Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sevid i Pag-można i tak.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MARTYNKA2001
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARTYNKA2001 » 23.01.2012 22:16

aktual napisał(a):Witaj MARTYNKA2001.
Jeśli chcesz odpocząć od zgiełku, hałasu, głośnej muzyki i z dala od przejeżdżających aut to Sevid jest idealny. Jeśli szukasz rozrywki to będziesz zawiedziona.


Szukam ciszy i spokoju :D Poprzednie dwa lata spędziliśmy w Razanij i tego typu miejscowości nas interesowały.
Szum, hałas samochodów i ludzi mam na codzień w Katowicach :mrgreen:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.01.2012 22:35

Aktual - zapewne apartament załatwialiście poprzez Alena Vukmana. Byłem w Sevid w 2010 r. i też pośredniczyła w rezerwacji apartamentu kobieta poruszajaca się samochodem Mazda 323 (biała). Kobieta ta jest posrednikiem, a nie właścicielką apartamentu. Ja także płaciłem jej pieniadze bezpośrednio do ręki w pierwszy dzień - widocznie rozlicza się z właścicielami apartamentów. Klucze zostawiłem w umówionym miejscu. Panią widziałem tylko raz i jej męża tez. Apartament wyglądał tak jak zamawiałem. Był w dobrej cenie, bardzo dobrze wyposażony i blisko wody. A tak apropo męza tej Pani to on jest komandorem Marynarki Wojennej ze Splitu. Trochę z nim porozmawiałem na wspólne tematy. Był o dziwo bardzo rozmowny i opowiadał, że do jego obowiązków należy logistyczne zaopatrzenie portów w Dubrowniku, Splicie i Szibeniku. Z rozmowy z nim wywnioskowałem ponadto, że w sezonie chętnie pomaga żonie, mają dwoje dzieci, a małżonka posiada w Trogirze swoje biuro turystyczne. Sevid bardzo fajna miejscowość. Czysta woda i spokój. Celebryci, imprezowicze nie mają tam czego szukać. Pozdrawiam
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 23.01.2012 23:41

Witaj darek1.
Zgadza się Alen Vukman i pozostałe info. Historii i koligacji rodzinnych tej Pani nie znałem. Oczywiście nie mieliśmy pretensji o to czekanie za gotówką ale przyznasz, że mogło to być dla nas trochę kłopotliwe i irytujące.
Z oceną miejscowości Sevid zgadzam się z Tobą w 100 %. Pozdrawiam.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 24.01.2012 00:59

Też pierwszy raz spotkałem się z faktem żeby pobierano opłate za kwatere w pierwszy dzień. Dobra strona Alen Vukman to to, że można dostać dobry apartament w dobrej cenie. Wynająłem pod koniec czerwca dla 8 osób apartament w przeliczeniu na osobe po 8,5 euro (pobyt dwa tygodnie). Apartamenty mozna targować z nią śmiało przez Net. Zawsze ma kilka propozycji. Apartament był nowy w budowie blisko wody. Minus tej pani to to, ze do końca nie pokazuje to co jest złe. Np. w moim przypadku nie pokazała elewacji i dachu budynku. Budynek nie miał dachu i był nie otynkowany. Jeśli chodzi o warunki wewnątrz domu to były super. Taras olbrzymi, griil, nowa wielka lodówka z lodem i nowe meble, firanki itp. Trzeba przyznać, że jest raczej uczciwa ale trzeba być czujnym i o wszystko pytać. Sprzedaje tak aby coś z tego mieć. Trochę was podprowadziła z odległościa do morza. Ale tam jest wszedzie blisko do morza, a woda jest czysta.
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 24.01.2012 06:53

Trochę spóźniony, ale melduję się
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.01.2012 08:48

aktual napisał(a):Obrazek


Gorąco...

:wink: :lol:
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 24.01.2012 14:46

Chociaż w kraju święto (15.08.) u nas normalny dzień. Uzgodniliśmy jeszcze w kraju, że będziemy utrzymywać telefoniczny kontakt z domownikami (przynajmniej raz dziennie). W ubiegłym roku ta przygoda kosztowała nas ponad 800 zł. Z niewiedzy. Lecz po co mamy FORUM. Zgodnie z opisami na forum jedziemy do Trogiru, kupujemy za 50 kun w kiosku przy moście kartę Cheapest Calls Home Tele 2 i korzystając z aparatu telefonicznego bez simlocka wykonujemy próbne połączenie z krajem. Wychodzi, że nadszarpnęliśmy budżet na 0,50 kuny. Super!

Trogir-przy moście.

Obrazek

Powrót z Trogiru z bezcenną kartą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zjazd z ósemki do Sevid.

Obrazek

A to wspomniana karta.

Obrazek

Obrazek
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 24.01.2012 14:53

Ponieważ nie organizowaliśmy żadnych wycieczek po okolicy, wrzucę parę fotek z Trogiru z pobytu 2008 r. No bo być w Sevid i nie zwiedzić Trogiru to grzech.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 24.01.2012 15:02

Mam nadzieję, że jeszcze się znajdzie miejsce dla mnie w czytelni. :wink:

Chętnie poczytam relację i Twoje wrażenia. :) My w tamtym roku spędzaliśmy wakacje w Vinišće, czyli bliziutko. :D

Pozdrawiam. :papa:
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 24.01.2012 18:11

Plaża, z której korzystaliśmy w Sevid jest kamienisto-betonowa, z rzadkimi piaskowymi wejściami do wody. Na wejściach betonowych pomocne otwory na parasole. Zdarzają się jednak jeżowce, trzeba uważać, ale bez przesady. Dzieci radziły sobie doskonale. Brak natrysku.
Przy plaży znajduje się budka z napojami, chlebem, bułkami, z ciastem. W pobliżu jednak jest sklep zaopatrzony w dostateczny sposób w artykuły podstawowe.
Markety w Trogirze. Chyba w Marinie też ale nie korzystaliśmy. Brak promenady przy morzu. Dookoła półwyspu dróżka w małych i większych kamyczkach.
Miejscowość rozbudowuje się, ale brak towarzyszącej infrastruktury turystycznej (sprzęt wodny, place dla dzieci, kafejki itp.). Może dlatego, że to jeszcze mała mieścina. Centrum to sklep i restauracja. Nam to bardzo odpowiadało. Nie nastawialiśmy się na szaleństwa. Cisza wieczorowo-nocna aż przerażała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 24.01.2012 18:13

Jest też mała żwirkowo-piaszczysta plaża-w dzień oblegana najbardziej.

Obrazek
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 24.01.2012 18:41

Nadrabiamy zaległości w lekturze, w 2010 byliśmy po sąsiedzku w Kanicy -też super spokojne miejsce i widoki znajome, aż się cieplej zrobiło ... :hearts: Czekamy na ciąg dalszy ....
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 24.01.2012 19:51

Witam Ewę i Piotra. Witam także Anię W.
Ostatnio edytowano 24.01.2012 21:35 przez aktual, łącznie edytowano 1 raz
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 24.01.2012 19:52

Wieczory na tarasie z widokiem na wyspę i otwarte morze. Czasami przepływa oświetlony statek.
W pobliskich drzewach oliwkowych i nie tylko słychać dźwięki cykad za którymi czeka się cały rok. W nocy w kraju temperatura rzędu 11-12 st.C. a w Sevidzie 29 st.C.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 24.01.2012 20:02

To i ja sobie poczytam i pooglądam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Sevid i Pag-można i tak. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone