Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 12.01.2018 13:03

Yanush napisał(a):Niejedną informację wyssali z palca a potem prostowali. Tylko, że njus obiegł cały świat a sprostowania już nie...


No tak to już ostatnio jest - nieważne co się pisze na takich portalach "informacyjnych", ważne aby ktoś klikną i kaska od reklamodawców leci... po linii najmniejszego oporu... Najlepiej to widać po artykułach dot. pogody np. tytuł: "Potężne załamanie pogody - zima ostro zaatakuje" a w tekście: "...temperatura spadnie z +2 st do -3 st ...w niektórych rejonach kraju..."
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.01.2018 15:57

el_grego napisał(a):
Yanush napisał(a):Niejedną informację wyssali z palca a potem prostowali. Tylko, że njus obiegł cały świat a sprostowania już nie...


No tak to już ostatnio jest - nieważne co się pisze na takich portalach "informacyjnych", ważne aby ktoś klikną i kaska od reklamodawców leci... po linii najmniejszego oporu... Najlepiej to widać po artykułach dot. pogody np. tytuł: "Potężne załamanie pogody - zima ostro zaatakuje" a w tekście: "...temperatura spadnie z +2 st do -3 st ...w niektórych rejonach kraju..."

He albo potężne załamanie pogody...zima stulecia a tu klikasz i jest tylko, że w USA:). Socjotechnika niestety na tego typu portalach jest na porządku dziennym.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 12.01.2018 16:00

amatus1 napisał(a):
el_grego napisał(a):
Yanush napisał(a):Niejedną informację wyssali z palca a potem prostowali. Tylko, że njus obiegł cały świat a sprostowania już nie...


No tak to już ostatnio jest - nieważne co się pisze na takich portalach "informacyjnych", ważne aby ktoś klikną i kaska od reklamodawców leci... po linii najmniejszego oporu... Najlepiej to widać po artykułach dot. pogody np. tytuł: "Potężne załamanie pogody - zima ostro zaatakuje" a w tekście: "...temperatura spadnie z +2 st do -3 st ...w niektórych rejonach kraju..."

He albo potężne załamanie pogody...zima stulecia a tu klikasz i jest tylko, że w USA:). Socjotechnika niestety na tego typu portalach jest na porządku dziennym.

Socjotechnika? Chyba prymitywne próby zdobycia pieniędzy od reklamodawców ;)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 12.01.2018 19:04

A wracając do tematu - ja nadal wolę przez Czechy i Austrię.
Jak skończą S7 w kierunku Rabki i jak Słowacy skończą D1 wokół Żyliny to będę wolał przez Słowację i Węgry.
A póki co Austriacy rozwiązali problem wąskiego gardła w Poysdorfie oddając kolejny fragment autostrady A5. :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.01.2018 19:28

Ja w tym roku pierwszy raz jade przez Wegry bo chcemy wpasc na 2-3 dni do Budapesztu. Zawsze jeździłem CZ-AUS-SLO (z objazdem przez Trate) albo przez Niemcy. Co myślicie o tej trasie? Powiedzcie czy trasa E 75 w Czechach jest płatna?
Załączniki:
Zrzut ekranu (4).png
gandw
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 02.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gandw » 12.01.2018 19:43

Jest bezpłatnie, możesz też jechać na obwodnicę Bielska, w kierunku Żywca i na przejście w Zwardoniu. Ja tam lubię jeździć Słowacką autostradą bardziej niż Czeską.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.01.2018 00:51

Przepraszam ze OT, ale przymiotniki piszemy małą literą...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.01.2018 09:19

amatus1 napisał(a):Ja w tym roku pierwszy raz jade przez Wegry bo chcemy wpasc na 2-3 dni do Budapesztu. Zawsze jeździłem CZ-AUS-SLO (z objazdem przez Trate) albo przez Niemcy. Co myślicie o tej trasie? Powiedzcie czy trasa E 75 w Czechach jest płatna?


apropos Twojej trasy przez Słowację...
jadąc przez SK D1ką nastawiam się na "skrót" bez autostradowy wskazywany przez google'a z Trnavy na Komarno - jak wskazałeś na mapce, ale po drodze zwykle jednak wybieram autostradę (1 raz się skusiłem na krajówkę i wystarczy), czy to jadąc tam czy z powrotem, rozważ taką "wygodniejszą" możliwość, choć trzeba wziąć pod uwagę możliwe korki przez Bratysławę oraz dobrą odskocznię od autostrad jadąc ten odcinek drogą krajową
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.01.2018 09:36

@amatus1 - Przy tak długim odcinku wybrałbym trasę najszybszą (chyba, że jest dwóch kierowców). Również w tym roku pojadę przez Węgry i z tego względu wybiorę trasę przez Czechy i Słowację mimo, że za krótki odcinek słowackiej drogi będę musiał zapłacić winietkę. Ja jednak prowadzę sam, więc dla mnie czas przejazdu jest najistotniejszy.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.01.2018 14:03

Sing, powiem tak kwestia czasu nie gra mega ważnej roli ale wiadomo im szybciej tym lepiej...dla mnie najgorzej to przez PL przelecieć:(. Liczyłem, że jak ok 03.00 wyjadę to na 15-16 będę w hotelu...szybciej i tak za bardzo się nie da bo w hotelach od ok 14 można się kwaterować. Ja też sam prowadzę, żona unika tras jak ognia...:). Ja przez Czechy chyba pojadę E 75 ponoć jest darmowa i później na Słowację. Słowacja i Węgry to już nie taki duży koszt jak np. Słowenia. Nie wiem jednak do końca którą trasę wybrać: czy wskakiwać od razu na Słowację i czy jednak jechać E75. Czytałem, ze w Słowacji i na Węgrzech są elektroniczne winiety a to juz jest sporym udogodnieniem...nie trzeba szukać na stacjach...
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 13.01.2018 15:41

amatus1 napisał(a):Sing, powiem tak kwestia czasu nie gra mega ważnej roli ale wiadomo im szybciej tym lepiej...dla mnie najgorzej to przez PL przelecieć:(. Liczyłem, że jak ok 03.00 wyjadę to na 15-16 będę w hotelu...szybciej i tak za bardzo się nie da bo w hotelach od ok 14 można się kwaterować. Ja też sam prowadzę, żona unika tras jak ognia...:). Ja przez Czechy chyba pojadę E 75 ponoć jest darmowa i później na Słowację. Słowacja i Węgry to już nie taki duży koszt jak np. Słowenia. Nie wiem jednak do końca którą trasę wybrać: czy wskakiwać od razu na Słowację i czy jednak jechać E75. Czytałem, ze w Słowacji i na Węgrzech są elektroniczne winiety a to juz jest sporym udogodnieniem...nie trzeba szukać na stacjach...

E 75 jest darmowa,ale masz wariant lepszy i szybszy, jak pisał kolega wyżej. Z Bielska S1 na Zwardoń i dalej Żylina-Bratysława-Budapeszt.Na oba kraje winieta elektroniczna. :papa:
manitugg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 30.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) manitugg » 13.01.2018 17:10

witajcie tez chcę jechać tą trasą zwłaszcza że Ja prawie z Bielska jestem i na pewno na Zwardoń (2 lata temu jechałem przez wiedeń graz maribor) ale google pokazuje mi jeszcze coś ciekawego mianowicie zeby wjechać na słowenie i taki krótki odcinek przez Lendawe i tu pytanie bo nie wiem po co i czy trzeba by winietke na słowenie
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.01.2018 17:22

manitugg napisał(a):witajcie tez chcę jechać tą trasą zwłaszcza że Ja prawie z Bielska jestem i na pewno na Zwardoń (2 lata temu jechałem przez wiedeń graz maribor) ale google pokazuje mi jeszcze coś ciekawego mianowicie zeby wjechać na słowenie i taki krótki odcinek przez Lendawe i tu pytanie bo nie wiem po co i czy trzeba by winietke na słowenie


Jak pojedziesz tak:
https://goo.gl/maps/bDY3CGmK3nL2
To nie potrzebujesz :wink:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.01.2018 17:24

Bratwojciech napisał(a):
amatus1 napisał(a):Sing, powiem tak kwestia czasu nie gra mega ważnej roli ale wiadomo im szybciej tym lepiej...dla mnie najgorzej to przez PL przelecieć:(. Liczyłem, że jak ok 03.00 wyjadę to na 15-16 będę w hotelu...szybciej i tak za bardzo się nie da bo w hotelach od ok 14 można się kwaterować. Ja też sam prowadzę, żona unika tras jak ognia...:). Ja przez Czechy chyba pojadę E 75 ponoć jest darmowa i później na Słowację. Słowacja i Węgry to już nie taki duży koszt jak np. Słowenia. Nie wiem jednak do końca którą trasę wybrać: czy wskakiwać od razu na Słowację i czy jednak jechać E75. Czytałem, ze w Słowacji i na Węgrzech są elektroniczne winiety a to juz jest sporym udogodnieniem...nie trzeba szukać na stacjach...

E 75 jest darmowa,ale masz wariant lepszy i szybszy, jak pisał kolega wyżej. Z Bielska S1 na Zwardoń i dalej Żylina-Bratysława-Budapeszt.Na oba kraje winieta elektroniczna. :papa:

Też brałem taka opcje pod rozwagę, nie wiem czemu ale wujek google często mi zmienia zdania i wskazuje inne trasy:). Patrząc na trasę to myślałem, że może lepiej jechać z Bielska-Żylina-Trenczyn-Trnava i tu na południe na Komarno ale widzę, że kolega z Górnego Śląska odradza:).Pal licho odskocznia od autostrad, najważniejszy jest czas i wygoda:). rozumiem, że jechałeś tą trasą?
Z Budapesztu planujemy jechać na Jeziora Plitvickie. Były już kilka razy w planach ale nigdy się jakoś nie udało. Ostatnio to w samej cro zrezygnowaliśmy z planu gdyż za szybko nam minęła trasa i pruliśmy do końca:). Wracając do trasy z Budapsztu to widzę, że biegnie wzdłuż Balatonu:) i wpadamy w cro w Letyney. Są tam jakieś ciekawe widoki po drodze:)?Odległość nie jest duża więc będzie czas chyba na chwile postoju:).
manitugg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 30.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) manitugg » 13.01.2018 17:35

#up
dzięki ale myśle że i tak słowenie ominę
#up
2-ga możliwoś to właśnie wzdłóż balatonu tak dla małego odpoczynku w błotku
na jeżiora chciałem raczej poświęcić dzień a to z tego powodu że po podróży będe zmęczony i chyba nie będą tak ciekawe
czyli wariant https://www.google.pl/maps/dir/Katowice ... 569503!3e0
Ostatnio edytowano 13.01.2018 17:36 przez manitugg, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 197
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone