Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

..:: SKARBONKA na 5,- zł ::..

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 03.02.2017 14:47

Witam.

My co roku zbieramy piątki, w okresie 12 miesięcy średnio po ok. 1400 pln. wynik zadowalający.
I tak od siedmiu lat.......
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 03.02.2017 16:00

Z ciekawości zważyłem swoją skarbonkę - 1,20kg jest w połowie pełna.
Przyjąłem jednak sposób Mańka i trochę oszukuję - dorzucam co jakiś czas papierki, dlatego liczę że powinno być już jakieś 1700 a może nawet 2000 :D Ciekawe czy się przeliczę :twisted:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 03.02.2017 21:10

Dzisiaj ważyłem swoją, 4850 gram :D Waga do 5kg, a i w puszce "po korek" się robi :D Jakieś 4000zł myślę, że będzie jak doładuje do pełna ;) Czas zakładać nową na 2018 8O
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 03.02.2017 21:13

Też zważyłem swoją...niecałe 600 gram...wrzucam sam i trochę oszukuję, bo są też papierki...nie jest źle...do wakacji pół roku :mrgreen:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 03.02.2017 21:38

:idea:... a ja musze zapytać mojego szefa Lars-a ile się uzbierało :?:
pozdro
marek leon
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek leon » 03.02.2017 22:01

Widzę, że nie jestem sam w zbieraniu piąteczek. :lol: Ja swojej puszki nie ważę. Gdy jest zbyt ciężka, to wymieniam monety w sklepie na papierki, wkładam je na dno puszki i zbieram dalej. W skali roku uzbieram ok. 2500 zł. i tak od 15 lat. Zbierać zaczynam pierwszego dnia po powrocie z wakacji, żona niestety mi nie pomaga :mrgreen:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 03.02.2017 23:12

No nie opowiadaj, że Ci żona nie pomaga , na pewno pomaga ale ............w wydawaniu. :oczko_usmiech:
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 03.02.2017 23:16

Idąc Waszym przykładem i ja postanowiłem zbierać w puszkę.
Puszka jest po jakiejś flaszce, ale była jakoś tak mało wakacyjna.
Nie miałem co nakleić, więc postanowiłem tchnąć w nią drugie życie z tegorocznego cro kalendarza.
Teraz z jakiej strony na nią nie zerknę wiem na co zbieram i jakoś chętniej te monety tam wpadają ;)
2.jpg

pozdrawiam
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 04.02.2017 12:40

dyzio74 napisał(a):Puszka jest po jakiejś flaszce,

W taką puszkę, to dużo się zmieści :oczko_usmiech: :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.02.2017 12:56

dyzio74 super skarbonka ale nie wytrzymałabym, żeby taką uskładać :D

mnie co jakiś czas strasznie korci ,żeby z mojej wydłubać wszystko i przeliczyć ;)
tylko ja zbieram 1,2 i 5 dlatego ciężko oszacować po wadze ale obstawiamy z 6- 7 stówek bo waży 1600 a zbieramy od 15 listopada i jest zapełnione ok 1/3 więc nie wiem czy wytrzymam do zapełnienia jej całkowicie :)
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 04.02.2017 15:03

Mam nadzieję, że się sporo zmieści bo pucha jest dość spora.
Za to nie musiałem jej specjalnie kupować (zawsze to kilka monet w niej więcej ;)
Taka wersja oszczędnościowa, puszka z "odzysku" okładka z kalendarza- ale motywacja lepsza.
Coby ją zapełnić wciskam tam 1/2/5-tki. Nie zawijam w papierki, niech brzęczy. Na papierki mam osobne miejsce.
Każdy grosz sie przyda, plany zacne (od Zadaru po Kotor), a droga dla nas daleka.
Mnie nie korci żeby przeliczać, a jak ktoś zacznie podbierać to na wakacje nie pojedzie - taka deklaracja znacznie ułatwia rodzinną motywację.
Jednak zawsze jest pewien minus.
Po spotkaniu ze skarbonką, zawsze nie mam drobnych na myjnię ;)
Więc jeśli jest potrzeba umyć auto, muszę to zrobić przed powrotem z zakupów do domu.
Drobna niedogodność, ale jak spojrzę na puszkę i Wasze zdjęcia to wrzucam ile mam.
Też zbieram od listopada jednak u mnie wyjazd na początku września - więc czasu troszkę mam.

A poniżej z innej strony.
1.1.jpg
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 05.02.2017 12:35

Niestety, w Norwegii system niejako pozbawił mnie tej radości z otwierania puszki-skarbonki, poprostu pracodawca wypłaca uzbierane wcześniej na specjalnym koncie tzw. Holiday Money.
Pewnie nic nie szkodzi zbierać do puszki 10-cio czy 20-sto koronówek...ale potem jest z tym tylko kłopot...
W każdym razie życzę wszystkim "puszkowcom" powodzenia
pozdro
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.02.2017 12:56

fly napisał(a):Niestety, w Norwegii system niejako pozbawił mnie tej radości z otwierania puszki-skarbonki, poprostu pracodawca wypłaca uzbierane wcześniej na specjalnym koncie tzw. Holiday Money.

Mnie też pracodawca wszytko wpłaca na konto.
Po wybraniu kasiorki z bankomatu na zakupy, wydana reszta w motetach 5 zł i 1 zł trafia do dwóch oddzielnych puszek.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 05.02.2017 14:10

Źle zrozummiałeś, ja otrzymuję taką puszkę (pełną) na wakacje od pracodawcy, fakt przelewem na konto, jest to wartość około 11% dochodu rocznego.
Ponadto wszędzie nawet kupując gumę do żucia posługuję się kartą, na myjnię samochodową też jest karta...
Zakładając iż uzbierałbym około 15.000-20.000 koron w monetach.... to żeby to potem przelać na konto potrzebowałbym 3-4 razy fatygować się do banku wpłacając każdorazowo kwotę poniżej 5000 koron, wpłaty wyższych kwot niż 5000 są zgłaszane do urzędu skarbowego-taki jeden ze sposobów walki ze szarą strefą, a potem trzeba wyjaśnić skąd pochodzę pieniądze, i baaardzo dużo zależy od urzędnika prowadzącego sprawę.
pozdro
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 05.02.2017 14:28

System Norweski nie ma tu nic do rzeczy-choć fajnie dostać te jak to napisałeś "Holiday Money".
Wydaje mi się, że wszędzie na świecie zostają drobne po zakupach gotówkowych i można je odkładać.
Chyba, że płacimy wyłącznie kartą.
Fakt nie wszędzie trzeba specjalnie odkładać aby na wakacje pojechać. U nas to raczej mało realne choć pewnie i są wyjątki.
Ja odkładam z zarobionych pieniędzy i resztek po zakupach-taki nasz system , nie ukrywam wolałbym system Norweski ;)
Ta puszka/skarbonka to moje "Holiday Money".
Ciągłe płacenie kartą pozbawiło by mnie tej znaczniej części wakacyjnych pieniędzy.
Nie mam problemu z wymianą drobnych na papierki.
U mnie każda apteka czy większy sklep weźmie praktycznie każdą ilość takich drobnych jak 1, 2 czy 5-tki.

pozdrawiam tych co zbierają i tych co nie muszą tego robić ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
..:: SKARBONKA na 5,- zł ::.. - strona 97
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone