Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sevid i Pag-można i tak.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MARTYNKA2001
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARTYNKA2001 » 24.01.2012 21:31

Super zdjęcia 8O
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 24.01.2012 21:41

mireks
Zapraszam.

MARTYNKA2001
No nie... zapomniałem na początku relacji napisać, że zdjęcia robimy tylko w Chorwacji, nie mamy żadnego doświadczenia i zawodowców foto przepraszamy. Dzięki.
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 24.01.2012 21:44

Jak już wspominałem Sevid to miejscowość bez typowych atrakcji wakacyjnych. Wieczorami można spacerować po półwyspie. Część półwyspu stanowią skałki, z których dostęp do morza jest utrudniony lub wręcz niemożliwy. Dotyczy to prawej strony (północnej ??) półwyspu.

Widok na północną część płw.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.01.2012 21:44

Fajnie pooglądać znów znajome miejsca :)

Dla takich wieczorów z widokiem na morze , piwku lub winku wypitym przy muzyce cykad jedziemy do Chorwacji . . .

Czekam na dalszy ciąg


Pozdrawiam
Piotr
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 24.01.2012 21:49

piotrf
Pięknie to ująłeś.Uszy i oczy uradowane ale ustom nadal brak czucia smaku, wszak zapasy pokończone....
Pozdrawiam.
MARTYNKA2001
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARTYNKA2001 » 24.01.2012 22:29

aktual napisał(a):
MARTYNKA2001
No nie... zapomniałem na początku relacji napisać, że zdjęcia robimy tylko w Chorwacji, nie mamy żadnego doświadczenia i zawodowców foto przepraszamy. Dzięki.


I tak mi się podobają :lol:

Nasz ap jest w tej kremowej wysokiej willi-mam nadzieję, że te skały o których pisesz ja trochę dalej :hut:
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 24.01.2012 23:32

MARTYNKA2001 napisał(a):
aktual napisał(a):
MARTYNKA2001
No nie... zapomniałem na początku relacji napisać, że zdjęcia robimy tylko w Chorwacji, nie mamy żadnego doświadczenia i zawodowców foto przepraszamy. Dzięki.


I tak mi się podobają :lol:

Nasz ap jest w tej kremowej wysokiej willi-mam nadzieję, że te skały o których pisesz ja trochę dalej :hut:


Obrazek


Czy to ten w środku kremowy ? Czy ten w górnym lewym rogu ?
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 25.01.2012 00:03

Cześć, Aktual!

Fajna relacja, chętnie poczytam. Całkiem sympatyczny ten Sevid.

Dzięki za info o taniej karcie telefonicznej, jakoś wątek na ten temat mi umknął. Ja też - będąc w Chorwaci pierwszy raz - sporo zapłaciłem za telefon. Nie odbierałem telefonów od klientów z Polski, grzecznie odpisując SMS-em, że proszę o kontakt po powrocie wtedy i wtedy. Co z tego, skoro zapomniałem wyłączyć poczty głosowej. Łączyli się z pocztą, nagrywali, a opłaty za połączenie były oczywiście roamingowe :?. Wtopa.
MARTYNKA2001
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARTYNKA2001 » 25.01.2012 10:09

Obrazek
Czy to ten w środku kremowy ? Czy ten w górnym lewym rogu ?[/quote]


Chyba jednak nie-już sama nie wiem. Wstawiam zdjęcie może....
Obrazek

Ten z lewej (trochę mi się kolory pomyliły :twisted: )
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 25.01.2012 11:07

Witaj Krzychooo !
Dla wyjaśnienia-z karty dzwoniliśmy do domu na tel.stacjonarny. Starczyło na 12 dni, gdyż obawiając się o niewykorzystanie impulsów żona w 13 dniu przedzwoniła do Irlandii i po rozmowie, po chorwacku powiadomiono nas o wykorzystaniu limitu. Do kraju komórkowe połączenie było droższe ale bez przesady. Szczegółów nie pamiętam, ale na forum jest bo informacja z forum zainspirowała mnie do takiego wykupu.
Pozdrawiam
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 25.01.2012 11:10

MARTYNKA2001
Przeglądnąłem wszystkie fotki. Nie zachował się taki domek. Nie wszędzie chodziliśmy i nie zawsze z aparatem. Będzie o.k.
Pozdrawiam.
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 25.01.2012 11:13

Upał przez okres pobytu był męczący. W słońcu musiało być ok. 40 st.C. Najprzyjemniej schładzała ciało oczywiście woda, z której nie chciało się wychodzić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 25.01.2012 11:25

Namiocik i parasol to tylko środki pomocnicze. W południe wracało się do apartamentu nie dlatego, że doskwierał głód, lecz potrzeba ukrycia się w cieniu daszku tarasu.
Zresztą podobnie (jeśli nie cieplej) było później na Pagu. Osobiście 3 noce spałem na materacu na tarasie!! A wokół cisza jak makiem zasiał...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 25.01.2012 12:44

Chciałoby się powiedzieć : ...na zachodzie bez zmian... Pogoda nadal wyśmienita. Dotychczasowe nasze wyjazdy do Cro odbywaliśmy w czerwcu/lipcu. Było ciepło i fajnie. Ten wypad w sierpniu ze względu na 35 st.C. temperatury daje nam popalić.

Na plaży poraz drugi w tygodniu zjawił się gość z pobliskiego domku. Wyciągnął z wody na linie pozostawioną wcześniej przy boi wyznaczającej kąpielisko drucianą siatkę wędkarską (z odległości 30 m.) a w niej kilkanaście ryb. Nie bacząc na plażowiczów zaczął je oprawiać i wnętrzności wrzucać do przybrzeżnej wody. Zleciały się mewy, rybitwy i inne ptactwo. Plażowicze z dziećmi zmuszeni zostali do zmiany betonowej platformy. Gość na nieśmiałe uwagi nie reagował.
No fajnie....

Mimo tego uważamy nasz pobyt za bardzo udany. Spokój, cisza w tej mieścinie w znacznym stopniu ukoiła nerwy i dodała sił. Nikogo nie namawiamy ani nikogo nie zniechęcamy do wybrania m.Sevid na upragniony wypoczynek. Nam to odpowiadało.

Jeszcze wspomniany kiosk spożywczy przy naszej plaży.

Obrazek


Sevid rozbudowuje się. Jak powstanie tu willa to nie będzie widoku na morze z naszego tarasu.

Obrazek

Inne fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Popołudniu przygotowania do jutrzejszego przemieszczenia się z Sevid do m.Pag na następne 7 dni.
Będziemy szukać z Hołowczycem najkrótszej drogi.
Tymczasem dziękuję za towarzyszenie i zapraszam na ciąg dalszy.
rafjar
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafjar » 25.01.2012 14:39

świetna relacja!
czekam z niecerpliwościa na pagowską czesć, by odświeżyć wspomnienia z 2009 roku!
pozdrawiam:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Sevid i Pag-można i tak. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone