Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 07.01.2018 17:35

robinio30 napisał(a):Wybierając trasę przez Słowację i Węgry jest jeszcze jedna opcja o której chyba nikt nie wspomniał.

Słowo "chyba" jest tu kluczowe. :lol: Trasa opisywana już kilka lat temu.
Trasa niezbyt często wybierana przez te 130 km dalej i co najmniej 30 min dłużej, ale można i tak.
krisf62
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisf62 » 07.01.2018 21:26

dids76 napisał(a):

srebny napisał(a):
podepnę się pod temat ponieważ jest mocno aktywny a chodzi mi o A5 w Austrii,
ostatnio przeglądałem na mapę HERE i już jest zaznaczony kolejny odcinek autostrady omijający Poysdorf
czy może ktoś coś wie na ten temat?

Jechałem, potwierdzam, autostrada kończy się parę km. przed czeską granicą w Mikulovie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.01.2018 12:22

no to super, teraz tylko czekam na objazd Kłodzka i dokończenie autostrady w Słowenii i droga nabierze tempa.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.01.2018 21:28

srebny napisał(a):no to super, teraz tylko czekam na objazd Kłodzka i dokończenie autostrady w Słowenii i droga nabierze tempa.

Obwodnica Kłodzka ma być oddana w maju 2018r.
Ale zamiast objeżdżać Kłodzko, może warto się tu zatrzymać - w miasteczku jest kilka atrakcji do zobaczenia :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.01.2018 13:33

travel napisał(a):
srebny napisał(a):no to super, teraz tylko czekam na objazd Kłodzka i dokończenie autostrady w Słowenii i droga nabierze tempa.

Obwodnica Kłodzka ma być oddana w maju 2018r.
Ale zamiast objeżdżać Kłodzko, może warto się tu zatrzymać - w miasteczku jest kilka atrakcji do zobaczenia :papa:



Chętnie i dziękuję za zaproszenie, ale możne innym razem ponieważ jest to moja 2 lub 3 godzina podróży i szkoda mi wojaż zaczynać od przystanków.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.01.2018 22:04

srebny napisał(a):no to super, teraz tylko czekam na objazd Kłodzka i dokończenie autostrady w Słowenii i droga nabierze tempa.

Sądząc po tym, że na granicy Słowenii z Chorwacją nawet teraz czasem potrafią być korki, to autostrada w Słowenii do granicy niewiele tu zmieni. Przypuszczam, że powrót do łagodniejszego traktowania turystów na granicy lub wejście Chorwacji do strefy Schengen rozwiązałby ten problem.
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 10.01.2018 00:41

kojacek napisał(a):
srebny napisał(a):no to super, teraz tylko czekam na objazd Kłodzka i dokończenie autostrady w Słowenii i droga nabierze tempa.

Sądząc po tym, że na granicy Słowenii z Chorwacją nawet teraz czasem potrafią być korki, to autostrada w Słowenii do granicy niewiele tu zmieni. Przypuszczam, że powrót do łagodniejszego traktowania turystów na granicy lub wejście Chorwacji do strefy Schengen rozwiązałby ten problem.

Będzie objazd Kłodzka ... , dokończona autostrada w Słowenii ... , lepsze traktowanie turystów ... :wink:
A węzeł Lučko pozostanie :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.01.2018 10:16

pyton napisał(a):
kojacek napisał(a):
srebny napisał(a):no to super, teraz tylko czekam na objazd Kłodzka i dokończenie autostrady w Słowenii i droga nabierze tempa.

Sądząc po tym, że na granicy Słowenii z Chorwacją nawet teraz czasem potrafią być korki, to autostrada w Słowenii do granicy niewiele tu zmieni. Przypuszczam, że powrót do łagodniejszego traktowania turystów na granicy lub wejście Chorwacji do strefy Schengen rozwiązałby ten problem.

Będzie objazd Kłodzka ... , dokończona autostrada w Słowenii ... , lepsze traktowanie turystów ... :wink:
A węzeł Lučko pozostanie :oczko_usmiech:


No tak zawsze coś, ale kiedyś nie było aż tyle dróg szybkiego ruchu i droga do Trogiru przekraczała 24h teraz +/-15h, a więc zawsze coś ubywa. A mam nadzieje że w czerwcu nie będzie takiego ruchu. Bynajmniej tak było w ubiegłych latach.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.01.2018 10:47

pyton napisał(a):Będzie objazd Kłodzka ... , dokończona autostrada w Słowenii ... , lepsze traktowanie turystów ... :wink:
A węzeł Lučko pozostanie :oczko_usmiech:


Chodzi Ci o bramki na autostradzie koło Zagrzebia i korki :?:

Jest na to bardzo prosty sposób - w tym miejscu zawsze płacę kartą za autostradę i nigdy nie stałam tu w korkach :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2018 12:04

travel napisał(a):
pyton napisał(a):Będzie objazd Kłodzka ... , dokończona autostrada w Słowenii ... , lepsze traktowanie turystów ... :wink:
A węzeł Lučko pozostanie :oczko_usmiech:


Chodzi Ci o bramki na autostradzie koło Zagrzebia i korki :?:

Jest na to bardzo prosty sposób - w tym miejscu zawsze płacę kartą za autostradę i nigdy nie stałam tu w korkach :papa:

Tak jest tylko przy powrocie (płatność)
Korki bywają przy pobraniu bileciku.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 10.01.2018 12:33

Janusz Bajcer napisał(a):
travel napisał(a):
pyton napisał(a):Będzie objazd Kłodzka ... , dokończona autostrada w Słowenii ... , lepsze traktowanie turystów ... :wink:
A węzeł Lučko pozostanie :oczko_usmiech:


Chodzi Ci o bramki na autostradzie koło Zagrzebia i korki :?:

Jest na to bardzo prosty sposób - w tym miejscu zawsze płacę kartą za autostradę i nigdy nie stałam tu w korkach :papa:

Tak jest tylko przy powrocie (płatność)
Korki bywają przy pobraniu bileciku.


Jest na to jeszcze 1 sposób... nie pojawiać się na Lućko w weekend :D
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 10.01.2018 15:56

travel napisał(a):
pyton napisał(a):Będzie objazd Kłodzka ... , dokończona autostrada w Słowenii ... , lepsze traktowanie turystów ... :wink:
A węzeł Lučko pozostanie :oczko_usmiech:


Chodzi Ci o bramki na autostradzie koło Zagrzebia i korki :?:

Jest na to bardzo prosty sposób - w tym miejscu zawsze płacę kartą za autostradę i nigdy nie stałam tu w korkach :papa:

Coś ma się zmienić na przejściu w Macelj :?: Bramek granicznych bez schengen nie otworzą. Czasowo może tak na machnięcie ręką funkcjonariusza :)
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 10.01.2018 21:12

endryu napisał(a):Coś ma się zmienić na przejściu w Macelj :?:

Pewnie po zbudowaniu przez Słoweńców autostrady będzie krótszy korek ale za to na dwóch pasach :wink:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 10.01.2018 23:37

pyton napisał(a):
endryu napisał(a):Coś ma się zmienić na przejściu w Macelj :?:

Pewnie po zbudowaniu przez Słoweńców autostrady będzie krótszy korek ale za to na dwóch pasach :wink:

Macelj, kontrola graniczna+nowa autostrada+większa prędkość+większa ilość turystów, bo świadomość, że nowa autostrada=w dalszym ciągu korek sięgający za Ptuj :lol:


I jak tu nie jechać w dalszym ciągu bokami :D
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 11.01.2018 09:25

Dziś dowiedziałem się o pewnej zmianie w przepisach o wyposażeniu auta. Ne nie za bardzo wiedziałem gdzie to umieścić to wrzucam tutaj.

Powracają naklejki "PL" w ruchu międzynarodowym. Link do artykułu :

http://motoryzacja.interia.pl/raporty/r ... Id,2506569

No to "dobra zmiana" nadal ułatwia nam życie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 195
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone