Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Region Kvarner

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011
Region Kvarner

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 13.11.2013 19:42

Planujemy ze znajomymi w przyszłym roku na koniec czerwca Region Kvarner -mam pytanie czy może ktoś był w tym czasie i mógłby się podzielić informacją o pogodzie. Byliśmy już dwa razy w rejonie Trogiru i byliśmy bardzo zadowoleni - pogoda zawsze dopisała w 100%. Teraz chcielibyśmy zobaczyć trochę północnej Chorwacji, mam nadzieję, że woda jest równie ciepła, a temperatury wysokie.
A przy okazji jeżeli ktoś był w tym rejonie może mógłby polecić jakąś miejscowość. Generalnie nie lubimy hałasu i przeludnionych miejsc, szukamy ciszy, spokoju.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 13.11.2013 22:08

Region Kvarneru wart jest moim zdaniem podróży, a podróż jest o 2-5 godzin krótsza niż do Dalmacji.
W czerwcu raczej jeszcze bez tłumów. Najbardziej znana jest wyspa KRK z ciekawym miastem Krk oraz plażami w Baśce, Starej Baśce i okolicach. Dla mnie hitem jest małe miasteczko Vbrnik oraz okoliczne krajobrazy z dobrymi winnicami. Fajna jest też wyspa CRES. Ale konieczna krótka przeprawa promowa. Dla szukających spokoju ciekawe może być miasteczko Novi Vinodolski lub okoliczne wioski. Ja byłem w Klenovica ok 6 km. od Novi Vinodolski. Mała wioska, jeden mikro KONZUM, 2-3 gospody, 1 kawiarnia i 1 dobra piekarnia. Cisza i spokój, choć plaże nie zaliczają się do najbardziej spektakularnych w Chorwacji. Jednak wrócę tam kiedyś z uwagi na przemiłych gospodarzy. Pierwszy raz byłem tam Chorwacji na tzw. kwaterze, co niektórzy nazywają apartamentem. Na KRK i CRES wrócę z uwagi na charakter i krajobraz wyspy.
Pogoda, temperatury według mnie i obserwacji wskazań pogodowych na meteo.hr są praktycznie takie same jak w Zadarze, Szybeniku i innych rejonach pn. i środkowej Dalmacji. Temperatura wody w morzu zbliżona lub 1-2 st.C niższa do wspomnianych rejonów Dalmacji.
Pozdrawiam,
Tomek
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 13.11.2013 22:54

Tomek, dzięki, a może mógłbyś mi przesłać na maila namiar na tych "przemiłych gospodarzy"? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl pozdrawiam
edjarek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 01.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edjarek » 13.11.2013 22:59

Byliśmy pierwszy raz w Cro i nasz wybór padł na Jadranovo. Polecam tą miejscowość właśnie ze względu na spokój. Jak dla nas pogoda była OK, byliśmy 20 -29 czerwiec tego roku. W dniu przyjazdu o godzinie 8.30 na plaży, szukałem odrobiny cienia, chowałem się pod drzewko wielkości odwróconego mopa :D
Kąpaliśmy się codziennie, Jadran był cieplutki. Temperatura powietrza 26 - 30 stopni praktycznie przez cały pobyt. Raz było zimno, ale to na wycieczce do Plitvic - mój błąd, sprawdziłem pogodę gdzie byłem a nie tam gdzie jadę. W Jadranowie 27 stopni, a w Plitvicach 12, ale to już inna historia. Generalnie Kvarner nam się podobał od Opatiji, wraz z wyspą Krk aż po Novi Vindolski. Jak bym mógł jakoś pomóc - pytaj :papa:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 17.11.2013 19:55

Kolega aby dobrze odczytał temperaturę wody bo jak na wyjątkowo zimny(jeśli idzie o wodę)rok a do tego czerwiec to powątpiewam nawet w te 26.Z powodu zimnej wody nawet założono kilka tematów na forum a wynika z nich,że tylko nieliczni trafili na ciepłą wodę i to nie zawsze podczas całego pobytu.Ja w tym roku byłem w sierpniu przez kilka dni w Pakostane i jeśli wchodziłem do morza to tylko przy powierzchni bez nurkowania bo woda była lodowata :evil:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.11.2013 22:26

Ja również w tym roku byłem w Klenovicy i jestem bardzo zadowolony.Termin wyjazdu 29 lipiec, pogoda 100%, chorwackiej chmurki nie widziałem. Tak jak napisał kolega Tomek bardzo spokojna okolica, plaże może nie powalają na kolana ale dzieci i tak były zachwycone. Woda przy północnym wybrzeżu była lodowata ale na plaży już normalna czyli ciepła.Wynika to stąd bo podobno Klenovica ma największe zródła wody pitnej czyli musi gdzieś do morza wpływać stąd ta lodowatość. :papa:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 18.11.2013 13:33

Po prostu w tym roku generalnie woda była zimna a jedynie trafiała się ciepła.To zupełnie odwrotnie jak zawsze kiedy to była ciepła a trafiała się zimna.
LucynaM
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) LucynaM » 24.11.2013 15:10

Byliśmy w tym roku od 23.06 do 7.07 w Senj, (podobnie było w odwiedzonej Crikvenicy i Novi Vinodolski) pierwsze 2 dni super pogoda a woda cieplutka, na drugi dzień pod wieczór przyszła wichura i niestety już potem woda zrobiła się lodowata. Reakcja turystów którzy przychodzili na plaże i wchodzili do wody była bezcenna :) w sumie tylko zamaczali stópki.
Na dodatek codziennie wiał wiatr, także ciężko się czasami plażowało bo wszystko fruwało.
Pod koniec urlopu, woda zrobiła się znośna do kąpieli (coś jak nasz Bałtyk) , cały czas było tez bardzo ciepło, ale ten wiatr tragedia. Aby dziecko uchronić przed słońcem pod parasolką, to musiałam ją trzymać......nie , nie aż nie chce tego wspominać :( ..nie tak miało być.

Ale ! teraz dobre wieści...odwiedziliśmy tez 2 x wyspę Krk, a dokładnie Baśke i wyspę Rab i tam było o wiele lepiej, tzn. woda ciepła.
Na mnie Baska zrobiła ogromne wrażenie, bardzo spodobał się tamtejszy "klimat", także polecam, jeśli ktoś chce sie wybrać w Region Kvarner, to na prawdę lepiej skręcić na wyspę. Choć na Basce za spokojnie nie jest ;)
Nasz to był pierwszy wyjazd i później trochę żałowałam tego Senj.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 25.11.2013 09:38

Niestety w tym roku woda nie rozpieszczała i jeśli ktoś trafił na ciepłą to mógł mówić o szczęściu,które i tak było zmienne.Ciekawe miny musieli mieć ci,którzy zwabili swoich znajomych do Cro obietnicą kąpieli w ciepłym morzu :oops:
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 25.11.2013 12:36

byliśmy w Cro w 2011 i 2012 - woda cieplutka, gorąco , bez deszczu
w tym roku pojechaliśmy do Grecji - i znów gorąco, woda cieplutka - i z tego co piszecie było to dobre posunięcie,
w 2014 znowu chcemy wrócić do Cro tylko zobaczyć coś bardziej na północy, myślałam, że Kvarner, ale jak poczytałam więcej to już sama nie wiem .....
znalazłam świetną kwaterę nad samym morzem na wyspie VIR i rozważamy tą opcję
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 25.11.2013 17:14

Jeśli mogę coś zasugerować to polecam zachodnią Istrię jest tam kilka perełek(Porec,Rovinj)które potrafią zauroczyć.Kvarner nie posiada takich miejsc a do tego jeśli idzie o noclegi jest tam dość drogo co mnie bardzo zaskoczyło tym bardziej,że jest to trochę taka trzecia liga turystyczna(nie dotyczy Krk)Byłem tam dwa lata temu i jak zawsze w ciemno usiłowałem coś poszukać-albo pełno albo drogo.
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 25.11.2013 18:16

może głupie pytania, ale ta zachodnia Istria jest też taka ciepła jak reszta Chorwacji? czy rosną tam też palmy?
chcemy jechać na końcu czerwca,
ktoś mi mówił, że północna Chorwacja jest chłodniejsza...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.11.2013 18:21

MEGGI napisał(a):może głupie pytania, ale ta zachodnia Istria jest też taka ciepła jak reszta Chorwacji? czy rosną tam też palmy?
chcemy jechać na końcu czerwca,
ktoś mi mówił, że północna Chorwacja jest chłodniejsza...


Palmy są ale...w Dalmacji jakby cieplej.
8)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 25.11.2013 21:21

Byłem w takim terminie i było bardzo ciepło w tym woda,ale jak pokazał 2013r.bywa różnie.

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Region Kvarner
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone