Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Radio CB na trasie PL-HR-PL?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 11.07.2009 20:55

Nie ma co siać paniki i tyle. A może sprawdzą mi też licencję na Symbiana w telefonie komórkowym co ;)? Nie dajmy się zwariować...
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 11.07.2009 21:15

czy my aby nie dajemy sie zwariować.....nawet nie mam zamiaru demontowac anteny a tym bardziej radia,, czy tam jeszcze odłączać od zasilania.........kary smierci mi za to nie wymierzą
Beata Bydg.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata Bydg. » 12.08.2009 19:55

A do nas na granicy się przyczepili. Celnik zapytał czy mamy zezwolenie na CB, nasza odpowiedź była, że mamy polskie zezwolenie a on na to że ma być chorwackie!!!!! Przy nim musieliśmy zdemontować, ujechaliśmy kawałek i oczywiście zamontowaliśmy ponownie. Przy wyjeździe nie zadawali już dziwnych pytań.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 12.08.2009 21:05

Beata Bydg. napisał(a):A do nas na granicy się przyczepili. Celnik zapytał czy mamy zezwolenie na CB, nasza odpowiedź była, że mamy polskie zezwolenie a on na to że ma być chorwackie!!!!! Przy nim musieliśmy zdemontować, ujechaliśmy kawałek i oczywiście zamontowaliśmy ponownie. Przy wyjeździe nie zadawali już dziwnych pytań.


Chorwacja zgodnie z umową aprobuje używanie radia CB według przepisów danego państwa z którego pochodzicie.
A jakie zezwolenie mu pokazaliście ?. (przecież w Polsce można używać CB bez zezwolenia). hahahahaha...

A żeby było śmieszniej w Chorwacji jest zabronione używanie CB przez Chorwatów.

jednocześnie przypominam że CB poza polską jest używane na kanale 28 (wywoławczym).

Pozdrawiam...
Beata Bydg.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata Bydg. » 13.08.2009 16:42

W Polsce do sierpnia 2004 r. każdy użytkownik CB-radio był zobowiązany posiadać stosowne Zezwolenie uprawniające do korzystania z określonego CB. Obecnie w trakcie kontroli drogowej, użytkownik powinien okazać Świadectwo Homologacji, w przypadku jego braku należy posiadać i okazać Deklaracje Zgodności, z której będzie wynikała jedna, dwie lub trzy informacje, a mianowicie:
-o zakresie częstotliwości
-o mocy wyjściowej
-o zgodności z normą PN-ETS 300 135
Okazanie jednego z ww. dokumentów zwalnia użytkownika z obowiązku posiadania "starego" zezwolenia.
My wjeżdżając do Chorwacji mieliśmy Świadectwo Homologacji, którym pan celnik nie był zainteresowany i żądał chorwackiego zezwolenia (cokolwiek to znaczyło) Widocznie celnik na którego my trafiliśmy nie stosował się do umowy, bo nie aprobował używania CB w/g przepisów z naszego kraju!
Pozdrawiam
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 13.08.2009 18:07

my przekraczalismy granice Slowenia-Chorwacja jadac skrotem z Wegierskiej 86 I nikt nie zwrocil uwagi na radia w 2 samochodach trafiliscie po prostu na sluzbiste.
Zobaczymy jak bedziemy wracac...
pozdrawiam...
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 13.08.2009 21:59

Na tym samym przejściu Chorwat zatrzymał nas żeby dać nam ulotki i tyle. Cb w ogóle ich nie interesowało ani w jedną ani w drugą stronę, może dobrze bo nie miałem żadnych papierów.
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 13.08.2009 22:11

Beata Bydg. napisał(a):A do nas na granicy się przyczepili.

Jak się cieszę, że zdecydowałem się na antenkę Sirio Tajfun. Chyba się nie przyczepią.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 16.08.2009 22:05

fotograf123 napisał(a):my przekraczalismy granice Slowenia-Chorwacja jadac skrotem z Wegierskiej 86 I nikt nie zwrocil uwagi na radia w 2 samochodach trafiliscie po prostu na sluzbiste.
Zobaczymy jak bedziemy wracac...
pozdrawiam...


Witam własnie wróciliśmy.....

Na granicy celnicy patrząc na rejestracje machali reką i mówili "dobre".

To pojechaliśmy dalej......
enti
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) enti » 17.08.2009 00:08

w wiekszosci krajow poza polska potrzebne jest specjalne zezwolenie na uzytkowanie CB radia ( w instrukcji presidenta jest wykaz) a wjezdzajac do danego kraju celnika nie interesuje czy w polsce mozna jezdzic z CB czy nie jego tylko interesuje jak jest w jego kraju i jak trzeba miec zezwolenie to trzeba sie do tego dostosowac
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 17.08.2009 12:00

Na przepisach się nie znam, nie zgłębiałam ich, CB kupiliśmy na godzinę przed wyjazdem. Żaden celnik nie zwrócił nam uwagi.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 17.08.2009 23:05

My jechaliśmy w dwa auta, a każde z nich miało CB, nikt nas o nic nie pytał ani w jedną ani w drugą stronę. I nie powiem,że się nie przydało, bo wpadlibyśmy w łapki słowackich misiaków.
maciek127
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 02.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek127 » 23.08.2009 16:45

Witam mam pytanko kupiłem sobie radyjko cb i przy montażu gośc mi powiedział że w kraju kanał 19 a za granicą 26!!! a tu na forum każdy pisze że kanał 28 no to jak to w końcu gość mnie wprowadził w błąd? jutro wyjazd i żeby sie nie okazało że wogóle na trasie nie przyda mi sie radyjko bo będe krążył miedzy 26 a 28 kanałem :? pozdro
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.08.2009 17:06

28 !

lecz i tak za dużo nie porozmawiasz.
W D i A na autostradach to raczej tak, CZ, I mało.
Trzeba patrzeć na przeciwlegle pasy i szukac polskich ciężarówek.
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 23.08.2009 21:28

Potwierdzam kanał nr 28. Na trasie nie pogadasz, ale w Chorwacji zdarza się.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Radio CB na trasie PL-HR-PL? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone