Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozgwiazdy i ośmiornice:)

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 31.08.2009 11:21

Udało mi się złapać ośmiornicę na płytkiej wodzie do wiaderka dziecinnego. Bałam się ręką bo nie wiedziałam czy te przyssawki nie parzą. Obejrzeliśmy ja, fotki nie zrobiliśmy bo byliśmy bez aparatu, a chwila nieuwagi wystarczyła by ośmiornica wyskoczyła z wiaderka i zwiała. Miałam satysfakcję z tego połowu. :P Acha i faktycznie zmienia kolory, co zaobserwałam "polując" na nią. To było w Primosten.

W Pisaku udało mi się wyciągnąć rozgwiazdę (chyba, ze to było coś innego???). Burgundowy kolor, mnóstwo takich brodawek na wierzchu i cienkich jakby-parzydełek od spodu, którymi macała wiaderko. Wyłowiłam ją z głębokości ok. 3-4m ręką zabezpieczoną folią (bałam się, że parzy). Zdziwiliśmy się mocno z mężem, bo oboje myśleliśmy, że rozgwiazdy mają po 5 ramion, ta miała 6. Szukam info o 6-ramiennych rozgwiazdach... Są takie, czy to był jakiś wyjątkowy okaz (mutant?)? Mąż chciał ją zabrać w wiaderku by zrobić fotkę i odnieść do wody, ale mi jej było szkoda i puściłam bez fotografowania (aparat oczywiście w apartamencie).

----------

Już doczytałam w Wikipedii, że mogą mieć 5-20 ramion.

Ależ żałuje, że nie zrobiłam fotki i ośmiornicy i rozgwieździe... :evil:

------------

A wogóle to nurkowanie (maska + fajka) jest ekstra! Widziałam nawet belony...
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 04.09.2009 19:14

To i ja się pochwalę moimi połowami :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.09.2009 20:08

pawlop napisał(a):To i ja się pochwalę moimi połowami :D

Z czego tu być dumnym?

AndrzejJ. napisał(a):
petris napisał(a):Te stworzonka nas się boja,uciekając przed nurkami ,nie mowie o rozgwiazdach ,ktore nie maja szans, :( ktorych setki wyciaganych jest na brzeg i suszonych. :(

okrutnie i bezmyślnie suszonych :twisted:

"na szczęście" na targowiskach w Cro można kupić rozgwiazdy importowane z Indonezji. Takie same do kupienia nad Bałtykiem czy na stronach internetowych z aukcjami po 8zł.

Obrazek

Kupować nie warto. Śmierdzą nawet po kilku latach!
Ostatnio edytowano 04.09.2009 20:30 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.09.2009 20:18

Rozgwiazdy wyciągnięte z wody przez pewnego Polaka i okrutnie suszone na słońcu.

Obrazek

tu widać jak płacze

Obrazek

Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.09.2009 20:27

To maleństwo pływało rano na plaży.

Obrazek

Foto zrobione aparatem znad wody. Wystarczy moi mili.
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 07.09.2009 20:48

Popiel napisał(a):
pawlop napisał(a):To i ja się pochwalę moimi połowami :D

Z czego tu być dumnym?

AndrzejJ. napisał(a):
petris napisał(a):Te stworzonka nas się boja,uciekając przed nurkami ,nie mowie o rozgwiazdach ,ktore nie maja szans, :( ktorych setki wyciaganych jest na brzeg i suszonych. :(

okrutnie i bezmyślnie suszonych :twisted:

"na szczęście" na targowiskach w Cro można kupić rozgwiazdy importowane z Indonezji. Takie same do kupienia nad Bałtykiem czy na stronach internetowych z aukcjami po 8zł.

Obrazek

Kupować nie warto. Śmierdzą nawet po kilku latach!




Z tego że je tylko wyłowiłem do "sesji zdjęciowej".
Fakt nie napisałem wcześniej.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.09.2009 11:18

Popiel napisał(a):To maleństwo pływało rano na plaży.

Obrazek

Foto zrobione aparatem znad wody. Wystarczy moi mili.

Prawdę mówiąc nie rozumiem takiego zachowania. Nie rozumiem i nie toleruję. To, że brzydzę się, no dobra powiedzmy szczerze też boję wszelkiego rodzaju gadów, płazów itp i omijam je szerokim łukiem nie znaczy, że lekko patrzę na wyławianie tych stworzeń z wody i makabryczne suszenie na słońcu. Koszmar.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.09.2009 13:52

Popieram.
elasa
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elasa » 14.09.2009 15:00

Ja także popieram - nie wyobrażam sobie wyciągania tych zwierząt z wody a już robienie sobie zdjęć z nimi na plecach czy na głowie to moim zdaniem lekka przesada :?
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 14.09.2009 16:24

W całej rozciągłości popieram - nienawidzę bezmyślności i niepotrzebnego dręczenia ,choćby to był nawet obrzydliwy robal !!!
Jeśli jesteś głodny - złap ,zabij i zjedz ,ale ku.....wa nie dręcz :?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 14.09.2009 17:04

yskyerka, ta mała rozgwiazda przywitała nas z rana. Była na głębokości około pasa. Stanąłem przed nią i gdy poruszyłem kamieniami - odpłynęła. Zdziwiło mnie jak szybko się porusza. Nikt jej z wody nie wyciągnął ani nie wlazł na nią. Jakieś maleństwo zabłąkane, bo więcej w tym miejscu i na tej głębokości nie widziałem.

Wchodząc do wody patrzcie pod nogi.



:arrow: CiĄĆ !!!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 14.09.2009 17:40

Jacek L napisał(a):Jeśli jesteś głodny - złap ,zabij i zjedz ,ale ku.....wa nie dręcz :?

Apelować na forum można, a dalej? Co zrobić gdy obok nas ktoś wyciągnął rozgwiazdę czy jeżowca - nie by zjeść, a suszyć? Polakowi można zwrócić uwagę, lecz ten jak się oburzy (można trafić na ludzisko), to siedzący obok np Czech powie co za kłótliwy naród ci Polacy. Nikt nie chce awantur na wakacjach. Może po prostu podejść, wziąć rozgwiazdę i do wody wrzucić! Udać nimca w kasku i uśmiechnąć się na koniec. :?
Czas poświęcony na rozmowę to katorga dla żyjątka, a to są nasi bracia mniejsi!

Macie jakieś pomysły?
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 14.09.2009 17:44

My znaleźliśmy taką bidulę :(
Obrazek

pstryk i spowrotem do wody.
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 14.09.2009 18:31

Tu tez się przewija wątek młodocianych sadystów :D forum/viewtopic.php?t=15402&postdays=0&postorder=asc&start=255
niestety nic do nich nie dociera :?
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 14.09.2009 19:12

Nurkując w Tucepi, na głębokości około 4m widziałem dziwne stworzenia przypominające wyglądem ślimaki bez muszli takie podłużne z wypustkami od spodu. Zazwyczaj lekko zgięte koloru zazwyczaj szarego bywały też czarne. Dotknąłem jednego patykiem zdawał się być twardy. Ktoś wie co to jest?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone