Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumunia 2011

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2011 16:45

Witam.

Przyznam, że na razie relacja nie zachęca do odwiedzenia Rumunii, a w szczególności jej wybrzeża.

Oczywiście nie spodziewałem się folderu reklamowego, jadnak nie wygląda to wszystko zbyt atrakcyjnie.

Ciekawy jest ten klif i ciekawie zrobione zdjęcie. Trudno mi na nim uchwycić skalę urwiska.

Czekam spokojnie na ciag dalszy.

Pozdrawiam
Włoszczowa
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Włoszczowa » 30.08.2011 17:14

Jedziemy do Histrii - wg. wszelkich przedowników najlepiej zachowanego starożytnego miasta w Rumunii i.... mieli rację. W dodatku bardzo ładne, opisu nawet po angielsku. Brat chcąc wtopić się w tłum poddał tuningowi swoją koszulę zamieniając ją na iście beduińskie przykrycie głowy. :lol:
Znajdujące się tam muzeum wręcz przytłacza ogromem zbiorów, b.dobrze zachowanych napisów, porcelany itp.
Niestety z braku czasu nie dane nam było dokonać dokładnych oględzin.
Obrazek
Muzeum
Obrazek
I ruiny
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Włoszczowa
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Włoszczowa » 30.08.2011 17:20

Teraz jedziemy do Mamai - czegoś na wzór naszego polskiego Sopotu.
I .... szału nie ma,ale za to plaża jest.
Najciekawsze zdjęcie

Obrazek
Włoszczowa
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Włoszczowa » 31.08.2011 14:32

Interseal napisał(a):Witam.

Przyznam, że na razie relacja nie zachęca do odwiedzenia Rumunii, a w szczególności jej wybrzeża.

Oczywiście nie spodziewałem się folderu reklamowego, jadnak nie wygląda to wszystko zbyt atrakcyjnie.

Ciekawy jest ten klif i ciekawie zrobione zdjęcie. Trudno mi na nim uchwycić skalę urwiska.

Czekam spokojnie na ciag dalszy.

Pozdrawiam


Do odwiedzenia Rumuni zachęcam, jednak wybrzeże to najsłabsza strona tego kraju.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 31.08.2011 14:43

A ja wciąż liczę liczę na takie klimaty :D Mam nadzieję, że pojawi się tu Transylwania...

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2011 14:44

Witam

Mnie akurat zachęcać nie trzeba, toszkę udało mi się jej zobaczyć, a na kiedyś szykuję coś więcej do zwiedzenia.
Wybrzeże także, jednak chyba nie na kilka dni plażowania.

Pozdrawiam.
Interseal M.
Włoszczowa
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Włoszczowa » 31.08.2011 14:47

Dzień 8
Jako, że jutro czeka nas długa droga to dziś pozostajemy na miejscu i pojedziemy zwiedzić Constance.

Na plaży odpoczywaliśmy do godziny 14 potem obiad i jedziemy.
Znalezienie starego miasta nie stanowi problemu - wystarczy kierować się na port Tomis.

Ogólnie stare miasto prezentuje się słabo, wiele budynków zniszczonych czeka na remont. Tylko pojedyńcze okazy prezentują się dobrze.

Obrazek

Spacerkiem dochodzimy do wizytówki miasta - kasyna

Obrazek

Z daleko prezentuje się dobrze ale gdy podejdzie się bliżej łątwo zauważyć, że i ten budynek wymaga remontu.

Typowy budynek w centrum
Obrazek
Włoszczowa
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Włoszczowa » 31.08.2011 14:48

mahadarbi napisał(a):A ja wciąż liczę liczę na takie klimaty :D Mam nadzieję, że pojawi się tu Transylwania...



To zdjęcie juz nastepnego dnia:D
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 31.08.2011 14:50

O, to cudnie! Nie ukrywam, że na ten odcinek czekam niecierpliwie :wink: A Sybin, Braszów?
Włoszczowa
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Włoszczowa » 31.08.2011 14:57

Dzień 9
Wyruszamy wcześnie rano. Do granic Dobruży droga jest dobra a dalej w strone Bukaresztu autostarda. Od stolicy kierujemy sie dobrą 2- pasmówką do Zamku Peles.

Obrazek

Ilość i jakość wykończenia szczegółów powala.
Obrazek

Wadą jest jednak cena biletów. Za zwiedzenie całego obiektu trzeba zapłacić 70lei. Foto i Video 50 lei ;/ Nam wystarczyło t co widać od zewnątrz.
Obrazek

Obok znajduje się mniejszy pałac, juz nie tak okazały ale z tą samą ceną
Obrazek
Włoszczowa
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Włoszczowa » 31.08.2011 14:57

mahadarbi napisał(a):O, to cudnie! Nie ukrywam, że na ten odcinek czekam niecierpliwie :wink: A Sybin, Braszów?


Braszów za chwilę, a Sybin już opisany:D
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 31.08.2011 15:07

O matko, obłęd! 8O Tak, tak, jeszcze proszę! :lol:
Sybin był? :oops: Przegapiłam? Już wracam.

Czekam na Braszów!
Włoszczowa
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Włoszczowa » 31.08.2011 15:13

Dalej jedziemy zobaczyć Słynny na cały świat " zamek Draculi" w Branie
Atutem na pewno jest to, że zamek wewnątrz jest w bardzo dobrym stanie, a w każdej salce znajduje się wystawa.

Obrazek

Wada jest tylko jedna - tabun ludzi. Aby wejść do salki trzeba czekać, średnio w jednym pomieszczeniu znajduje się 15-20 osob. Rekord to (policzone z ciekowości) 38 osób. Gdyby nie to byłby to wówczas obowiązkowy punkt wycieczki do Rumuni.

Obrazek

Może warto sprobować wczesnym rankiem lub późnym wieczorem?
Włoszczowa
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Włoszczowa » 31.08.2011 15:15

mahadarbi napisał(a):O matko, obłęd! 8O Tak, tak, jeszcze proszę! :lol:
Sybin był? :oops: Przegapiłam? Już wracam.

Czekam na Braszów!


Po Sybinie odbył się tylko spacer, więc za dużo opisać się nie dało.
Włoszczowa
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Włoszczowa » 31.08.2011 15:18

mahadarbi napisał(a):O matko, obłęd! 8O Tak, tak, jeszcze proszę! :lol:
Sybin był? :oops: Przegapiłam? Już wracam.

Czekam na Braszów!


Myślę, że na zamku Peles można by spędzić cały dzień podziwiając wykończenie a i tak nie zobaczyło by się wszystkiego
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rumunia - România



cron
Rumunia 2011 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone