Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Saranda w Albanii, chętnie pomogę

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
Baszka
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 09.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baszka » 04.07.2012 22:03

Pamiętam tylko, że można przewieźć litr czegoś mocnego (w stylu wódki) i karton fajek na osobę. Co do wina i piwa to były dokładnych ilości niestety nie pamiętam, ale było to raczej dużo - coś mi kołacze 16 butelek wina, ale to mocno zamazana informacja ;)
Rzecz dotyczy Serbii i Macedonii, dalej nie jechałam.
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 05.07.2012 18:41

robert1968 napisał(a):
Keliopis napisał(a):
robert1968 napisał(a):
Kaczaza napisał(a):Nie sprecyzowałem, że jestem w Ksamil. Jechałem przez Grecję i wjechałem do Albanii od południa. 32 godzin to jeszcze można powiedzieć względnie, ponieważ trafiłem moment w którym dopiero zaczęła tworzyć sie kolejka na przejściu Węgiersko-Serbskim w Röszke. Mieliśmy i tak 45 min stania. Wcześniej około godziny zeszło nam na obwodnicy Budapesztu, gdzie nadal trwają remonty i tworzą się korki. Generalnie do Albanii przez Grecję jedzie się prawie cały czas autostradami i drogami szybkiego ruchu. Trzeba jednak uwzględnić fakt, że w Macedonii, Grecji i Albanii są wysokie góry i nie jeździ się tak jak po autostradach na płaskim terenie. Dodatkowo mam auto na gaz i po drodze miałem 6 tankowań i same tankowania pochłaniają sporo czasu.

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie a ja w wolnej chwili chętnie odpowiem.

Ok. Czyli potwierdza się że lepiej pojechać na Tompe i nie powinno trafić się na korki.A inne przejścia jak wyglądały?. Nie czesali samochodu?. Bo ja wiozę trochę browarków krajowych:).


Ja jadę na miesiąc czasu najpierw do Grecji przez Serbie, Macedonię, pomijam kraje UE, pozniej w trasie mam Albanię , Czarnogórę i BiH stąd zaniepokoiło mnie to "czesanie" ;) ma ktoś z was wiedzę ile litrów alkoholu można przewieść bo na miesiąc to jakieś 3 zgrzewki piwa chciałem zabrać 8O :wink:

Masz na myśli chyba trzy kartoniki?.Bo myślę że do trzech zgrzewek nikt się nie przyczepi. Właśnie szukam gdzieś informacji o przepisach celnych Serbia, Macedonia,Grecja,Albania. Może ktoś coś wie i ma sprawdzone źródło?


Dokładnie ;) miałem na myśli "kartoniki" czyli ok. 60 piw (30 litrów), a w trakcie podróży większość czasu spędzimy w Grecji i Chorwacji, reszta krajów, to pobyt 2-3 dni, stąd moje pytanie, czy celnicy na poszczególnych granicach podchodzą skrupulatnie do badania zawartości bagażnika :)
misty213
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misty213 » 09.07.2012 13:03

Miałam okazje spróbować ostryg z Ksamil, gdybym wiedziała że to taka taniocha to wcześniej bym sie skusiła

Obrazek

Paczka to około 6 kg, kg kosztuje około 500 leke.
Pierwszy raz spróbowałam ale nie byłam pod szczególnym wrażeniem, bardziej smakowała mi domowa petula z domowym miodem

Obrazek
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 09.07.2012 23:48

Mam pytanie do bywalców o stan dróg w Albanii , planuje w drugiej połowie sierpnia z Chorwacji przez Czarnogórę i Albanię dojechac do Ochrydu.
Którym przejściem wjechać do Albanii.
Mógłby ktoś polecić jakiś nocleg tranzytowy bo czeka mnie ponad 11 godz. jazdy, a przy okazji coś mozna zobaczyć.
Czy lepiej wjechać do Macedonii od północy kierując sie na Strugę czy od południa przez Pogradec.
Na jakich stacjach tankowaliście paliwo.
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 10.07.2012 21:32

misty213 napisał(a):Miałam okazje spróbować ostryg z Ksamil, gdybym wiedziała że to taka taniocha to wcześniej bym sie skusiła

Obrazek

Paczka to około 6 kg, kg kosztuje około 500 leke.
Pierwszy raz spróbowałam ale nie byłam pod szczególnym wrażeniem, bardziej smakowała mi domowa petula z domowym miodem

Obrazek


Jadłem przyrządzone małże w restauracji i powiem szczerze, że najbardziej smakowały mi grilowane. Za 400 leków miałem ich cały talerz i na prawdę były w deche!

Jeśli te o których piszesz, kupowałaś na farmie przy wylocie z Ksamil to musisz koniecznie spróbować ich ryb. Kupiłem jakiś czas temu Koce, która okazała sie bardzo bardzo smaczna. Mięsko bielusieńkie, mało ości- super! Za 1 kg (3 szt.) zapłaciłem 800 leków.

Wczoraj byliśmy z kolei w miejscowości Xarra (przeprawa promem za butrintem) po fete u lokalnego wytwórcy. Facet oprowadził nas po hali produkcyjne i oczywiście przed zakupem dał skosztował swojego towaru :D Po sfinalizowanej transakcji trzeba było wypić kilka kolejek raki :-)
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 16.07.2012 00:08

Raz jeszcze.
Mam pytanie do bywalców o stan dróg w Albanii , planuje w drugiej połowie sierpnia z Chorwacji przez Czarnogórę i Albanię dojechac do Ochrydu.
Którym przejściem wjechać do Albanii.
Mógłby ktoś polecić jakiś nocleg tranzytowy bo czeka mnie ponad 11 godz. jazdy, a przy okazji coś mozna zobaczyć.
Czy lepiej wjechać do Macedonii od północy kierując sie na Strugę czy od południa przez Pogradec.
Na jakich stacjach tankowaliście paliwo.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 16.07.2012 08:40

Może tutaj coś wyczytasz pomocnego...
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 16.07.2012 09:27

Bodek1 napisał(a):Raz jeszcze.
Mam pytanie do bywalców o stan dróg w Albanii , planuje w drugiej połowie sierpnia z Chorwacji przez Czarnogórę i Albanię dojechac do Ochrydu.
Którym przejściem wjechać do Albanii.
Mógłby ktoś polecić jakiś nocleg tranzytowy bo czeka mnie ponad 11 godz. jazdy, a przy okazji coś mozna zobaczyć.
Czy lepiej wjechać do Macedonii od północy kierując sie na Strugę czy od południa przez Pogradec.
Na jakich stacjach tankowaliście paliwo.


Jak byś nie jechał to będziesz miał dobrą drogę, przez Strugę na pewno szybciej, przez Pogradec bardziej widokowo. Paliwo lałem w Albanii wielokrotnie na różnych stacjach, głównie lpg, zawsze było ok.
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 16.07.2012 16:33

Wielkie dzięki , mnie interesuje disel .
W 2010 tankowałem w Macedonii na MAKPETROL-u eurodisel teraz patrzę jest i : ULTRA DIESEL JET i Eurodiesel DE-V a ceny te same po 68.50 i jest zagwozdka ,tankował ktoś to do nowych diesli ?
W Albanii jak jest z tym paliwem.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 16.07.2012 18:08

Bodek Trasa przez przejście Szukobin-Murican
Można zrobić skrót promem przez Zatokę Kotorską.
Masz dizla to po co tankować w Albanii :?: :!:
Zatankuj w Chorwacji (ew. w Czarnogórze) i na tym paliwie przeskoczysz do taniej Macedonii.
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 17.07.2012 13:40

Ok, tak na wszelki wypadek pytam.
W HR ,Bośnii tankowałem na OMV lub na INA nie miałem problemów.
Dalej na południe teren dla mnie dziewiczy poza GR i MK,chociaż w Macedonii widzę na stronie MAKPETROLU te nowe disle (DIESEL JET i Eurodiesel DE-V), tankował ktoś?
W 2010 w Grecji na Lefkadzie benzyna 95 była w trakcjie pobytu po 10 E/l ,diesla nie było . dopiero gdzieś koło Joaniny tankowałem dlatego pytam.
Dzięki Bzyg74.
Czy drogi w Albanii dla mojego hultaja (Hyundai I30) nie będą zbyt trudne, z uwagi na niskie zawieszenie.
misty213
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misty213 » 26.07.2012 12:38

Bodek1 napisał(a):Czy drogi w Albanii dla mojego hultaja (Hyundai I30) nie będą zbyt trudne, z uwagi na niskie zawieszenie.


Na północy Albanii drogi są nie wykończone ale raczej szosowych nie ma, najlepsze drogi są przy wybrzeżu ale odcinek Tirana - Elbasan - Librazhd też jest ok. Największym problemem są serpentyny. Nie powinieneś mieć problemów z samochodem.
Ostatnio edytowano 26.07.2012 12:45 przez misty213, łącznie edytowano 1 raz
misty213
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misty213 » 26.07.2012 12:44

Witam
znalazłam niedrogi hotel w Sarandzie 30euro za pokój 4 os, 25euro za 2os z aneksem kuchennym i tarasem z widokiem na morze. Gdyby ktoś był zainteresowany prosze pisać
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 01.08.2012 07:52

Słuchajcie, takie pytanko mam cobym nie był zdziwiony na miejscu. Czy w Albanii pobierane są jakieś opłaty klimatyczne/meldunkowe czy jak to się tam nazywa? Jeśli tak to w jakiej wysokości?
misty213
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misty213 » 01.08.2012 11:39

KarKoz napisał(a):Słuchajcie, takie pytanko mam cobym nie był zdziwiony na miejscu. Czy w Albanii pobierane są jakieś opłaty klimatyczne/meldunkowe czy jak to się tam nazywa? Jeśli tak to w jakiej wysokości?


raczej z taką opłatą się nie spotkałam, na kwaterach i w małych hotelikach nie pobierają takich opłat.

pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Saranda w Albanii, chętnie pomogę - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone