Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.04.2017 15:23

3 godziny to ja jade ze slaska do wiednia przez Breclav. I cały czas zgodnie z przepisami. Bez postoju( winiety z toolticket.) wiec od granicy na a1 3 godziny przez czechy to z duzym zapasem. A
Wracając do trasy breclav/ mikulow. To skoro na tej 2 jest szansa na korek. A przez breclav nikt z takim sie nie spotkał to jaki sens jechac kilka km blizej i byc może korek bedzie albo nie bedzie? Czasowo nawigacja podaje szybciej przez Breclav.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.04.2017 16:03

paulr napisał(a):3 godziny to ja jade ze slaska do wiednia przez Breclav. I cały czas zgodnie z przepisami. Bez postoju( winiety z toolticket.) wiec od granicy na a1 3 godziny przez czechy to z duzym zapasem. A
Wracając do trasy breclav/ mikulow. To skoro na tej 2 jest szansa na korek. A przez breclav nikt z takim sie nie spotkał to jaki sens jechac kilka km blizej i byc może korek bedzie albo nie bedzie? Czasowo nawigacja podaje szybciej przez Breclav.


Wracając DO domu przytrafiło mi się za pierwszym razem przegapić zjazd na Breclav i chwilę później mało elegancko nawrotkę rozbiłem będąc standardowo obtrąbiony ;) Sugeruje być czujnym :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2017 16:10

paulr napisał(a):przez breclav nikt z takim sie nie spotkał to jaki sens jechac kilka km blizej i byc może korek bedzie albo nie bedzie? Czasowo nawigacja podaje szybciej przez Breclav.


Wiesz co, z mojego doświadczenia - odpalam Google Maps z opcją Ruchu drogowego i na Brzecław zdecydowałem się raz, gdy Google pokazalo 4 km korek. W drodze powrotnej.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 03.05.2017 10:42

...
a jak postępy w budowie łącznika CZ - A (A - CZ) ???
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.05.2017 11:01

maniusc napisał(a):...
a jak postępy w budowie łącznika CZ - A (A - CZ) ???

Po Czeskiej stronie cisza, jakieś plany są ale żadnych konkretów (lata 2019-2022 i 2020-2023) http://www.ceskedalnice.cz/dalnicni-sit/ve-stavbe/
A5 w Austrii się buduje :wink: Odcinek Schrick - Poysbrunn ma być otwarty na koniec tego roku a całość do granicy w drugiej połowie 2019r http://www.asfinag.at/unterwegs/bauproj ... rasenhofen
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 03.05.2017 11:25

czyli bieda... :(
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 07.05.2017 15:46

Witajcie , możecie podać jakąś uniwersalną drogę do cro przez Węgry.
W innym poście cromaniacy opisują drogę przez Węgry ale z tego co widzę to mało tam autostradowej jazdy .
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 07.05.2017 15:56

Tomala1978 napisał(a):Witajcie , możecie podać jakąś uniwersalną drogę do cro przez Węgry.
W innym poście cromaniacy opisują drogę przez Węgry ale z tego co widzę to mało tam autostradowej jazdy .

Witaj, nie ma czegoś takiego jak uniwersalna droga przez Węgry z tego prostego powodu, że każdy startuje z innego regionu Polski, dla mnie jeżdżącego z Podhala najlepszą, a może ulubioną trasą jest jazda przez Słowację, a autostrada węgierska zaczyna się generalnie w rejonie Budapesztu. :)
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 07.05.2017 15:57

Też prawda , ja ruszam ze Śląska
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 07.05.2017 16:09

Osobiście lubię czasami modyfikować przejazd i tak w tym roku jadę autostradą słowacką do Bratysławy, następnie M15 w kierunku Gyor, M85 i M86 w kierunku Szombatheely, następnie droga 74 kierunek Nagykanizsa i dalej już M7 do granicy. Jak już wspomniałem, jeżdżę przez Słowację i Węgry z różnymi modyfikacjami trasy, niekoniecznie najkrótszymi, ale napewno nie jest to uniwersalna trasa.
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 07.05.2017 16:11

Dzięki za odpowiedź
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2017 16:29

Tomala1978 napisał(a):Witajcie , możecie podać jakąś uniwersalną drogę do cro przez Węgry.
W innym poście cromaniacy opisują drogę przez Węgry ale z tego co widzę to mało tam autostradowej jazdy .

aktualizacja-stanu-wegierskiej-drogi-nr-86-t27834.html
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 07.05.2017 21:44

nowotarżanin napisał(a):Osobiście lubię czasami modyfikować przejazd i tak w tym roku jadę autostradą słowacką do Bratysławy, następnie M15 w kierunku Gyor, M85 i M86 w kierunku Szombatheely, następnie droga 74 kierunek Nagykanizsa i dalej już M7 do granicy. Jak już wspomniałem, jeżdżę przez Słowację i Węgry z różnymi modyfikacjami trasy, niekoniecznie najkrótszymi, ale napewno nie jest to uniwersalna trasa.

W związku z niepewną sytuacją na przejściach granicznych (zaostrzone kontrole) rozważ jazdę 86 i Dolga Vas - Mursko Srediscie.
Decyzję podejmiesz tuż przed wyjazdem. Ja tak zrobię.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.05.2017 08:08

Michalm2012 napisał(a):
nowotarżanin napisał(a):Osobiście lubię czasami modyfikować przejazd i tak w tym roku jadę autostradą słowacką do Bratysławy, następnie M15 w kierunku Gyor, M85 i M86 w kierunku Szombatheely, następnie droga 74 kierunek Nagykanizsa i dalej już M7 do granicy. Jak już wspomniałem, jeżdżę przez Słowację i Węgry z różnymi modyfikacjami trasy, niekoniecznie najkrótszymi, ale napewno nie jest to uniwersalna trasa.

W związku z niepewną sytuacją na przejściach granicznych (zaostrzone kontrole) rozważ jazdę 86 i Dolga Vas - Mursko Srediscie.
Decyzję podejmiesz tuż przed wyjazdem. Ja tak zrobię.


z majówkowego doświadczenia dostrzegam, że to przy wjeździe do strefy Schengen stoi się dłużej, w drugą stronę korków nie uświadczyłem, a napewno było tak na przejściach: Redics/Dolga Vas; Gorican/Letenye, ale co będzie w sezonie to się okaże
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 08.05.2017 11:55

Michalm2012 napisał(a):
nowotarżanin napisał(a):Osobiście lubię czasami modyfikować przejazd i tak w tym roku jadę autostradą słowacką do Bratysławy, następnie M15 w kierunku Gyor, M85 i M86 w kierunku Szombatheely, następnie droga 74 kierunek Nagykanizsa i dalej już M7 do granicy. Jak już wspomniałem, jeżdżę przez Słowację i Węgry z różnymi modyfikacjami trasy, niekoniecznie najkrótszymi, ale napewno nie jest to uniwersalna trasa.

W związku z niepewną sytuacją na przejściach granicznych (zaostrzone kontrole) rozważ jazdę 86 i Dolga Vas - Mursko Srediscie.
Decyzję podejmiesz tuż przed wyjazdem. Ja tak zrobię.

Witam czy w związku z kontrolami myślisz że na przejściu Mursko Srediscie będzie luźniej ? Jechałem na majówkę i było nawet luźno no ale to nie sezon .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone