Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sklepy bezcłowe

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
on30
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) on30 » 18.08.2008 18:48

Witam!
Moi drodzy jak odczytac ceny w sklepie???
http://www.travel-free.cz/de/sortiment/ ... he-grenze/
i jak ktos był to jak wyglada temat z fajkami??? Sa jakies limity itd???
Czy mozna kupowac do woli i miec rachunek w razie kontroli ze zakupy dokonało sie w UE???
Pozdrawiam
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 18.08.2008 19:45

Wg mnie :

1. cena w koronach w sklepie bezcłowym
2 cena stała na lądzie
3 zysk %

Możesz duzo kupić , kiedys (jak nie bylismy w EU) 1 wagon teraz nie wiem ale duzo wiecej , myśle że nawet jak kupisz 10 wagonow to spoko .

To samo z alkoholem - kiedys 0,5 l. teraz spokojnie skrzynke wodki mozesz wieźć :)

my ostatnio wiezlismy od winiarzy zza Wiednia ok. 400 butelek wina w 2 autka - ale to byl wyjazd 2 dniowy typowy po winko - z noclegiem i degustacja u kilku winiarzy :D

Wogole się nie stresuj , kupuj ile potrzebujesz, chyba że chcesz wywieźć kontener :D

pozdrav.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2008 20:10

on30 napisał(a):... Sa jakies limity itd???....

:wink:
Inne jak jesteś wewnątrz UE, inne jak wjeżdzasz z kraju trzeciego do UE.
Kontroli celnej, jak wiesz na granicach wewnetrznych nie ma, są tylko (jak ktoś ma pecha) kontrole grup mobilnych wewnątrz każdego państwa członkowskiego UE.
Limity wewnątrz UE - czyli ilości, przy których "mobilni" nic Ci nie zrobią:

"Zgodne z normą unijną. Turystów obo­wiązu­ją ograniczenia ilościowe dotyczące wwozu towarów przezna­czo­nych do osobistego użytku i nie podlegających odsprzedaży.
Określenie "do użytku osobistego" obejmuje przeznaczenie prze­wożonych towarów na prezenty, lecz ich sprzedaż jest naruszeniem prawa i grozi ich konfiskatą oraz dodatkową karą.
Przewożone towary uznaje się za przeznaczone "do użytku osobistego", jeżeli nie przekraczają określonych ilości:
- papierosy - 200 szt.,
- cygaretki - 400 szt.,
- cygara - 200 szt.,
- tytoń - 1 kg,
- spirytus - 10 l,
- wino ze zwiększoną zawartością alkoholu (np. sherry, porto) - 20 l,
- wino - 90 l (w tym maksymalnie 60 l wina musującego),
- piwo - 110 l.
Osoby które nie ukończyły 17. roku życia, nie mogą przewozić wyrobów alkoholowych ani tytoniowych"


I jeszcze jedno - pojęcie DUTY FREE na granicach wewnątrzunijnych np. Austria/Czechy - NIE ISTNIEJE
To aktualnie są zwykłe sklepy "rabatowe" a nazwa na wielu z nich typu "Duty Free Shop" np. w Lendavie czy Znojmo to nic innego jak chwyt reklamowy, liczący na dawne przyzwyczajenia podróżnych :lol:
Pojęcie DUTY FREE w myśl przepisów UE dopuszczalne jest jedynie na granicach zewnętrznych UE
on30
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) on30 » 18.08.2008 20:36

Martini2000 napisał(a):Wg mnie :

1. cena w koronach w sklepie bezcłowym
2 cena stała na lądzie
3 zysk %

Możesz duzo kupić , kiedys (jak nie bylismy w EU) 1 wagon teraz nie wiem ale duzo wiecej , myśle że nawet jak kupisz 10 wagonow to spoko .

To samo z alkoholem - kiedys 0,5 l. teraz spokojnie skrzynke wodki mozesz wieźć :)

my ostatnio wiezlismy od winiarzy zza Wiednia ok. 400 butelek wina w 2 autka - ale to byl wyjazd 2 dniowy typowy po winko - z noclegiem i degustacja u kilku winiarzy :D

Wogole się nie stresuj , kupuj ile potrzebujesz, chyba że chcesz wywieźć kontener :D

pozdrav.

nie no kontener to nie,ale pare kartonów by sie przydało :wink:
tylko zastanawiam sie jaki jest biznes skoro oferta np. za marlboro jest 820 koron tj. około 35 euro czyli 120 pln...chyba ze cos zostało pomieszane z tymi cenami...moze ktos z was był i wie jakie sa mniej wiecej ceny fajek?????????
colin23
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) colin23 » 03.03.2010 22:55

Sorry że odgrzeje trochę temat ale chciałem spytac czy istnieją na dzień dzisiejszy sklepy typu "duty free" na granicy Słoweńsko-Chorwackiej? Będę jechał od Austrii autostradą bądź objazdem przez Ptuj.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.03.2010 23:45

colin23 napisał(a):Sorry że odgrzeje trochę temat ale chciałem spytac czy istnieją na dzień dzisiejszy sklepy typu "duty free" na granicy Słoweńsko-Chorwackiej? Będę jechał od Austrii autostradą bądź objazdem przez Ptuj.

Są, i owszem, przejrzyj
Jest nawet oferta, więc od razu zorientujesz się jakie ceny (choć moim zdaniem raczej bez rewelacji).
Pozdrawiam
colin23
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) colin23 » 04.03.2010 00:58

dzięki. Tyle że nie widzę tam żadnych cen oprócz dwóch ofert w zakładce "akcije" i kilku perfum w "nasa ponubda".
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2010 12:11

Byłem w ramach urozmaicenia podróży w bezcłowym w Mursko Sr(umownie)
Być może ceny sa atrakcyjne dla Słoweńców czy Chorwatów.
Dla nas praktycznie wszystkie towary taniej mozna kupić w Polsce.
A ceny niektórych towarów ,na które zwróciłem uwagę,wydawały sie kuriozalnie wysokie.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 04.03.2010 17:45

Kiedyś podobno najlepsze duty free było pomiędzy Grecją a Macedonią, jak byłem gdzieś koło 2001 roku to nie funkcjonowało - ciekawe jak jest teraz.
Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone