Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozgwiazdy i ośmiornice:)

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 23.03.2010 20:39

Leon napisał(a):Czesc scood74, mozna ich lowic, tez ich lowie a moje curki sie nimy zajadaja, bo sa rzeczewiscie smaczne.


w tym roku do łowienia krabów wezme ze sobą takie specjalne grube skórzane rękawice do spawania , powinny wystarczyć do tych krabów ,
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 23.03.2010 21:41

co to za kraby że aż takie rękawice potrzebujesz ?????
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 24.03.2010 16:46

andrzej.k napisał(a):co to za kraby że aż takie rękawice potrzebujesz ?????


Obrazek

no te standardowe z wielkimi grubymi szczypcami jak mają rozmiar jadalny powiedzmy ......taki jak na zdięciu powyzej to rodradzam łapania go gołą ręką bo te szczypce jak kombinerki są silne

leon potwierdzi pewnie

zresztą generalnie w zeszłym roku kupiłem sobie do nurkowania takie rękawiczki robocze częściowo gumowane i świetnie zabezpieczają przez kontaktem z ostrymi rzeczami pod wodą a jak się siedzi długo to skóra na rękach robi sie tak miękka że byle ostra krawędz skały może ją rozciąć

w tym roku wezme większy repertuar rękawic
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 24.03.2010 22:38

scood74 napisał(a):
andrzej.k napisał(a):co to za kraby że aż takie rękawice potrzebujesz ?????


Obrazek

no te standardowe z wielkimi grubymi szczypcami jak mają rozmiar jadalny powiedzmy ......taki jak na zdięciu powyzej to rodradzam łapania go gołą ręką bo te szczypce jak kombinerki są silne

leon potwierdzi pewnie

zresztą generalnie w zeszłym roku kupiłem sobie do nurkowania takie rękawiczki robocze częściowo gumowane i świetnie zabezpieczają przez kontaktem z ostrymi rzeczami pod wodą a jak się siedzi długo to skóra na rękach robi sie tak miękka że byle ostra krawędz skały może ją rozciąć

w tym roku wezme większy repertuar rękawic


Jaki piękny okaz !!! A z tymi rękawicami to świetny pomysł. W zeszłym roku dopadłem przy dnie kraba olbrzyma, ale nie miałem siatki ani rękawic a gołymi rękami nie miałem odwagi go złapać :D
piotrek.
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek. » 01.04.2010 22:16

Na Pagu/Novalja jest szansa na zobaczenie tych stworzeń?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.04.2010 08:10

piotrek. napisał(a):Na Pagu/Novalja jest szansa na zobaczenie tych stworzeń?

Trochę inna rodzina...
piotrek.
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek. » 03.04.2010 22:23

jak dla mnie równie atrakcyjna i sympatyczna xd
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 05.04.2010 00:21

te kraby sa rzeczewiscie niebezpiecznie jak ich sie zaczepia, bo maja super silni ucisk ktorym rozgniataja skorupe omolkow. Na Pagu i inich wyspach ich nawet noca lowy za pomoca silnich latarek kiedy wychodza na brzeg. W sumie trzeba lazic po skalach i uwaga mozna sie polamac. Ini do lapania urziwaja mocniejszich szczypcow do grila. Pozdrawiam
piotrek.
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek. » 06.04.2010 14:07

a czy meduzy i inne parzydełkowce można spotkać a Pagu/Novalja Leon?
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 09.04.2010 15:12

Leon napisał(a):te kraby sa rzeczewiscie niebezpiecznie jak ich sie zaczepia, bo maja super silni ucisk ktorym rozgniataja skorupe omolkow. Na Pagu i inich wyspach ich nawet noca lowy za pomoca silnich latarek kiedy wychodza na brzeg. W sumie trzeba lazic po skalach i uwaga mozna sie polamac. Ini do lapania urziwaja mocniejszich szczypcow do grila. Pozdrawiam



te szczypce do grila to dobry pomysł

kupuje go

ja przy nurkowaniu w dzień widywałem mase tych krabów poukrywanych w szczelinach skalnych tak że tylko odnóża było widać i ręką nie szło ich sięgnąć a takimi szczypcami powinno być dużo łatwiej je wyciągnąć , a sa naprwde smaczne
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 21.06.2010 13:57

Janusz Bajcer napisał(a):
ewikstopik napisał(a):3
Mój mąż wyłowił dziwną muszlę - skorupę. Nie wiem czy to rozgwiazda dopadła jakieś zwierzątko i wyssała z niego wszystko :D czy oba te stworzonka żyły wcześniej w symbiozie, może ktoś wie coś więcej na ten temat???


Niekoniecznie te dwa stworzenia żyły w symbiozie, jeżowce (Echinoidea) mają różne "muszle" :wink:

Zdjęcie z wikipedii:

Obrazek


To są szkielety tych kolczatek, na które trzeba uważać.
Człowiek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 19.06.2010
No

Nieprzeczytany postnapisał(a) Człowiek » 21.06.2010 18:25

Dobry temat ciekawe :D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 25.06.2010 16:54

andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 15.07.2010 12:08

jestem na ciovo w arbanija, wie moze ktos gdzie moge ponurkowac w okolicach tak zebym mial szanse zobaczenia osmiornic.
bo cos mi sie wydaje ze na ciovo bedzie lipa z osmiornicami. moze naca trzeba
prosze o info
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.07.2010 12:22

andrzej.k napisał(a):...bo cos mi sie wydaje ze na ciovo bedzie lipa z osmiornicami. moze naca trzeba...


...nie martw się - jak uzbierasz dużo lip to sobie własną kupisz...





:wink:

Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone