Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.03.2017 13:19

adrianek90 napisał(a):
bluesman napisał(a):
adrianek90 napisał(a): google pokazał że trasa bezpłatna przez Węgry jest 22km krótsza i pokonam ją w takim samym czasie co trasę płatną.

Z tym bredzeniem to chodzi Ci o?


To zobacz sobie w google trasę Rajka - Redics w wariancie z odcinkami płatnymi i bez tych odcinków.

Jedna opcja to 200km i czas przejazdu 2:37h
A druga opcja to 222km i czas przejazdu 2:34h


To pokazuje google :) wspomniałeś coś, że dużo jeździsz jak zatem wytłumaczysz mi jazdę zgodnie oczywiście z przepisami po bocznych drogach vs autostrada ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.03.2017 13:26

adrianek90 napisał(a):Jedna opcja to 200km i czas przejazdu 2:37h
A druga opcja to 222km i czas przejazdu 2:34h

Z tego odcinka 222-kilometrowego, jakieś 140 km masz autostradowe, więc na pewno nie przejedziesz odcinka bezpłatnego,
w porównywalnym czasie. Google jak zwykle zbyt optymistycznie.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.03.2017 13:29

bluesman napisał(a):To pokazuje google :) wspomniałeś coś, że dużo jeździsz jak zatem wytłumaczysz mi jazdę zgodnie oczywiście z przepisami po bocznych drogach vs autostrada ?


No właśnie po to zadałem tu pytanie, bo z Węgrami nigdy nie miałem do czynienia, nie wiem jak wygląda ta droga dlatego wcześniej pytałem czy ktoś nią jechał. Jeżeli więcej tam jest lasów niż wiosek to da się jechać w miarę szybko, ale oczywiście nie tak jak autostrada.
Dlatego zauważ że w mojej wcześniejszej wypowiedzi wyraziłem wątpliwość do map proponowanych przez google. Bo coś mi się wydaje że trasa z odcinkami płatnymi jest tam coś pomieszana.

Ale nie byłem w tym kraju nigdy i dlatego pytam tutaj kogoś kto był.

PS. Nie irytuj się, kto pyta nie błądzi :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.03.2017 13:31

walp napisał(a):
adrianek90 napisał(a):Jedna opcja to 200km i czas przejazdu 2:37h
A druga opcja to 222km i czas przejazdu 2:34h

Z tego odcinka 222-kilometrowego, jakieś 140 km masz autostradowe, więc na pewno nie przejedziesz odcinka bezpłatnego,
w porównywalnym czasie. Google jak zwykle zbyt optymistycznie.


Jechałeś tą trasą z autostradą?
Ile zajął Ci przejazd?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.03.2017 13:40

adrianek90 napisał(a):Jechałeś tą trasą z autostradą?
Ile zajął Ci przejazd?

Nie, nie jechałem tą trasą, ale skoro mamy dwie drogi o porównywalnej odległości, z których jedna w 2/3 jest autostradowa,
to nie da się przejechać obu w podobnym czasie. (wykluczam korki, czy inne zdarzenia na każdej z nich).

W ubiegłym roku pojeździłem po wschodnich Węgrzech (ok. 550 km) autostradami i lokalnymi i wiem jak to się ma do czasów podawanych przez Google.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.03.2017 13:52

adrianek90 napisał(a):
walp napisał(a):
adrianek90 napisał(a):Jedna opcja to 200km i czas przejazdu 2:37h
A druga opcja to 222km i czas przejazdu 2:34h

Z tego odcinka 222-kilometrowego, jakieś 140 km masz autostradowe, więc na pewno nie przejedziesz odcinka bezpłatnego,
w porównywalnym czasie. Google jak zwykle zbyt optymistycznie.


Jechałeś tą trasą z autostradą?
Ile zajął Ci przejazd?


Wprawdzie nie do mnie pytanie, ale nie sądzę, by ktoś udzielił Ci precyzyjnej odpowiedzi. Moim zdaniem autostradą na pewno szybciej ale mniej ciekawie ;)
Zawsze jeżdżę autostradą przez Węgry ale nie wpadłem na pomysł by mierzyć dokładnie czas :) godzina w tą czy w tamtą, odpoczynek też się przydaje :) Czasem wpadam do Tesco w Nagykanizsie, czasem nie ;)
W każdym razie pewnie mnie jak i Tobie sprawia przyjemność planowanie trasy :papa:

p.s na święta jadę do Budapesztu więc pewnie jakies nowe info wrzucę dot. trasy z małopolski :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.03.2017 14:05

Cze!
Nie wiem skąd Google bierze te czasy przejazdu, bo trasa 222km to wg. Viamichelin ponad 3h.
pozdro
fℓу
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.03.2017 14:41

Moim zdaniem autostradą na pewno szybciej ale mniej ciekawie :)


No i to jest szczegół o który mi chodzi. Lubię jeździć tam gdzie mnie jeszcze nie było i tu stara 86 ma chyba zastosowanie. Bo autostrada jak każda inna. Nie ma większego znaczenia w jaki to kraju tylko dużo asfaltu i bramki ew. winietki.

Nie chcialbym tylko zeby sie okazalo ze 80% tej drogi to ograniczenie do 30km/h, bo mogloby mi sie to znudzic.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.03.2017 14:42

fly napisał(a):Cze!
Nie wiem skąd Google bierze te czasy przejazdu, bo trasa 222km to wg. Viamichelin ponad 3h.
pozdro
fℓу

To jedna sprawa.
Druga to, ciekawe czy kilometry dobrze google podaje
przkru
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) przkru » 10.03.2017 14:46

walp napisał(a):
przkru napisał(a):Jechał ktoś może znad naszego morza i podzieli się wiedzą trasową?

Jeśli pytasz o trasę, to podaj skąd startujesz, bo inną drogą pojedziesz ze Świnoujścia, a inną z Helu.[/quo


My startujemy z Kolobrzegu
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.03.2017 14:52

Cze!
Jest rużnica 1 kilosa,
...pozatym przeleć się troche tą drogą na SV i zobaczysz ile masz ograniczeń prędkości-czyli nawet nie możesz jechać 90km/h cały czas by w finale być coś koło 2.35 h.
pozdro
fℓу
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.03.2017 14:58

przkru napisał(a):My startujemy z Kolobrzegu

Pojechałbym przez Niemcy, tym bardziej, że jedziecie do Rovinj.
przkru
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) przkru » 10.03.2017 15:40

dzieki Walp tak właśnie myślałem ale potrzebowałem głosu rozsądku i doświadczenia:)
Pozostaje rozkimnka czy hotel czy apart i heja
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.03.2017 16:10

To tylko propozycja. W tej opcji masz dość drogi przejazd przez Austrię. :!:

Wybierając tę trasę, w Austrii jedziesz autostradą A10 i jej przedłużeniem A11. Pamiętaj, że do kosztu winiety (10-dniowa 8,90 euro) dochodzą płatne tunele: na A10 Tauern/Katschberg: 11,50 euro, natomiast na A11 Karawanken 7,20 euro.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.03.2017 16:18

walp napisał(a):
przkru napisał(a):My startujemy z Kolobrzegu

Pojechałbym przez Niemcy, tym bardziej, że jedziecie do Rovinj.


W okolicy Berlina remonty i przebudowy, jakieś poszerzanie autostrady, nowe wiadukty itd. Jak wracałem z zachodu w środę popołudniu to koras w przeciwną stronę miał ładnych kilka km

Jednak i tak bym wybrał trasę którą polecasz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 146
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone