Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozgwiazdy i ośmiornice:)

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 18.09.2009 14:31

nie dokuczajcie - miało być "szły w symbiozie" :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.09.2009 17:33

pasażer napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):zły w symbiozie

Obrazek


Literówek nie wytykam i nie tępię, powinieneś o tym wiedzieć, bo jesteś już trochę czasu na forum :wink:

PS Post poprawiony :D

PS Okolice Primošten obfitują w ciekawe okazy :wink: takie muszle tylko tam kiedyś syn wyłowił

Obrazek
ewikstopik
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewikstopik » 18.09.2009 21:51

"PS Okolice Primošten obfitują w ciekawe okazy-takie muszle tylko tam kiedyś syn wyłowił"


OOOO taką jedną też wyłowiliśmy :D, faktycznie w okolicach Primosten - dokładnie to było w Dolac i ten wspaniały okaz skorupy jeżowca również w Dolacu :)
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 09.02.2010 13:37

trochę odswierze ale uważam ze nie ma sensu pisać nowego tematu.
wiec
piszecie (nie tylko w tym poście) ze na ośmiornice trzeba mieć siatkę.
możecie mi to bardziej opisać jak ta siatka wygląda. z tego co zrozumiałem to najważniejsze żeby można ja było zamknąć . może zwykły podbierak tylko gore Uszyc i sznurek włożyć(oczywiście bez kija)
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 09.02.2010 20:53

Na coś takiego to siatka musi być ... a przynajmniej jak jesteś w Malezji bo tamte są na 100 % jadowite, czy te z CRO ?- nie wiem, ale nie próbowałem (ślimak morski)
Obrazek
Rozgwiazd w CRO spotakłem dwa rodzaje
Można je łapać gołymi rękami - wcale nie kłują jak wyglądająObrazek
a te są bardziej fotogeniczne
Obrazek
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 10.02.2010 02:38

nooooo Malezja raczej nie schodzi w grę, interesuje mnie CRO i jak ta siatka ma mniej więcej wyglądać, ale czym więcej czytam, tym więcej wyobrażam sobie jak ona wygląda
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 10.02.2010 11:41

Dzieci korzystają z czegoś takiego...co im nosi tata

Obrazek

Nurkować z tym sie nie udaje, bo albo przeszkadza kij, albo sama siatka stawia taki opór wodzie, że starsznie spowalnia (przyjamniej jak masz płetwy)
Najlepiej sama siatka ze sznurkiem gdzie wrzucasz skarby z dna, a te na kiju owsze przydają się ale z brzegu
p@nzio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) p@nzio » 10.02.2010 22:23

Może strzykwa ?
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 14.02.2010 00:03

...tam ten Opcy to jezowiec nieregularny. Niema twardich igiel, lecz take nitki prawie rzesi, rzije zagrzebani w piachu. Taka skorupa to znak ze jusz po nim. Mozna znalestc na piaszczistim dnem. Skorupi sa bardzo kruche.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 02.03.2010 12:41

Leon napisał(a):...tam ten Opcy to jezowiec nieregularny. Niema twardich igiel, lecz take nitki prawie rzesi, rzije zagrzebani w piachu. Taka skorupa to znak ze jusz po nim. Mozna znalestc na piaszczistim dnem. Skorupi sa bardzo kruche.


leon a napisz czy łowienie krabów w cro jest traktowane jak łowienie ryb?
czy trzeba mieć pozwolenie specjalne jak na wędkowanie

w zeszłym roku tam na labadusa złapałem troche tych z dużymi grubymi szczypcami i były przepyszne jak nasze raki ale mięsa x 10 ale miałem mieszane uczucia czy to jest legalne ? bo łapałem je bez wędki właściwie rękami w grobych rękawicach
Filipki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 02.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filipki » 16.03.2010 19:07

No to i ja coś dorzucę w ramach tematu.To maleństwo wyłowiliśmy oczywiście tylko na chwilkę.Zaraz potem wypuściliśmy ją na wolność. :)
Obrazek Obrazek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 16.03.2010 19:15

Filipki napisał(a):No to i ja coś dorzucę w ramach tematu.To maleństwo wyłowiliśmy oczywiście tylko na chwilkę.Zaraz potem wypuściliśmy ją na wolność. :)
Obrazek


O tym stworzonku w niebieskim myślisz :?: :wink:
Filipki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 02.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filipki » 17.03.2010 10:07

Tego stworzonka w niebieskim nie znam,ale chętnie bym porzucił w adriatyku to w zielonym na poprzedniej fotce :lol:
Filipki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 02.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filipki » 17.03.2010 11:15

nowalijka napisał(a):Udało mi się złapać ośmiornicę na płytkiej wodzie do wiaderka dziecinnego. Bałam się ręką bo nie wiedziałam czy te przyssawki nie parzą. Obejrzeliśmy ja, fotki nie zrobiliśmy bo byliśmy bez aparatu, a chwila nieuwagi wystarczyła by ośmiornica wyskoczyła z wiaderka i zwiała. Miałam satysfakcję z tego połowu. :P Acha i faktycznie zmienia kolory, co zaobserwałam "polując" na nią. To było w Primosten.

W Pisaku udało mi się wyciągnąć rozgwiazdę (chyba, ze to było coś innego???). Burgundowy kolor, mnóstwo takich brodawek na wierzchu i cienkich jakby-parzydełek od spodu, którymi macała wiaderko. Wyłowiłam ją z głębokości ok. 3-4m ręką zabezpieczoną folią (bałam się, że parzy). Zdziwiliśmy się mocno z mężem, bo oboje myśleliśmy, że rozgwiazdy mają po 5 ramion, ta miała 6. Szukam info o 6-ramiennych rozgwiazdach... Są takie, czy to był jakiś wyjątkowy okaz (mutant?)? Mąż chciał ją zabrać w wiaderku by zrobić fotkę i odnieść do wody, ale mi jej było szkoda i puściłam bez fotografowania (aparat oczywiście w apartamencie).

----------

Już doczytałam w Wikipedii, że mogą mieć 5-20 ramion.

Ależ żałuje, że nie zrobiłam fotki i ośmiornicy i rozgwieździe... :evil:

------------

A wogóle to nurkowanie (maska + fajka) jest ekstra! Widziałam nawet belony...

Nowalijko!Ośmiorniczki nie kłują :-)Zamieściłem tu zdjątka na których mój brat wyłowił jedną taką gołą ręką i ......żyje i ma się dobrze ;-)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 21.03.2010 23:27

Czesc scood74, mozna ich lowic, tez ich lowie a moje curki sie nimy zajadaja, bo sa rzeczewiscie smaczne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone