):
Magda O. napisał(a):Nie byliście w Krku? :(


Byliśmy , ale ulicami płynęły strumienie wody , żeby wypić kawę , w sandałach sforsowaliśmy kilka takich strumieni , co jednak nie zachęcało do dalszego zwiedzania :roll:

Tam to ja jednak miałem piękne słońce. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Spacer uzupełniający w stylu mieszanym :) - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone