Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja, której być nie miało- Tyrol

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 08.03.2012 09:36

marze_na napisał(a):
bezelek_89 napisał(a):tux to nei tylko orczyki:)


ale jest ich tam zdecydowanie za dużo :evil:


w porównaniu do pozostałych lodowców to masz duży wybór jazdy na wyciągach nieorczykowych:)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 08.03.2012 10:25

bezelek_89 napisał(a):a czy Koleżanka Roxi wie, że za rok Hintertux nei będzie taki sam jakby wróciła?
Jest to wyjątkowo "ruchomy" lodowiec, mocowania wyciągów przestawiane są nawet 2-3razy w roku.

a gwarancją nie zmniejszania się pokrywy lodowcowej jest opad 2metrów rocznie


Koleżanka Roxi nie miała na ten temat zielonego pojęcia, ale bardzo się cieszy że mogła się tego dowiedzieć ;)
Mocowania wyciągów co jakiś czas są przestawianie 8O... a u nas żeby zrobić nowy, fajny wyciąg to trzeba czekać i czekać.
Stwierdzam, że nasze polskie szusowanie jest sto lat za... :roll:

Jacek S napisał(a):Roxi - ostrożnie z tym językiem...


piotrf napisał(a):Ja bym się nie przejmował . . .
To naprawdę duży kawałek lodu ;)


Przy robieniu tej fotki właśnie sobie przypomniałam, czym grozi dotknięcie... ale nie mogłam sobie odmówić :twisted:

marze_na napisał(a):Tux, mimo Twojej reklamy , przepadł w głosowaniu. Po pierwsze prognozują tam nawet -20 stopni, a po drugie mamy w towarzystwie snowbordzistę, który szczerze nienawidzi orczyków.


Jeżeli prognozują taką temperaturę, to rzeczywiście nie ma się co tam pchać. To już nie jest przyjemność.
A co do orczyków- to ja mam jedną świętą zasadę... w Austrii nie jeżdżę na orczykach. Zasada łamana jest właśnie na lodowcu, ale nie więcej niż dwa razy. Kanapa i gondolka. Orczykom mówię nie :lol:

W Hochzillertalu jeździliśmy w piątek. Pogoda się już wtedy trochę zepsuła i było zimno, ale trochę fotek się znajdzie.

Życzę miłego szusowania :lol:

bezelek_89 napisał(a):tux to nei tylko orczyki:)


marze_na napisał(a):ale jest ich tam zdecydowanie za dużo


Tux to rzeczywiście nie tylko orczyki. Właściwie orczyków używa się tylko po to, żeby wjechać troszeczkę wyżej niż dojeżdża gondola.
Do tego w tym roku byłam mile zaskoczona, bo zbudowali całkowicie nową gondolę.

Lodowiec to fajna sprawa, ale nie namawiam, bo można czuć się zawiedzionym. Tym bardziej jeżeli do porównania weźmie się słoneczne i ciepłe stoki nieco niżej położonych ośrodków.

Hintertux w maju... taaaak :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.03.2012 08:25

[quote="Roxi"]1 Luty- środa: Hintertux


Obrazek

Roxi - jak Ty wyglądasz. Trzeba było z pół litra wziąść w góry. Toż za chwilę wyzionieś ducha z zimna. Oczy to już wyszły Ci z orbity.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 09.03.2012 09:14

Zobacz- a ja tak lubię to zdjęcie :lol:

I kto powiedział, że tego pół litra w górę nie zabrałam? :twisted:

Oj kolego Darku, kolego Darku :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 09.03.2012 11:09

2 Luty- czwartek: Ahorn

4 dni pięknej pogody i alpejskiego słońca no i w końcu doczekaliśmy się mgły i pochmurnego nieba.
Tak się jakoś złożyło, że czwartek był dniem lenistwa i nie chciało nam się w ogóle wychodzić na stok.
Około południa zebraliśmy się jednak w sobie i wybraliśmy się poszusować w ośrodku Ahorn, który znajduje się w Mayrhofen.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest to mały ośrodek narciarski, w sam raz na leniwe nartowanie. Większość czasu i tak spędziliśmy w lodowym barze racząc się grzanym winem z dodatkiem rumu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:lol: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cóż tu więcej napisać, nie ma o czym.
Dwa, może trzy zjazdy krótką niebieską trasą, w tym jeden tyłem...
:lol:

Obrazek

Obrazek

... i jeden zjazd na sam dół- to było coś bo trasa jest masakrycznie długa.

Obrazek

I tak nam minął ten leniwy czwartek ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.03.2012 11:20

Roxi napisał(a):4 dni pięknej pogody i alpejskiego słońca no i w końcu doczekaliśmy się mgły i pochmurnego nieba.

Należy się odpoczynek od słońca. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 09.03.2012 18:18

Roxi napisał(a):Obrazek


Już mi się tam podoba :wink:

Cześć. 8)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.03.2012 20:29

kaszubskiexpress napisał(a):
Już mi się tam podoba :wink:

... i na rozgrzewkę tam pewnie sporo dobrego mają ! 8)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.03.2012 11:05

Franz napisał(a):Należy się odpoczynek od słońca. ;)


Słońca nigdy dosyć. Kocham słońce :)
Dobrze, że na forum jest tyle słonecznych relacji. To już nieważne czy pokazywane są góry czy doliny... byle było słonecznie ;)

kaszubskiexpress napisał(a):Już mi się tam podoba ;)
Cześć. 8)


Witam, witam.
Mi też się tam podobało, żal było wychodzić, ale głupio jakoś by tak było... wyjechać na stok w południe i do tego resztę dnia w barze przesiedzieć :lol:

mariusz-w napisał(a):... i na rozgrzewkę tam pewnie sporo dobrego mają ! 8)


Grzane wino z rumem, to było to co nas tam "urzekło" :twisted:

Mnie jeszcze urzekł Pan, który wycinał bar od środka- piękna, męska praca :twisted: 8)

Obrazek

I jeszcze dwa barowe zdjęcia ;)

Obrazek

Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.03.2012 14:43

Roxi napisał(a):Grzane wino z rumem, to było to co nas tam "urzekło" :twisted:


Zimne drinki w tych "okolicznościach" zapewne wielu amatorów nie mają :wink:

Nad takim leniwym nartowaniem to zaczynam się zastanawiać . . .


Pozdrawiam
Piotr
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.03.2012 13:54

piotrf napisał(a):Nad takim leniwym nartowaniem to zaczynam się zastanawiać . . .


Zawsze było tak, że najpóźniej o 9 byłam już na stoku i marnowanie czasu na dłuższy sen lub zwyczajne lenistwo było dla mnie grzechem nie do wybaczenia.

Jak się okazuje wyjście na stok w południe i zwykły zimowy relaks też ma swoje dobre strony.
Z tego faktu najbardziej cieszyło się moje prawe kolano ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.03.2012 11:38

3 Luty- Piątek: Hochzillertal

Ostatni dzień szusowania, ostatni dzień alpejskich widoków, ostatni dzień odpoczynku i relaksu...

Nogi zmęczone, kolana strzelają, nosy zmarznięte, ale buzie od rana uśmiechnięte od ucha do ucha.

Ciszyliśmy się tym ostatnim dniem na stoku jak dzieci, chociaż było zimno jak nie wiem co.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tego dnia pogoda była znośna, trochę chmur i tyle. Głównym problemem była temperatura, bo było straszliwie zimno. Kilka zjazdów i już trzeba było chować się w barze, bo nie dało się wytrzymać.
Oczywiście nie tylko my obraliśmy takie kierunki... w barze ciężko było znaleźć wolne miejsce. Wszyscy szukali ciepła.

I to właśnie tam zauważyłam coś, co prawie zwaliło mnie z nóg, coś co mnie zafascynowało, coś co muszę mieć.... jedna Pani miała elektryczne ogrzewanie w butach 8O Nacisnęła sobie po prostu guziczek z tyłu buta, zaświeciła się lampka i buty zaczynały grzać. Baaajer :lol:

Nam pozostało grzanie się gorącą czekoladą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zimowe szaleństwo :lol:

Obrazek

Jeżeli chodzi o Hochzillertal, to jest to jeden z ciekawszych ośrodków w Zillertalu. Na pewno podoba mi się bardziej niż Penken. Mnóstwo szerokich , dobrze przygotowanych tras. Można się zgubić :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatni zjazd i koniec.
Wyjeździłam się na całego.
Pogoda dopisała, humory też. Super spędzony czas.

Pozostało nam tylko pożegnać się z naszym domkiem....

Obrazek

... i wyruszyć na pożegnanie miasteczka :)

Obrazek

W następnym odcinku opiszę drogę powrotną z małymi samochodowymi przebojami. Zdradzę tylko, że tankowanie w Austrii nie zawsze musi się opłacać.... ;)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 15.03.2012 11:43

Roxi napisał(a):Obrazek


Pięknie ... mimo, że zimowo ! 8)

Roxi napisał(a): Zdradzę tylko, że tankowanie w Austrii nie zawsze musi się opłacać.... ;)

No ...no ... a ja tam zawsze przed Włochami i Niemcami pod korek ! :roll:

pozdrawiam.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8644
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.03.2012 18:58

Roxi napisał(a):Obrazek


Wedelhuette, bezapelacyjnie najlepsze latte tegorocznego wyjazdu :wink:
A do tego z jakim widokiem :!:

na lewo...
Obrazek

... i na prawo
Obrazek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.03.2012 19:58

mariusz-w napisał(a):No ...no ... a ja tam zawsze przed Włochami i Niemcami pod korek ! :roll:


Zimą... nie polecam, ale wszystko szczegółowo opiszę :)

marze_na napisał(a):A do tego z jakim widokiem


Ile daje piękna pogoda :!:
Całkiem inne szusowanie. U nas tego dnia nie było źle. Słońce często wygrywało z chmurami, tylko było straszliwie zimno... ale u Ciebie to jest to co tygryski lubią najbardziej :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Relacja, której być nie miało- Tyrol - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone